• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Dobývání vs. Vzpoura

Thasoss

Grepolis tým
Já si tak nějak zvykl na obojí-dobývání mi vyhovuje, že sednu, zapodporuju a více se nemusím ani vlastně starat, kdežto u vzpoury musím u každého města počítat, kdy mi tam má dopadnou útok se vzpourou, kdy s koldou, abych se do toho vešel, když budu online. Ale nepotřebuji off i deff armu.
 

DeletedUser5002

Guest
No tu Off armu potřebuješ a jak říkám, i katy .) Ale defku můžeš výrazně ubrat. Hraje se útočně.
 

Thasoss

Grepolis tým
Katy, jak jsi psal vedle, ve vzpouře své využití opravdu najdou, tedy pokud nemáš chytré soupeře, a tam kde nejsou hradby, necpou ti birky :) Na vzpouru potřebuju jen off armádu, ale moc mi nevyhovuje kvůli mému časovému rozpoložení, ale u dobývání potřebuji vyčistit i podporovat... těžko říci, co je lepší. Jde o to, co komu vyhovuje podle herního stylu i časových možností.
 

DeletedUser5002

Guest
JJ dobývání je zbabělé, i když to nechci hanit :) Obojí je dobré, jen vzpoura je o trošku těžší možná., záleží jak kdy, jak na koho. Možná se bojí, aby to tu nebyla Hyperborea, že by nedokázali zabrat město :D Ale co už, důležité je, že to bude normální hra zase, minimálně rok, než většina zase skončí :)
 

DeletedUser

Guest
dobývání chtěj hlavně ti co tu traví hromadu času jelikož nemaj nic jinýho na práci a muzou u toho sedet a kor tady pisou clenove ztraceny legie prevazne a a to nejsou ume moc hrači už diky tomu že poslední dobou zavedli časovaní utoku na to aby sedali tesne po nocnim bonusu tudis nedavaj ani nikomu čas na reakci
 

DeletedUser

Guest
Niekto načasujte útoky na 24:00 dá sa ty do mesta aj obranu a 12 hodín pri rýchlosti 2 sa tam udrží tak či tak, je to výhoda pre niektorých hráčov ale nevýhoda v tom že ked to mne spravia :D tak prídem o mesto
 

DeletedUser8498

Guest
Mam radši vzpouru. U dobývání se musí víc časově plánovat a je to tím náročnější časově ta hra. Pro mě se to pak tím pádem dřív stává otravným a dlouho na takovém světě nevydržim hrát kvalitní hru, protože dlouhodobě tomu tolik času věnovat nejde.
 

DeletedUser5002

Guest
Wilte, nechápu jak můžeš být proti vzpouře. S dobrými hráči je to best pro útočníky.
 

DeletedUser8946

Guest
Wilte, nechápu jak můžeš být proti vzpouře. S dobrými hráči je to best pro útočníky.
Vzpouru jsem hrál na slovenské iotě a ted jí hrají na polském efezu (patřím tam mezi nejlepší útočníky) a dle mého je vzpoura o ničem stačí přijít 2x denně a žádat o podpory:) pokud hraji v alianci o 20ti členech a vyjedu na někoho kdo je ve velké spolupracující alianci tak i když mu šoupnu povstání do třeba pěti měst na stejný čas bude pro mě hodně těžké aktivního hráče dobýt i když budu používat fake ataky a falešné kolony navíc ani moje full army se všemi výzkumy (falanga,beranidlo atd..) mi nepomohou ani do nulových hradeb jelikož nepřítel pracuje v tolika lidech že pokud mají čas tak zabetonujou něčím co nebudu schopen prorazit...

O vzpouře se dá hovořit pouze tehdy je-li aliance tvořena hráči kteří "umí"..ale s nováčky kteří nemají pojem o hře by se vzpoura hrála těžko.....i když většinou bych byl proti wiltovi tak systém hry uznáváme stejný
 

Thasoss

Grepolis tým
Oba systémy jsou dělané hlavně na kvantitu, tedy pokud je obránce schopný zažádat o podpory. V obou případech vítězí ten, kdo má početní převahu a samozřejmě i pokud má lepší strategii než obránce. Jak jsem psal-plno aliancí kolabuje když má cca 12-15 a více vzpour-prostě zapodporuje jen něco.
 

DeletedUser5002

Guest
Samozřejmě že to musí fungovat a hráči musí umět. Ale to přeci odděluji zrno od plév. Jinak všechny světy dopadají podobně, několik individualit vede své aliance k úspěchu, tady je to o společné práci a s těma vzpourama ....1 vzpoura ... np .... 10 vzpour ... np .... 100 vzpour a aliance brzy skončí.
Wilte představ si to takhle, i když nyní už dávám radu jak to hrát .... kolikrát děnně zaútočíš? Snažíš se do prázdných či útočných měst s tím, že likviduješ i hradby? Kolik by jsi denně vyvolal vzpour? Nepočítej současnou hru, kdy je 10 ostrovů kolem tebe všechny zabetonované a i tak máš dost army na průraz těch obran.
Výsledek jednoho aktivního hráče za den, může být třeba 20 vzpour, či 5, jen musí všichni spolupracovat. Já vždycky říkal, že BN tak funguje a taky tak funguje.

Prostě není reálné ohlídat všechny města, navíc .... když někde vyvolám vzpouru .... tím to nekončí, report pošlu okolí a další v tom městě vyvolají svou vzpouru a další a další třeba po pár hodinách atd ... pak je neustále vzpoura, obránce musí hlídat obrovské množství časů, vzpour, útoky, koldy a navíc se to hraje, že se vybijí obránce, takže nemá s čím hrát ....

Opravdu je to skvělá hra a ano ... pokud jste v dobré alianci, je velmi těžké vzít vám město, ale zase nezabere vám ho každá lamka s tím, že si trochu přívstane či v noci ..... Jinak následná pravidla jsou stejná, vyvolám vzpouru v 18 večer a ráno po 6 sedám, ale je na obránci, zda si přivstane, nebo ne. Je to prostě fér hra, kde se ukáže síla celé aliance.

Ale i sebelepší hráč jde zničit. Obránce má dost výhod, ale i dost nevýhod.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8374

Guest
Ahoj Kubino, jako vzdy v opozici ty stara vrazdo ;)

Firste, je to samozrejne pouze muj nazor a muze byt mylny, vzpoura je delana pro malo aktivni hrace a pro velke aliance, aby si mohl uzit hru kazdy a sbylo vice sponzoru. Ja to nemam rad. Preferuju ally o par KVALITNICH hracich co si dokazou vyhovet a porazit i mnohem vetsi aliance, pokud se s takovymi potkam verim ze ihned nepadnu :) . Dle mne klikat vic jak ve 30 lidech je zbytecne, pokud teda nejedeme na statistyky. Neodsuzuju dobyvani, kazdy mame jiny predstavy jak klikat, ale vyjadruju svuj nazor a reaguju na prispevky jinych valecniku. Co si pamatuju bratri pod cislo 60 hracu nechodej(zajiste kvalitnich a sehranych hracu z jinych svetu), tedy se domnivam ze Vam by dobyvani vyhovovalo vic, coz je vporadku.. ale ja kolik krat jen tak nekam skocil, nekam se pridal(nemusim mit pokazde sve spoluhrace u sebe, obcas je fajn poznat novy lid) a nebyt dobyvani tak jsem asi rychle skoncil.. :)

V kazdem pripade uvidime co na nas ve finale vybafne, zda dobavni ci vzpoura. Zatim je to stale ve hvezdach
 

DeletedUser5002

Guest
Wilte wilte..... zdá se mi to, nebo se snažíž za každou cenu obhájit svůj názor? Já ho nezpochybňuji, jen se ti snažím otočit hlavu dalšími směry, než jen tam kam ti ukazujou jiní :) Dělám něco podobného vlastně co ty :)

Musíš to zažít, aby jsi věděl.

Ale vyvedu tě z pár omylů .... vzpoura je dělaná pro velmi aktivní hráče a jedou se prakticky jen útoky. Opravdu máš zkreslený pohled .... při vzpouře musíš být aktivnější, jinak jsi skončil. Při rychlosti 3, je to masakr.....Jen tu nemusíš být pořád(V noci). Pokud tě tedy nechce někdo jen vybít, protože jinak noční útoky ztrací skoro smysl.

Někdy by jsi měl zažít BN, nikdy by jsi neřekl to co říkáš. V kolika aliancích si byl? Třeba na thetě? Kolikrát jsi přešel či se sloučil?

My nikdy a chceš říkat, že máš rád pevné kolektivy jo :) dyť ani nevíš, co to je :) Máš pár kamarádů, se kterými chodíte sem a tam, proto jsi pro dobývání a protože s dobýváním a častou aktivitou může i jedinec bránit všem. Pokud to jsou "Lamky"
Jednou najdeš alianci a i tvou srdeční záležitost.

JInak BN nemá nikdy moc hráčů. Na betě nás bylo asi 35, na deltě cca do 50, epsy taky 50 a jinde to nebylo jiné. Na thetě nás bylo asi 80 maximálně, ale tam se stavěly divy.
Achiles ... dlouho nás bylo do 50 a nikdy nás nebylo výrazně více, takže vůbec nevím o čem mluvíš :) A opakuji, i když je to asi neuvěřitelné .... u nás mluví každý s každým a všichni jsou přátelé. Nejsou u nás odstrkováný, ani nechtěny, ani zlý. Sem tam je pár, co tolik nespamujou fórum, ale stejně komunikují osobkama atd.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8374

Guest
Vzdy mam svuj nazor, je to zaklad v mem zivote, nebyt OVCI. Ale samozrejne jsem pristupny i jinym nazorem, kolik krat uznam ze muj sok ma pravdu..

