• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Všeobecný souhrn aliancí světa Lambda

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Všeobecný souhrn aliancí světa Lambda

Zdravím všechny nadšené čtenáře grepofóra,
po několika dnech od mého jmenování do funkce Bloggera světa Lambda vám konečně přináším Všeobecný souhrn aliancí světa Lambda.

Jak jsem již v představení základních cílů avizoval, pokusil jsem se získat základní informace o aliancích přímo od členů aliancí a bral jsem to také jako možnost vybudování určité důvery v mou pozici. Některé aliance odepsaly hned napoprvé, některé napodruhé, některé neodepsaly bohužel vůbec. Buď na to zapomněli nebo nemají zájem o zveřejnění objektivních informací o jejich alianci.

Níže sepsaný souhrn aliancí je směsicí odpovědí zástupců TOP 15 aliancí (protože prvních 15 aliancí nějak zasahuje do mocenských bojů na Lambdě, ten zbytek prakticky vůbec) a mého vlastního bádání. Ke každé alianci jsem připsal, kdo odpovídal (případně pokud vůbec někdo odpověděl) a některé odpovědi doplnil svým komentářem (v závorkách), abyste z toho něco měli. K některým aliancím také doplním pár zajímavostí nebo postřehů.

Tento Všeobecný souhrn aliancí světa Lambda zde bude umístěn trvale a budu se ho snažit operativně doplňovat a aktualizovat, abyste měli vždy relativně čerstvé informace. Myslím si, že je zbytečné na to zakládat pokaždé nové vlákno. Může se také stát, že se některé pasivnější aliance ozvou a budou chtít informace doplnit. Toto opatření jim to umožní.

Pro formu, když něco říkám "pravděpodobně," znamená to, že to vím jistě nebo po Lambdě kolují vcelku věrohodné informace, ale nemám je podloženy oficiálním stanoviskem zainteresovaných aliancí. Žel bohu se také můžu v něčem splést. Všechny informace, včetně dodatečné úpravy seznamu, doplním v budoucnu, aby zde vznikl kompletní seznam se všemi náležitostmi. Stejně tak se postupem času vychytají všechny stylistické, případně pravopisné mouchy. Nezdá se to, ale sepsat takový seznam zabije docela dost času.

Kontaktovat se svými informacemi mne můžete buď zde na fóru nebo přímo na světě Lambda.
Budu se také těšit na vaše komentáře (a nejen já ;))



Souhrn aliancí světa Lambda

1. Pravá Ruka Ďábla (odpovídal Mladepole za všechny aliance Ruce Ďábla)
Název aliance - Uskupení "Ruce Ďábla" tvořené aliancemi - Levá Ruka Ďábla, Prostřední Ruka Ďábla a Pravá Ruka Ďábla vzniklo vzájemným propojením čtyř do té doby velmi úzce spolupracujících aliancí již od počátku světa Lambda. Levá Ruka byla původně aliance NATO, Prostřední se zrodila sloučením aliancí Mararthón a Strážci Scrin a Pravá Ruka Ďábla vznikla z aliance Greco Perzians Wars, což byla v té době první aliance na žebříčku světa Lambda.
Cíl aliance - Postavit jako první 4, respektive 7 divů světa.
Spojenci - Vsechny Ruce Ďábla fungují jako jedna aliance, včetně vnější diplomacie. A další spojenci jsou Zaklínači Roman Bulls, **ROMA** a BROOKBROTHERS.
Nepřátelé - My nevyhlásili war nikomu, ale nám Válečníci Midgardu a .ADW.
DoN - Neuznáváme. Zastáváme názor, že buď jsi kamarád nebo nepřítel.
Nejvyšší představený - Shari za všechny tři aliance. Má k sobě další lidi, v podstatě je to u nás tak, že kdo má zájem se podílet na chodu aliance, má možnost.
Původní zakladatelé - Bismarck77, Thellwinux, Shari, Mira Hruza.
Poznámka/zajímavost - Všechny tři aliance Ruce Ďábla mají společnou diplomacii a dle všeho i společné hlavní vedení.


