• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Oživení starých světů

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Je neuvěřitelné, kolik lidí tu mluví o nutnosti dosažení cíle a o tom, že je nebaví hrát pořád dokola to samé - četl jste někdo, co jsem napsal? Stanovte si laťku a po dosažení skončete - pokud vám vadí to, že budete mít pocit, že jste tím nechali svého protihráče vyhrát, tak jste jednoduše řečeno hlupáci, když vás tohle nenechá skončit. Já skončil několikrát jen protože už jsem cítil stereotyp, začal jsem znovu a bavilo mě to zase, znovu si dobývat pozici. Prostě jde jen o to si cíl stanovit, nemusíte nechávat někoho jiného, aby vám ho stanovil.

Hlavně nevidím důvod proč zavádět 2.0 někam, kde funguje naprosto v pohodě něco jiného. Fajn, ať tedy hráči, co ji chtějí, přestoupí na Thetu a Iotu a následující světy, ale ať se kvůli jedné polovině hráčů neovlivňuje i druhá. Však světů se dá vytvořit hafo, pokud to ty hráče, kteří dvojku chtějí, prostě nebaví, tak ať přejdou na jiný svět - pokud se tedy nenechali už příliš ovlivnit představou sebe sedícího na trůnu, což je problém mnohých hráčů, očividně - ovšem ani to není důvod kazit hru ostatním.

Zase prostě nastává situace, kdy se vše zařizuje podle jedné poloviny a druhá musí jen kývat hlavou, přestože existuje mnohem jednodušší a oboustranně přijatelné řešení.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5504

Guest
plně souhlasím s Elegidem. Nechte staré světy jak jsou, a jestli ne tak s tím nejspíše skončím a myslím že spousta hráčů určitě taky:grepolis
 

DeletedUser

Guest
Elegido: Vždy se někomu musíš podřizovat. Buď rád, že je to nadpoloviční většině a né deseti hráčům :D. Pokud si staré světy odhlasují, že nechtějí přechod, přechod nebude. Do budoucna resp už teď ale není 1.x podporovaná ze strany "antibugistů". Pokrok prostě nezastavíš. I na 2.x můžeš x krát začít, atd. Nemusíš stavět Divy světa.

Zase prostě nastává situace, kdy se vše zařizuje podle jedné poloviny a druhá musí jen kývat hlavou, přestože existuje mnohem jednodušší a oboustranně přijatelné řešení.
Přijatelné zase pro druhou polovinu co? Zkus se nad tím zamyslet.

Jde o to, aby Grepolis jako browser hra byla konkurenceschopná a to s verzí 1.x není. Vypadá ukrutně stará a vždy, když překlikneš nabídku, obnovuje se ti okno, což na 2.x není a spoustu dalšího. Rozhodně co se týče atraktivity, ale lepší 2.x.

Dradelot: Necháváme vše na hráčích, co víc si můžeš přát? Když skončíš, skončíš. Jako ostatní hráči, kteří skončili už dávno před tebou. A potom třeba zase začali nebo přišli hráči noví. Je to každého volba.
 

DeletedUser

Guest
Sokrate, vážně jsi nepochopil význam slova "oboustranně" nebo jsi jen tak unavený?

Ti, kteří chtějí dvojkovou verzi, mohou jít na jiné světy, pokud to zůstane tak, jak je to teď. Pokud bude všude dvojka, tak ti, kteří ji nechtěli, nemají možnost před ní utéct na svět, kde je jednička - vážně v tomhle nevidíš ten rozdíl?

Pokrok ještě neznamená úspěch - pokrok může taky znamenat změnu k horšímu, což je naprosto běžná věc i v reálu.
 

DeletedUser

Guest
No, asi ale nepřipouštíš to, že na starých světech jsou hráči, kteří jsou už docela rozjetí a chtějí začít divy světa právě tam a nechtějí cestovat na nový svět. Nebo o této možnosti neuvažuješ? Protože tímto bys jim odepřel zase to, co chtějí oni.
 

DeletedUser

Guest
To já jim neodepírám - ale proč chtějí stavět divy zrovna a právě na Alfě (příklad)? Je to kvůli tomu, že tam mají statisíce a miliony bodů a už nejsou schopni se jich vzdát? Fajn, potom jim to samozřejmě těžko můžu odepírat a těžko je přesvědčím, aby změnili názor, ale to zahrnuje ta věta, jejíž nejdůležitější slovo jste mi v mém prvním příspěvku vyhvězdičkovali a já z nich musel udělat pouhé hlupáky.
 

