• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Kavárna světa Mý

DeletedUser9039

Guest
Kdyz se podivam na statistiky, tak mi jako betonar moc nepripada. Na to ze je 77. v zebricku, tak mezi utocniky je padesaty. Ale na rozdil od Dana 77, ktery je v zebricku 52. ale jako utocnik je 102. Z toho vyplyva, ze Don je nadprumerny utocnik a Dan 77 silne podprumerny.
Takze bych takove nazory cekala spis od nekoho s lepsi statistikou.
Myslim, ze Gekonovy obavy asi budou liche ;)
 

DeletedUser7382

Guest
Asi Chechot víc útočí, ale o moc víc měst nemám než on, asi jen o 8. A kde je teda průměr ? Ale jak s betonováním souvisí útočení ?? ;) Ty uvádíš výsledky útočných statistik. Ale když se podívám do žebříčku já, tak má skoro milión OBRANNÝCH bodů a je mezi obránci první. Zřejmě betonuje i u svých spoluhráčů. Analogicky k Tobě - na to, že je 77. v žebříčku, tak je asi velký obránce, když je mezi nimi první. Ale přece se tu nebudeme dohadovat, jestli betonuje, nebo ne...

tak to bych nerekla, ze je betonar...a ja vim, jake mate mezi sebou utoky :D
Jako pár hlášení z jeho měst jsem už viděl, i když jsem od něj daleko. A jestli někdo poslal blbý útok (bez doprovodu k člunům, obranné jednotky nebo maličký útok), tak to musíš posuzovat hráč od hráče, nebo se někdo chtěl zbavit pár obranných jednotek nebo poslal průzkumný útok. Ale nemůžeš to stáhnout na celou alianci.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Heh, ste mi pripomenuli tým betónom dragollofa, chudáčik sa nás bojí :(
 

DeletedUser7382

Guest
No jak se to betonování vezme... Někdo fakt betonuje a drží jako beran bez hnutí na místě - někdo prostě do města pod útoky narve víc obrany, aby mu to neprorazili, ale ne tolik do extrému, navíc třeba uhýbá. Chechot není ten první extrémní případ. Ale ze zásobování podporami spoluhráčů musí mít dost bodů.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ahoj, tak to asi uvedu na pravou míru :-D

Betonáře nepoznáte podle obraných bodů - to jen znamená, že na něj nebo na někoho koho on podporuje nonstop útočí.
Nebo má velice zábavné a výživné obrany posazených šneků. ;-)

Pokud u někoho totiž zjistím beton, tak tam nepošlu jednotky na popravu, aby ho sotva škrábly - já nikoho takového neznám - pokud vy ano, tak takového prosťáčka zkolonizujte :-D

Myslím, že betonář by naopak měl absenci nejen obranářských bodů (viz. výše), ale především útočných.
Betonáře si představím jako silně defenzivního hráče s velkým strachem nebo absencí času. Jak to vidíte vy?

Definice betonáře by mne zajímala... pokud to je člověk, který si brání před útokem města jednotkami v takovém množství, aby nepřítel útočil v nevýhodném poměru a obránce měl minimální ztráty. -Tak jsme asi betonáři všichni. Protože kdo to neudělá, tak nestihl nebo je lehce hloupoučký ;-) A dobrovolně si nechává kosit jednotky jako Belgičany.
 

DeletedUser7382

Guest
Tak u tebe je to v normě, chce to udělat tak, abych měl minimální ztráty a nepřítel se rozdrtil, i když existuje i jiná taktika. Asi jsem totiž použil špatné slovo, betonář je na to moc drsné. :)
 

DeletedUser

Guest
osobně nejraději sundavám kolku útokem vracejících se jednotek kolonizovaného města, to samozřejmě záleží na skladbě/účelu města. Ale to záleží na tom kde máte město (vzdálenost dalších měst) a rozhodnete se samozřejmě podle hráčů co na vás jedou - podle toho už očekáváte kvalitu načasování... případ od případu se to prostě různí dle okolností a vlastních možností.
 

DeletedUser5002

Guest
případ od případu se to prostě různí dle okolností a vlastních možností.
Tohle je nejpřesnější, jinak to zavání tím, že jste nebojovaly proti dobrým hráčům .) Možností jak účinně bránit je hodně.
Jinak betonáž se používá jen pokud máte město na cizím ostrově plného nepřátel, aby vás neskosily třeba přes noc, či než dobudujete nějakou obranu. Jakmile se betonuje jindy, je to kontraproduktivní. Spíše se musíme snažit si své nejblišší okolí zajistit, než si před nejblišším okolím zajišťovat města. Ideální dvě města vedle sebe a většinou jste schopni ubránit se čemukoliv, když tu budete.... Samozřejmě je dobré si postup obrany dopředu připravit a rychle získat přehled při kolonizacích, co jede s koldou a podle toho jednat. Hodne tomu pomáha pruběžna koltrola nepřátelských mest armádou :)
 

DeletedUser

Guest
pro mně je definice betonář hráč který má většinu army def. a prostě svoje města tzv. betonuje aby měl co nejvíc vojáků v daném městě a aby tím pádem měl nepřítel co nejmenší šanci do města projít
 

DeletedUser9039

Guest
no, ja bych to nechala na kazdem...kdyz bude hrat kazdy stejne, tak to tady muzeme rovnou zabalit :)
 

DeletedUser5002

Guest
pro mně je definice betonář hráč který má většinu army def. a prostě svoje města tzv. betonuje aby měl co nejvíc vojáků v daném městě a aby tím pádem měl nepřítel co nejmenší šanci do města projít
Tak to bych ještě doplnil, že staví jen Def pozemku a zakládá města :)
Nebo naopak je to hráč, co si to nechává betonovat od jiných a to je za určitých okolností, také špatně. Prostě jak se něco šustne, hned tam kvanta obrany a podpor. To je betonář dle mého. Dobrý hráč počká na koldu a pak přesně zasáhne. Betonář prostě požádá o podpory a počká jak to dopadne :)
 

DeletedUser

Guest
preji vsem hracum a hlavne Alibabe vse nej do noveho roku.Mnoho dobrych boju a hlavne uspene postaveni divu.
 

DeletedUser9039

Guest
to bylo na me? :-O
a treba zrovna nedate :D...treba to dame my
 
Nahoru