2. Válečníci Midgardu (odpovídal Kayi)
Název aliance - Spojením aliancí Midgard a Válečníci - jak jsem s oblibou říkal: "Midgardští zjistili, že jsou duší Válečníci a Válečníci zase, že pochází z Midgardu.
Cíl aliance - Toť otázka, nemůžu mluvit za všechny, ale dobře si zahrát je myslím dobrá odpověď. O tom ta hra je. Snažíme si to především užít a tak třeba neřešíme, že nepřítel dostane body z vysekávání koldy v našem městě, ale snažíme se pomoci spolubojovníkovi a takové velké námořní bitvy jsou prostě zábavné. Škoda, že se to samé nedá říct i o nepříteli.
Spojenci - Oni o tom ví, my o tom víme. (pravděpodobně .ADW., možná Callidus U.L.)
Nepřátelé - Ti o tom taky ví a my o nich taky víme – teda povětšinou. Dost aliancí se tváří jakože nic a ve správnou chvíli zradí. (koalice Ruk Ďábla, BROOKBROTHERS a **ROMA**)
DoN - Rychlá smrt
Nejvyšší představený - Kayi, Tyran Římský
Původní zakladatelé - Regolitus (Midgard), Tyran Římský (Válečníci)
Poznámka/zajímavost - Složeni ze dvou dříve nesmiřitelných aliancí, vedoucích proti sobě vleklou válku.


3. Levá Ruka Ďábla (odpovídal Mladepole)

Vše viz. 1. Pravá Ruka Ďábla


4. Prostřední Ruka Ďábla (odpovídal Mladepole)

Vše viz. 1. Pravá Ruka Ďábla


5. Zaklínači Roman Bulls (odpovídal kudlajchán)
Název aliance - Vznikl spojením dvou menších aliancí Zaklínači a Roman Bulls. Byl provizorní, ale tak nějak nám zůstal.
Cíl aliance - Každý máme trochu odlišné cíle, ale vesměs je to bavit se hrou a zpříjemnit si chvíle volného času.
Spojenci - Zatím nezodpovím. Předpokládám, že odpověď stejně sám znáš. (pravděpodobně koalice Ruk Ďábla, případně další)
Nepřátelé - K oficiálním nepřátelům, se kterými máme vyhlášenou válku, patří aliance .ADW.
DoN - Tento druh spojenectví uzavíráme velmi zřídka, nepřijde nám jako přínosný.
Nejvyšší představený - Střídáme se jak máme čas. V současnosti hráč Dobien III, občas do toho kecám já (kudlajchán)
Původní zakladatelé - Pokud vím, tak tarkinja (Zaklínači) a Dobien III (Roman Bulls)
Poznámka/zajímavost - /


6. .ADW. (odpovídala Dióné)
Název aliance - Název vznikl sloučením aliancí Assassins a Danger Warriors
Cíl aliance - Zahrát si, odreagovat se od reálného života.
Spojenci - Ti, co to mají vědět, to vědí. (pravděpodobně Válečníci Midgardu, Animae fidelium, možná Callidus U.L.)
Nepřátelé - Toto ví asi celá Lambda. Není potřeba uvádět - a většina se jich přidává na silnější stranu protože se bojovat bojí. (pravděpodobně tedy koalice Ruk Ďábla a Zaklínači Roman Bulls)
DoN - Není podstatné. (minimálně Rychlá smrt)
Nejvyšší představený - Dióné, St0upa
Původní zakladatelé - villdan (Assassins), nejkulometnejsi (Danger Warriors), Dióné, St0upa (.ADW.)
Poznámka/zajímavost - /


