• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Speciální svět?bez zlata?

DeletedUser8946

Guest
Dobrej

Měl bych dotaz.Ačkoli to je proti logice marketingu (innogames nedělá hry proto abychom se mohli bavit ale proto aby vydělal že jo:) co takhle zkusit spustit jeden svět kde by nebyla možnost jakéhokoliv používání zlatek,nebyly by eventy,nešlo by urychlovat rekrutace výzkumy ani stavby budov maximum správci,nefungoval by pípák atd.

Kdysi znamenala aktivita úplně všechno byl-li si schopen být na hře 15 hodin denně měl si oproti hráčům hráčům kteří nemohli navrch,dneska je spousty hráčů co na hru docházej dvakrát denně na pár minut zadat rekrutace vydrancovat vesničky a zase zmizej a přicházej pouze na pípáky a to jim stačí,pořád častěji se mi stává že na mě z jednoho města jede kolka s full doprovedem i 4x za den i když jí komplet utopím za pár hodin jede ten samý útok znovu nebo srazím ráno hradby ve městě na nulu a odpoledne jsou opět full prostě lidi kteří na to maj tak omezí časy jak rekrutací tak i staveb na čas potřebný k přeposlaní dostatku surek a i ty už se dají za zlatky koupit...
Sráží to hráče kteří umí,co ti z toho že postavíš fulku olek za čtyři dny s využitím kouzel a vylepšení z misí když frajer to udělá za pár hodin,za čas pouze nutný k přeposlaní surek?Ruku v ruce s tím jde i zisk bitevních bodů tolik potřebných k tvoření kultur na další města jistěže někdo kdo zlatí army bude dělat body rychleji jelikož rychleji rekrutuje a rychlejc bere další a další města a to nemluvím o olympiádě.
Prostě dneska hráči který hraje tuhle hru už nějakej ten rok zbejvá pouze a jen časování a aktivita a i tak nemá šanci být nejlepší.

Nemyslím si že by to nějak ohrozilo byznys firmy,protože ti kdo neumí hrát nebo nemaj aktivitu budou stejně ihned smáznutí a vrátí se na světy kde zlatit lze.Ale na tento svět by určitě šlo dost lidí kteří by prubli svoje možnosti ve světě který by byl pro všechny stejně vyrovnaný bez výhod,nikdo by nemohl říct že nemá zlatky tudíž nemá šanci.Pro všechny by byly šance stejné bavil jsem se o tom se spousty hráčů a vesměs by toto uvítali

Prosím o ponechání tohoto tématu alespon pro diskuzi je mi předem jasné že toto nemá naději na úspěch ale co kdyby...


s pozdravem kuby
 

DeletedUser12305

Guest
A celej server by bezel z dotaci lidi z jinych, zlatkovych serveru = pritlacit na nich na placenych vecech, vymyslet novy ultradulezity a potrebny veci, ktery by kazdej musle mit, aby mohl hrat na urovni.. no to by ti lidi podekovali
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser12306

Guest
Přesně, tohle by bylo super.. Grepolis je teď jen o zlatu, nic víc.
 

DeletedUser12287

Guest
No nevím. Já třeba nezlatím max. kupuji správce. A jsem rád, že jsou nějaké ty míse na splnění,kouzla ,eventy atd. Bo aspoň mi to trošku pomáhá. Taky než se na světě nějak uchytím několikrát začínám znova :). Hlavně to chce dobrou ali, která tě ze začátku podrží. :)
 

DeletedUser8946

Guest
když můžou jet beta verze kde tě dotuje zlatkama systém kde nemusíš koupit ani prd tak proč by nešel spustit jeden svět kde zlatky použít nejde?Vše je jen o ochotě vývojářů...spustit svět byt i v nějakém zkráceném módu třeba na půl roku....to nemluvím o tom že kdysi byly možnosti použití slatek tak o 10 000% menší moh sis koupit max správce....když mám někam cpát prachy tak tam kde je možnost je otočit že jo...proč tady kde nemůžu nic získat.....

určitě občas použiju zlatky např. správce kupuju všechny ale innogames logicky stále hledá další a další možnosti kde se dají zlatky použít jelikož je to byznys což chápu ale proč nedat jeden pitomý svět podmíněný třeba odehranými roky aby tam nemohl každej samozřejmě...jakoby jen za odměnu a za věrnost takový věrnostní program :DD pro dlouholeté hráče...z týhle super hry se stává čím dál větší hnus kdysi byl jen advent jako jediný event možná helowen dneska tu máš dalších x eventů ....
 

