• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Diskuze světa Helike

Nikdy jsem na fórum nepsal, bo jsem neměl tu potřebu. Pro mě byl Grepolis jedna z nejlepších her (nebo možná i vůbec nejlepší), které jsem kdy hrál. Je jasné, že ti, kdo hru napsali a vyvíjejí, to dělají za účelem zisku. To je naprosto legitimní a nemám s tím problém. Proto hráči, kteří do toho dávají peníze, jsou nutní, aby pokračoval vývoj a majitelům to generovalo zisk. A jestli do hry ten který hráč dá peníze a pokusí se zapojit do "top ligy" nebo ne, je čistě na něm. Rozdíly jsou vidět v začátku hry a jsou markantní, ale je to znát i v průběhu hry, byť ten rozdíl už není tak výrazný. Doba eventů je často velmi zásadní a rozdíl mezi zlatkáři a nezlatkáři je značný co do počtu letek a prozírek. Tohle je základní nastavení "systému" a milý hráči: ber nebo neber.
To, že byly zavedeny bitevní body a ty jsou nutné pro kulturní body, pak vede k tomu, že se hráči nabodovávají a využívají k tomu prozírky. S tím nejde nic dělat a může to v principu dělat každý. Ti, kdo zlatí, si pak rychleji obnoví jednotky, ale to je v principu celkem jedno. Podobné to je i s Heráklem, ale přízeň jde brát i u spoluhráčů ve městech, jen to není tak efektivní. Osobně bych se zamyslel buď nad vyloučením Herákla z hrdinů, nebo nad omezením toho efektu, ale i tohle je nastavení, které je pro všechny stejné.
Hraju Grepo s přestávkami přes 10 let a s malými výjimkami si netahám problémy s lidmi z jiných světů na nové světy, bo jednou s tím kterým hráčem hraju v ali a jednou i proti němu a nemám s tím problém. To, co jsem ale zažil na tomhle světě, mě celkem znechutilo a nikde jsem to nezažil. Pandy mají výrazný náskok a měly ho začátku světa. Je to posbíraná skupina, která se zná, což je obrovský benefit a to se počítá. Ale, jak psal Correy, tak jít zdecimovat jednoho hráče, který vede alianci a je největší v alianci protihráče, formou, že na něj dva nebo tři dny v kuse jezdí útoky (a jednou na Discordu ukazoval fotku 700 útoků) tak, že, pokud se má bránit, tak celý okolní svět musí jít stranou, mi připadá nedůstojné a za hranou fair play. Osobní zkušenost z tohoto světa s tím nemám, ale podle mého názoru i protihráči má být dát respekt. Ale to je asi předpotopní názor, který se uplatňoval v době, kdy jsem začínal hrát a do dnešní "moderní doby" už nepatří.
Když vidím, jaké prostředky využívá první aliance ve hře, tak jsem rozhodnutý po tomto světě buď úplně skončit, nebo si dát sakra dlouhou pauzu. Grepo jsem měl vždycky jako zábavu a bavilo mě to a jestli vyhraju svět, tak super, a jestli ne, tak fajn, vyjde to třeba jindy. Ale abych potřeboval vyhrát za každou cenu, tak tohle se mi příčí. Je skoro jisté, že pandy vyhrají svět a vyhrály by ho i tak, když máme v alianci/spojku lidi, kteří jsou neaktivní a nechají si za den vzít třeba i 8 měst, s tímhle nejde vyhrát ani bez té šikany, kterou pandy předvedly, a dva naši čelní hráči a zakladatelé si raději vzali dovolenou. Přeju pandám, ať si vítězství užijí a jestli z toho, jak hrají, mají dobrý pocit, tak to je fajn. Myslím si, že se jim ale vytratí ze hry silní protihráči a pak si budou moct hrát úplně, co chtějí, a na vítězství ani nebudou potřeba zlatky. Tím přestane vývoj a hra postupně umře.
 
kdyžtak poprosím do sz váš denní harmonogram s informací, kdy spíte, kdy jedete do práce a kdy prostě můžeme útočit. takhle bych si představoval vyplněný vstupní formulář:

