• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

zabírání čerstvých hráčů vzpourou ve velkém - fair play?

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11571
  • Vytvořeno

DeletedUser11571

Guest
Dobrý den, mám problém s nejmenovaným hráčem na světě 21, kde je aktivní vzpoura.

Jde o fakt, že ten člověk z většiny doby své působnosti získává města pouze tak, že si vybere ostrov nových hráčů a do 1-2 dnů po skončení začátečnické ochrany pošle útok vyvolávající vzpouru (to není pro hráče, co má deset silných měst v dosahu 20 minut žádný problém projít) a pak je ještě menším problémam tam do 12 + 12 hodin poslat na to 1000-2000bodové město poslat kolonizační loď tak, aby prošla...
Tento konkrétní člověk, podle důvěryhodného zdroje a podle faktu, že je všude kolem mě a že už mi vyvolal vzpouru, už tohle udělal 10+ lidem a v klidu v tomhle stylu hry pokračuje.
Začátečníci jsou proti tomu bezmocní, support od toho dává ruce pryč a cz.grepolis tak přichází o hráče, kteří by potenciálně koupili nějaké zlatky...

Chtěl jsem se zeptat, jestli tu není náhodou pravidlo 9 kvůli těmhle případům? případně jak proti ttomu bojovat? to by mě zajímalo :) :

"§9) Pravidlo fair-play

Ve všech situaích, kdy se hráč nebo skupina hráčů chová v souladu s pravidly, ale dochází k porušování zásad fair-play a získávají jasnou výhodu nad zbytkem komunity, ponecháváme si právo zablokovat tyto účty a udělit trest."
zdroj: pravidla grepolis
 

Thasoss

Grepolis tým
Začátečníci jsou chráněni pouze deklarovanou začátečnickou ochranou, ničím jiným. Nelze pravidly hry diktovat hráčům, aby neútočili na ty a ty hráče. On v boji se slabšími má výhodu, ale nemá tím výhodu nad zbytkem komunity (najde se xy dalších hráčů, kteří by naopak zadupali jeho), a jestli je to fair play? Při volbě vhodného cíle je samozřejmost, že si musím zvolit toho oproti sobě silově slabšího, nevím, jak bys udolal silnějšího hráče (bavím se o výraznějších rozdílech, ne o +- pár bodů, v případě rozdílů u větších hráčů o +- několik desetitisíců). Zkráceně, pro nováčky je to nemilé, ale stále je to jedna z herních strategií, kterou si víceméně volíme sami, jak nám vyhovuje a jaké máme možnosti.
 

DeletedUser11571

Guest
asi tohle měla částečně řešit morálka, která na 21 ale není aktivní :D ... smůla.. tak holt nebudu grepolis hrát, co se dá dělat
 

DeletedUser

Guest
tak si najdi svět s morálkou, nebo počkej na nový svět a začni hrát ve stejnou chvíli, jako tví soupeři, nevzdávej to, nejeden hráč na prvním světě pohořel než se vypracoval :)
 

DeletedUser11571

Guest
tady jde o princip, že tohle svinstvo je vůbec možné dělat a pravidla to připouštěj, buď to chce upravit pravidla a tohle zakázat nebo tomu nějak zamezit, např že na světech, kde je zakázána morálka by vlastně byla funkční třeba jen několik týdnů (tj déle než ochrana začátečníka)... chápu, proč existuje možnost, že morálka jde zakázat - aby neeistovali hráči, na ostrově nepřátel s jedním městem a aliance je nanapodporovala milionem jednotek a tak vedli nerovný souboj, ale tohle by ještě chtělo vyřešit, to je další věc, kterou bych chtěl v Návrhy&Nápady zmínit vedle toho útočení sama na sebe při čekání na dovolenou a ještě že by se smělo zkracovat zlatem maximálně x-krát na jeden stavební příkaz/ rekrutování (třeba 3x) ... až budu mít čas, sepíšu to.. dál mám ještě nesrovnalosti v některých výpočtech např zrychleného pohybu (a asi jsem přišel na rovnici, kterou t je počítané) ale to až budu mít čas :D
 

Thasoss

Grepolis tým
Víš, morálka spuštěná jen po několik týdnů by problém neřešila. Dokud nejsou spuštěny divy světa, je možné se na svět stále registrovat a i když by to nemělo hodit na stejný ostrov, kde se již několik velkých hráčů nachází, hodí je to v hratelném dojezdu poblíž nich. Upřímně, nevidím jedinou možnost, jak by se to dalo rozumně vyřešit. Pokud se přihlásím na svět, který už několik měsíců běží, musím s tím počítat, že vedle mě bude rozvinutější hráč. Počet lidí, kteří se přihlašují na svět, postupně s jeho stářím klesá, takže rozhodně nemusí docházet k postupné rozvinutosti hráčů ve směru od centra světa až po jeho okraj, ale naopak, může to být skokové - začátečník a na ostrově vedle 100k bodový hráč.

Doporučil bych novější svět či se zatím na tomto otrkat a jít úplně na nový, začít nastejno s ostatními.

P.S. Počítání bonusů na rychlost je rozepsáno zde.
 

DeletedUser11571

Guest
já myslel spíš osobně vázanou morálku, že by nový hráč měl aktivní 2-3 týdny morálku i když je na světě s vypnutou morálkou nebo možná jednodušší řešení, že by hráč krom x-denní imunity dostal i nějaké "kouzlo" že to město nemůže být kolonizováno 2-3 týdny (ale může se na něj útočit) ... člověk si stihne třeba udělat 2 nebo 3. město a má pak větší šanci se začlenit do společnosti... ale tohle, co se děje na 21-tau je fakt vražedný

P.S. koukámm, že přesně tohle mi vyšlo :D tak nic... já jen, že jsem někde viděl vlákno, kde se tohle řešilo a nemohli na to přijít
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5567

Guest
Jenže když budeš mít ochranu proti dobytí, tak tě nemůže obsadit ani nikdo z ostrova, kdo začínal stejně. Nefér to je, ale to co navrhuješ není řešení.
 

DeletedUser

Guest
Být poražen rychlejším, šikovnějším, zkušenějším, nebo jednoduše řečeno lepším hráčem není unfair.
Tahle hra vždy přála více obráncům, takže nehledejte cesty jak systémově získat obranu, ale najděte si cestu jak se ubránit, nebo si to prostě zkusíte znovu na kraji mapy tak jako spousta jiných. Kdo to vzdá po první porážce tak nikdy nic nedosáhne.
 

DeletedUser5567

Guest
Jenže on má zároveň pravdu... Když se kouknu pár ostrovů od sebe, tak na jednom je hráč s dohromady cca 200k body a na ostrově má několik 12+ měst. A hned vedlejší ostrov je plný těch co mají ochranu. Co může udělat a udělá? Zabere si to největší město. Obránce nemá šanci i když je schopný. A ten zbytek ostrova se stane prostě farmou. Jediná šance je, že pro toho souseda vedle to město není ještě tak velké, aby ho zabral... Ale nemusí to být jen sousedi, na ty ostrovy na kraji se stahují i hráči co jsou u sebe pod tlakem a zabíraní, ale tyhle města na kraji ještě zvládnou a je to daleko čili v klidu.

Na začátku světa to není problém, po měsíci dvou už jo.
 
to je taky to, jak jsme tu mluvili o zlatkách... pokud se přihlásí hned z začátku, tak se dostane povětšinou do sousedství zlatících šílenců a bez nonstop hraní proti nim nemá moc šanci, pokud se přihlásí o něco později, tak se na kraj začínají stahovat hyeny, které na střed nemají schopnosti, ale díky zlatkám či štěstí, že si jich nikdo nevšiml mají možnost vykoumat dobývání a postupují směrem pryč od kotle,.kde by mohli přijít k uhoně...na hráče, kteří začali později.
 

DeletedUser

Guest
To je taky to že má někdo smůlu. Zažil jsem soutěž v páce kde kamaráda v prvním kole vyřadil pozdější vítěz. Přetlačovali se dlouho a později se ukázalo že se potkali dva ze tří nejsilnějších ze 16 lidí..
Prostě když prohraješ jdeš na kraj a začneš znovu a lépe. I několikrát většího hráče, který je srabík co loví jen slabé kusy, odradíš od dobytí svého města pokud se mu postavíš na odpor.. raději pujde tam kde odpor není.. Buď je srab a zalekne se malého odbojníka, nebo je dobrej a ty musíš být lepší...
Zlatky, morálka, ble ble.. John-ka asi pamatuje když se nás na achillovi bránilo dvacet zbytku světa a šlo to...
 

DeletedUser11571

Guest
jenže on není rychlejší, ani šikovnější, ani zkušenější... on pouze má jednotky (díky tomu, že tam má třeba 10 měst) na to, aby to mohl udělat a protože může, tak tuhle nečestnou srabáckou věc prostě udělá... o to jde
já nic nevzdávám, uhybám, buduju, zbrojím, domlouvám kamarády, aby mi pomohli a ať jsem jakkoliv dobrej (řekněme, že bych byl třeba nejlepším hráčem na světě, jen bych začínal od nuly) tak STEJNĚ oni můžou takhle jednoduše lusknutím prstů zabrat město a jedu od nuly zas, po týdnu zas, další týden zas, další týden zas, a ten další kupodivu zase..... tenhle nekonečnej demotivační frustrující cyklus tu bude, dokud se nevymyslí způsob, jak tomu zamezit... a prosim, už neříkejte nikdo něco ve smyslu "je lepší" nebo "nebreč a hraj" .. o to tu přece vůbec nejde, já tu nebrečim ve smyslu "vysvoboďte mě", ale ve smyslu "udělejte něco, aby se to nedělo ostatním hráčům"...
děkuju.
 

DeletedUser

Guest
nevím jestli v pokoji vymyslím něco co ti pomůže, zkus najít téma návrhy a nápady a dle vzoru něco vymysli, bude li to mít šanci na realizaci předáme to vývojářům
 

DeletedUser

Guest
a těch deset měst měl na začátku nebo si je musel vybudovat?:)
co máme dělat aby se hráči naučili hrát?:) to je jako kdyby si nováček na Wimbledonu stěžoval že má v prvním kole prvního hráče žebříčku a proto se nedostane dál.. musíš makat a budeš dobrý.. a taky budeš mít deset měst chce aby byli slabí chráněni? běž na svět hyperborea tam ti nikdo město nevezme..
Zátopek neuběhl maraton v rekordu tím že si stěžoval na to jak jsou ostatní dobří ale tím že byl lepší, zkus totéž
 

DeletedUser11571

Guest
kdy pochopíš, že chápu tvoje argumenty, že "musel si ty města vybudovat" je sice pravda, ale představ si pro tebe nemyslitelnou situaci, že jsi musel restartovat, nebo že ti dobyli všechny města ... voilá, jsi na tom stejně jako já a čelíš tomu ÚPLNĚ STEJNĚ JAKO JÁ.... 1 město, a kolem tebe 50 hyen, které tě nenechaj ani vystavět akademii na 22...
makám, makám, makám, a je mi to n kičemu, k ničemu, k ničemu,
přestaň tu už PROSÍM mluvit o "lamách", "neschopných", "nauč se hrát" atp... opakuju ti, že sebelepší hráč by na tom byl dost stejně... už sis zkoušel začínat na světě Ypsilon bez známostí? Zkoušel sis čelit po 3 týdnech hraní kolonizaci? Jestli jsi se těm hyenám ubránil, tak pak uznám, že jsi fakt hodně, hodně dobrej hráč a dlužim ti poklonu.
A když máš rád ty příměry, tak ty jsi zase jako beznohej, co mě kritizuje, že nepředběhnu Bolta.
Každá hra umožňuje začínajícím hráčům alespoň hrát, pravidla grepolis podporují nedovolení hráčům se vůbec rozjet.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5567

Guest
Čoveče měl bych i chuť začít od začátku abych ti ukázal, že to jde. Na druhou stranu, všichni jsme byli jednou na kraji...
 

DeletedUser

Guest
Křišťále,
tohle je hra evokující středověk a báje a to mám na ní právě rád,protože díky tomu,že to hrají ,,živí,, lidé,tak to má nádech tehdejší reality,neb lidské povahy se moc nezměnily,takže pokud jsi aspoń něco o historii četl,či snad viděl i nějaký ten historický film,tak víš,že takzvaně ,,slabší kusy odpadaj,, tak to prostě bylo,je a bude,to je reality bytí.A pokud jsi někde začal později než ostatní,je z tebe lovná zvěř,protože tady jde o zabírání měst a nikdo nebude brát ohled na to,že jsi zaspal začátek,prostě silnější a zkušenější vyhrává.To si myslíš,že přijdeš na rozehraný svět plný bojů,kdy se každý snaží urvat co nejvíce nových území,natahují si budíky,šidí rodiny a práci a pak se zjevíš ty a všichni najednou budou čekat,až se panáček stane konkurence schopným????Buď jsi nepochopil podstatu hry a pak běž radši hrát pěstování zeleniny,nebo jsi blázen:))))))
 
Nahoru