• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Oživení starých světů

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
S tím odlivem hráčů, ehm, no ...
Hráči přicházejí a odcházejí, uvidíme, kolik jich opravdu odejde ...

Jak vidím vás tady na fóru agitující za 1.x, je vás pár. Nedávno jsme na supportu řešili spoustu ticketů od jedné aliance tlačící na nás, ať už laskavě zavedeme 2.x na staré světy. Těch ticketů a hráčů byly desítky.

To jen tak pro zajímavost ;-)
 

DeletedUser

Guest
ehm, ehm, že by aliance ochotných z bety? s nimi je to přesně tak jak jsem psala v minulém příspěvku, chtěj 2.0 ale sami si to hrát na nových světech nezkusí. dala jsem si práci a jen tak pro zajímavost jsem prošla prvních 35 hráčů této aliance a z těch 35 hráčů si 2.0 zkusilo 8, to mi přijde trochu málo na to jak se za to zasazujou...
 

DeletedUser

Guest
Myslím, že nikdo netvrdí, že je odpůrců více - tedy, nevšiml jsem si. Já tu jen dokola opakuji, že měnit něco tak, aby odpůrci neměli jinou možnost, když lze zvolit způsob, který dává možnost oběma skupinám, je prostě hloupost - a kdo to nevidí, ten ohromný rozdíl, tak by se svojí objektivitou měl něco dělat.

Ovšem tohle je naprosto zbytečná diskuze, pokud nic nezmění na tom, že prostě bude anketa, který to rozhodne.
 

DeletedUser

Guest
2.0 na starých světech

podle mě by se to nemělo zadávat, myslím že by to ani nešlo udělat takovou přestávku ve hře, jediné co bych bral jsou divy světa a Hádés
 

DeletedUser5111

Guest
otazka
doufám že nam to všechno co máme ze stare verze do ted zůstane jak je ( města na daném ostrove, vojska, věci z fora ,..)byla by to škoda stratit .-( když se nahraje ta nová verze ?

zajímalo by mě jestli to už to nikdo zkoušel ?
 

DeletedUser7382

Guest
Přede mnou byl jakýsi dotaz.
A já mám další. Až tedy bude ta nová verze na starých světech, bude potřeba dobývat zemědělky, na nichž my hráči z těchto světů již máme města ?
 

DeletedUser

Guest
města na zemědělkách?? asi mam dlouhé vedení, jsem nachlazený a unavený.. ale..

předpokládám že zemědělské vesnice bude třeba dobýt, zcela normálně..

skopiciny.. máš snad pocit že přechod na novou verzi by měl znamenat že Ti sebereme nějaké město? už Ti někdy při updatu zmizela celá armáda?
 

DeletedUser7382

Guest
Třeba to bylo jinak myšleno, nebo je to opravdu divný dotaz. Alespoň bude o něco moudřejší. Jinak já jsem to napsal trochu blbě no. Asi jsem myslel na nevím co. :)
Tak toto je upravená verze. :)

Až tedy bude ta nová verze na starých světech, bude potřeba dobývat zemědělky i na ostrovech, na nichž my hráči z těchto světů již máme města ?
 

DeletedUser

Guest
jak jsem řekl výše, nejspíše ano, nevidím důvod proč by měla být předemdobytá:)
 

DeletedUser

Guest
Já tu jen dokola opakuji, že měnit něco tak, aby odpůrci neměli jinou možnost, když lze zvolit způsob, který dává možnost oběma skupinám, je prostě hloupost - a kdo to nevidí, ten ohromný rozdíl, tak by se svojí objektivitou měl něco dělat.
Ovšem tohle je naprosto zbytečná diskuze, pokud nic nezmění na tom, že prostě bude anketa, který to rozhodne.