DeletedUser

Guest
Taky bych to uvítal.
To co se děje teď je jen a jen o penězích.
Kdo nezlatí, tak už prakticky nemá šanci přežít.
 

DeletedUser8946

Guest
eventy jsou největší vražda někteří hráči měli druhý den eventu cenu "už si servíroval 50 jídel"!!!druhý den eventu to bys měl mít správně 20 žejo:)takže kdo může tak sype a klidně si denně naplní mantama tři města protože si koupí suroviny který potřebuje zatímco ty čekáš co ti spadne a ve finále si rád že dostaneš kočky na tři hodky jednou za celej event:)))
 

DeletedUser12260

Guest
No určitě bych byl pro :)
už mě nebaví hrát s lidma kteří si neumí na nic počkat a behem dnou dnů mají město vystavěné na max a to nemluvím o tom že během 12 hodin mají 3 fullky mant bez problémů...
Rád bych byl kdyby se tenhle návrh zrealizoval a tím by byl každý každému roven...
je jasné že provoz světa něco stojí a dá to nějaký čas ale tedˇ je hra jen o zlacení téměř zbytečných věcí
 

DeletedUser10445

Guest
Ahoj,
hra se dostává a možná už se stala hrou Pay-To-Win.
Tudíž s návrhem souhlasím. A pípák bych taky zrušil. S pípákem to umí každá lama. Hra ztratila kouzlo momentu překvapení a všichni číhaj s telefonem pod polštářem. :p
Pak si rád zahraji Hau hau hau.
H.B. :cool:
 

DeletedUser5139

Guest
Pravda je, že to stojí za ho**o, když makáš na vojsku a budovách jakou dobu a druhy si prijde, natuka zlataky a bum ted si te vyplením.
Neni to správné, ale jak z toho ven se asi nevyresi. Hele ja hrál tenkrát Epsilon ale musel jsem se odstehovat a to rychle, než jsem se zařídil a přišel k internetu tak mě už ze světa vyhodily. Taky mohu říct že to nenní fér ale je to hra a ta má svá pravidla.
 

DeletedUser12307

Guest
Fajn nápad, ale já bych raději uvítal zcela něco opačného. "Svět pro zlatiče", tam by se mohli vyřádit do sytosti a předbíhat se ve svém egu kdo má nejvíc :) Innogames by si mastil kapsy, my normální smrtelníci měli klid na čistou a fér hru a ti co si neváží peněz by našli tu pravou zábavu co hledali :)
 

DeletedUser12308

Guest
Určitě by to bylo super. Vlastě mě někdy udivuje kde na to ty lidi berou peníze. Určitě si myslím že ten svět by byl velmi hraný.
 

DeletedUser8946

Guest
Už chybí jen možnost koupit si hotová města:) a budem v zádeli všichni...asi nastal čas hledat jinou zábavu:p
 

DeletedUser11950

Guest
smiley_emoticons_smilenew.gif
Naprosto souhlasím, všichni by měli stejné možnosti a ukázali by se konečně i schopnosti a ne jen nadité peněženky.
smiley_emoticons_daumendreh2.gif
 

Thasoss

Grepolis tým
Upřímně, svět s deaktivovanými prémiovými funkcemi nikdy nebude. Pokud už by došlo v tomto směru k nějakému speciálnímu světu, tak by byl spíše paušální, tzn. byste platili měsíčně x zlatých za hraní na něm, nicméně i to jde proti současné logice snah herních designérů hru zpřístupnit novým hráčům v co největším rozsahu, protože co si budeme povídat, Grepolis má uzavřenou komunitu, v níž mají nové tváře problém se udržet.

Mohu ale slíbit, že vývojáři se budou pokoušet min. co se týká otázky událostí hru vyvážit tak, aby byly následky z odsud získaných odměn únosné i pro neplatící hráče. Naopak prvky jako obchodování se zlatými anebo okamžitý nákup se úprav nedočkají, jsou považovány za finální stav. Nutno podotknout, že ano, takový okamžitý nákup v duelovém souboji misky vah hodně převáží, nicméně toto je hra MMO. Aktivní hráči, kteří spolupracují, se zpravidla hravě ubrání i takové síle. A čím víc takových hráčů čelí platícímu hráči, tím více se snižuje efektivita taktiky placení a zároveň ruku v ruce narůstá i cena, kterou ho tento způsob hry stojí.