7. Callidus U.L. (odpovídal Gurum)
Název aliance - V překladu znamená callidus: chytrý, obratný, vtipný, zkušený.
Cíl aliance - Dobře si zahrát, vyzkoušet týmovou spolupráci a následně vyhrát, ať už sami nebo s někým, kdo má podobné názory jako my.
Spojenci - Po dohodě rady neuvedeme, protože jsou to interní citlivé záležitosti a nechceme, aby to kdokoliv kromě nás věděl. (pravděpodobně .HEXA. U.L., Guardians of theTartarus a samozřejmě Callidus Academy U.L., možná Válečníci Midgardu)
Nepřátelé - V současné alianci máme za hlavního nepřítele aliance koalici Ruk Ďábla, BROOKBROTHERS, kteří se k nim přidali a Zaklínači Roman Bulls
DoN - Neuvedeno ze stejného důvodu jako spojenci. (možná .ADW.)
Nejvyšší představený - Gurum
Původní zakladatelé - Geogius Sotér (technicky však jonszta)
Poznámka/zajímavost - Funguje zde vždy měsíční vedení (v současnosti Gurum), proto je lepší psát hráči Geogius Sotér, abyste nemuseli napříč světem zjišťovat, kdo je zrovna vede.


8. Animae fidelium (odpovídal Thorx)
Název aliance - Animae fidelium = Duše věrných. tento název vznikl tak, že jsem ze své bývalé aliance vybral jen hráče, co jsou pro mě nejen hráči, ale i přátelé, na které se dá spolehnout ve všech ohledech. Prostě ti věrní.
Cíl aliance - Cílem aliance je bezesporu poražení BROOKBROTHERS a dále pak již probíhající přesun na linii s Rukami Ďábla, abychom tam mohli pomoci našim spojencům a prackám jako bonus trochu zkomplikovali život. Další cíle aliance jsou pak poznat se jako hráči mezi sebou, bavení se o hře i soukromí a vzájemné rady.
Spojenci - Především .ADW., ke kterým se přesouváme a dále pak Válečníci Midgardu na stejné linii.
Nepřátelé - BROOKBROTHERS a Ruce Ďábla.
DoN - Prozatím pouze Rychlá smrt, se kterou si občas vypomáháme, ale nesmluvní formou. Prostě jen když se to někomu hodí.
Nejvyšší představený - Po celou dobu dříve i dnes Thorx.
Původní zakladatel - Thorx
Poznámka/zajímavost - Dříve známí jako First Templar Knights, Ásgard, Dragon Knights apod.


9. Guardians of theTartarus (neodpověděli)
Název aliance - Původ vzniku neznámý.
Cíl aliance - Neznámý.
Spojenci - Neznámí (pravděpodobně Callidus U.L.)
Nepřátelé - Neznámí.
DoN - Neznámí.
Nejvyšší představený - Jony.Canabis
Původní zakladatel - Neznámý. (pokud si dobře pamatuji, tak paulp30 - zničen)
Poznámka/zajímavost - Dříve známí jako *GREEK Heroes*


10. .HEXA. U.L. (neodpověděli)
Název aliance - Původ vzniku neznámý.
Cíl aliance - Neznámý
Spojenci - Neznámí (pravděpodobně Callidus U.L.)
Nepřátelé - Neznámí
DoN - Neznámí
Nejvyšší představitel - dle profilu aliance hector40, GAVRA a hexa1
Původní zakladatel - Neznámý
Poznámka/zajímavost - Dříve (a možná stále) člen Unie aliancí Lambda (U.L.)


11. BROOKBROTHERS (neodpověděli)
Název aliance - Původ vzniku neznámý. (alianci však vedou dva bratři, tak možná odtud vítr vane)
Cíl aliance - Neznámý
Spojenci - Neznámí (pravděpodobně Ruce Ďábla)
Nepřátelé - Neznámí (pravděpodobně Animae fidelium, Válečníci Midgardu a neoficiálně Rychlá smrt)
DoN - Neznámí
Nejvyšší představený - Benjo999, HOOK77
Původní zakladatelé - Benjo999, HOOK77
Poznámka/zajímavost - V posledních pár dnech od nich odešlo několik klíčových hráčů. Jejich další osud je tak pouze spekulace.


12. Lovci (odpovídal Re.ak)
Název aliance - Nevědělo se, jestli se aliance rozjede nebo rychle znyhe. Odtud Rychlá smrt. některé prameny také hovoří o stejnojmenné aliance ze světa Beta (neověřeno)
Cíl aliance - Nedomečkařit, ale pořádně bojovat proti alianci BROOKBROTHERS a poté proti Rukám Ďábla. A hlavně v klidu a s úsměvem na rtech.
Spojenci - Zatím nikdo.
Nepřátelé - Neoficiálně BROOKBROTHERS.
DoN - Animae fidelium, Válečníci Midgardu, Až do konce...
Nejvyšší představený - Všichni jsou si rovni, každý nápad či plánování na útok je vítán od každého člena. Nikdo nemá nejvyšší pozici.
Původní zakladatelé - Regolitus
Poznámka/zajímavost - /


13. **ROMA** (odpovídal LUrbi)
Název aliance - tento název nese i v předchozím světě, kde se těšila velkých úspěchů.
Cíl aliance - Zcela jistě je našim cílem si zahrát a takový vedlejší cíl je vystrnadit Válečníky Midgardu z moře 36 a 46.
Spojenci - Spojence nebudeme zveřejňovat (dle posledních informací spolupracují s Rukami Ďábla)
Nepřátelé - Výše lze jistě vyčíst (tedy Válečníci Midgardu)
DoN - Také nezveřejníme.
Nejvyšší představený - momentálě Rover 22 a LUrbi
Původní zakladatelé - Marcus Vipsanius Agripp
Poznámka/zajímavost - /


14. Callidus academy U.L.(odpovídal Gurum)

Akademie aliance Callidus U.L. - vše viz. 7. Callidus U.L.


15. Až do konce... (odpovídal David Holaň)
Název aliance - Zůstaneme se ctí "Až do konce...", do posledního vojáka.
Cíl aliance - Dobře si zahrát, pobavit se...
Spojenci - Zatím nikdo.
Nepřátelé - Zatím nikdo.
DoN - Zatím nikdo.
Nejvyšší představený - Johnyjen, David Holaň
Původní zakladatelé - Johnyjen, David Holaň
Poznámka/zajímavost - Složena z hráčů, kteří odešli z aliance BROOKBROTHERS v posledních dnech.


+1 Poustevníci (odpovídal Carpinus)
Název aliance - Název aliance jsem zvolil jako (podle mého názoru) trefné označení mé pozice po rozpadu aliance Decepticon a přechodu velké části tehdejších spoluhráčů k protivníkům - uskupení ďáblových rukou.
Cíl aliance - Původním cílem bylo bojovat do posledního dechu a odejít z tohoto světa se vztyčenou hlavou. Tento cíl vlastně zůstává stále.
Spojenci - Nikdo
Nepřátelé - Přemýšlím, co sem vlastně napsat. Do jisté míry by se mým nepřítelem dalo označit uskupení ďáblových rukou. Nicméně oficiálního nepřítele nemám.
DoN - Nikdo
Nejvyšší představený - Není
Původní zakladatelé - Carpinus




Doufám, že jsem vás příliš nenudil nebo jste dokonce při čtení neusli :D
Na tomto seznamu je třeba ještě zapracovat, vyškrtat nepodstatné věci a doplnit chybějící aliance.
Nicméně věřím, že mnoho z vás si dobře početlo.

Budu také rád za každý váš komentář (pozitivní i negativní) či doplnění informací.

S úctou

Regolitus, Blogger světa Lambda

P.S. V příštím příspěvku se těště na analýzu momentálního mocenského souboje mezi dvěma bloky aliancí. Uvidíte čísla, mapy, možná i grafy ;-)
Kdo si počká, ten se dočká.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9359

Guest
Zdar Rego,
tak mě se to líbí. Jen je škoda, že někteří neodpověděli. Stejně většina všechno ví, tak by to mohli vidět i ostatní. Jsme v antice a tady to místy vypadá jak studená válka.
 