Tak začal si najprv subjektívnou kritikou a ukončil si to objektívnym "povzdychom" anketa to vyrieši.
Grep hrajú tisíce hráčov, nikto z vás, čo tu prispievate a staviate sa na odpor G2.0 neviete kto sa ako stavia k tejto téme. Tvrdiť ako sa hromadne zachovajú po update hráči sú dohady a žiaľ svety sú tvorené nielen TOP100 hráčmi, ale aj našimi "malými" hráčmi, ktorí okrem toho že majú rovnakú možnosť hlasovať sú v množstevnej väčšine.
Ja sama som ešte nevidela, aby sa pri hlasovaní pre nejakú vec dávala tým, ktorých hlasy nenašli účinok, možnosť nejakej alternatívy. Každý rozumný hráč ide do ankety s nasledovným:

1, hlasujem za alebo proti a som si vedomý čo to bude obnášať v jednom aj druhom prípade
2, ak neviem, ako vyzerá G2.0 lognem sa na nový svet a pozriem sa
3, progres v hre nemusí hráč vnímať ako negatívum, treba to brať účelovo, Sokrates veľmi správne o niekoľko strán dozadu poznamenal, že INNO mohlo skrátka urobiť hromadný update a hráčov sa nepýtať

napriek tomu: Chápem ľútosť nad prípadnou stratou starého grepu, ale pre mňa by to nebol dôvod opustiť svoje mestá, alianciu ani spoluhráčov.
 

DeletedUser

Guest
Netvrdil jsem, že to anketa vyřeší, ale že je tohle zbytečná debata, pokud bude řešení situace záležet jen a pouze na anketě.
Samozřejmě, že ho mohli prostě hodit a neptat se, ale pokud ti něco říká pojem "přímá demokracie", pak víš, že to je ten nejlepší způsob, jak rozhodnout něco, co naprosto přímo ovlivní velkou skupinu lidí, či celý kolektiv. Samozřejmě, u každého referenda a ankety jsou odpůrci s argumentem, že ti lidé tomu nerozumí - s tím naprosto souhlasím, jenže je hodně relativní, kdo čemu rozumí.
Každopádně kdyby něco takového Inno udělalo, bylo by to od něj dost bezohledné, a myslím, že by se nad tím zamysleli i hráči, kteří dvojku chtějí.
 

DeletedUser7382

Guest
jak jsem řekl výše, nejspíše ano, nevidím důvod proč by měla být předemdobytá:)
Odpovídat už nebylo třeba. Jen aby všichni pochopili otázku.


Nová verze se mi nelíbí hlavně z jednoho důvodu. Ano, drancování je zkráceno a ušetří se spousta času, ale nedokážu si představit, že budu opět otravně dobývat všechny zemědělky. A to není ještě tak hrozné. Teď si představte, že aby někdo z hráčů, jenž má na ostrově námořní město (město s loďstvem), musí s maličkou pěchotou dobývat zemědělky a jinak to prostě nepůjde, aby z nich měl nějaké ty suroviny. Ten hráč si zřejmě bude muset vymlátit skoro celou flotilu, aby měl 1000 volných obyvatel, protože na 8. zemědělku je potřeba v jednu chvíli mít na ostrově 1000 vojáků. Navíc se při drancování ve staré verzi získá mnohem víc surovin a to za delší dobu drancování stojí.
 

DeletedUser

Guest
a kdo ho nutí aby dobýval i osmou zemědělku..?
jako nevím jak postupují hráči na světech kde je 2.x od začátku, zda napřed dobyjí všechny zemědělky a pak až budují námořnictvo, ale mě osobně by to mohlo políbit šos..
 

DeletedUser7382

Guest
Dan 77 napsal/a:
... a jinak to prostě nepůjde, aby z nich měl nějaké ty suroviny. Ten hráč si zřejmě bude muset vymlátit skoro celou flotilu, aby měl 1000 volných obyvatel ...
Jasně že mě nikdo nenutí ... Citace o tom, co jsem psal předtím, vypovídá o všem.


Navíc se při drancování ve staré verzi získá mnohem víc kusů surovin a to za delší dobu drancování stojí. Jenom představa, že od jedné zemědělky při drancování v nové verzi získám pouze 733 kusů od každé suroviny, je děsivá. A to, abych měl tento maximální počet surovin, stojí spoustu surovin na nejvyšší úroveň zemědělky. Oproti tomu ve staré můžu na jeden útok po zvýšení síly na 100 % získat 6005 kusů surovin (na jednu surovinu připadá přibližně 2001 kusů). Není to velký rozdíl ? Tento rozdíl se ještě prohlubuje s větším množstvím zemědělek. (Kdo má víc měst, obvykle drancuje i z více než osmi zemědělek.)

