• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

zabírání čerstvých hráčů vzpourou ve velkém - fair play?

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11571
  • Vytvořeno

DeletedUser11571

Guest
tady to asi i jde, mně už se prolínaj problémy Ypsilonu a Tau... i když je to stejná písnička, v obou světěch jsou lidi, kteří se živí pouze tím, že zabírají nové hráče (na Ypsilonu víc), ale jestliže je to v pořádku, tak ok... Já jsem asi s největším městem na ostrově ten neschopnej... a v tom případě i všichni na tom samém ostrově taky... omlouvám se za tu troufalost vůbec sem psát o vadách v balancování hry, když nejsem schopnej se dostat do stavu, kdy mám alespoň 2 města, protože chci vlastně porazit všechny ve Wimbledonu, když hraju tennis jen po víkendech s kamarádama... Tahle hra není pro každýho ale jen pro ty nejlepší... to jsem tak shrnul vše, co jsem se přiučil :)
(@John-ka ve skutečnosti to trochu zveličuju, nejspíš to jde, když má člověk ale ŠTĚSTÍ, že si ho nevyhmátne někdo z aliance, která pouze zabírá kraje mapy, protože střed je na ně moc náročnej. Podívejte se na kraj Ypsilonu, tam si asi všimnete, že vedle nehrajících guestů a měst 175-250, které nikoho nezajímaj se to tam pouze přebarvuje velkejma hyenistickýma aliancema a kdo tuhle decimaci přežije je velkej šťastlivec, třeba jsem byl pouze na vybraném ostrově, kterej se jim líbil, možná takhle jdou po všech ostrovech, to jsem ještě nestihl pořádně nastudovat, tak jako tak, mi tahle technika hry připadá na hraně §9 a myslím, že by §9 potřebovalo lehkou úpravu, která by definovala třeba že "je zakázáno, aby se hráč soustředil na kolonizace začínajících hráčů (tj. hráčů, kteří jsou aktivní, hrají teprve 2měsíce/rychlostSvěta a mají pouze jedno město)" (<- tohle je samozřejmě asi blbost, je to první, co mě napadlo) chci říct, že jednou za čas možná klidně, (ale ten člověk je smolař a chudák a nechtěl bych jím být), ale rozhodně ne takhle ve vlnách. Já trpělivost mám, až mě zabere, zkusim to znovu, já tu nebrečim, já tu jen říkám, že tohle není §9 FairPlay a mělo by se to nějak projednat, jestli se s tím má/dá něco dělat. Že se tu budou hráči osočovat z toho, jestli umí nebo neumí hrát je vedlejší věc, která není vůbec podstatná. Kdo si to chce prožít, největší šanci má, když teď začne na kraji Ypsilonu, celá naše malá aliance mezi sousedícími ostrovy je pod útokem a už jsme ztratili takhle 4 hráče z dvaceti během jednoho týdne a na další se to ještě žene. Koukal jsem na historii spousty sousedů a někteří většina z nich nezačíná poprvé, jejich graf bodů za poslední měsíc je prakticky sawtooth od 500 do 4000 bodů protože je nikdo nenechá se rozjet... Třeba jsou neschopní, třeba ne. Já už se tu nechci hádat. Je naprosto správně, že silní hráči zabírají bezmocné hráče, protože to říkají pravidla, takže já jsem tenhle spor prohrál.
Ano, jsem lovná zvěř.
PS: @Sultan ty to budeš určitě vědět: Jak tohle ustát a přežít? :)
PPS: ne, nejmenuju se Petr Křišťál :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11571

Guest
aby to nevypadalo, že jsem jedinej, komu se to nelíbí, tak na DevBlogu grepolisu jsem našel odpověď Designera na téměř totožnou otázku:

Robina says:
May 18, 2014 at 8:25 AM

I’m leaving the game as 3 times now my city is taken over before I have the chance to develop and generate enough defense. Just and idea but maybe you could code so that ppl don’t lose all their cities and can be left with 1, just a suggestion as it’s very disheartening.

překlad:
Robina říká:
18 května 2014 v 08:25

Opouštim hru, protože 3 krát mi převezmou město dřív, než mám šanci se rozvinout a vytvořit dostatek obranz. Je to jen nápad, ale možná byste mohli nakodovat, že lidi neztratí všechna svá města a může jim být ponecháno 1 město, jen návrh, protože je to velmi deprimující.
Marcel Zons says:
May 22, 2014 at 9:08 AM

This is something a lot of players complained about. Well, Grepolis is a hardcore PvP game, but some players would like to play the game a bit differently. This is why there will be a new type of server (hopefully) by the end of the year. These special servers (called “casual worlds”) will protect your first main town, so it can never be conquered.

For now, how about you give a Hyperborea world a try? :)

překlad:
Marcel Zons říká:
22 května 2014 v 09:08

To je něco, na co si mnoho hráčů stěžuje. No, Grepolis je hardcore PvP hra, ale někteří hráči ji chtějí hrát trochu jinak. To je důvod, proč bude nový typ serveru (snad) do konce roku. Tyto speciální servery (nazývané "casual světy") budou chránit vaše první hlavní město, takže to nemůže být nikdy dobyto.

