• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

II. vydání - Vaše reakce a názory

Oznámkujte toto vydání jako známkou ve škole (1-nejlepší, 5-nejhorší).


  • Celkový počet hlasujících
    58

DeletedUser40

Guest
Vážení čtenáři,


zde můžete vyjádřit svůj osobní názor na druhé vydání časopisu Orákulum.


Děkujeme a předem se omlouváme za případné chyby.
S pozdravem Redakce časopisu Orákulum.
 

DeletedUser4311

Guest
dal jsem dva aby to bylo příště ještě lepší myslím to tak at se mám na co těšit :D
 

DeletedUser4587

Guest
Dávám 3 je to dobrý vopravdu je vidět, že jste se vod minule zlepšily, ale chybí mě tam informace z alfy, což je pro mě to nejdůležitější:grr
 

DeletedUser

Guest
ja dal 2 taky proto ze se to podle me zlepsilo ale jak rika ironman tak me tam chybi info z alfy
 

DeletedUser

Guest
Preji pekny vecer. Teprve jsem si cislo stahl a zacinam teprve cist a na nejake hodnoceni je jeste brzy. Ale hned na zacatku mate drobnou chybu.

Na strance 7 se zminujete, ze rezim moralky je doposud v Cesku neznamy. Upozornuji timto, ze rezim moralky je zapnut na svete CZ Epsilon!
 

DeletedUser

Guest
Špatně jsi pochopil danou větu - ne že je neznámý režim Morálky, ale že je neznámý NEAKTIVNÍ režim Morálky, tj. na všech světech je Morálka aktivní kromě zmiňované Zety.
 

DeletedUser

Guest
Dávám vám za 2 a to z těchto důvodů:
1)Našlo se pár pravopisných chyb
2)Špatně se to četlo,čekal jsem víc

Nejvíc mě zaujal rozhovor se Sine Metu
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5002

Guest
2. vydání mi nejde stáhnout. Kde je chyba? Ukazuje to na nějakou error stranku
 

DeletedUser5002

Guest
Takže zběžně prohlídnuté a mám smíšené pocity.
Informací hodně. Všechny světy by jsem řekl jsou slušně nacpané informacemi a přehledy.
Ale zdálo se mi to nějak bez nadšení. Možná je to tím, že makám a nebylo tolik času:) a proto ještě pořádně prolistuji znova doma.

Ale jedna věc mi moc nesedí:/ a to Slovenštína a příspěvky v tomto jazyce.
Osobně proti tomu nic nemám a nevadí mi komunikovat se slovenskými hráči.
Dokonce mi nevadí ani příspěvky ze SK Grepolis, ale třeba zrovna co se týkalo záhad Grepolisu tak to mi nesedělo.

Zdálo se mi to nepřehledné, nedůležíté a tím pádem nezajmavé.(Svou na tom udělalo určitě, že to bylo ve Slovenštině)

Takže myslím si, že příspěvky na Oráculu a informace ohledně Grepolis CZ by měli být psané Česky.
Neochuzujme se o náš jazyk a věřím, že ani zahraničním hráčům nebude vadit, když hlavní příspěvky do Oracula budou v češtině a srozumitelné pro celé spectrum všech hráčů.
Přeci jen si myslím, že Grepolis CZ je hlavně pro Českou Republiku a pokud budou hráči chtít komunikovat v mateřském jazyce, tak půjdou na své servery, kdežto my spoléháme přímo na vás:)
 

DeletedUser

Guest
Orákulum vzniklo z iniciativy Jonika, ale původní záměr byl a stále zůstává časopis pro CZ a SK komunitu. Jelikož do časopisu přispívají lidé z obou verzí a obou států, bylo by pro nás pohrdání slovenštinou překládat jejich články do čestiny. A proč taky. Vždyť slovenština je prakticky stejný jazyk a je naprosto srozumitelný. Alespoň se v te spleti anglických vět všede na internetu objeví něco nám bližšího. ;-)

Doufám, že jsem ti to upřesnil. Děkuji za názor a cením si ho.
 

DeletedUser

Guest
No až na ten 10ti stránkový rozhovor se SINE se to dalo číst...
 