Tak to je tak jediné, co mi vadí na nové verzi a nejspíš (možná určitě) se s novou verzí na starých světech změní i systém drancování. Bohužel ...
 

DeletedUser

Guest
Tvrdiť ako sa hromadne zachovajú po update hráči sú dohady a žiaľ svety sú tvorené nielen TOP100 hráčmi, ale aj našimi "malými" hráčmi, ktorí okrem toho že majú rovnakú možnosť hlasovať sú v množstevnej väčšine.

Neviem ako si myslela to zial ale pri uznavani hlasov "malickych" som ja trosku zdrzanlivejsi. Ak by sme doteraz uznavali hlasy nasich malych, tak ma priazen kapacitu milion. Myslim ze je jasne co som tym chcel povedat. Pre mna osobne ma vacsiu hodnotu hlas cloveka ktory sa danej veci rozumie.

Bohuzial v ankete to tak neplati. Tam maju rovnaky hlas aj ludia co sa tomu rozumeju menej a tych je pomerne vela - vo vseobecnosti plati, ze cim mensi tak tym sa tomu menej rozumie. Mensich je tu vacsina, tak je mozne ze aj vacsina kvalitnu hru nepozna.


Navíc se při drancování ve staré verzi získá mnohem víc kusů surovin a to za delší dobu drancování stojí.

Je to prave naopak. Na Grepe 2 ziskas viac surovin ale za viac casu.


[SPOIL]
Grepolis 2

Na novom grepe mozes vyziadat suroviny kazdych 5 min, cim na rychlosti 2 ziskas 20 ... 40 (podla urovne dediny) z jednej suroviny. Jedno rabovanie/vyziadanie = 2 kliknutia.

Za hodinu tak ziskas (pocet 5-minutoviek v 60 minutach je 12)
12 * (20 ... 40) = 240 ... 480 z jednej suroviny.
12 * 2 = 24 kliknuti

Dajme tomu ze hras 10 hodin denne.
Za 10 hodin 5-minutoveho klikania ziskas
10 * (240 ... 480) = 2400 ... 4800
10 * 24 = 240 kliknuti

Denne sa pri rychlosti 2 obnovi 48 nalady. Cize mozes 8-krat rabovat najmensou ponukou (ktora ubera 6 nalady). 8 vyziadani tak mozes nahradit 8 rabovaniami, cim ziskas dalsich (160 ... 320) surovin denne.

(2400 ... 4800) + (160 ... 320) = (2560 ... 5120) z jednej suroviny na den
240 kliknuti na dedinu na den

Dalej pre kazdu dedinu je maximalny vyrabovatelny pocet surovin na den ktory plati pre vsetkych hracov spolocne. Ten je robeny tak, ze taketo "plne" mnozstvo surovin mozu ziskat asi 2 a pol hraca na ostrove, potom uz dedinu nebude moct rabovat nikto.

Niektory hraci zvyknu dobyvat len 7 z 8 dedin, takze mozeme rata len 7/8 z jednej dediny. To je (2240 ... 4480)
[/SPOIL]
[SPOIL]
Grepolis 1

Jedno plne rabovanie (2000 z kazdej suroviny) na starom Grepe stoji 48 nalady a 16 sily. Cize na svete s rychlostou 2 tak mozes rabovat kazdu dedinu raz za den.
Pred rabovanim musis zvysit silu na 100% styrmi utokmi (ak si ju mal na 50%). Lenze ak si den predtym raboval zo stovky sily, tak by ti malo ostat este dost sily v dedine. Takze ti stacia max 3 zvysovanie sily ak rabujes kazdy den.
1 utok / zvysenie sily = 5 ... 6 kliknuti
3 kliknutia myskou
zadavanie vojakov ratam ako 2 ... 3 kliknutia

3 zvysovania sily + 1 utok
4 * (5 ... 6) = 20 ... 25 kliknuti


Dalej na starom Grepolise nemusis byt online vkuse kvoli farmeniu. Ty si mozes sam zvolit v ktorej casti dna tych 25 kliknuti vykonas. Okrem toho moze kazdu dedinu vyfarmit pocas dna kazdy hrac, nema to limit.

