• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Přepracování UI mobilní aplikace

Jak se dá změnit název města v aplikaci ,už se mě někdo ptal a poslal jsem ho na starou apku ,ale ta bohužel končí a teď sem se dostal k bodu, kdy si chci sám změnit název města v nové aplikaci ..?:D...

Nejvíc mi vadí ta malá tužka v plánovači ,když potřebuji upravit hotový příkaz, který tam mám vytvořen ...je těžké na ní kliknout,nebo je mocccc blízko k tomu meči ,na který když kliknu tak se mi připraví vojsko k odeslán....

Skupiny měst vůbec nefungují správně ,ale hádám nejsem první kdo se ozval ....
Nebo stále čtu od hráčů na discordu a fóru ,že ty skupiny nefungují ...

V okně příkazu se neaktualizují příkazy automaticky ,pokuď odešlu útoky nebo podporu přes plánovač útoků ,mám otevřené okno příkazu ,vždy ho musím resetovat ,abych viděl v příkazu právě odeslány příkaz ...
Tohle myslím ale fungovalo ,na předchozí verzi tento problém jsem zaregistroval až na této nové aplikaci ...

Tak mi přijde že se aplikace spíše zhoršuje jak zlepšuje ....


A dost mě vytáčí to okno ,na změnu barev"aliance /hráčů *..nevím zda se to děje jen u mě ..ale pokaždé když si oddálím mapu a pak si jí přiblížím jen na určitý ostrov ,pak to zase oddálím ,tak to okno se vždy přesune trošku do levá ,když to udělám 5x po sobě ,okno už je úplně v levém rohu nahoře a nemohu si rozklinkout město ,nebo mi to okno překáží a nejde stáhnout dolů ,takže se musím odhlásit a přihlásit znovu ,tím pádem se to okno co je tam naprosto k ničemu ,opět hodí do středu obrazovky ...samozřejmě s ním pohybovat lze ,dokuď se nedostane do toho rohu ,kde si spíše stáhnu lištu "čas /operátor /WiFi atd ..."..

A často házím hráče do blokace ,když chci vložit do konverzace report ....


A je dost těžké vytvoří vlákno na fórum a vložit tam město/hráče /alianci v bb codu a report v nějakém formátu ...vlastně jsem to zkusil jednou a po 10 minutách jsem to neměl ...
Myslím že to ani nejde nebo to trvá dost dlouho ....
A je rychlejší si otevřít poznámkový blok a postupně si tam zkopírovat bb cody ...


Néni to dobrá aplikace ...vývoj se měl začít tak 5 let zpět...já bych jí úplně stáhnul a dal jí jen na nějakém beta světě nebo na svět Achilles ,tam mají někteří hráči dost měst a za to že mají nekonečný svět, bych je nechal do nekonečna testovat aplikaci ....

Je tu hlavně hodně herních stylů ,každý věnuje hře jiný čas hraje jinak ,tahle aplikace se nedá vytvořit každému na míru tak aby mu vyhovovala ,alespoň ne v tomto formátu ..
Stará aplikace je daleko lepší pro většinu hráčů...
těch chyb je strašně moc...když by se to alespoň opravovalo nějak během hodin, ale tento vývoj a to než se dostane aplikace do nějaké hratelné formy, bude trvat několik let a vůbec to ani néni jisté ...
 