DeletedUser40

Guest
Tak konečně se dostávám k tomu, abych zareagoval na Vaše připomínky.

Co se týká toho, že se v tomto čísle neobjevily informace z českého světa Alfa, tak za to se opravdu moc omlouvám. Minulý informátor, který po prvním čísle z časových důvodů skončil, musel být nahrazen novým informátorem a vzhledem k tomu, že ten první, který pro nás mimochodem momentálně pracuje jako český korektor, nastavil hodně vysokou laťku a my jsme proto chtěli najít někoho, kdo by pracoval na podobné úrovni. Což se povedlo, bohužel náš nový kolega nestihl svůj článek do nového čísla napsat. Proto doufáme, že Vás ve třetím čísle těmito informacemi již potěšíme.

Ale zdálo se mi to nějak bez nadšení. Možná je to tím, že makám a nebylo tolik času:) a proto ještě pořádně prolistuji znova doma.

Ale jedna věc mi moc nesedí:/ a to Slovenštína a příspěvky v tomto jazyce.
Osobně proti tomu nic nemám a nevadí mi komunikovat se slovenskými hráči.
To je mi líto, že Ti to tak připadalo. Bez jakéhokoliv přemýšlení mohu říct, že tuto „práci“ děláme s kolegy pro zábavu a baví nás. :)

No a co se týká jazyka... Sokrates to již v podstatě shrnul. Orákulum je projekt CZ/SK komunity. Proto se budou v tomto časopise objevovat jak české, tak i slovenské články.
 

DeletedUser

Guest
Obsahově je číslo velmi kvalitní...

Stalé tam jsou nějaké grafické nedostatky, který mě sice bijí do oči, ale dá se to přežít.

Co byla naprostá hrůza, je rozhovor se Sine Metu. Tyhle řeči o tom, jak má špatněj život, si mohla opravdu odpustit. Stačí, že to slýcháme tady na foru, ale cpát to do každé odpovědi v rozhovoru nemusela.Vlastně to je jediná věc, co jsem se z toho rozhovoru dozvěděl. Mnoho z nás neni spokojeno se svým životem, ale přece to nebudu každému na potkání vykládat, ne?

Jonika chválim, že dával docela dobré otázky...

Celkově tedy hodnotim číslo za horší dvě, oproti prvnímu číslu však jde vidět zlepšení, takže jen tak dále...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5002

Guest
Ještě doplním.
Nechtěl jsem říci, že by to bylo špatné!To v žádném případě.
Hodnotil jsem stejnou známkou 2 jako první číslo.

Ale pro vaší představu:) První číslo bylo horké zboží:) Listoval a hltal jsem kazdou stránku:) Když jsem došel nakonec, tak jsem měl chuť přečíst si to znovu:)

Teď tu je spousta informaci a něteré mě prostě neoslovili. (Né, že by byli špatně napsané, ale pro mě byli nezajmavé)

Co se týče jazyka jak je to psané tak k tomu jen :)
Já jsem prostě vlastenec. Pro mě bude vždy na prvním místě ČR, Češi, Čeština:) Co se týče ostatních jazyků tak mi je jedno jestli to budete psát Anglicky, Německy, Slovensky nebo Polsky. Ať si přijdou na své i kolegové co zde hrají.) Já tomu rozumět budu, ale je možné, že nebýt lidí jako jsem já, už by jsme Češtinu neznali a mluvili by jsme Německy :) Což by Inno Games určitě vyhovovalo:) Takže budu vždy vděčný za každý příspěvek v češtině:)
 

DeletedUser

Guest
Plně souhlasím s Gismo o rozhovoru se Sine metu.Nechápu proč to cpete i do časopisu (ještě navíc tak dlouhé).Koho zajímá něčí spackaný život nebo nějaká sága o jeho životě (navíc ve hře dá se nic nedokázala a proplouvá s průměrem, ba dokoce možná i hůře).To co tam píše si může psát do nějakého blogu nebo kamkoliv jinam.Ostatní jsou zde od toho aby si užívali hru a nepotřebují číst takové nesmysli, chtějí se něco dozvědět o hře a o kvalitních hráčích (a třeba i jejich taktice či pohledu na hru).Po třetí otázce jsem musel přelistovat dál.Proč jste třeba neudělali radši rozhovor s někým kdo je do hry zapálen a hraje na nějakém světě více než dobře (nebo je známý jako dobrý vůdce či bojovník).
Dále chybělo info ze světa Alfa a Zeta.Pro mě to bylo za 3 s odřenýma ušima.
 

