• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Hlášky

DeletedUser

Guest
Tak mě napadlo vytvořit hru s názvem hlášky.
Pravidla jsou jednoduchý.
Stačí přidat hlášku, kterou řekla nějaká veřejná známá osobnost, ostatní hádají, co je to za osobnost, jestli někdo uhodne zadavatel správnost tipu potvrdí a ten, kdo uhodl dává novou.
Pokud výherce nedá do 48 hodin novou hádanku, tak může dát kdokoliv, kdo ví.

Na rozjezd něco lehkýho:

"Pochválen pan Ozzy Osbourne"
 

DeletedUser231

Guest
Blah blah, o tom jsem se učil v 8třídě... Buďto Caesar nebo Spartakus? :p Nevím přesně
 

DeletedUser

Guest
tak nespamuj:)
a jako dodatek chci vědět při jaké příležistosti to dotyčný řekl:)
 

DeletedUser

Guest
skoro hoří:) řeku Rubikon překročilo hodně lidí, ale čím se její přechod autorem citátu lišil od jiných? a co to vlastne znamená?:)
no?:)
 

DeletedUser231

Guest
Kostky byly vrženy (přiznávám se, pro osvěžení paměti jsem použil google)

A byl to Caesar při přechodu zmíněné řeky Rubikon. To jsem našel ve starých sešitech.
 

DeletedUser

Guest
Šikula:) použít staré sešity se cení..:) ale sakryš.. co je divného na tom překročit řeku?:) tím spíš řeku kterou překročil každej kdo šel do Říma?:)
 

DeletedUser

Guest
Ano, on byl správcem Gálie a byl pozván Pompeem do Říma, ale musel přijít sám. A teď stál Ceasar před těžkou volbou, buď nechat armádu v Gálii a jít do jasné pasti, nebo překročit hranici (Rubikon) s armádou, což bylo považováno za válečný akt a pokusit se dobýt Itálii a vyhnat Pompee. A Ceasar se rozhodl pro tu druhou možnost a když překročil Rubikon pronesl ten slavný výrok s těmi kostkami, poté Pompeus uprchl do Egypta, kde ho místí faraon Ptolemaos (nevím kolikátý :D) připravil o hlavu, kterou naservýroval Ceasarovi na stříbrném podnosu (doslova), ale to Ceasara rozhořčilo a spojil se s Cleopatrou proti Ptolemaovi. Konec Pompea a tohoto příběhu.
Díky za pozornost. :)
 

DeletedUser

Guest
No vida že to jde:) tak jste to úspěšně složili:) Kostky jsou vrženy řekl právě proto že překročením Rubikonu s vojskem vyhlásil válku a už s tím nešlo nic dělat:) on s tím ostatně nikdo nic dělat nechtěl:)
tož che Guevara pokračuje:)
 

DeletedUser9364

Guest
Víte, kdo řekl tohle:
Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.
 
Nahoru