Co mezitím zkusit svět Hyperborea? :)

"but some players would like to play the game a bit differently" - podotýká, že si našli hráči způsob hry, se kterým nepočítali a nesouhlasí s ním, avšak nenašli proti tomu účinnou zbraň, takže proto vznikne "casual", který bude chránit první město. NEBO Chce říct, že casual vznikne pro hráče, kteří chtěj alespoň PŘEŽÍT... nejspíš trocha od každého.
Takže řešení bude a doufám, že brzy... Hyperborea mi přijde už zastaralá a možná i trošku o ničem.
Mimochodem ten člověk naprosto rozumně odpověděl, očekával jsem podobnou odpověď i tady... místo toho jsem si jen přečetl, jak moc to neumim hrát :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Nikoli, podotýká, že by si někteří hráči rádi zahráli trošku jinak. :) Jenom ať nevznikají zmatky... ;)
Je fajn rozšiřovat informační rozhled i za pomoci DevBlogu, kde plno věcí dá přečíst s předstihem a zeptat se na věci, na které ani herní podpora nezná odpověď, ale při citacích anglických komentářů je nutný překlad neměnící podstatu komentáře, ať i ostatní návštěvníci fóra ví, o čem je řeč.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Guest
Kdy už někdo konečně pochopí že prohrát není nic neférového. Je to běžná součást jakékoliv hry. Tahle hra je jedna z těch lehčích, každý,ale opravdu každý kdo má trochu herních schopností má možnost něco dokázat.
Být lepší hráč není unfair. A pokud se Ti nelíbí, že silnější zabírají slabé tak si zkus zahrát něco jiného než válečnou strategii. V těch totiž silnější obvykle vítězí. Ale ne proto že by to bylo unfair, ale protože se nespokojili s tím zůstat slabí ale vypracovali se výš.
Pokud je svět moc rozjetý tak si počkej na nový nebo si hru natrénuj na zahraničních serverech. každou chvíli se někde spouští svět
 

DeletedUser5567

Guest
Když nebudu počítat založená města, které se normálně na normálních světech nezakládají, tak jsou pak všechny města někoho první. To tam pak jako nepůjde dobývat vůbec stejně jako na hyperb, nebo se musí počkat až to zešedne? Jako ochrana města na neurčito je z principu pitomost. To ti pak taky může zůstat jedno město na jinak modrém ostrově a není způsob jak se ho zbavit. Takže návrh z devblogu je nepoužitelný.
 

DeletedUser11571

Guest
jo, taky nesouhlasim s fixací prvního města... spíš bych chápal, kdyby to udělali na "poslední přežívající město"... aby se tim nezablokoval celý ostrov kvůli tomu, že to bylo nepřítelovo první město.

V době na začátku světa to fér as i bude (i když tam pak je vidět velký rozdíl mezi smrtelníkama a nazlacenýma autoclickerama), ale když už svět běží 2-3 měsíce, tak se vyrobí aliance, které namají v popisu práce nic jiného než že se expandujou na úkor nových bezmocných hráčů, protože to je pro ně jednoduché sousto... Chápal bych, kdyby si na těch ostrovech vybírali šedá města nebo města lidí, kterým se 5 dní nehnul počet bodů, kterých je tam požehnaně, taky na těch ostrovech jsou mimochodem volná místa na založení města, ale oni si vybíraj ty nejaktivnější hráče (pravděpodobně kvůli bodům nebo aby nestihli klást nějaký odpor) a uspokojujou si ego na tom, že někoho odstranili z mapy. Je to naprosto v pořádku.

@Sultan: ty tu pořád opakuješ něco o "natrénuj si", "jsou lepší, rychlejší", "zasloužili si to", "vypracovali se a ty ne" ( jo to je logiké, když hrajou 2 měsíce a já týden). Fakt slušně se tě znovu ptám: máš nějakou radu, jak tohle přežít?
 

DeletedUser5567

Guest
Poslední přežívající město a první město se obzvlášť ze začátku rovná tomu stejnému.

Jediné co by snad přicházelo do úvahy je osobní morálka hráče. Čili pokud na tebe bude někdo útočit během prvních 3-4 týdnů, tak bude aktivovaná morálka. To by možná omezilo tohle nehezké chování, protože už se to tak nevyplatí, zároveň to ale neovlivné stejně staré okolí se srovnatelným počtem bodů.
 

DeletedUser

Guest
No rada je jednoduchá, nezačínat na tři měsíce starém světě, nebo se snažit tak jako se snaží ten kdo má tři měsíce zpoždění.. takže trénuj snaž se a budeš najednou stejný jako oni.. Nebo snad zkušený atlet poběží pomaleji aby mě v závodě šanci i nováček??:))))
Aktivní hráči by byli padlí na hlavu kdyby zabírali malá města, vyplatí se aspoň částečně zbudované.. aktivní hráč přinese více bitevních bodů a tím pádem více kultury.. takže to není tak že by to byly hyeny, ale prostě jsou aktivní a hrají směrem k vítězství.
To čemu John-ka říká osobní morálka se už kdysi řešilo, nicméně je to zas klacek pod nohy aktivním hráčům... kdo chce ať si klidně začíná na rozehráném světě, ale musí se smířit s hendikepem který to přináší.. zažil jsem případ kdy hráč ztratil během banu desítky měst a během pár týdnů byl zase na vrcholu.. a nepotřeboval žádnou morálku a podobné věci, prostě zatnul zuby a makal..
 
Nahoru