Thasoss

Grepolis tým
Jak se dá změnit název města v aplikaci
Předáme, že nejde měnit název města.
Nejvíc mi vadí ta malá tužka v plánovači
Tlačítko pro úpravu naplánovaného příkazu je tedy příliš malé, kvůli tomu se dá snadno překliknout na okolní ovládací prvky. Bude taktéž předáno.
Skupiny měst vůbec nefungují správně
Aktuálně nejde skupiny měst proklikáváním procházet. Tato funkce je na seznamu pro vývoj. Nebo myslíš jiný problém? Upřesni prosím.
V okně příkazu se neaktualizují příkazy automaticky ,pokuď odešlu útoky nebo podporu přes plánovač útoků ,mám otevřené okno příkazu ,vždy ho musím resetovat ,abych viděl v příkazu právě odeslány příkaz ...
Tohle myslím ale fungovalo ,na předchozí verzi tento problém jsem zaregistroval až na této nové aplikaci ...
Nahlásíme, že okno rozkazů není synchronizováno se skutečným stavem - rozkazy odeslané přes plánovač chybí.
A dost mě vytáčí to okno ,na změnu barev"aliance /hráčů *..nevím zda se to děje jen u mě ..ale pokaždé když si oddálím mapu a pak si jí přiblížím jen na určitý ostrov ,pak to zase oddálím ,tak to okno se vždy přesune trošku do levá ,když to udělám 5x po sobě ,okno už je úplně v levém rohu nahoře a nemohu si rozklinkout město ,nebo mi to okno překáží a nejde stáhnout dolů ,takže se musím odhlásit a přihlásit znovu ,tím pádem se to okno co je tam naprosto k ničemu ,opět hodí do středu obrazovky ...samozřejmě s ním pohybovat lze ,dokuď se nedostane do toho rohu ,kde si spíše stáhnu lištu "čas /operátor /WiFi atd ..."..
Jaké zařízení používáš? Několikasekundový klip by k tomu také byl super. Jinak ale nahlásíme, že okno pro změnu barevného označení hráčů/aliancí na mapě se při každé změně zoomu mapy samovolně posouvá čím dál tím víc do levého horního rohu, až s ním nejde manipulovat.
často házím hráče do blokace ,když chci vložit do konverzace report
Jaký prvek uživatelského rozhraní je v tomto případě podle tebe příliš malý/velký? Nebo problém tkví v něčem jiném? Např. umístění?
A je dost těžké vytvoří vlákno na fórum a vložit tam město/hráče /alianci v bb codu a report v nějakém formátu ...vlastně jsem to zkusil jednou a po 10 minutách jsem to neměl ...
Myslím že to ani nejde nebo to trvá dost dlouho ....
A je rychlejší si otevřít poznámkový blok a postupně si tam zkopírovat bb cody ...
Můžeš prosím blíže upřesnit, v čem je složité vytvořit vlákno na fóru? Také prosím více popiš ten problém s BB kódy - jaké kroky děláš a kde to drhne.

těch chyb je strašně moc...když by se to alespoň opravovalo nějak během hodin, ale tento vývoj a to než se dostane aplikace do nějaké hratelné formy, bude trvat několik let
Naši vývojáři jsou plně odhodláni chyby odstraňovat. Zásadní nedostatky by měly být odstraněné v nejbližších měsících (mnohé v řádu týdnů). Vzhledem k technologickým okolnostem to ani nemůže být několikaletý proces. Díky za podněty!
 
@Thasoss proč není v nové aplikaci možnost přepínat mezi starým a novým rozhraním aplikace ? Myslím že z hlediska programování by tohle měl být ten nejmenší problém tak proč se to takhle nevyřeší?
 

Thasoss

Grepolis tým
Back-endová část je s tou front-endovou velmi úzce svázaná. Krom toho, že stará appka (tedy i její front-end) je vytvořena v jiných technologiích, tak tam máš i jiné funkcionality, s jinou logikou, pojmenováním... nemluvě o velikosti takové aplikace a skutečnosti, že stará appka zkrátka nesplňuje strategii společnosti, proto není řešením ji "narvat" do nové, jako alternativní možnost.
 
Back-endová část je s tou front-endovou velmi úzce svázaná. Krom toho, že stará appka (tedy i její front-end) je vytvořena v jiných technologiích, tak tam máš i jiné funkcionality, s jinou logikou, pojmenováním... nemluvě o velikosti takové aplikace a skutečnosti, že stará appka zkrátka nesplňuje strategii společnosti, proto není řešením ji "narvat" do nové, jako alternativní možnost.
Takže strategie společnosti je konec většiny hráčů jestli chápu správně protože to se stane v momentě co stará aplikace skončí, tím pádem nechápu na co tady píšeme co je potřeba zlepšit když se Inno stejně tím co chcou hráči neřídí
 
tady to okno při každém zoomu, se mi přesouvá do levá nahoru :D ...Myslím si že tam chybí jedna zásadní věc a je to zároveň řešení ...přidat do pravého okna křížek ,kterým půjde toto okno uzavřít ..navíc to zabírá strašně moc obrazovky na tom mobilu a je to okno celkem k ničemu ...
 

Přílohy

  • Screenshot_20230930_154452_com.innogames.grepolis_edit_614258464803664.jpg
    Screenshot_20230930_154452_com.innogames.grepolis_edit_614258464803664.jpg
    579 KB · Zobrazení: 11
a v tom plánovači se nedá kliknout tady na tu tužku ..abych si upravil již vytvořený příkaz ...
 

Přílohy

  • Screenshot_20230930_155517_com.innogames.grepolis_edit_614713720364011.jpg
    Screenshot_20230930_155517_com.innogames.grepolis_edit_614713720364011.jpg
    42 KB · Zobrazení: 8
Nahlásíme, že okno rozkazů není synchronizováno se skutečným stavem - rozkazy odeslané přes plánovač chybí.
Néni to jen přes plánovač ,pokuď máš otevřené okno s rozkazy a odešleš nějaký příkaz podporu /útok, tak se ti v tom okně s rozkazy nový příkaz nenačte ,musíš prostě restartovat okno aby si viděl příkaz co si poslal ...tohle je docela zásadní problém ....
 
Můžeš prosím blíže upřesnit, v čem je složité vytvořit vlákno na fóru? Také prosím více popiš ten problém s BB kódy - jaké kroky děláš a kde to

Můžeš prosím blíže upřesnit, v čem je složité vytvořit vlákno na fóru? Také prosím více popiš ten problém s BB kódy - jaké kroky děláš a kde to drhne.
Tady je problém ,že nemáš v té horní liště to co máš v dolní liště ,nemáš možnost si vyhledat město v bb codu ani hráče ...nerozumím proč je to takto udělané ...když píšu otevře se mi toto okno ...
máš třeba udělaný nějaký rozpis v nějakém formátu co vytváříš na fórum ...
hráč :
město :
aliance :
Jenomže nedá se mi přesně hodit tam kam potřebuji hodit ten určitý bb kód ....
 

Přílohy

  • Screenshot_20230930_161025_com.innogames.grepolis_edit_615550045548258.jpg
    Screenshot_20230930_161025_com.innogames.grepolis_edit_615550045548258.jpg
    162,5 KB · Zobrazení: 8

Thasoss

Grepolis tým
Takže strategie společnosti je konec většiny hráčů jestli chápu správně protože to se stane v momentě co stará aplikace skončí, tím pádem nechápu na co tady píšeme co je potřeba zlepšit když se Inno stejně tím co chcou hráči neřídí
K žádnému masovému odchodu hráčů důvod nevidíme. :) Ano, poslední verze appky vůbec nesplnila očekávání jak hráčů, tak nás. To jsme také konstatovali v nedávném příspěvku. Feedback, který ale hráči po aktualizaci poskytli, jsme už reflektovali: byl předán a zpracován. Výstupem je seznam 13 hlavních změn, u kterých je potvrzený vývoj. A nadále sbíráme zpětnou vazbu, abychom podchytili i drobné problémy.

Nevím, nakolik je vhodné zabíhat do development & project/service management metodik (agile, scrum, itil aj.), ale v dnešní době už je preferovaný způsob vypouštět nový software po částech a sbírat zpětnou vazbu a nové funkce přidávat postupně. Jednak neriskuješ, že strávíš rok zbytečným vývojem a taky ti to umožní pružněji reagovat na skutečné potřeby. Jistě, některé funkce měly být součástí už prvotního balíčku, ale tím se vracím k tomu oznámení, kde jsme toto pochybení uznali. Pozornost by se nyní měla stočit k nápravě (= k tomu, jak to vyladit).

Opakuji proto prosbu: Zkoušej novou appku a když ti na ní něco nebude sedět & to nebude na publikovaném seznamu, dej nám o tom vědět.
 
K žádnému masovému odchodu hráčů důvod nevidíme. :) Ano, poslední verze appky vůbec nesplnila očekávání jak hráčů, tak nás. To jsme také konstatovali v nedávném příspěvku. Feedback, který ale hráči po aktualizaci poskytli, jsme už reflektovali: byl předán a zpracován. Výstupem je seznam 13 hlavních změn, u kterých je potvrzený vývoj. A nadále sbíráme zpětnou vazbu, abychom podchytili i drobné problémy.

Nevím, nakolik je vhodné zabíhat do development & project/service management metodik (agile, scrum, itil aj.), ale v dnešní době už je preferovaný způsob vypouštět nový software po částech a sbírat zpětnou vazbu a nové funkce přidávat postupně. Jednak neriskuješ, že strávíš rok zbytečným vývojem a taky ti to umožní pružněji reagovat na skutečné potřeby. Jistě, některé funkce měly být součástí už prvotního balíčku, ale tím se vracím k tomu oznámení, kde jsme toto pochybení uznali. Pozornost by se nyní měla stočit k nápravě (= k tomu, jak to vyladit).

Opakuji proto prosbu: Zkoušej novou appku a když ti na ní něco nebude sedět & to nebude na publikovaném seznamu, dej nám o tom vědět.
Tak reagování na skutečné potřeby, a že sbíráte zpětnou vazbu od hráčů tomu se mi nechce věřit normálně, když už od samého začátku tu hráči jasně píší že chcou aplikaci na výšku ale na hráče kteří dělají hru hrou,sypou do hry kolikrát dost peněz tak na jejich názor ohledně aplikace se asi kašle když to vidím...
 

Thasoss

Grepolis tým
Zároveň tu ale máš nějaké businessové cíle a mezi ně patří appka, která bude fungovat standalone, ne jako doplněk k prohlížeči. A tam holt na výšku všechno nedáš. Navíc v globálním měřítku to ani není příliš poptávaná funkcionalita. Už samotná tato verze vznikla na základě zpětné vazby hráčů: poté, co loni hráči předali množství relevantních připomínek, že spousta UI prvků je příliš malá a špatně se ovládá, se rozhodlo předchozí UI hodit do koše a začít znovu. Nyní jsme potvrdili, že proběhne (nebo již probíhá) vývoj 13 často požadovaných funkcionalit, které opět vzešly z feedbacku hráčů.

Nelze vyhovět se vším 100%, ale věřím, že snaha vyjít vstříc je viditelná.
 
Od kdy ma byt ta stara apka nefunkci? Bala jsem se, ze od 2. rijna, coz v Irsku uz je. Ale jsem moc rada, ze do Ceska jeste tento datum nedorazil a mohu hrat na sve stare apce, na kterou jsem zvykla a s kterou nemam skoro zadne problemy.
 
Ted jsem si to 5x precetla a mas pravdu, posledni den 2. rijna, / moje chyba uz neumim poradne cist cesky// Tak jeste vydrzim 43 minut auvidime jak to dopadne. Ale porad doufam, ze jeste nejaky cas ta apka bude fungovat. Dost se s tou novou trapim.
 

Thasoss

Grepolis tým
Přesně tak je to v plánu. :) Je ale velmi chtěné, aby hráči na novou aplikaci přešli dříve, než stará bude definitivně odříznuta od našich systémů. Nebylo by dobré, kdyby se až poté začala používat aktivně, načež by se zjistilo, že v ní vlastně řada věcí stále chybí. Proto budeme rádi, když budete i přes novou appku hrát často a dáte nám podněty na zlepšení. Vývojový tým je tomu velmi otevřený.

Co jsme zatím odeslali za podněty:
  • Je požadována implementace funkce, která po zapnutí přizpůsobí aplikaci pro hraní jednou rukou (palcem), tedy umožní zobrazení na výšku. Toto je užitečné pro rychlou kontrolu zejména příchozích útoků.
  • Není možné změnit název města.
  • [Plánovač útoků] Tlačítko pro úpravu rozkazu je příliš malé. Kvůli tomu lze omylem stisknout tlačítko pro odeslání rozkazu, které je umístěné příliš blízko.
  • Příkazy se po svém odeslání nezobrazí v přehledu rozkazů. Je nutné ruční obnovení okna přehledu.
  • Kontextové okno obsahující legendu mapy se s každým přiblížením či oddálením mapy samovolně posune do levého horního rohu. Nakonec se zasekne a až do znovunačtení hry není možné s ním hýbat. Také je toto okno příliš velké, když uvážíme jeho využitelnost v herní praxi, a schází tlačítko pro minimalizaci či zavření.
Díky moc!
 
Nahoru