Jak jsem ti psal nekdy drive ja vzpouru zkousel a proste neni to muj salek kavy. Nebavi mne moci sedat az po 12 hodinych kdyz vysekam souperi mesto(a) a doufat ze si to nezacpou, pac mi v tech koncinach dosla ofka.

Jak pises vse ma sve plusy i minusy o tom nepochybuju. Kdyz se ptas na Thetu, tak tam ne uplne vlastni vuli jsem byl ve 4 aliancich. Poprve jsme se spojily s lidozrouty, jelikoz nas zakladatel se jich bal(nechapu). Podruhe se mi nelibil smer kudy se ubirala hra a tedy jsem se s par prately trhnul. A potreti, sel jsem tam jen abych vyhral divy, tedy kdyz nas oslovily unicorn s moznosti slouceni kvuli viteztvi v divech, souhlasil jsem.

Vy nikdy, to je vporadku, ale to je tim, ze zacinas se stejnou partou lidi. Pokud nekam skocite ve 2-3 lidech tak proc se nepripojit nekam a posleze nezmenit partu kdyz ti stavajici nesedi? Hra neni jen o tom drzet se stejne skupiny lidi, mne by to nebavilo i kdyz svich spoluhracu si hluboce vazim, proc nezkusit neco jine?
Pokud bychom na achilovy, nebo na thete bojovaly proti sobe, ver mi, ze na jedince si nehrajeme(tedy ted uz asi jo). Vzdy se jezdi hromadne na danou sekundu, vzdy jezdilo kolem 10 lidi a to uz nejaky ten utok je i pro zkusene hrace to muze byt problem. ja uprednostnuju spolupraci pred silou jedince, to ze mam v tabulce o neco vic utocnych bodu s tim nema nic spolecne.

Jednou najdeš alianci a i tvou srdeční záležitost. - tu mam, stavajici hospoda mi dokonale vyhovuje.
¨
Ja nemuzu rici v kolika jste kde hraly. Potkal jsem se s BN na dvou svetech a tam jste mely vicero clenu, zda je to zvyk nebo nahoda nedokazu posoudit. Tedy to neber ve zlem

Achiles, ziju v domeni(i kdyz jsem BN nesledoval) ze Vas bylo vice. To bych se musel poptat, zda si to nekdo pamatuje. Muzete samozrejne mluvit kazdy s kazdym jak rikas, to nepopram, ale ja a to je jen muj nazor uprednostnuju mensi pocty. U nas jsem za zlyho ja ;)
 

DeletedUser8946

Guest
Samozřejmě že to musí fungovat a hráči musí umět. Ale to přeci odděluji zrno od plév. Jinak všechny světy dopadají podobně, několik individualit vede své aliance k úspěchu, tady je to o společné práci a s těma vzpourama ....1 vzpoura ... np .... 10 vzpour ... np .... 100 vzpour a aliance brzy skončí.
Wilte představ si to takhle, i když nyní už dávám radu jak to hrát .... kolikrát děnně zaútočíš? Snažíš se do prázdných či útočných měst s tím, že likviduješ i hradby? Kolik by jsi denně vyvolal vzpour? Nepočítej současnou hru, kdy je 10 ostrovů kolem tebe všechny zabetonované a i tak máš dost army na průraz těch obran.
Výsledek jednoho aktivního hráče za den, může být třeba 20 vzpour, či 5, jen musí všichni spolupracovat. Já vždycky říkal, že BN tak funguje a taky tak funguje...

všichni to dělaj jak píšeš nic nového když dobývám dobrého hráče sypu od rána jejich alianci vzpouru za vzpourou ale jak říkám jsem aktivní někdo na mě jede atakem automaticky uhejbám nastavím jen milice klidně si nechám zbourat hradby a pak jen čekám na šneka před kterého šoupnu město birek a banán moc lehké na obranu pro aktivního hráče mě osobně baví více sestřelovat kolony které dobývají

[SPOIL]
36312_445536922149687_1207831880_n.jpg
[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Vzpoura.... Dobývání je moc statické . Vzpoura podle mě potřebuje pokud je hráč aktivní vetší koordinaci celé aliance. Dobývání usadíš šneka. Zařveš o podpory a čekáš jak to dopadne. Po několika hodinách masakrů i možná město zabereš. Tento system se my moc nepáčí.
 

DeletedUser

Guest
Pánové ... tohle je téma o Vzpouře a Dobývání nikoliv o praní špinavého prádla . A vzájemném napadání.
Pokud se chcete vzájemně urážet tak prosím po soukromých zprávách.
 

DeletedUser

Guest
tak svetu kde mate dobívaní je spousta se vzpourou jeto naopak tak nechte at maj sanci si taky zahrat slusne ti co u toho nemaj tolik casu sedet
 
Nahoru