2000 z jednej suroviny denne
25 kliknuti na dedinu
[/SPOIL]
[SPOIL]
Zaver

Na Grepolise 1 spravime 25 kliknuti denne ktore mozeme vykonat v ktorejkolvek casti dna a ziskame tak 2000 z kazdej suroviny.

Pocas rabovania zamestname vojakov ale za to mozeme vyrazne znizit prijem protivnika ak mu znicime pozemnu armu (to ma vyznam len pri malych hracoch). Dediny nemusime dobyvat takze farmit mozeme aj v obrannych mestach, dokonca lepsie ako v utocnych (obranne maju vacsiu korist). Dedinu moze naplno vyrabovat kazdy.



Na Grepolise 2 spravime 240 kliknuti denne ktore musime robit pravidelne pocas celeho dna a ziskame tak (2560 ... 5120) z kazdej suroviny. 7/8 je (2240 ... 4480).

Pocas rabovania nezamestname vojakov ale za to nemozme protivnika zbavit davok surovin ak mu znicime armadu. Dediny musime dobyvat takze kazde mesto musi byt zo zaciatku aspon ciastocne orientovane na pozemny utok. Taketo mnozstvo mozu vyrabovat len 2,44 hraci na ostrove.


Teda na Grepolise2 ziskam 1,25 az 2,5-krat viac surovin ale za 10 nasobne viac casu straveneho pri klikani. Maximalne pre 2 hracov.

Ak by sme robili 10 minutove ponuky.
Denne 120 kliknuti a ziskame tak asi (2100 ... 4100) z kazdej suroviny. 7/8 je (1838 ... 3588).
To je 0,9 az 2 nasobok surovin za 5-nasobok casu. Maximalne pre 3 hracov na ostrove.



Ak by sme robili 20 minutove ponuky.
Denne 60 kliknuti a ziskame tak asi (1000 ... 2100) z kazdej suroviny. 7/8 je (875 ... 1838).
To je 0,5 az 1 nasobok surovin za 2,5-nasobok casu. Maximalne pre 4 hracov na ostrove.



Ak by sme robili 40 minutove ponuky tak by sme klikali rovnako vela ako na Grepe1 ale museli by sme klikat pravidelne, nemohli by sme dediny vybavit za 1 hodinu. Aby sme ziskali rovnako vela surovin ako na Grepolise1 tak by sme museli mat plne vylepsene dediny a klikat viac nez 10 hodin denne.

Vacsie ponuky ako 40-minutove uz zarobia ovela menej surovin nez Grepolis1 ale za to sa menej naklikame.
[/SPOIL]



Mne sa zda ze dobyvanie dedin by mohlo byt problemom. Prakticky treba aspon ciastocne preorientovat namorne/obranne mesta na pozemny utok a preorientovanie mesta je ta najdrahsia vec v hre.
 

DeletedUser

Guest
Bohuzial v ankete to tak neplati. Tam maju rovnaky hlas aj ludia co sa tomu rozumeju menej a tych je pomerne vela

preto som napísala žiaľ , pretože miesto toho, aby táto anketa bola výsledkom rozhodnutia skutočných pánov hráčov, bude to rozhodnutie hráčov, ktorým je to jednak jedno a na druhej strane možno ani nebudú chápať, čo odhlasujú (o deťoch, ktoré si možno myslia, že ak nepovedia áno, tak dostanú postih v hre, ani nehovorím :D)
Takže v tomto bode sme wolfy zajedno. ;)

