• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Hra - Co je to, ? Kdo je to ?

DeletedUser

Guest
Tak nakonec to bude umyvadlo. Ale nic vtipnýho mě nenapadá. Leda tak Jak utopit doktora Mráčka aneb konec vodníků v čechách
 

DeletedUser

Guest
to má každý, věc co myslím ne, používá se na očistu, určité části těla a má francouzský název, na pět písmen
 

DeletedUser

Guest
no jassonovy se nechce dávat hádanku zkusím tedy další :)
vypadá to, jako skříň, dáváš tam potraviny, ale nestudí to, co je to za věc ?
 

DeletedUser

Guest
Je to nezbytně důležité pro náš život, věc kulátého tvaru a i přes to, že je to nezbytné pro život, tak je to někdy nepříjemné a potom na to lidi nadávají.
 

DeletedUser

Guest
Docela by mě zajímalo, jak může být pro lidsto životně důležitá lentilka, nebo bublina.
Ještě napovím barvu té věci: žlutá
 

DeletedUser5002

Guest
No ta bublina možná může být i žlutá.
Když by lidi přestali prdět a neměli alternativu, určitě by vymřeli.
Ale tou lentilkou mě také dostal :)

Ale udělám ti radost, že by to bylo Slunce?
 

DeletedUser5002

Guest
Tak dobře, ale nečekejte nic jednoduchého, alespoň si to tedy myslím :).

Já jsem matematik, nebo spíše býval jsem, ale dále jsem se tomu nevěnoval. Slovní úlohy a počítání, to je moje. Proto mě pak někdy mrzí, že udělám banální překlep v číslech.

"Vezmi dostatečně velký papír a postupně ho 50 krát přehni. Odhadni, jak silný sloupec papíru vznikne?"

Aby bylo textu dostatečně dobře rozumět, dodejme, že při prvním přehnutí dostaneme dva papíry vedle sebe, při druhém přehnutí čtyři atd.
Počítejme pro jednoduchost, že síla překládaného papíru je 0,1 mm.

Kdo mi řekne výsledek?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5002

Guest
Klidně tipujte, až někdo uhodne, řeknu to. Není to zase tak těžké ....
 

DeletedUser6172

Guest
..... A4 přeložíš max cca14x...neumím si představit a nebudu se pokoušet to počítat, jak velkou plochu by musel mít papír, který bys 50x přeložil a jak vysoký by byl sloupec, který by složením vznikl...napadá mě analogie se zrnkem rýže a šachovou hrou...
 

DeletedUser5002

Guest
To co říkáš, je technicky správné.
Snad žádný papír, není dost velký na to, aby jsi ho dokázal přehnout více jak 20krát(Hlavně pak už ani není v lidských silách ho přehnout ....), ale na to jsem se neptat. To co říkáš ty, to my vyhrálo tak moc piv, že ani nevíš :) Když borci říkali, že papír si můžou přehýbat jak chtějí, ale i oni narazili.

Nicméně otázka zněla, jaká bude celková tloušťka všech papírů po 50 přehnutích, tudíž mě nezajímá plocha papíru. Nicméně tvá dedukce je správná. Čekám tedy na odpověď, pokud si na to někdo troufne ....
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru