• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Posezení u Jonika

DeletedUser7382

Guest
Štírek & Salupos:
Taky jsem si říkal :)
To by mě teda zajímalo, čím je to přesně způsobeno. Jak dojde k tomu, že když to zavání sporem, přiláká to mnohem větší aktivitu na fóru - jestli to hráči na fóru sami chtějí vidět a vyhledávají spory, nebo jestli se navzájem upozorní, že se něco děje a aby si to přečetli, nebo jak?
 

DeletedUser6172

Guest
z grepo wiki...Města Artemisie jsou imunní proti božským silám. nejsem odborník..."artemisie, artemísia, artemísino město" ???...nebylo by vhodnější používat tvary "artemis" a "artemidino město"....protože existuje "artemidin chrám"....teda, že čtu na fóru pěkné šílenosti, to se dá celkem pochopit...ale v "oficiálním" textu...
 

Thasoss

Grepolis tým
Mezi jmény Artemis a Artemisie je krapet rozdíl. Mj. toto jméno zaznělo i ve filmu 300 Vzestup říše... kdo neviděl, tak dobrý filmík.
 

DeletedUser6172

Guest
Artemísia [-zi-], vládkyně v Halikarnássu; zúčastnila se s pěti loděmi Xerxova tažení proti Řecku a podílela se 480 př.n.l. na námořních bitvách u Artemísia a u Salamíny.
...tak se omlouvám....a to jsem netšil, že vynalezla xerox...)
 

DeletedUser7382

Guest
Artemis (tu známe asi všichni) byla řeckou bohyní lovu a Měsíce, její atributy byly luk a šíp a jejím římským ekvivalentem byla bohyně Diana. Tady by bylo tebou navrhované skloňování samozřejmě správné (jako Artemidin chrám v Efessu).

Zatímco Artemísia I. z Kárie byla královnou a především je známa jako velitelka perské flotily během 2. perské invaze do Řecka, vedené perským velkokrálem Xerxem I. Artemísia byla tím pádem satrapou (místodržitelem) Kárie, což byla satrapie (správní celek perské říše) na JZ poloostrova Malá Asie. Hlavní městem Kárie bylo právě řecké město Halikarnássos, kde byl až později postaven jeden z divů světa. Účastnila se právě méně známe bitvy u mysu Artemision, který se po Artemisii asi jmenuje, tato bitva vlastně probíhala paralelně s bitvou u Thermopyl (invaze do Řecka byla obojživelná a obě bitvy totiž byly součastí jednoho obranného plánu nedávno vzniklé protiperské koalice řeckých poleis). A myslím, že ve filmu 300: Bitva u Thermopyl, byl Artemision nějakým způsobem zmíněn nebo naznačen. Film 300: Vzestup říše jsem si ještě neviděl, ale je to myslím o bitvě u Salamíny a Artemísia tam hraje hlavní roli, jestli se nepletu.

... starověk mě totiž docela baví :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
zdravím, tak co těšíte se na vánoce ? Já už teď vymýšlím výzdobu :)

ps: koukám, kdo je online a čtu host odpovídá na téma posezení .... a čte hlášku o chybě za
A je potřeba se přihlásit
za B nemám li zde účet zaregistrovat se jinak psát nejde :)
 

DeletedUser

Guest
Na vánoce se těším modrásku,ale né na výzdobu,ale na žrádelnu,pohodu,pohádky a doufám,že na metr sněhu:)))
 

DeletedUser

Guest
Nazdar lidi (popřípadě jiné entity)!!
Koukám, že to tady žije jak na konci Hamleta. Bude vůbec letos ještě SSP, nebo už se to zrušilo?
 

Thasoss

Grepolis tým
Myslím, že pokud už někdo slaví Silvestr, určitě ho dokáže strávit jinak, než bezvýznamným spamováním na fóru... :)
 

DeletedUser

Guest
svět ne, ale co nebohá vyděšená zvěř, bojí se, o petardy se neprosilo a teď se třese strachy - fauna naše
 

DeletedUser7382

Guest
Byla SSP? Pokud ne, napadlo by mě odpovědět, že je to škoda..., ale vzhledem k nevalné aktivitě by to nemělo smysl, mělo to smysl o několik let dřív.
 

DeletedUser

Guest
cheche:) byla švanda zamykat Vám témata před nosem a pak zase otevírat:)
 

DeletedUser7382

Guest
A já myslel, že je to snad povolené spamování ve vymezené sekci fóra, ne aby se to škodolibě zamykalo. :D No každopádně spamování asi bylo zábavnější než zamykání a odemykání. :)
 

DeletedUser

Guest
hehe, nikdo to pokud vím nepovolil:) pouze jsme to tolerovali a dělali si z Vás legraci:)
 

DeletedUser7382

Guest
Tak to se asi každý bavíme o jiném roce, tys byl hlavní moderátor už docela dávno. Já jsem se neúčastnil všech SSP, ale vybavuju si, že v pozdějších SSP to moderátoři, kteří byli tvými nástupci, normálně povolili.
 
Nahoru