Farmenie ani systém hry ako taký je mi u pr...., pretože to nie je nič, čo by malo niekomu v hre prekážať, robia sa tu výpočty s presnosťou jadrového fyzika a v reálnej hre to majú všetci na háku a každý najprv farmí ako sa mu hodí a ako potrebuje a neskôr sa mu aj tak nechce :D

Bavíme sa o tom, že stará dobrá G1.0 tu už nebude a zostane nostalgia.
Hm, vo všetkom sa dejú zmeny, v našich životoch sa dejú zmeny.. a obvykle sa nás nikto nepýta či ich chceme... preto sa treba nasrať na celý svet a zachovať sa štýlom "ak sa odhlasuje G2.0, radšej utečiem"? Dôvody na ukončenie hry by som hľadala niekde inde... tomu miestu sa hovorí real život.
 

DeletedUser

Guest
Nostalgia myslim ze netrapi nikoho z hracov ktori su proti Grepu2. ;)
Minimalne ja ani nevnimam ze Grep2 trosku iny a nieco sa pomeni. :) K vnimaniu niecoho takeho som sa ani nedostal. Mne sa este nepodarilo predrat cez to, aky je zbabrany.

[SPOIL]
Ono by tie vypocty neboli keby ludia chceli vidiet veci take ake su a nie take, ake ich chcu vidiet. (dalej to pomoze hracom zistit ako na tom su)
Grepolis2 je lepsi pre hracov ktori nefarmia. Timto hracom staci kliknut najavcsie rabovanie raz denne cim ziskaju nekonecne krat viac surovin nez keby na Grepolis1 nefarmili vobec a mali tam nulovy zisk.
Z kvalitnejsich hracov farmia menej vacsinou vacsi hraci, takze pre nich to je vyhodnejsie. Ale vacsim hracom sa musis nejak stat. Toto je objektivne.

Subjektivne:
Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!Klik!...
[/SPOIL]

Farmenie je len jedna vec. Ale Grep2 je viacero zlych veci dokopy a je zbabrany vo vseobecnosti (napr. ani ine farmenie by mi nevadilo keby nebolo zbabrane). Ono mne ani nevadi ze sa im Grepolis az tak nevydaril. :D

Skor mi prekaza ze nevidim aby v buducnosti doslo k nejakemu zlepseniu. Pripada mi to ze s Grepolisom to bude uz iba horsie a horsie.
* zhorsenie vyskumu korist
* pridanie premii na skratenie vystaavby vojsk
* pridanie hromadneho vyziadania (co je plus) ale ku premiu kapitana (co je minus hlavne pre tvorcov ze im nejde o kvalitu ale o nieco ine ;)); tak ako mam verit takymto tvorcom a tomu, ze v buducnosti budu vytvarat kvalitu?

To posledne je trochu plus takze sa to mozno otoci k lepsiemu - nadej zomiera posledna. :D Ale cakat s nadejou sa da aj bez Grepu 2 a ukoncit svet sa da tiez bez Grepu 2. ;)

Smutne je akurat to, ze Grepolis mohol byt najlepsia hra. No nic, ja s tymto problem nemam. :) U mrtveho sa snazit netreba a snazit sa u ziveho nebudem ak mi za to nestoji. ;) Ja som kedykolvek pripraveny opustit Grep (aj Grepolis Team). ;)

[SPOIL]Este je tu jedna vec. Nechcem nejak nikoho ovplyvnovat ale mozno by sa zislo na nieco upozornit.
Zatial mi to ziadny admin ani nikto s kontaktom na nemcov nevyvratil.

Ide o to, ze ak sa zmenia vsetky svety na Grepolis2, tak uz Grepolis1 nikdy neuvidime. Nemci nebudu udrziavat 2 verzie a ak uz bude len Grep2 tak si myslim ze uz ziadny dalsi svet s Grep1 nevytvoria (toto mi este ziadny admin nevyvratil).
Ak anketa prejde, tak uz Grep1 nikdy neuvidite.

Koniec Grepu1 raz urcite pride, kedze nemci nebudu urdrziavat obe verzie. ;) Ide len o to, ze kedy to bude.[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
Wolfy to napsal pěkně.
Verzi 2.0 taky nemusím. Co se týče zemědělek tak moje poznatky:
Když má hráč málo či jedno města tak farmení se stává nudnou záležitostí a dokáže to otrávit , zase na druhou stranu když těch měst máš a víc tak na staré verzi systému prostě nefarmím, nemám na to čas. V tom je nová verze lepší . Umožním alespoň dostat ze zemědělek nějáké suroviny což alespoň něco.

Co se týče zbytku tak grafické rozhraní 2.0 se dá skousnout .
Ale co osobně nesnáším a dovádí mě k nepříčetnosti tak je rychlost rozhraní ve verzi 2.0 internet mám taky dobré . Ale ty vyskakovací okna jsou prostě pomalé ( zvláště večer) :( Vůbec my cely rozhraní přijde zabrzžděné což kdˇYz je potřeba skákat do příchozích utoků je na palici. Další věc. Když chci časovat útok všechno musím dávat do časovače místo toho abych to měl všechno pěkně připravené ve více oknech a mohl si klikat a naklikávat dle radosti .

Další věcí , když chci stáhnout utok a poslat ho znovu tak samotné načtení a update jednotek my někdy trvá věky což bývá Často fatální a už to nestihnu stáhnou v požadovaném limitu prostě ztrácím cenné vteřinky :(

Já nevím jak ostatním ale mě to takto funguje a celkem mě to odrazuje .

co se týče samotných divů tak cena a náklady my přijdou celkem náročné když vemu , že mám rád rychlost 1 na rychlosti 2 by se to snad dalo.

Je toho více. Ale vše je závislé na anketě. Osobně si myslím, že to dopadne tak, že 2.0 projde protože anketa je tak šikovně postavená , že hrač který nevidí pod pokličku dá ano. A těch je bohužel více . A pak ono konečné vydírání když dá člověk NE my přijde jako výsměch.
Bohužel napsat svůj názor zde je jediné co můžeme, protože o vŠem si stejně rozhodnou Němci :(:grepolis
 

DeletedUser

Guest
CHYBA
Pri tych vypoctoch som sa pomylil. Na Grepe2 stoji jedno rabovanie 3 kliknutia, nie 2. Takze pocet kliknuti ma byt na Grepe2 o polovicu vacsi.
[SPOIL]
co se týče samotných divů tak cena a náklady my přijdou celkem náročné když vemu , že mám rád rychlost 1 na rychlosti 2 by se to snad dalo.
S divmi je to inak. Cena divu zavisi od rychlosti sveta. Na svete s rychlostou sveta 2 stoja divy 2-krat viac surovin. Vynimkou je len cas stavby - ten je rovnaky na vsetkych svetoch.

Konecnost sveta.
Svet ma vitaza po 4 divoch v jednej ali. Svet tym vsak neskonci hrat sa da aj dalej. Ak Elegido chce hrat dalej tak skratka musi zariadit aby ziadna ali neziskala vsetkych 7 divov (aj ked ani potom myslim ze svet este nekonci). Na svete so vzburou je udrzat takyto stav jednoduche. Tam ma obranca vyhodu a je tazke niekomu prebrat div. Na dobyvani neviem.

Preto si myslim ze s konecnostou problem nebude.
[/SPOIL]

Ja ked som zacinal s Grepom tak sa mi tiez zdala grafika divna. Mesta sa mi zdali sedo-pochmurno-zelene. Casom som si zvykol a ked som si potom pozrel inu anticku hru ktoru som hral pred Grepom tak sa mi zas na tej inej hre zdala grafika divna. :D To je len sila zvyku.
Nova grafika a nove rozhranie s oknami nie je az take hrozne ze by sa nan nedalo zvyknut.


Avsak zaplatilo sa velkou technickou narocnostou za male zlepsenia v grafike a rozhrani (nedokonalosti v rozhrani sa budu opravovat) a za nedomyslene farmenie, ktore sa update-ami iba zhorsovalo a za ine mrnave blbostky ako su denne baliky surovin a skarede premia.

PS:
Ja som hlasoval za Grep2. :(
PPS:
Nejde to zrusit. :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru