• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Špehování

DeletedUser

Guest
Ráda bych připomenula špehování, ve hře a jak se mu bránit.
Tím, že vyzkoumáte kryptografii, bude pro nepřátele těžší o 20% vás vyšpehovat.
To znamená, že nepřítel musí zaplatit o 20% více stříbra, než máte uloženo v jeskyni.
Když postavíte speciální budovu Věštírnu, nepřátelští špehové se nemohou schovat před silou věštírny. S touto budovou budete vědět, kdo na vás posílá špehy a můžete se proti tomu lépe chránit.
Samozřejmě základ je jeskyně na max - 10 úroveň - nacpat ji stříbrem čím více tím lépe, pro vás, když špehujete, i když by jste byly špehování.

Chtěla bych vaše názory na špehování a obranu před ním.
 

DeletedUser

Guest
Obrana před špehováním je jasná, mít víc stříbra v jeskyni :D. Já osobně ve městech, která jsou obklopená nepřítelem mívám okolo milionu. Ono je to většinou odradí, když neprojdou špehy i za 300K :D.
 

DeletedUser

Guest
Docela často špehuji. Vím, že někteří ne, ale já jo. Aspoň vím, do čeho lezu :D.
 

DeletedUser

Guest
co využití výzkumu kryptografie používáte, já jen někde
 

DeletedUser

Guest
Ne. Myslím, že když chtějí špehnout, tak už vyšší částky je neodradí. A doufám, že sem přispěje více lidí, ať to není rozhovor jen nás dvou :D.
 

Thasoss

Grepolis tým
Špehuji jen občas, hlavně pak na rychlých světech. Kryptografii nepoužívám.
Celkově myslím, že špehování upadá.
 

DeletedUser

Guest
vysvětli nám co myslíš tím upadá, jako že o něj není zájem ?
 

DeletedUser

Guest
Já bych spíše řekl, že je to docela risk. Když nevíš co je to za hráče, tak nevíš kolik poslat. to je kolikrát jednodušší zjistit to stylem útoku a modlit se, že u toho nesedí aby ti neuhnul.
 

DeletedUser

Guest
není to tím, že se dá poslat minimum pozemní army po zemi a je vidět v hlášení stav v přístavu a dle toho a co padá v útoku odhadnout kolik a co ve městě je ?
 

DeletedUser

Guest
Jj přesně tím to je :D: pošleš prostě 75 praků, které máš při dobré vůli za dvě hodiny zpátky a zjistíš lehce přístav.
 

DeletedUser

Guest
A to je ten jediný důvod, proč už dnes špehování není tak důležité, respektive je málo využívané. Pošleš minimální útok a pak už je to jen o počítání a předpokladech. Škoda, že se to nezarazilo.

Špehovací útok
 

DeletedUser75

Guest
Počítání a předpoklady ti moc nepomohou. Stačí více měst jedné aliance na ostrově, a nikdy se seriozně nedopočítáš. Dle reportu z přístavu zjistíš akorát množství transportek, které přijeli z jiných ostrovů. Jak již bylo řečeno, měnit se to nebude, byl na to dost velký tlak z komunity hráčů.
 

DeletedUser

Guest

Hlavne to je nespravne.

Vestiaren funguje tak, ze nepriatelskeho spiona objavis az ked pride do tvojho mesta a spionaz bude uspesna. Ona je len na to, aby si sa dozvedela ze ta niekto vyspehoval.

Dalej ten bonus kryptografie funguje inak. Znizuje silu nepriatelskeho spiona o 20%. To ale znamena ze nepriatel musi pouzit o 25% viac striebra. Spion za 10 000 striebra sa rata ako keby bol za 8 000 striebra. Spion za 12 500 striebra sa rata ako keby bol za 10 000 striebra. Ja som to pouzival hlavne na startovnom ostrove v prvom meste.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11549

Guest
Ak mám veštiareň tak aj ked ma vyšpehuju tak to budem vedieť?
 
Nahoru