• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Všeobecná diskuze o Orákulu

Jaký název čaopisu byste chtěli mít?


  • Celkový počet hlasujících
    66

DeletedUser

Guest
Joniku, já jsem špatná volba. Potřebujete někoho aktivního, schopnýho a hlavně znalyho. A já nic neznám, neumím, ničemu nerozumím a hlavně -tuto hru nehraji a tak nemám vůbec žádný přehled ! A jako prodavačka co je denně 12 hodin za pultem a to i o sobotách a nedělích, co nemá žádné sebevědomí a už nějakej ten pátek kašle na nějakou písemnou úpravu, bych vám byla naprosto k ničemu.
Velmi ráda budu listovat články, které napsal někdo jiný a tuto možnost opravdu ráda přenechám ostatním, co o to projeví zájem.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Podle mě je jen dobře, že se tohoto projektu ujmou členové Grepolis týmu. Mají informace o hře z první ruky. Krom toho témeř vždy, když se novin ujmou jen hráči, nedopádá to dobře. Všichni víme, jak dopadli Greponoviny a jen na slovenském Westu vznikly 4 takovéto projekty, a vždy vydali tak jedno, maximálně dvě čísla. Takovéto projekty pak nemají absolutně žádný smysl.

Proto sázka na Grepolis tým je pro mě jistota, že se dočkáme i toho třetího čísla:cool:
 

DeletedUser

Guest
Nejsem do toho tak zainteresována, tak nevím kde všude vznikaly různé hráčské projekty, ale udivuje mě ten fakt, že tu Gismo vzpomíná jen ty neúspěšné pokusy - zřejmě jen proto, aby poukázal na to, že hráči na to zkrátka nemají....
Ale já tedy musím připomenout projekt velmi populární, který se stal průkopníkem periodik na DK a který byl zcela v režii hráčů. Tento projekt, ale sám DK Team zašlapal do země, začala bitva o informátory (DK Team oslovoval lidi spolupracující s DK Novinami a nabízel různé výhody + PB) a nakonec odmítl i mediální podporu, bez které něco podobného praktikovat nejde.
Jediný schopný živoucí projekt byl zašlapán Teamem jen proto, aby pak mohli vysmívat a poukazovat na to, ják jsou hráči neschopní...
Nezlobte se, ale tak to vidím já.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
To Jonik:
Mno. Myslím si, že to Gismo v tom uzavřeném threadu řekl zcela srozumitelně a já mu za to děkuji: Team nemá sebemenší zájem o bližší spolupráci s lidmi, kteří nesdílejí jejich názory, či vystupují (nejen) veřejně proti Teamu či Innu všeobecně. Tudíž se nemohu podílet na tvorbě jakéhokoli projektu, který bude pod patronátem Teamu, neboť i kdybych chtěla sebevíc, tak mám doživotně na čele vytetováno "Pozor, nežádoucí provokatér!" a na tomto nic nezměním, ani kdybych se rozkrájela.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser40

Guest
Tak jak vidím, zatím nikdo se nemá k tomu, aby nám pomohl vymyslet název pro tento časopis. S kolegou Sokratesem jsme vymysleli název Orákulum. Orákulum znamená věštba, což nám přijde jako dobrá spojitost s tím, že v této hře mají velký význam bohové. Líbí se Vám tento název? Nebo máte lepší? Tak ho sem klidně napište. Hlavu Vám za to neutrhneme, ba naopak, budeme rádi. Fantazii se meze nekladou. ;-)
 

DeletedUser

Guest
Tak v prvé řadě, Orákulum je věštec, věštkyně nebo médium. Navíc tyhle orákula nikdy neřekly pravdu, jen nějakou ,,věštbu" která se dala vykládat asi stopadesáti způsoby a vždycky jste ji nakonec napasovali na skutenčost - něco jako horoskopy v novinách. Tak nevím, jestli je to nejlepší vizitka.
 

DeletedUser

Guest
Osobně se mi Orákulum moc nelíbí, je to takové, nevim no, prostě dívné.

A co to pojmenovat Olymp nebo Titán???
 

DeletedUser

Guest
Johndere - nevím, jestli je zrovna tvá nejlepší vizitka nenastudovat si věc, se kterou chceš machrovat a shazovat jiné. Obdivuju tvé profesionální chování. :D (nic ve zlém, každý se může mýlit)

Podívej se třeba tady:
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/orakulum
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ve%C5%A1tiare%C5%88

Název Orákulum jsme zvolili kvůli jeho "ŘECKOSTI". Bylo to místo, kam se chodívali radit mocní vládcové. Orákula působily jako takové sběrny informací, na jejímž podkladě vykládali budoucnost - takové knihovny vědomostí.

V české verzi Grepolis se také Orákulum vyskytuje, protože tento výraz přeložený do čestiny zní Věštírna.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nezáleží, kdo si co vybere - pravda je jen jedna, slova proroka říkají, že:

Konkrétní vyslovená přepověď se nazývá věštba (latinsky oraculum). Místo, které se zaměřuje na věštění, je věštírna.

a

Věštírna, pojem známý také jako oraculum (z latiny), je posvátná místnost, kde (mnohdy schovaní) kněží pronášely věštby a proroctví jménem božstva.

(doporučuji kliknout, abyste se dostali na českou WIKI)

Gizmo také rýpe, o tom žádná. Až budete mít nějakou konstruktivní kritiku, tak napište(myslím tím Gisma i Johndere). Do té doby raději nepřispívejte, nemá to smysl :D
 

DeletedUser

Guest
Nevím jak to dopadne pod vedením Grepolis týmu.
Abychom tam nečetli samé chvalospěvi na grepolis tým.
Je pravda že budou informace z první ruky, ale dovedu se představit tu cenzuru.


Oraculum možná vyznamově sedi, ale zdá se my to takové divné. CHtělo by to zvučnejší nazáv (bez toho aby naázev obsahoval slova jako deník noviny).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser40

Guest
Někteří stále nedokáží pochopit to, že to nebude časopis o Grepolis Teamu, nýbrž o hře. Proč by se měli v časopisu měli psát informace o nás, když tam mají být informace o hře? Popravdě řečeno jen já a Sokrates jsme zapojeni do tohoto projektu. A díky tomu, že jsme členy Grepo Teamu, tak tento časopis dostává podporu od Grepo Teamu. Jiný problém v tom nehledejte.

Ještě bych napsal řečnickou otázku, když pořád diskutujete o jedné věci: jací lidé nebo spíše pracovní kolektiv, by nechali na svůj tým dobrovolně nadávat?
 

DeletedUser

Guest
Ne nadávat, ale kritizovat a pokud by ta kritika byla objektivní tak mě by to problém nedělalo.
 

DeletedUser

Guest
Fascinuje mě, že chceš pořád kritizovat. Abys mohl kritizovat, musíš znát, jak to chodí na druhé straně barikády. Dělal jsi někdy nějakou herní podporu pro online hru? Moderoval jsi někdy forum? Protože je zbytečné kritizovat něco, o čem nevíš, jak doopravdy funguje. Navíc toto není kritický měsíčník minulého režimu, ale informační časopis k browser hře.

A teď něco ze zákulisí pro rýpaly:
Grepoteam má pravidelné porady, kde se řeší, co a jak změnit (nemyslím teď ve hře, ale třeba různé detaily, přístup k hráčům, rychlejší řešení ticketů, dokonalejší prohánění hráčů, co nedodržují pravidla ...). Zatím jsme se vždy dohodli a za své působení na Grepolisu (k oficiálnímu spuštění přičti 2 měsíce) jsem neměl s týmem nejmenší problém a vše, co jsme řešili, se povedlo vyřešit uvnitř a dobře.

Pro kvalitnější a rychlejší práci jsme povýšili Hermése z moderátora na Supportéra(protože Jonik a Sultán svou práci odvádí více než dobře) a přijali další supportérku. Cheathunting je také velice dobře zajištěn a na zprávy od hráčů se odpovídá co nejdříve.

Takže pokud máš s GrepolisTeamem nějaké problémy, napiš mi SZ a můžemě to pořešit, popřípadě napiš ticket - viz pravidla fora.
 

DeletedUser

Guest
To zákulisí je velmi zajímavé - hned máte do prvního čísla velmi interesantní námět na několik stran ;)
Ale jinak - já vaši námahu oceňuji - vím, že to dá velmi práce.. Jen sehnat schopný a akční tým.
Já osobně se moc těším, až bude totot periodikum vycházet.
 

DeletedUser

Guest
Čtu to handrkování ohledne časopisu a vidím, že spousta lidi neví, o čem vlastně ten časopis bude, padlo tu, že to bude obdobné jak Paladin na DK proto vám sem vkládám link na ten časopis, abyste se sami přesvědčili, že to není časopis o teamu, kteří jej tvoří a podobně ale o hře samotné

http://www.paladin.wu.cz/index.php

doufám, že mi moderátoři odpustí tuhle troufalost, ale myslím si, že by se tady mněli vyřešit jiné důležitější veci ohledně toho časopisu :)
 

DeletedUser

Guest
Dík za odkaz, divím se že tady ještě není, ostatně drobná mediální podpora ze strany Paladina byla klukům z redakce přislíbena. Nejdůležitějí je nyní sehnat lidi kteří by dělali informátory. První číslo časopisu bude ostatně spíše ukázkové, tak aby lidé věděli co chce časpopis přinášet a Orákulum, nebo jak se nakonec časopis bude jmenovat udělá reklamu sám sobě.
A o fungování týmu to opravdu nebude:) Předpokládám že sami hráči dostanou prostor k tomu aby si napsali co chtěji v časopise vidět, co je zajímá. Kluci to dělaj pro lidi ne pro sebe.
 

DeletedUser

Guest
Co se tyce tech informatoru, mensi navrh by tady byl a to poslat hromadni spravu vsem registrovanym hracum na vsech svetech s naborem na tuhle pozici, jelikoz vim ze ne kazdy cte forum grepolisu a tim padem ani nevi ze takovahle sance tu je
 

DeletedUser

Guest
Jasně, tenhle plán je v záloze:)
Nicméně, název časopisu.. hm:) myslím že kluci nepohrdnou případným návrhem na jméno. Orákulum myslím není zcela jistý název..
nápady?
 

DeletedUser

Guest
Nechci zas jen kritizovat (aby to někdo nevzal špatně), ale Orákulum mi připadá takové těžkopádné.... i když hezké.

Co třeba časopis Olympia ?
Asociace - hlavně hra, antika, bohové, místo kde se setkávalo velké množství lidu a jako feministka preferuji spíše ženský název ;)
:grepolis
 
Nahoru