• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Pokročilé špehování

  • Zakladatel vlákna DeletedUser5651
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5651

Guest
Koncept:
Jednalo by se o vylepšení možností u hráče, co zrovna má návštěvu od špeha
Důvod:
Přijde mi, že hráči, co mají "nabouchané" jeskyně a jsou na ně zaměřeny určité počty hráčů, co je v poměru se svými a jejich možnostmi neustále postupně vycucávají, jsou dost v nevýhodě.
Jelikož tu špeh funguje na bázi "zaplať člověku určitý peníz, on it získá informace", napadlo mě, že když by byl špeh ve městě následně ODHALEN, mohla by se bránícímu hráči naskytnout možnost, přeplatit špeha - a on by pak následně vyklopil informace o městu, ze kterého byl poslán.

Detaily:
1.) Hráč A má jeskyni (lvl5 = kapacita 5000 stříbrných) a vysílá špeha (za 4000) na hráče B
2.) Hráč B má jeskyni lvl (lvl 5 = kapacita 5000)
3.) Špeh dorazí, je odhalen - nastává možnost pro Hráče B - "NABÍDNI ČÁSTKU A PROZRADÍM TI UDAJE O HRÁČI A"
4.) Aby udaje prozradil, musí být nabídnuta částka větší, než zbytkové množství v jeskyni u Hráče A (tzn >1000)
5.) Pokud Nabídne částku víc než 1000 - vyjede Hráči B hlášení, jako by on normálně Hráče A šehoval

Grafika:
Jedná se o klasické hlášení

Rovnováha:
V rámci rovnováhy mohou být informace neúplné, na rozdíl od uspěšného špehování. Třeba by obsahovali jen některé udaje (př. pouze o stavu jednotel - co špeh zahledl, když opouštěl město, nebo třeba o urovni budov, a nebo o kapacite skladu .... mohlo by se to vždy generovat nahodne, která z těch 3 věcí zrovna bude obráncovi zodpovězena)
Podvádění:
O podvádění mě nic moc nenapadlo, jak by se toho dalo zneužít.
Závěr:
Mohlo by se ot třeba zavést i do výzkumu místo Kryptografie nebo by to mohla být nová funkce Věštírny a nebo by to bylo přirozenou součástí Jeskyně, to už je na vývojářích.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Tak k čemu pak teda vůbec nějak extrémně plnit jeskyň?? Tohle se mi zatraceně nelíbí :) Hráč s nabouchanou jeskyní je pořád ve výhodě a to mi nevymluvíš... když jde proti němu x hráčů, tak si může v ali požádat o stříbro... ;)
 

DeletedUser5651

Guest
No plnil bych ji prvě proto , abych byl ve výhodě, až nějakej špeh pujde.
dyž tě nějaká aliance bude chtít špenout, stejně jednou projde, a obránce z toho nic nemá, třeba jen nehoráznej ubytek stříbra.

Neříkám, že by na sebe ten "zajmutej" špeh hned vše vyblil, ale třeba první zpráva od prozrazeného špeha ze stejného města by obsahovala je informaci o tom, že špehuje.
Druhá zpráva opět od zajmutého špeha udaje o urovni budov
3té udaje o kapacite surovin
a 4tá o Jednotkách .... (chytrý utočník by se tomu mohl například vyhnout, že když by špehoval, poslal by is jednotky PŘED vysláním špeha někam na podporu)

EDIT: navíc v realitě to na podobné bázi funguje. Pokud zajmeš špeha a použiješ dostatek donucovacích prostředku (zde se používá stříbro) tak z něj něco musíš dostat.
Takhle, že ho zajmeš nic mu nepovíš a pustíš ho, to mi přijde na nic ... smaozřejmě jak sem psal výše, pujde to pouze tehdy, kdžy is obránce připlatí, pokud ne... zjistí pořád to samé, POUZE ŽE BYL ŠPEH ZAJMUT A PUŠTĚN DOMU
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru