• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze světa Sigma

DeletedUser

Guest
ted z jineho soudku ;) nejsem soukromnik

Zdravim vsechny,

nekteri z Vas pouzivate nejake nastroje a skripty(upravy prohlizece), ktere jsou schvaleny. Nekolik jsem jich zkusil a nejake pouzivam.

Nicmene jsem mel stale problem v planovaji jednotek ve meste. Vytvoril jsem proto takovy drobny nastroj na vypocet jednotek a prepravni kapacity a chci se s Vama o nej podelit.

ke stazeni je zde:
http://uloz.to/soubory/Briz0wn/grepolis/
heslo: Heroes

Pouziti:
- vkladejte hodnoty pouze to zlute zabarvenych policek
1. Celkem populace - pole K4 - zde vlozte hodnotu z Vaseho meta "Aktuální maximální počet obyvatel:" (Nahled Budov - Statek)
2. Celkem v budovach: - pole K5 - de vlozte hodnotu z Vaseho mesta "Přiřazeno k budovám:" (Nahled Budov - Statek)
3. Budovy ve výstavbě: - pole K6 - de vlozte hodnotu z Vaseho mesta "Přiřazeno k budovám (ve výstavbě)" (Nahled Budov - Statek)
4. Zadejte pokud mate vyzkum lodni luzka
5. Zadejte aktualni pocet jednotek
6. Zadejte Rekrutovany pocet jednotek
7. Zadejte Pridat do fronty (pokud planujete plny stav ve meste/pro transport)

Pokud jste vse zadali spravne, soubor Vam spocita, kolik muzete jeste prepravit jednotek, nebo jesti jich mate moc vuci transportkam. Pomuze vam propocitat pocet jednotek, ktery je treba zadat do rekrutovani, aby jste dosahly potrebneho stavu a nepresvihli transport

Pokud budete mit nejake problemy, dotazy.. klidne piste.

S pozdravem
Briz0wn
 

DeletedUser

Guest
Menší dotázek týkající se Orfea. Předpokládám, že musí být v útoku aby byl možný bonus na BB. ALe co v případě, že jej vyšlu s kolonkou a ponechám v dobývaném polis. Budou se generovat BB když na toto polis půjdou osvobozovací útoky?
 

Thasoss

Grepolis tým
Orfeus generuje s 33 - 90% (závisle na jeho úrovni) šancí jeden kulturní bod navíc... nikoli bitevní. ;) Tudíž můžeš s 33 - 90% zdoublovat slavnostní pochod, slavnost, divadelní či olympijské hry... za nic víc KB nejsou.
 

DeletedUser

Guest
Orfeus generuje s 33 - 90% (závisle na jeho úrovni) šancí jeden kulturní bod navíc... nikoli bitevní. ;) Tudíž můžeš s 33 - 90% zdoublovat slavnostní pochod, slavnost, divadelní či olympijské hry... za nic víc KB nejsou.

Můj Orfeus je na úrovni 5, takže mám 45% šanci na zdvojnásobení bodů. V jeho městě jsem uspořádala už 5 slavnostních pochodů a nezdvojnásobil mi zatím nic. To moc 45% neodpovídá.
 

DeletedUser9853

Guest
ted z jineho soudku ;) nejsem soukromnik

Zdravim vsechny,

nekteri z Vas pouzivate nejake nastroje a skripty(upravy prohlizece), ktere jsou schvaleny. Nekolik jsem jich zkusil a nejake pouzivam.

Nicmene jsem mel stale problem v planovaji jednotek ve meste. Vytvoril jsem proto takovy drobny nastroj na vypocet jednotek a prepravni kapacity a chci se s Vama o nej podelit.

ke stazeni je zde:
http://uloz.to/soubory/Briz0wn/grepolis/
heslo: Heroes

Pouziti:
- vkladejte hodnoty pouze to zlute zabarvenych policek
1. Celkem populace - pole K4 - zde vlozte hodnotu z Vaseho meta "Aktuální maximální počet obyvatel:" (Nahled Budov - Statek)
2. Celkem v budovach: - pole K5 - de vlozte hodnotu z Vaseho mesta "Přiřazeno k budovám:" (Nahled Budov - Statek)
3. Budovy ve výstavbě: - pole K6 - de vlozte hodnotu z Vaseho mesta "Přiřazeno k budovám (ve výstavbě)" (Nahled Budov - Statek)
4. Zadejte pokud mate vyzkum lodni luzka
5. Zadejte aktualni pocet jednotek
6. Zadejte Rekrutovany pocet jednotek
7. Zadejte Pridat do fronty (pokud planujete plny stav ve meste/pro transport)

Pokud jste vse zadali spravne, soubor Vam spocita, kolik muzete jeste prepravit jednotek, nebo jesti jich mate moc vuci transportkam. Pomuze vam propocitat pocet jednotek, ktery je treba zadat do rekrutovani, aby jste dosahly potrebneho stavu a nepresvihli transport

Pokud budete mit nejake problemy, dotazy.. klidne piste.

S pozdravem
Briz0wn


a není mnohem jednodušší, než složitě zadávat všechny tyhle udaje, si prostě u města rozkliknout nějaké město na ostrově a zkusit mu zadat utok... a hned vidím, kolik mi chybí vojska do zaplnění člunů anebo naopak jestli vojsko nepřebývá a nemám spíš dostavět čluny....práce asi na pět vteřin... jak dlouho ti to trvá u té tvé aplikace???


prosím tě neuraž se, ale u tohodle mi naskakuje hláška z filmu ... co to dalo práce a přitom je to taková blbost.... :)
 

DeletedUser9853

Guest
podle toho co psal, tak jsem pochopila, že je to na vyrovnání počtu vojáků s počtem míst v člunech... což mi přijde zbytečně složté
 

DeletedUser

Guest
vyvoj 20 minut. testovani 15 minut. do ted uspora casu - kolem 90ti minut cisteho casu alespon pro me.

neni to jen na ukazku kolik mas mista ve clunu, ale i na detailni naplanovani kolik ceho jeste musim dostavet tak abych efektive vyuzil populaci.. ;)

vlozit data pro jedno mesto je otazka mene nez 2 minut a pak uz mas vse jak na taliri ;)
 

DeletedUser10109

Guest
asi nic nového, pořád všechno stejné - všichni zabíráme o 106 ;)
 

DeletedUser9853

Guest
píšeš dvě minuty na jedno město... do tabulky s utokem to naklikám za pět vteřin a pak použiju šedé kury mozkové a spočítám si, že pokud mám obsah člunů 1100 a obsazenost jenom 780, takže asi budu muset dostavět 320 vojclů.... zešedivěla bych, dávat tam ty udaje u každého města.... ale někomu to může vyhovovat, nic proti....
 

DeletedUser

Guest
děcka taky se nemůžete přihlášit??? Já už půl dne asi výpadek co.....
 

DeletedUser10109

Guest
To máme dneska ale pěkný den :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru