• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

2. sv. válka a military

DeletedUser

Guest
Kukine klídek.. v téhle válce se útočilo tak nějak všeobecně.. Poláci na Československo útočili ještě dřív.. vesele okupovali Těšínsko, jen co západní "spojenci" podepsali mnichov, také chytali utíkající české letce a další vojáky a neuplynul ani rok a někteří naši stíhači už s nimi lítali jako druzi ve zbrani přímo v jejich letectvu..

Co mě děsí je fakt, že lidé na válku zapomínají, a pod dojmem věčného míru zapomínají co to může přinést..
 

DeletedUser231

Guest
K sakru... Nemůžu ti dát, Sultáne, reputační bodík...

Sice to tu padlo již několikrát ale vždy se nad tím zamyslím -snad nejsem sám- a dojdu k názoru že v dnešním světě neprobíhají již žádné války ve stylu Velké války a 2. světové války nýbrž okupační akce maskované jako "humanitární" akce pro podporu demokracie viz. Libye. Sice se to těžce chápe a ještě hůře vysvětluje ale dejme tomu v Libyi nebyl sebemenší důvod k vojenskému zásahu, žádné povstání nebylo nutné jenomže výsostné USA které razí svou rádoby "demokracii" vnucují tu svou demokracii tak kde je dle nich potřeba.
Vojenské povstání v Sýrii. Kdo myslíte že válčí proti Asadovi? Žoldáci najatí organizacemi. Proč? Protože se zde střetává zájem USA...

Jak jsem řekl těžké chápat těžší vysvětlovat... Již se neválčí ve velkém ale jako kdysi ale tímto způsobem..
 

DeletedUser

Guest
To taky, ale hlavně, už se neválčí pro vlast, ani čest, ale pro prachy. :(
 

DeletedUser

Guest
Pravda pánové, Ameriku právě pro její "dobrotu" (myšleno jako ironie o velikosti Chucka Norrise) nemám vůbec rád .... poslední kapka pro mě před lety byla, když jsem se dozvěděl o operaci "Papercut" :-/
 

DeletedUser

Guest
Rebelie, na světě nejsou jen války o kterých vidíš něco v televizi..
najdi si něco o konfliktu v Jugoslávii krátce po jejím rozpadu v devadesátých letech, najdi si něco o konfliktu ve Rwandě nebo Kongu....

když jsem psal o Tom jak lidstvo zapomíná na válku tak sem nemyslel operace proti kterým tady brojíte...
ale celkově na to že lidé pohrdají hodnotami jako je život, vzájemná úcta atd..
lidé se stále vraždí pro svůj původ.. a to je krize...
lidé si jdou pro krku v ekonomice a všude jinde..

kdo kde komu nutí a nenutí demokracii je o ničem v porovnání s tím kde kdo komu nutí své náboženství, životní styl apod.

to že si na blízkém východě kryjí západní mocnosti řiť kvůli ropě je zřejmé, ale kdyby to nedělaly, tak buď vytáhnou z kapsy obnovitelné zdroje a zruinují celosvětvou ekonomiku, nebo tahle spadne stejně..
není špatné že tam intervenují, špatné je jak to dělají...

špatné je že lidé místo vzájemné spolupráce střílej jeden do druhého.. a není to vo americe nebo rusku ale o všech..

homo homini lupus... a až se to semele ve velkým tak bude pozdě plakat
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4360

Guest
K sakru... Nemůžu ti dát, Sultáne, reputační bodík...

Sice to tu padlo již několikrát ale vždy se nad tím zamyslím -snad nejsem sám- a dojdu k názoru že v dnešním světě neprobíhají již žádné války ve stylu Velké války a 2. světové války nýbrž okupační akce maskované jako "humanitární" akce pro podporu demokracie viz. Libye. Sice se to těžce chápe a ještě hůře vysvětluje ale dejme tomu v Libyi nebyl sebemenší důvod k vojenskému zásahu, žádné povstání nebylo nutné jenomže výsostné USA které razí svou rádoby "demokracii" vnucují tu svou demokracii tak kde je dle nich potřeba.
Vojenské povstání v Sýrii. Kdo myslíte že válčí proti Asadovi? Žoldáci najatí organizacemi. Proč? Protože se zde střetává zájem USA...

Jak jsem řekl těžké chápat těžší vysvětlovat... Již se neválčí ve velkém ale jako kdysi ale tímto způsobem..



No abych pravdu řekl, tak se o dějiny zabívám taky .
Proč si myslíte že vzníkají války ??? Kvůli tomu aby někdo někomu pomohl, nééé, jsou to :PENÍZE,MOC,UZEMÍ, ALE HLAVNĚ NEROSTNÉ SUROVINY- ROPA



Proč zautočil Hitler na SSSR ? Protože mu docházela ropa, kdyby nezautočil na SSSR a první raději dobyl VB, tak by to skončilo uplně jinak (A myslím si , že pro nás špatně)


Libye - Kadafí tam vládl jak dlouho ?35 let (Přesně nevím) a najednou je OSN a USA obviní kvůli tomu že porušují lidská práva atd....
ale mělo to jiný význam Amíkům dochází ropa a je známo že Libye má jedna z největších nalezišt ropy na světě. Ted tam dosadí "vlatního" člověka, kterému budou říkat co má dělat a jak .
 

DeletedUser

Guest
Však jak jinak ... USA patří k největším špínám na této planetě a jde jim jen o to diktátorsky vládnout světu (a to hlásají neutuchající moc a sílu demokracie) (-.-)
 

DeletedUser5504

Guest
George Washington

Já myslím, že díky tomu co se dnes v Americe děje, se musí pan prezident George Washington obracet v hrobě.Tohle asi nečekal.
 

DeletedUser5504

Guest
Zajímavé. Člověk už ani nemůže věřit tomu, co člověk vlastně vymyslí. Jinak moc děkuji, Rebelie. Zajímavé čtení ;) České opevnění bylo velmi dobře promyšleno.


Každopádně bych se chtěl zmínit, že fórum podle mě přestává být navštěvováno. Nikdo moc nepíše, všechna témata stojí. No co. Někdo tu ještě je ;)
 

DeletedUser

Guest
Což takhle to oživit přátelé ?? ;)

A rovnou dám i na vás dotaz, nemáte někdo originální Company of Heroes, chuť si zahrát a poměřit síly ?? :)
 

DeletedUser

Guest
kdybyste radši poměřili síly v nějaké vekovní aktivitě když je tak hezky:)

chceš oživení? tak malá hádanka.. vyrobilo se toho cca pětatřicet tisíc, moc velký akční rádius to nemělo a stejně to spojenci neměli moc rádi:)
 

DeletedUser

Guest
tak já napovím že to létalo:) a má to jeden statistický úspěch jterý tomu už asi nic nevezme:)
 

DeletedUser

Guest
tak těch se pětatřicet tisíc fakt nevyrobilo:) primát sice tenhle raketovej frája má, ale tipujte dál:)
nicméně přihořívá:)
 
Nahoru