DeletedUser

Guest
To já už bohužel neovlivním :)
Odpoví, odpoví. Neodpoví, neodpoví.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Klobúk dole :-O Tak to som si to ani vo sne nepredstavoval :)
 

DeletedUser

Guest
Chtěl bych se poptat, když budeš upravovat tento původní text, budou se někde schraňovat data o tom, jak se tyto pozice a celý tento server vyvíjí? Už teď za poslední dny se pár věcí změnilo nebo se postupně mění a když se bude stále aktualizovat tento prvopočáteční text, tak se časem zapomene, jak to bylo na počátku blogu (na počátku serveru už to nedohledáme, protože každý má svůj zkreslený názor).
Souhlasím s tím, že je zbytečné mít pokaždé jiné vlákno, bylo by to nakonec nepřehledné, ale stálo by za to někde ten postup schraňovat a třeba ke konci serveru jej vytáhnout:)
Jinak pěkné, kdo neví co a jak je, tak si z tohoto udělá slušný obrázek a trochu zkreslené to bude vždy, protože to píší lidé.
 

DeletedUser

Guest
Nad tím jsem nepřemýšlel.
Pochybuji, že tohle fórum by umožňovalo něco takového jako "archiv"

Asi to zkusím shromažďovat v .doc jako přílohy a někdy později to případně vytáhnu :)
 

DeletedUser231

Guest
V každém novém čísle bych na začátku napsal krátký souhrn toho, co se od té a té doby změnilo aby byl čtenář v obraze... Ale jestliže to chceš dělat tak, jak jsi řekl tvoje věc :) Ty to píšeš ;)
 

DeletedUser

Guest
Záleží na tom, jak často budu tyhle seznamy dělat.
Napadlo mě to shromažďovat a třeba po 3 změnách z toho udělat nějakou tabulku nebo graf, aby byl vidět postup.
Mám o čem přemýšlet :)
 

DeletedUser9358

Guest
Souhlasím s kudlajchánem. Dnes co jsou aliance na výpisu, nemusí za pár týdnů existovat.
Na začátku hry byla hodně vepředu aliance praetorians a jejich spojenci, dnes již tahle ali a její spojenci neexistují.
To samé bylo s aliancí Deceptikon, ti byli také rozpuštěni.
Z dnešních TOP aliancí je to .ADW.. Kdysi TOP 3 aliance na světě, dnes už pomalu umírá a propadá se tabulkou.

Možná by nebylo špatné, připsat k aliancím v pořadí taky počet hráčů, celkový počet bodů a možná i počet měst. Bude tak krásně vidět, jak se aliance postupně vyvíjí.
 

DeletedUser

Guest
Veškeré důležité statistické údaje (počty měst, členů apod.) budou v příštím článku ;)
 

DeletedUser

Guest
Neděle, pondělí ... podle toho, kdy se k tomu dostanu :D
 

DeletedUser

Guest
Nech se překvapit :)
Nápovědu máš na konci článku červeným písmem.
 

DeletedUser

Guest
Taky se těším, co bude dál :) Rozjel si to na vysoké úrovni příteli :)
 

Thasoss

Grepolis tým
Jak jsem mu psal v komentáři (uděloval jsem repku)-jen aby mu to tempo a tudíž i úroveň vydržela a nešidil jedno na úkor druhého :) Jinak skvělá práce a oceňuji, že jsi se s průměrem počítal.
 

DeletedUser

Guest
Ta lepší témata už jsem prozatím vyčerpal, takže tempo trochu zpomalím.
Nicméně budu chtít vymýšlet stále něco nového :)

Záleží také na ochotě hráčů z Lambdy, zda-li budou chtít spolupracovat.
Jsem rád, že se ozývají i ti, co mi na první dotazník vůbec neodpověděli. :)

Doplnil jsem alianci Poustevníci.

Upraven jeden ze zakladatelů aliancí Ruce Ďábla. Vysvětleno v poznámkách.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser75

Guest
Článek zajímavý, je ale škoda, že pár lidí neodpovědělo na víceméně známé dotazy ohledně jejich aliance. Možná větší nátlak, možná zkusit někoho jiného, každopádně tleskám. :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru