• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Hlášky

DeletedUser

Guest
Tak mě napadlo vytvořit hru s názvem hlášky.
Pravidla jsou jednoduchý.
Stačí přidat hlášku, kterou řekla nějaká veřejná známá osobnost, ostatní hádají, co je to za osobnost, jestli někdo uhodne zadavatel správnost tipu potvrdí a ten, kdo uhodl dává novou.
Pokud výherce nedá do 48 hodin novou hádanku, tak může dát kdokoliv, kdo ví.

Na rozjezd něco lehkýho:

"Pochválen pan Ozzy Osbourne"
 

DeletedUser231

Guest
Blah blah, o tom jsem se učil v 8třídě... Buďto Caesar nebo Spartakus? :p Nevím přesně
 

DeletedUser

Guest
tak nespamuj:)
a jako dodatek chci vědět při jaké příležistosti to dotyčný řekl:)
 

DeletedUser

Guest
skoro hoří:) řeku Rubikon překročilo hodně lidí, ale čím se její přechod autorem citátu lišil od jiných? a co to vlastne znamená?:)
no?:)
 

DeletedUser231

Guest
Kostky byly vrženy (přiznávám se, pro osvěžení paměti jsem použil google)

A byl to Caesar při přechodu zmíněné řeky Rubikon. To jsem našel ve starých sešitech.
 

DeletedUser

Guest
Šikula:) použít staré sešity se cení..:) ale sakryš.. co je divného na tom překročit řeku?:) tím spíš řeku kterou překročil každej kdo šel do Říma?:)
 

DeletedUser

Guest
Ano, on byl správcem Gálie a byl pozván Pompeem do Říma, ale musel přijít sám. A teď stál Ceasar před těžkou volbou, buď nechat armádu v Gálii a jít do jasné pasti, nebo překročit hranici (Rubikon) s armádou, což bylo považováno za válečný akt a pokusit se dobýt Itálii a vyhnat Pompee. A Ceasar se rozhodl pro tu druhou možnost a když překročil Rubikon pronesl ten slavný výrok s těmi kostkami, poté Pompeus uprchl do Egypta, kde ho místí faraon Ptolemaos (nevím kolikátý :D) připravil o hlavu, kterou naservýroval Ceasarovi na stříbrném podnosu (doslova), ale to Ceasara rozhořčilo a spojil se s Cleopatrou proti Ptolemaovi. Konec Pompea a tohoto příběhu.
Díky za pozornost. :)
 

DeletedUser

Guest
No vida že to jde:) tak jste to úspěšně složili:) Kostky jsou vrženy řekl právě proto že překročením Rubikonu s vojskem vyhlásil válku a už s tím nešlo nic dělat:) on s tím ostatně nikdo nic dělat nechtěl:)
tož che Guevara pokračuje:)
 

DeletedUser9364

Guest
Víte, kdo řekl tohle:
Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.
 
Nahoru