• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Dobývání-vzpoura

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Co je na faktu "střet plného útoku a plné obrany" zdánlivého?
 

DeletedUser

Guest
Takhle chápáno samozřejmě ano, ale...
Ve výsledku do hry vstupuje mnohem více faktorů.
 

DeletedUser

Guest
Pokud narážíš na tohle, samozřejmě se dá vymyslet více taktik, jak obránce dobýt a minimalizovat při tom šanci na obranu, pár mne jich hned napadá :) To je samozřejmě super, svým způsobem revolta umožňuje další způsoby taktizování... Ale pořád mi nebylo /a asi nikdy nebude, jak vidím/ v čem tkví ten rozdíl mezi klasickým systémem a revoltou.. V čem je to O TOLIK lepší?!

---------
P.S.:

Ale, je tu ten antičasovací systém - tudíš absolutní nemožnost cokoliv načasovat přesný příchod jednotek (lodní, pak pozemní) - tudíž ze stránky příchodu se nedá vůbec ukázat nějaké umění útočit, jako je třeba na Kmenech. A jelikož obránce uhne a příkaz vrátí přinejmenším za 5 vteřin, takže... další nevýhoda pro útočníky.
 

DeletedUser

Guest
Ano, správně, úplně nové způsoby taktizování, to říkáš moc dobře. Jasně, že i systém obrany byl podpořen (a ne málo!), ale do hry nyní vstupuje tolik fantastických možností, že určitě převáží ony navrstvené výhody obrany. Takže ve výsledku se nám to trošku zlepšilo. Ještě se nedá přesně určit, jestli o dost nebo jen o málo, to ukáže teprve až hra sama. Ale rozhodně bych tu zlepšení (ve smyslu pro útok) viděl. Tak bych to řekl úplně přesně.

Jinak antičasovací systém je skutečně zrada na téhle hře. Kolik bitev jsem prohrál jenom proto, že poslední čistící útok před kolonizací, najednou koukám, dojede až pět vteřin po ní, ačkoliv jsem ho posílal dvacet předem!!!

Ale.., a to je specifikum právě této hry, být neúspěšný tu neznamená prohrát, ale jen další možný způsob pozoruhodné taktiky. A tím mě tahle hra dostala. :)
 

DeletedUser

Guest
Finvarra nemyslím si že skončí tím že by mě někdo dobyl teda vzpouřil spíš si myslim že tuhle novinečku ozkouším a jak to zatím vypadá tak na deltě přestanu hrát protože vězšina hráčů bude kolonizovat a kolonizovat a dobíjet neaktive a aktivních se budeš bát aby nezačla doba kdy je budeš muset dobývat mimo jiné mluvím z pozice Topky na alfičce takže nemluvíš s nějakým nobikem nebo lamkou ale s nekým kdo moc dobře ví co se dá a nedá dělat ve hře bohužel tva naivita ohledně zvýhodnění při taktizování no nevim nechám si dvě obraná města a zkuste mě pak "dobýt" :) když nahodou něco někde my vyčistíš ejhle full obraná armada cca 1500 obyvatel a čisti to se zdí 25 no nevim :D připrav si 4 města s armou jen na to dočištění před útokem kolonizačkou a dalších 6 městkých armad na dopižlání jen mé podppory a nedej bože že mi někdo z aliance pomůže :eek:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Otázkou pak je, zda můžeme s přesvědčením říc toto

Teď teprve se vyrovnala obrana s útokem.
Teď konečně není zvýhodněna bránící se strana.

Pakliže se jedná pouze o rozšíření hry o více taktik - větší možnost taktizování - to jistě přidává hře na zábavnosti, ale "hmatatelnou" převahu obrany to nedostihuje.. Jako obránce můžeš taky taktizovat, uhejbat a ničit transportky, což jde s antičasovým systémem lehce (*) atp.

"Pokrok nezastavíš" - brzo dojde i na ostatní světy a my se s tím budeme muset vyrovnat, co nám jiného zbejvá.

---------

*k tomu systému :)

Taky mi už takhle shořelo pár útoků, co naděláš, ale musím říct, že jedou mi útok+kololod padly do jedné vteřiny :) to asi ještě dlouho nezažiju :)
 

DeletedUser

Guest
S tím do jedné vteřiny se mi to stalo vícekrát. Já se tak zalekl, že jsem to vždycky zrušil, protože mě napadlo, abych tam nakonec nebojoval sám proti sobě. :D

Jinak mohu potvrdit: 12 + 12 hodin na Deltě. V prvém případě se ikona hlásí jako "Vypukla vzpoura", v druhém případě "Probíhá vzpoura". A pokaždé je to těch 12 hodin. ;)