DeletedUser

Guest
Jasně,chtělo by to rozhovor s vůdci aliance na všech světech "top1" ne ?:)
 

DeletedUser40

Guest
Ještě doplním.
Nechtěl jsem říci, že by to bylo špatné!To v žádném případě.
Hodnotil jsem stejnou známkou 2 jako první číslo.

Ale pro vaší představu:) První číslo bylo horké zboží:) Listoval a hltal jsem kazdou stránku:) Když jsem došel nakonec, tak jsem měl chuť přečíst si to znovu:)

Teď tu je spousta informaci a něteré mě prostě neoslovili. (Né, že by byli špatně napsané, ale pro mě byli nezajmavé)
Když to napíšeš v takovéto formě, tak Tě plně chápu. O prvním čísle se mluvilo takřka dva měsíce než vyšlo. A nikdo taktéž nevěděl, co od něho vlastně čekat. Kdežto následující vydání, to jest toto, už takové překvapení přinést popravdě nemohlo. Takže v tomto ohledu je tvá reakce zcela odpovídající.

Plně souhlasím s Gismo o rozhovoru se Sine metu.
Dále chybělo info ze světa Alfa a Zeta.Pro mě to bylo za 3 s odřenýma ušima.
To je názor jednotlivce. Holt někomu se rozhovor líbil, někomu ne. Ale každý by měl dostat prostor, jaký požaduje. Nechceme nikoho omezovat. A na podobné věci tu máme tlačítko „Přepnout na další stránku“.
Ohledně informací z Alfy jsem se vyjadřoval, takže to tu už více rozebírat nebudu. A situace ohledně Zety není moc růžová. Nevím, jak bys to chtěl udělat, protože věci se mají následovně: uzávěrka tohoto čísla byla 21.11.2010 a svět Zeta byl spuštěn 8.11.2010. Nezlob se na mne, ale sehnat za tak krátkou dobu kvalitního informátora, který by dokázal sepsat informace o něčem takovém, prostě nelze. Začátečnická ochrana skončila pro první hráče až 15.11. a dá se říct, že v tu dobu začíná teprve pořádně daný svět fungovat. Nepopírám, že do toho patnáctého se nestanou důležité věci, ale musíš uvažovat trochu realisticky.
Avšak pokud si myslíš, že se mýlím, můžeš si to zkusit a dokázat mi tak, že se mýlím. Rád se nechám vyvést z omylu.
Jasně,chtělo by to rozhovor s vůdci aliance na všech světech "top1" ne ?:)
Toto by byla pro nás ta nejjednodušší varianta - udělat rozhovory s vůdci aliancí, nejlepšími hráči a tím to hasne... Ale my pro Vás naopak chceme připravovat rozhovory, které se budou lišit svou pestrobarebností! V prvním čísle jsme Vám nabídli rozhovor s Hl. moderátorem SK Grepolisu + nejlepším hráčem českého světa Alfa. Ve druhém jsme Vám přichystali rozhovor s nejznámější uživatelkou Grepo fóra + nejlepším útočníkem slovenského světa Alfa. A v tomto trendu chceme pokračovat. V příštím čísle mimochodem chystáme rozhovor s jedním administrátorem zahraniční verze Grepolisu (není to ani CZ či SK).



A co se týká pochval obecně, děkujeme, velmi si toho vážím jak já, tak i celá naše redakce.

A za grafiku se omlouváme, na té stále pracujeme, protože moc dobře víme, že se máme v hodně věcích zlepšovat.
 

DeletedUser

Guest
V příštím čísle mimochodem chystáme rozhovor s jedním administrátorem zahraniční verze Grepolisu (není to ani CZ či SK).
Dofám že ten článek bude v češtině nebo slovenštině, nerad bych vytahoval slovník do němčiny, nebo do kterékoliv jiné země.:p:p
 
Nahoru