DeletedUser

Guest
elegido.. a teď mi prosím vysvětli..
proč tak sveřepě odmítáš verzi 2.x??
 

DeletedUser5504

Guest
Vy snad nečtete co tu Elegido píše. Vždyť říká že se to může rozhodnout oboustranně. Kdo chce divy ať jde na jiný svět!
 

DeletedUser

Guest
čili mám milion bodu přes sto měst, hraji na starem světě přes rok a mám jit na jiny kvůli divům, misto, abych je hned stavěla na starem světě, budu jinde od nuly, co když tohle někteří nechcou
 

DeletedUser

Guest
Dradelot: Spamuješ nesmysly a nečteš mé příspěvky a odpovídáš za jiného člověka. Prosím zdrž se nic neříkajících komentářů.

Co je na rozhodnutí oboustranného? Opět je to jen o jedné skupině. Světy i bez divů skončí. Tím, že odejdou hráči a svět sám o sobě bude mrtvý. Třeba na Divokých kmenech se končilo nadvládou aliance nad ostatními. Nic není nekonečné.
 

DeletedUser5504

Guest
to já vím. DK jsem hrál. Dobře když to říkáš takhle tak to chápu.
 

DeletedUser

Guest
Je rozdíl mezi koncem a koncem. Pokud existují hráči, kteří chtějí hrát starou verzi, tak hrát budou, tudíž se prostě jen vymění prvních pár míst žebříčku. Věř mi, že už jsem zažil mnohokrát stav, kdy nadvládu držela právě jedna či dvě aliance, jejíž hráči byli tak zhýčkaní svými vysokými příčkami, že se rozhodli uzavřít spojenectví jen proto, aby o ty body náhodou nepřišli. Ovšem ukončit svět na úkor těch, kteří prostě mají jiný názor na dvojkovou verzi, to není řešení.
Oboustranné je to v tom smyslu, že pokud zavedete všude dvojku, například já nebudu mít kde hrát jedničku - a budu muset buď skončit nebo se přizpůsobit. Ale pokud necháte dvojku pro nové servery a jedničku pro staré, tak dvojkoví fanoušci zdrhnou na nové a ti jedničkoví zůstanou na starých - ale obě skupiny mají možnost hrát to, co chtějí - to je sakra podstatný rozdíl.

Salupos: Něco podobného, co psal Sokrates dradelotovi, by sedlo i na tebe. Už asi stokrát jsem tu opakoval, že pokud jsou ti nejlepší hráči tak zhýčkaní svými body, že se jich nemohou vzdát jinak než přes oficiální konec světa, tak s tím opravdu nikdo nic nenadělá - jenom to hodně vypovídá o jejich povaze.

Sultan: Jediná věc, která se mi na dvojce líbila, byl nový bůh, a to ještě úplně neholduju jeho současné podobě. Zkoušel jsem dvojku asi čtyřikrát, ale okamžitě se mi znechutila. Samozřejmě, je to subjektivní dojem a nikdy jsem tu nikomu nevnucoval, že je hnusná a blbá - každý má právo udělat si o ní vlastní názor a každému vyhovuje něco jiného. Mně ovšem vyhovuje systém hraní jedničky, oproti dvojkovému systému rozhodně. Fakt je ten, že jsem na dvojce kromě boha nenašel jediné plus. A jak už jsem tu mnohokrát říkal, znechutil se mi i grafikou, které si prostě těžko jen tak nevšimnu.
 

DeletedUser

Guest
věřte že kdyby šla nějaká zlatá střední cesta, např. místo updatu na 2.x pouze přidat divy, tak b yna ni nejspíš došlo.. ale holt to nejde..
nicméně sami hráči mají možnost rozhodnout jak to dopadne, kde není prostor pro kompromis, rozhodné hlasování..
 

DeletedUser

Guest
teď se akorát rozdělili světy na 2 skupiny, jedna jásá nad tím že verze 2.0. je konečně v dohlednu i na starých světech a druhá brečí že jim jejich oblíbený svět zkončí pokud anketu vyhraje ,,1. skupina lidí". A tak se ptám proč nemůže byt kompromis? 1. skupina chce nějaký cíl a 2. chce aby světy zůstali v tak jak jsou.. proč nemůžete udělat že když nějaká ali bude mít plácnu cca. 80% měst celého světa tak svět zkončí a ta aliance zvítězí nebo se třeba přemístí do světa hrdinů, jak chcete..
já jsem hrála obě 2 verze. (na 2.0 jsem si postavila asi 4 města a pak jsem skončila a pokračovala v hraní dál na 0.1). přijde mi že 2.0. nahrává akorát lidem kteří u toho sedí furt a klikaj a házej do tý hry peníze.. jediný co podle mě je opravdu zlepšení je nový bůh a že jde mapa na celý ale udělání oken budov, přehledu města útoků... mi přijde akorát nepřehledný a jenom se nad tím rozčiluju... :-/
:grepolis
 