Další věcí je, že mnohokrát slýcháváme, že mnozí hráči utrácejí ve hře příliš moc peněz, že by se to mělo omezit, po bližším zkoumání ale zjistíme, že zlatých utratí stejně, ne-li i méně, než stěžující si hráč, jen získaných výhod umí daleko více využít.

V Grepolis se aktivita odráží více, než kdekoli jinde a jeden takový velmi aktivní hráč může znepříjemnit hru klidně i dalším desítkám hráčům, kteří to zapnou „na hodinku po práci.“ Takových hráčů je spousta a takoví hráči bohužel příliš neobstojí ani proti neplatícím hráčům, natož pak tedy proti těm platícím. Obraz o nevyváženosti prémiových funkcí je zkreslen ale právě tím - buď tu jsou aktivní a platící hráči, nebo neplatící odpočinkoví, nějací dá se říci hardcore klikači, co by se tomu věnovali alespoň 8 hodin a nekupovali si zlaté, nejsou, tedy není jich dost, aby to mělo ve výsledku vůbec nějaký vliv. Je to jeden z aspektů, kterým se jednotlivé jazykové verze Grepolis liší. Na mnohých zahraničních světech jsou naopak s aktuální podobou využití zlatých vcelku spokojeni. Více aktivních hráčů - menší vliv těch platících na okolí.
 

DeletedUser8946

Guest
nevím jak jiní ale já trávil na hře někdy celé dny když jsem měl polámanou hnátu dělalo to nějakých 18 hodin denně ted když chodím zase do práce je to minimálně 8-10 hodin...třeba dmnes jsem zapl v 8 ráno (al to jen proto že jsem v ochraně) a uještě jsem to ani jednou neshodil.....když jsou hodně boje mám to zaplý třeba 5 6 dnů v kuse ani to nevypínám abych slyšel když spím repráky při útoku a je tady spousty takových hráčů....
 

DeletedUser9104

Guest
Ne jen bez zlata ale i bez kouzel, ktere ti zhodi kolku, je to postavena na hlavu, tyden planujes, stavis, domlouvas a pak kdyz poslal kolku, tak ti ji zhodi kouzlem, a to o zladkarich, kteri do toho cpou penize a jinak hrat to neumi ani nemluvim, Toto jsou duvody, proc prestavam hrat tuto hru. Zlaty 1. grepolis, jednoduchy a tam se ukazolo, kdo umi a ne jak ted, chudacek zmacke tlacitko, kolka dole a je hrdina.
 

DeletedUser9355

Guest
Tak svět bez zlatek zní celkem zajímavě, klidně bych ho hrál, ale počítám s tím že by byl placen nějakou formou paušálu. Jiná možnost by ani nebyla jinak by se nevyplatil tvůrcům. Jinak zlacení jako takové my nějak nevadí. Osobně mám akorát premiové rádce, ale tohle už považuji za normál, protože to používá většina hráčů. Dobrá obrana proti velkému zlacení je dobře spolupracující skupina pak se ten rozdíl dost podstatně zmenší. A třeba pípák v mobilní aplikaci je supr věc. Nutí to k tomu něco vymyslet a spolupracovat, a ne čekat až tu někdo není a sebrat mu pak slavnostně město. A bez kouzel to snad ne? Ty sou přístupné pro všechny bez rozdílu takže by neměly vadit. A když někdo sundá kouzlem kolku, hold se to stává a příště líp naplánovat aby to nevadilo.
 

Thasoss

Grepolis tým
Nejen, že se dá zajistit, aby ke zničení kolky kouzlem nedošlo, ale také jich přece můžeš poslat více. :) Tudíž tyto věci jsou opět jen o schopnostech daného hráče.
 

DeletedUser5567

Guest
Je otázka jestli by se Innu fakt víc nevyplatil svět, kde nebudou zlatkáři ale bude tam o to víc lidí s rádci. Minimálně tam bude víc spokojených lidí, protože tam nebudou zlatkaři. I eventy se tam dají upravit tak, aby sice byly ale ne tak hrozné (každou odměnu můžeš koupit třeba jen jednou).
Já jsem rozhodně taky pro. Rádci a nic víc.
 
Nahoru