• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Přepracování UI mobilní aplikace

Thasoss

Grepolis tým
Tady je problém ,že nemáš v té horní liště to co máš v dolní liště ,nemáš možnost si vyhledat město v bb codu ani hráče ...nerozumím proč je to takto udělané ...když píšu otevře se mi toto okno ...
máš třeba udělaný nějaký rozpis v nějakém formátu co vytváříš na fórum ...
hráč :
město :
aliance :
Jenomže nedá se mi přesně hodit tam kam potřebuji hodit ten určitý bb kód ....
Promiň, znejistěl jsem, jak to myslíš, resp. co je hlavní pointou problému. :(
BB kódy pro formátování textu a herní BB kódy jsou nyní zvlášť, měl bys mezi nimi přepnout prostřednictvím Format/Game. Nebo tím "Jenomže nedá se mi přesně hodit tam kam potřebuji hodit ten určitý bb kód" myslíš nějaké problémy s kurzorem v textovém poli?
 
@Thasoss Pozdravujem,
chcel by som upozorniť, na absenciu funkcie rýchla lišta/horná lišta - keďže je to funkcia za ktorú si v podstate platíme prostredníctvom správcu. Tak ak by bola možnosť, chcel by som Vás poprosiť o pridanie tejto funkcie do hry v novom update.
 
Tak som tú najnovšiu verziu apky skúšal, a tu je pár poznatkov. Zatiaľ som tu skúšal, asi len hodinu, a určite sa nájde viacej vecí, keďže som sa nedostal ani k nejakému časovaniu, prípadne väčším súbojom. Mobil Xiaomi 12X, Android 13

Pozitíva:

Layout mi príde zatiaľ najlepší z tých čo tu boli.

Rýchla odovza napríklad pri otváraní okien je tiež veľmi príjemná.

Negativa/ veci ktoré by som zmenil:

Okno hlásení - myslím, že to je jediné okno, čo som našiel, ktoré sa zle zatvára. Ako keby to bolo zle "nakalibrovane", a treba ťukať trocha vyššie nad krížik.

Bar na zobrazenie surek mi príde taký nepekný, ale to je asi dosť subjektívne.

Nejde zistiť koniec začiatočníckej ochrany iných hráčov.

Uvítal by som väčšiu sensitivitu pri pohybe na mape.

Veľmi mi chýba hore rýchla lišta, ktorá je zároveň súčasťou prémiovej funkcie.

V prehľadoch by som zväčšil tie akčné tlačítka "sily, pohyby, obchody" trochu horšie sa na ne kliká.

Ako už bolo spomínané, nejde zmeniť názov mesta.

Znázornenie boha a priazne, zároveň aj hrdinu a bb by som uvítal o niečo väčšie.
 
Tak som tú najnovšiu verziu apky skúšal, a tu je pár poznatkov. Zatiaľ som tu skúšal, asi len hodinu, a určite sa nájde viacej vecí, keďže som sa nedostal ani k nejakému časovaniu, prípadne väčším súbojom. Mobil Xiaomi 12X, Android 13

Pozitíva:

Layout mi príde zatiaľ najlepší z tých čo tu boli.

Rýchla odovza napríklad pri otváraní okien je tiež veľmi príjemná.

Negativa/ veci ktoré by som zmenil:

Okno hlásení - myslím, že to je jediné okno, čo som našiel, ktoré sa zle zatvára. Ako keby to bolo zle "nakalibrovane", a treba ťukať trocha vyššie nad krížik.

Bar na zobrazenie surek mi príde taký nepekný, ale to je asi dosť subjektívne.

Nejde zistiť koniec začiatočníckej ochrany iných hráčov.

Uvítal by som väčšiu sensitivitu pri pohybe na mape.

Veľmi mi chýba hore rýchla lišta, ktorá je zároveň súčasťou prémiovej funkcie.

V prehľadoch by som zväčšil tie akčné tlačítka "sily, pohyby, obchody" trochu horšie sa na ne kliká.

Ako už bolo spomínané, nejde zmeniť názov mesta.

Znázornenie boha a priazne, zároveň aj hrdinu a bb by som uvítal o niečo väčšie.

Taktiež, tu kolegovi by som doplnil jednu vec, pri odoslaní útoku sa neobjaví daný útok v "přehledech" automaticky/okamžite, treba znova odkliknuť rozkazy. To je pri časovaní útokov dosť problém, keď sa tam stráca čas v prekliku medzi oknami...
 

Thasoss

Grepolis tým
Okno hlásení - myslím, že to je jediné okno, čo som našiel, ktoré sa zle zatvára. Ako keby to bolo zle "nakalibrovane", a treba ťukať trocha vyššie nad krížik.
Tedy při klepnutí na spodní část křížku se nic neděje a reaguje pouze horní část? Pro ostatní: Máte tento problém i někdo další?
Bar na zobrazenie surek mi príde taký nepekný, ale to je asi dosť subjektívne.
Je to jen pocit, nebo je něco konkrétního, co ti na vizuálu této lišty vadí nebo v čem ti přijde třeba nepřehledná?
Nejde zistiť koniec začiatočníckej ochrany iných hráčov.
To je určitě validní podnět, předáme ho.
Uvítal by som väčšiu sensitivitu pri pohybe na mape.
Pro ostatní: Jak vnímáte pohyb po mapě vy?
Veľmi mi chýba hore rýchla lišta, ktorá je zároveň súčasťou prémiovej funkcie.
Vývojový tým ji už zařadil na seznam funkcí, kterým se bude věnovat. Konkrétní verzi nedokážu říct, ale nemělo by to trvat několik měsíců.
V prehľadoch by som zväčšil tie akčné tlačítka "sily, pohyby, obchody" trochu horšie sa na ne kliká.
Předpokládám, že myslíš tlačítka pro filtrování. Jaké všechny přehledy myslíš?
Znázornenie boha a priazne, zároveň aj hrdinu a bb by som uvítal o niečo väčšie.
Pro ostatní: Jak tento bod vnímáte vy?
 

Thasoss

Grepolis tým
Taktiež, tu kolegovi by som doplnil jednu vec, pri odoslaní útoku sa neobjaví daný útok v "přehledech" automaticky/okamžite, treba znova odkliknuť rozkazy. To je pri časovaní útokov dosť problém, keď sa tam stráca čas v prekliku medzi oknami...
Potřebu obnovovat přehled rozkazů ručně jsme předali na začátku týdne. Zatím k tomu více informací nemáme, nicméně nebude od věci, když zadáme, že jde taktéž o problém vnímaný jako prioritní.
 
Tedy při klepnutí na spodní část křížku se nic neděje a reaguje pouze horní část? Pro ostatní: Máte tento problém i někdo další?
Či už pri kliknutí na spodnú časť alebo priamo naň, mi to častokrát nezareaguje a musím kliknúť ako keby nad ten krížik.
Je to jen pocit, nebo je něco konkrétního, co ti na vizuálu této lišty vadí nebo v čem ti přijde třeba nepřehledná?
Ide len o pocit, resp. o zvyk. Takže nič dôležité.
Předpokládám, že myslíš tlačítka pro filtrování. Jaké všechny přehledy myslíš?
Moja chyba, myslel som okno aktivity, kde sa nachádza prehľad aktívnych kúziel, pohybov a obchodov. Tie akčné tlačítka na preklikavanie som mal na mysli.
 
@Thasoss ešte jedna vec. Je v pláne pridávať do vyznačeného miesta zobrazenie aktuálnych vojsk, ako je tomu v starej verzii, či v prehliadači? Prípadne nejaká iná alternatíva? Či je potreba používať správcu alebo musím cez agoru pozerať?
 

Přílohy

  • IMG_20231004_192128.jpg
    IMG_20231004_192128.jpg
    495,7 KB · Zobrazení: 5
S blbým zaviranim hlášení a malou citlivosti souhlasim, viz co psal flexo. Surky mi prijdou v pohode :D

Ocenil bych u prehledu vojsk mimo mesto - kdyz chci stahnout vsechny jednotky z města, tak dost často omylem otevřu menu pro město a zdržuje to, když člověk potrebuje rychle stahovat transportky. Možná udelat nějakou vetsi mezeru nad šipkou pro nás s neobratnými prsty? Neni to nic velkého, ale když se mi to stane 8x ze 40 stáhnutí tak mi to náladu nezvedne :D
 

Thasoss

Grepolis tým
@Flexo
  • Přehled jednotek: V právě vybraném městě půjdou vidět umístěné pozemní i námořní jednotky. Jelikož tenhle prvek zabere docela velkou část UI, půjde zabalit podobně jako hlavní menu.
Pokud myslíš toto, tak ano. Úplný seznam plánovaných úprav a novinek najdeš tady.

@Edickos Hodíš prosím screenshot, na jakou část UI narážíš? (Ztratil jsem se u té části o otevření menu pro město.)
 
@Edickos Hodíš prosím screenshot, na jakou část UI narážíš? (Ztratil jsem se u té části o otevření menu pro město.)
Šipka přímo pod nazvem města a prstama se to obcas nepovede trefit dobře. Maličkost a asi zbytečné rešit, ale třeba zbyde čas
 

Přílohy

  • 9E49FCD1-E0F6-4E84-B8A6-23FF6C3F37B8.jpeg
    9E49FCD1-E0F6-4E84-B8A6-23FF6C3F37B8.jpeg
    212,1 KB · Zobrazení: 12
  • 2F4DF01B-BE2B-4BDE-B076-C7FA67EDD549.jpeg
    2F4DF01B-BE2B-4BDE-B076-C7FA67EDD549.jpeg
    170,6 KB · Zobrazení: 12

Thasoss

Grepolis tým
Co jsme zatím odeslali za podněty:
  • Je požadována implementace funkce, která po zapnutí přizpůsobí aplikaci pro hraní jednou rukou (palcem), tedy umožní zobrazení na výšku. Toto je užitečné pro rychlou kontrolu zejména příchozích útoků.
  • Není možné změnit název města.
  • [Plánovač útoků] Tlačítko pro úpravu rozkazu je příliš malé. Kvůli tomu lze omylem stisknout tlačítko pro odeslání rozkazu, které je umístěné příliš blízko.
  • Příkazy se po svém odeslání nezobrazí v přehledu rozkazů. Je nutné ruční obnovení okna přehledu.
  • Kontextové okno obsahující legendu mapy se s každým přiblížením či oddálením mapy samovolně posune do levého horního rohu. Nakonec se zasekne a až do znovunačtení hry není možné s ním hýbat. Také je toto okno příliš velké, když uvážíme jeho využitelnost v herní praxi, a schází tlačítko pro minimalizaci či zavření.
Dále:
  • Přidání Rychlé lišty je hráči požadováno s vysokou prioritou.
  • Problém, kdy se nově odeslaný příkaz bez manuálního obnovení okna nezobrazí v přehledu rozkazů, je hráči považováno za chybu s vysokou prioritou.
  • Tlačítko pro uzavření okna Hlášení nereaguje po celé ploše.
  • Konec začátečnické ochrany ostatních hráčů není v UI jasně uveden.
  • Velikost záložek v okně Aktivity by měla být zvětšena. Dochází k překlikům.
  • Tlačítko pro odvolání/stažení umístěné podpory je umístěné příliš blízko odkazu na město. Namísto odvolání podpory tedy dochází k nechtěnému otevření menu města.
  • Okno s reCaptcha není zobrazené celé: bez posunutí obsahu okna nelze reCaptcha odkliknout.
Díky moc všem!
 
Nová aplikace je fajn, ale nefunguje mi psaní na forum v alianci. Zkusím popsat, jak vypadají moje pokusy o přidání příspěvku na forum.
1) Při kliknutí na "Odpovědět" se mi otevře další okno, do kterého lze normálně psát a obsahuje lištu pro BB kódy.
2) Po dopsani zprávy klikám na tlačítko "Uložit".
3) Místo uložení zprávy se otevře citace posledního příspěvku na fóru, které třeba ani citovat nechci!
4) Zpráva, kterou jsem napsal, nikde není.

P. S. 1: Dá se to řešit tím, že si fórum posunu o pár mm tak, aby tlačítko "citovat" u posledního příspěvku bylo vychýleno od tlačítka "Uložit". Nicméně se mi toto řešení dost hnusí, protože častokrát mám na napsání zprávy pouze několik málo vteřin a tímhle se akorát zdržuji.

P. S. 2: Mohu vám někam zaslat krátké video - záznam z obrazovky, kde je přesně vidět můj popisovaný problém?

P. S. 3: Existuje možnost, že u vás je vše v pořádku a problém je pouze u mě.
 

Thasoss

Grepolis tým
Můžeš k tomu prosím dodat krátký klip, pro lepší představuji? Klidně do PM, pokud bys nechtěl ukazovat stav vojsk ve svém městě.
 
Nahoru