22:00 - 05:00 ( spánek, prosím neútočit - chodím do práce, mezi 02:30-02:45 pravidelně chodím na toaletu a útočit můžete, ale je nb.. )
05:00 - 05:15 ( vstávám do práce, provádím ranní hygienu, klidně útočte, ale je nb.. )
05:15 - 05:50 ( cesta do práce, prosím neútočit, řídím )
05:50 - 14:30 ( prosím neútočit, jsem v práci za pásem ve fabrice a když budu uhýbat, šéf mi nedá prémie, útočit můžete mezi 10:30 - 11:00 na obědové pauze )
14:30 - 15:30 ( prosím neútočit, cesta domů z práce a nákup s manželkou )
15:30 - 22:00 ( klidně útočte, budu u toho sedět víceméně furt )
 
Hej já nechápu takový pláč furt dokola že to byla hrozná šikana, dělali jsme to třeba den dva a s tím že jsme točili kolky všude na města u nás v zázemí, však ten důvod napsal i sam Corey a vy se potom divíte
ked sme sa ich zbavili a z toho obrovského poškodenia dostali späť na nohy a dostali sa do ich zadných línii tak Pandy zbystrili

Vaši hráči (nejvíc právě kuriozita co prostě měl víc měst u nás v zázemí než u své ali) naskáčou přes duchy, prcky a kotvy do našeho zázemí, na naše modré ostrovy si tito hráči pobrali města, nejčastěji ještě navíc jedno město na ostrov takže jakákoliv pomoc navzájem by jela moc dlouho, v těch městech žádné trpo nic a co potom jako čekáte že se stane ? Co by udělala jakákoliv normální rozumná aliance když bude jeden enemy hráč mít všude po jejich ostrovech rozházená random města bez podpor ? Prostě ty města rozebere. Však je to dominance - tam máš jasně daný co máš dělat, mít co nejvíc % měst, takže každé město je potřeba. Vaše představa jako byla že tam ty města vezmete a my vás tam jentak necháme v klidu si stavět a ještě třeba otravovat z těch měst ? :D Takže nám nešlo o nějaké zničení hráče, jen jsme si prostě modřili zázemí, to že to ten hráč nevydržel ani dva dny než mu města v zázemí přebereme už není náš problém, neměl se na ty ostrovy cpát, ani já se necpal ze začátku na ostrovy s vámi protože jsem věděl že bych na to neměl čas kdyby na mě byla akce, stačí se zamyslet když něco dělám jestli to je strategické a mám na to. Psal to tu před chvílí i Thasoss že takovéhle akce byli normální i dřív, pokud vám vadí tak nezkoušejte hrát v top aliancích, na všech světech jsou na krajích světa drobné aliance které se mlátí mezi sebou a jsou mimo dění top aliancí.

Jinak to je furt to stejné dokola, jen nevím odkud máte jaká jsme jedna star ali, jedna partička a podobně a vy se poskládali náhodně, Pandy taky jsou poskládané náhodně z různých ali a na žádném světě ještě nebyli.
 
Milda mne ale vôbec nevadí čo ste spravili, áno je logické že tie mesta potrebujete dostať pretože nechcete vo vašom zázemí protivníka, ide mi o to akým spôsobom ste to spravili, nejaká kvalitná časovacia hra ako to robíte na fronte? Každý hráč by casoval iné mesto, on má šancu reagovať a vy na to zobrať mesta, poslať kolky na rovnaký čas pred nb do toho zatočiť fake útoky a podpory a je z toho akcia z ktorej sa dá zobrať aj nejaké potešenie, zistiť čo si spravil zle čo si spravil dobre, nie, zobrali ste najjednoduchší a najhorší spôsob aký sa dal, pretočit behom pár dní tisícky útokov až do doby kedy hráč si mohol vybrať, buď zostane priklincovany u Pc 40 hodín z 48 alebo vám proste predá mestá? Spravili ste tu najlacnejšiu stratégiu a zisťovali ste u supportu spodnú hranicu aby ste vedeli kedy vás nemôže zastaviť nahlásenie... O ktorom neviem ako ste sa dozvedeli ale to neriešim... Ak by to bola normálna stratégia prečo supportu trvalo 2 týždne overiť môj ticket o Tom či to v pohode je alebo není? Tipujem že nezodpovedany je ten ticket do dnes ale za prihlásenie mi to nestojí
 
přesně, jak psal dragoloff, byla to fajn hra, vezmeš město, seberou ti město a jedeme dál... ale to už bohužel neplatí.... ted se jede na to, odvážil jsi se zautočit na nás, či nedejbože vzít nám město, tak tě prostě zničíme... budeme se střídat v utocích a to by v tom byl čert, aby tě to nepřestalo bavit... bohužel tímhletím shazujete sami sebe... hráči co umí perfektně časovat a udělají krásnou akci, kdy je pro obranáře minimální šance na uspěch (a tím víc pak potěší, když se zadaří) tak tímhletím přichází o pocit zaslouženého vítězství...
musí na to být asi skutečně povaha, co si po posílání desítek a stovek utoků během dne honí ego, jak to těm .... ukázal.
už se ztratila touha si zahrát a dokázat si co umím....
ano kecy o tom jak dělate jenom to co vám umožnují pravidla... no když vás to baví...

my ostatní si rádi zahrajeme trochu férovou hru a nebudeme přitom nutit protihráče, aby si vybrali jestli si chtějí hrou zničit kompletně profesní i soukromý život....
na cz to asi nebude.....
 
přesně, jak psal dragoloff, byla to fajn hra, vezmeš město, seberou ti město a jedeme dál... ale to už bohužel neplatí.... ted se jede na to, odvážil jsi se zautočit na nás, či nedejbože vzít nám město, tak tě prostě zničíme... budeme se střídat v utocích a to by v tom byl čert, aby tě to nepřestalo bavit... bohužel tímhletím shazujete sami sebe... hráči co umí perfektně časovat a udělají krásnou akci, kdy je pro obranáře minimální šance na uspěch (a tím víc pak potěší, když se zadaří) tak tímhletím přichází o pocit zaslouženého vítězství...
musí na to být asi skutečně povaha, co si po posílání desítek a stovek utoků během dne honí ego, jak to těm .... ukázal.
už se ztratila touha si zahrát a dokázat si co umím....
ano kecy o tom jak dělate jenom to co vám umožnují pravidla... no když vás to baví...

my ostatní si rádi zahrajeme trochu férovou hru a nebudeme přitom nutit protihráče, aby si vybrali jestli si chtějí hrou zničit kompletně profesní i soukromý život....
na cz to asi nebude.....
Já bych to útočení normálně zakázal, posílání desítek a stovek útoků během dne no to je hrozná šikana normálně bejt tebou šel bych je všechny nahlásit :)
 
Naposledy upraveno:
přesně, jak psal dragoloff, byla to fajn hra, vezmeš město, seberou ti město a jedeme dál... ale to už bohužel neplatí.... ted se jede na to, odvážil jsi se zautočit na nás, či nedejbože vzít nám město, tak tě prostě zničíme... budeme se střídat v utocích a to by v tom byl čert, aby tě to nepřestalo bavit... bohužel tímhletím shazujete sami sebe... hráči co umí perfektně časovat a udělají krásnou akci, kdy je pro obranáře minimální šance na uspěch (a tím víc pak potěší, když se zadaří) tak tímhletím přichází o pocit zaslouženého vítězství...
musí na to být asi skutečně povaha, co si po posílání desítek a stovek utoků během dne honí ego, jak to těm .... ukázal.
už se ztratila touha si zahrát a dokázat si co umím....
ano kecy o tom jak dělate jenom to co vám umožnují pravidla... no když vás to baví...

my ostatní si rádi zahrajeme trochu férovou hru a nebudeme přitom nutit protihráče, aby si vybrali jestli si chtějí hrou zničit kompletně profesní i soukromý život....
na cz to asi nebude.....

Hrálo se to tak, hraje se to tak a bude se to tak hrát. Jít systematicky po jedincích je ideální taktika jak vzít města co potřebuješ. Mohli jste dělat to samé.

Jen se mi líbí, že všichni co si tu vylíváte srdíčko jste zapomněli na to, že některé ty akce jste si vyprovokovali tím, že jste točili naše hráče nonstop.
Takže příště míň breku, víc hry a hlavně neskákat ve většině na dovo skoro celej svět :eek:
 
Nahoru