DeletedUser

Guest
to co popisuješ nastane pokud zůstane svět ve steré verzi.. němci už ho nějak ukončej
 

DeletedUser6244

Guest
Víte co? Když vás hodně necháme a poté uděláme kompromis... nechte nám jeden svět. Prostě a jednoduše, to o co vás celou dobu žádáme.

Myslím, že teď mluvím za všechny, kdo nechtějí 2.0.
Pokud se má Grepolis stát lepším - čímž odhaduji, aby ho hrálo více hráčům, takhle ne. Možná že bude pro některé vypadat líp, hrát se líp, mít lepší cíl. Ale dost možná pro některé bude vypadat přesně opačně. A i kdyby těch hráčů byla pouhá desetina, o čemž pochybuji, víte o kolik hráčů by Grepolis přišel? Říká se: Kolik špatných skutků lidé udělají, když chtějí udělat něco dobrého... V tomto případě by to mohlo být podobné. Ve snaze o zlepšení se Grepolis zhorší. Vím, že vy s tím nic moc neuděláte, a co teprve JÁ? Ale co na tom lidičky nemůžete pochopit? Němci dosáhnou svýho. Chtějí 2.0. A budou ji mít na všech světech. Buďto jim to odhlasují hráči, nebo ve starých světech stanový cíl a až ho někdo dosáhne, svět ukončí a při restartu tam hodí 2.0.
A my nemůžeme dělat NIC!!!

Moderátoři, admini, kdokoliv - můžete nám tady nabízet kompromisy a my je můžeme nabízet vám. Ale vy víte, jak to dopadne.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Mám nové info z režie :D

Ohledně ankety. Mělo by to být tak. Hlasování není jen o jednom světě, ale všech 1.x společně. Buď se odhlasuje, že se staré světy nebudou převádět a tím pádem zůstanou tak jak jsou, nebo že se převedou a hotové.

Nelze nechat jeden svět jiný než ostatní. To nám Inno nedovolí. Pokud se světy nepřevedou, zatím se neví,co bude s jejich konci, ale předpokládáme, že až nebude mít nikdo s kým válčit rozuměj až aliance dobude x% světa) svět skončí. Není jen český Grepolis, je spousta jazykovýchmutací a Inno nemůže dělat jeden speciální svět,který nebude mít v ostatních zemích obdoby.Nezbývá než to pochopit a postavit se k tomu tak, jak to je.
 

DeletedUser6244

Guest
Zkráceně: Grepolis stoupá ke dnu, ale nikdo nemůže udělat nic lepšího, než hlasovat.

Nevím, jestli jste si stačili všimnout, ale hráči Grepolisu se začínají dělit na dvě části.
Ta první je tááááák strašně zhýčkaná svými body, že je ujištěná, že pouze 2.0 je dobrým řešením pro Grepolis. Oni se nehodlají nikam stěhovat ani nic měnit.
Ta druhá - včetně mě - měla ráda Grepolis, jak byl. Měla ráda výběr, rozumný výběr. A ta skupina si stojí za tím, že chce 1.0, ale klidně by se přiklonila i k tomu, co bylo do teď.
Víte, pokud se všechny světy přemění do 2.0 - a jako že to tak vypadá -, druhou skupinu postavíte před tohle: Buď hrát to, čemu odporujeme nebo skončit.
A já nebudu hrát 2.0! A pokud už nevěřím Grepolisu, něčemu jo: Tomu, že nebudu sama, kdo přestane hrát. A tomu, že těch hráčů, kdo půjdou taky, nebude málo.

Jo, nemá smysl se tady hádat, protože nevíme jak to dopadne. Ale nechte nás projevit názor (třeba i to bude později záležet na anketě).

To Jonik: Díky za opravu, ale opravdu to nebylo třeba.
 

DeletedUser

Guest
a víte co mě štve? že 2.0 chce na staré světy většina lidí co si to na nových ani nezkusili, jenom furt něco povídaj o ukončení hry... ale na nový světy hrát nejdou... chápu že tam by museli začínat od nuly ale aspoň by věděli jak 2.0 vypadá a bńevim jestli by všichni stále tak sveřepě říkali, že chtěj 2.0 na starý světy..
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru