• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vaši zvědové spatřili hordy lodí, které se shromažďují na obzoru. Vaším úkolem je potápět lodě v mlžných mořích a bránit své vody! Taková akce samozřejmě potěší bohy a Áres vás odmění jedinečnými odměnami. Odpovíte na jeho volání?Více informací najdete na herním fóru

Posezení u Jonika

DeletedUser4961

Guest
No jo ale útočník může poslt jen jedno město a to má omezenou kapacitu to přeci takto nejde utok ktrý by prorazil 50 000 birek musí být 100 000 ohní to je 2x tolik ? není to divný ?
 

Thasoss

Grepolis tým
Protože útočíš na defenzivu z několika měst, na 50k birek jako celek, s pár ohněma z jednoho města, tudíž ten účinek je minimální... když by se zvýšila útočná síla ohnivých lodí, tak by zase obránci hekali, že jim jednou full flotilou vyčistíš třebas 1000 birek. :) Což by byl ještě větší nesmysl.
 

DeletedUser4961

Guest
to teda nevím 2.1 mi připadá dost nefér.Teprve ted mi dochází kolik muselo na jiných světch padnou měst než se prorazilo 20 000 birek.Dá se říct že ted postrádá smyls útočit.100 000 ohní se nedá postavit.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Packova, biremy i ohnivky jsou mezi sebou vice nez vyvazene.
Birema: 160 obranne sily ÷ 8 obyvatel = 20 obr. sil. na 1 obyv.
Ohniva lod: 200 utocne sily ÷ 10 obyvatel = 20 utoc. sil. na 1 obyv.
Jenze kdyz bezhlave utocite do takoveho betonu, nemuzete se divit, ze ucinnost je minimalni. Vzorec pro vypocet ztrat na obou stranach pri boji je porad stejny.
Rozhodne se nevyplaci jet na silu, ale na taktiku, na divu soupere nepretlacite, paklize to je ali, ktera dokaze zajistit takovy pocet jednotek.
 

DeletedUser4961

Guest
Děkuji za odpověd která je je pro mne velkým zklamáním,za současné situace hra uplně ztrácí smysl.
 

Thasoss

Grepolis tým
Utoceni do betonu vzdy ztraci smysl, to dela ten pocet jednotek. Zauvazujte o dobyvani mest okolo toho ciloveho. Je to sice zdlouhave, ale v Grepolis je hlavnim faktorem pro uspech vytrvalost.
 

DeletedUser4961

Guest
při počtu členů ali jsou ty města bez chyby obránce nedobitná.při tomto poměru obrany proti útoku.Při 18ti městech na ostrově s divem a v každém v obranně cca 10 000 birek je ali i s maximálním počtem 150 členů neschopna obranu prolomit.
[report]094ad7fa7dea48dc8c384b4a19ff2000[/report]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Ještě že na tom Ný mám náhledový účet... reporty na toto fórum můžeš vkládit dvěma způsoby, viz.
w7e8ac.jpg

Nicméně zpět k tomu, o čem se tu bavíme. Nemůžeš chtít, aby útočící jednotky z jednoho města měly stejnou účinnost, když útočí na jednotky z desítek měst naskupených v jednom, tzn. útočí na jeden celek...
Představ si revoluci, dav lidí a policisty... 250 policistů se žene s obušky na 50 tisíc lidiček... jistě, někoho zmlátí, ale ten dav je totálně rozválcuje.
 

DeletedUser8956

Guest
Jsem ohromen spolupráci v alianci hráče, od něhož jsi Thassosi zveřejnil report. Tolik podpor, smekám...
 

DeletedUser4961

Guest
problém není to tímto způsobem zapodporovat to je bežné problém je že v útoku jelo silnějsší vojsko a buhužel systém hry neumožnuje nadělat jákekoliv ztráty jsme znovu u toho při tomto stavu utočné ohnivé město s 250 loděmi sundá obránci pouze 112 birek smutné a pro mne jako útočníka odrazující.
 

Thasoss

Grepolis tým
Doufám, že se nesnažíte div dobýt tím, že převážíte soupeře kvantitou, tudy cesta opravdu nevede. :) Využijte toho, že jdete po nepřátelském divu, neosvobozujete svůj vlastní... tam by bylo více než jasné, že se vám nejedná o vedlejší města, ale o to město na divu. Rozskupinkujte se, veďte na většinu měst na ostrově fake útoky, na zbytek pozemní útoky doprovázené námořními (předpokládám, že hráči na divu mají pípák)... tím že se budete pokoušet o jedno město to opravdu nedáte. :) Nebo tou delší cestou a to vytipovat obranná města nepřítele a prostě je přebírat. Budou to muset stáhnout, nebo o ta obranná města budou postupně přicházet...
 

DeletedUser4961

Guest
můžeš to zkusit nějak zveřejnit zde je ta obrácená strana bez toho že by město bylo u divu
[report]280b79dd95ee363f2ba982d690577bee[/report]
každopádně cestou brát nepříteli města to nejde z jednoho dobitého si on z obranných bodu vybuduje 3 další to je to co mě dostalo.hraji to 3 roky možná déle a stále jsem útočil a když ted vidím ztráty proti ztrátám obránce tak to je to co postrádá smysl.
 

Thasoss

Grepolis tým
34612mx.jpg

Jde o tempo. :) Stačí přebrat města okolo, na Ný je rychlost jednotek 1, takže se dá celkem slušně blbnout nepřítel. Jen to chce mít blízko armádu. :) A nebo jít rovnou po celým ostrově...
 

DeletedUser

Guest
packova, neviem čo sa ti na tom systéme nepáči...:) je logický, to je všetko..:)
 

DeletedUser4961

Guest
nelíbí se mi že nahrává obránci .Poměr útočných jednotek proti obranným je mizerný:-(
 

Thasoss

Grepolis tým
To je to samý jako s městem bez hradeb a několika tisíci jednotkami. :) Ti do toho někdo zabuší útočnou armádou a taky koukáš, jak to padá...
 
Nahoru