Andílku, já vím, že Tebe bychom nedobyli, ale zkus Ty dobýt někoho a uvidíš, jaké nové možnosti Ti tím vznikají. Třeba už se Ti potom nebude chtít z Delty odcházet. :)
 

DeletedUser

Guest
mimo téma nevim ja prostě posilám útoky z rozestupy cca dvě minuty neutočim poslední dobou přesně na konec nebo začátek nočního bonusu a zkušenost s fake mě naučila :) že to jde velmi znepřijemnit obránci pokusy o uhejbání řeším hromadou katapultů v prvních vlnách jestilže protivník uhne ejhle zěd down .... a pak at už si dělá co chce to už prostě nějak dopižlám vždy
 

DeletedUser

Guest
"hromadou katapultů v prvních vlnách jestilže protivník uhne ejhle zěd down"

Tak s tímhle souhlasím, já totiž rád ničím hradby :eek:) nejeden se o tom přesvědčil na Gamma světě...
 

DeletedUser

Guest
#30

No kluci, jak to tak vše čtu, tak mohu říct jen jedno :grepolis.
 

DeletedUser

Guest
Zdravim, jen dotaz, kdyz mam uz vyvolanou vzpouru a posilam kolonizacku, tak ji uz posilam normalnim utokem ci opet musim vzpourou? Diky za odpoved

Tak uz sem to zvladl bez odpovedi, staci normal utok.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
A mel bych jeste jeden dotaz, pokud vyvola vzpouru nekdo treti(treba clovek z aliance), mohu tam ja priplout kolonizacni lodi? Nebo jinak, je vzpoura v tom meste obecna vec, ze je vzpoura a kdo spravne pripluje, tak ma mesto, ci si kazdy hrac musi vyvolat svou vzpouru?

Diky
 

DeletedUser

Guest
Toť je podstatná otázka, na to jsme zde úplně zapomněli, ale myslím si že každý hráč musí vyvolat vzpouru sám.
 

DeletedUser

Guest
Kdokoliv, kdo první připluje s kolonizační lodí město získá, takže vzpouru může vyvolat člen aliance a další tam můžeš připlout zabrat město, taky si tam mohou poslat kolonizační loď vlastní lidé, aby předešli zabrání.
 

DeletedUser

Guest
Kdokoliv, kdo první připluje s kolonizační lodí město získá, takže vzpouru může vyvolat člen aliance a další tam můžeš připlout zabrat město, taky si tam mohou poslat kolonizační loď vlastní lidé, aby předešli zabrání.


ještě dotázek :)

pošlu vzpora utok z města A kde mám vynalezeno dobývání vyhraju vyvolám vzpouru

a kolonizační loď pošlu z města B kde dobývání nemám zaberu město ?
 

DeletedUser

Guest
Dobývání musíš mít vynalezeno. Je to podmínka k zabrání města.
 

DeletedUser

Guest
takže dobýt lze jen z měst kde je výzkum dobývání nelze poslat prostě kolod když tam je vzpoura
 

DeletedUser

Guest
určitě musí kolonizační lod o5 vyhrát? nikde to v tom oznámení neni:

Nový kolonizační systém:
Místo výzkumu dobývání, bude v akademii výzkum Vzpoura. Při útoku na jiné město bude mít útočící hráč možnost vyvolat vzpouru. Pokud pozemní souboj vyhraje, může vzpoura začít. Než započne, trvá to 12 hodin během kterých se může bránící hráč připravovat. Poté vzpoura vypukne a bude trvat 12 hodin. V tomto čase musí do města dorazit kolonizační loď a po jejím příjezdu je město okamžitě převzato.
 

DeletedUser

Guest
Zaútočíš na město s vojskem:

* máš-li vyzkoumanou Vzpouru
* vyhraješ námořní a pozemní souboj
-> vypukne vzpoura a trvá 12 hodin

Ve městě, kde je Vzpoura může hráč normálně stavět atd.

Po uplynutí 12 hodin:

-> když ten, kdo vzporu vyvolal připluje s kolonizační lodí a vyhraje souboje získá město
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Zdravím,

Takže na Deltě už není dobývání jako jinde? Tedy že po úspěšném útoku napadený je 12h v "bezvědomí" a útokem ho může někdo osvobodit?
To bylo to co se mi na tom líbilo nejvíce...po útoku obrana napadeného města,hezky se to vyměnilo a byla možnost taktizování.

Podle Sokrata je to tedy:
Úspěšné dobytí
12h čekat (napadený má 12h na to,aby se připravil na kolonizačku a sám může stavit)
pak má útočící hráč 12h na poslední (úspěšný) útok

a ještě dotaz:
po 12h PŘEDvzpourání obránce může stavět
po 12h PŘIvzpourání je to jak?

je to tak?

díky :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru