• Vážení hráči, ve středu 18.9.2024 vydáme aktualizaci na novou verzi 2.321. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, Kolo štěstí bohyně Týché je zbrusu nová událost, která vám nabízí jedinečný způsob, jak vyhrát fantastické ceny. Více informací najdete na herním fóru

2. sv. válka a military

DeletedUser

Guest
a zdalipak víš proč zrovna naše země má tu možnost mít tank ve svém vlastnictví?
a mimochodem, nejlepší je relativní pojem:) Merkavy jsou vynikající, ale specificky dělané pro potřeby Izraele, hlavně pro boj v poušti..
je otázka jak by se osvědčily v jiných podmínkách... takže jsou nejlepší ve svém oboru:)
 

DeletedUser8283

Guest
Protoze povalecne československo pomáhalo uz od konce roku 1947 izraeli v boji o samostatnost.
Jednalo se o vojenskou pomoc jako letadla a dalsi vyzbroj.
U nas v ČSR se na mnoha mistech v republice cvicili jejich piloti,tankiste a vysadkari.

Jan Masaryk se v OSN velmi aktivne osobne snazil o vyhlaseni samostatnosti izraele .
 

DeletedUser

Guest
To mi připadalo nějaký divný, tak jsem se vyjímečně podíval na wikipedii.
A neuvěříš co jsem tam našel, P-400 se používalo u britských airacober a P-39 u amerických, takže by se dalo říct, že máme pravdu oba.
http://cs.wikipedia.org/wiki/P-400
 

Thasoss

Grepolis tým
Ok, dávej další :) já to znám z americké strany-o letadla se moc nezajímám a když už, tak o ta americká. Ale fakt jsem to netušil, takže promiň ;)
 

DeletedUser

Guest
V pohodě, já jsem zase znal jenom tu anglickou verzi.

Takže, když 6. armáda v roce 1942 obléhala Stalingrad, tak už se za Volhou držela už jen malá část města a potom němci rozdělili tuhle část ještě na dvě menší, tehdy jeden známý německý generál, jehož jméno neprozradím, navrhl medaile, jako vyznamenání za hrdinské činy německých vojáků při obléhání Stalingradu, které plánoval vojákům 6. armády dát po dobytí města. Na tuhle medaili dal jednu budovu ze Stalingradu, jakou?
 

DeletedUser

Guest
Ne, žádná továrna to nebyla, ale něco s mnohem mírumilovnějším a všednějším účelem.
 

DeletedUser4388

Guest
Tak napríklad - ako sa volala prvá československá žena, ktorá sa zúčastnila bitky u Sokolova a oslobodzovacích bojov na Ukrajine (1943-1944)?Bola sniperka u 1. čs. samostatného poľného práporu v ZSSR a pôvodom pochádzala z Ukrajiny.
 

DeletedUser231

Guest
Nevíme kukine, poraď nebo se necháme podat ať to tu nestojí...
 

DeletedUser4388

Guest
No vidíte, že viete, len vás stačí popohnať.Trochu som tu na to pozabudol, sorry :)
Šikula moja, pokračuješ.
 

DeletedUser9039

Guest
Lidi, ja se snad zacnu jeste zajimat o dejiny :D
Nevim, zda to uz tady nebylo, ale....Druha svetova zacala utokem na jaky stat a jake staty se ho ucastnili?
Omlouvam, se ale nic jineho me nenapadlo, moc tomuto tematu neholduji :)
 

DeletedUser4388

Guest
Začala útokom na Poľsko 01.09.1939.Útoku sa účastnilo Nemecko, ZSSR a bohužiaľ aj Slovensko :(
 
Nahoru