• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vaši zvědové spatřili hordy lodí, které se shromažďují na obzoru. Vaším úkolem je potápět lodě v mlžných mořích a bránit své vody! Taková akce samozřejmě potěší bohy a Áres vás odmění jedinečnými odměnami. Odpovíte na jeho volání?Více informací najdete na herním fóru

Všeobecná diskuze o Orákulu

Jaký název čaopisu byste chtěli mít?


  • Celkový počet hlasujících
    66

DeletedUser40

Guest
Krátká odbočka od rozvinuté diskuse o názvu časopisu - neuvažovali jste o věkovém kritériu i pro pozici Informátora? Těžko někdo bude poskytovat rozhovory děcku, který nedokáže formulovat myšlenku do věty, natož ji správně napsat, vypnout CapsLock, neukončit ji tuctem otazníků, slovem "víš", a to ještě v tom lepším případě, tj. bez "w".
Samozřejmě, že uvažovali, ale je to popravdě zbytečné. Vždy než přijmu nového informátora do funkce, tak mu dám takový malý vstupní test. Dám mu za úkol napsat cca 10 řádků o světě, jenž si vybral. Pokud uvidím, že ten člověk neumí ani psát nebo nemá fantazii potřebnou pro psaní nebo dokonce o tom světě neví v podstatě nic (což se dá jednoduše ověřit), o udělení této funkce ani neuvažuji, protože bych si akorát přidělal více práce.
 

DeletedUser

Guest
Jenže na ten tvůj vstupní test doplatím já, protože mně teď všichni tihle tvoji adepti budou otravovat s rozhovorem :D
 

DeletedUser40

Guest
Toho se bát nemusíš, rozhovor požaduji až si z těch ''mých'' adeptů vyberu opravdu někoho kvalitního, jenž by mohl zodpovědně tuto funkci zastávat a zároveň by našemu časopisu svým chováním nedělal ostudu. Avšak pokud o rozhovor nemáš i tak zájem, tak není nic jednoduššího, než odmítnout. :D
 

DeletedUser

Guest
No pokud mi o rozhovor budou psát tací, jako dosud, tak zájem určitě nemám. S kvalitním redaktorem nemám problém spolupracovat :)
 

DeletedUser

Guest
Deimos: Nikdo te s rozhovorama otravovat nebude. A jestli ti vadí, že ti hráči píší, můžu tě posunout v žebříčku dolů - tak na pozici 100 - když ti odeberu pár vesnic :D. Aspoň budeš mít pak motivaci se dostat zpátky (vtip)

Dneska jsem snidal vtipnou kaši :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Děkuji za pozitivní ohlasy, sem rád, že nejsem jediný, kdo se zde zajímá o Latinu (-:... Jsem si jistý, že tu je však stále kopa lepších návrhů. Jinak s tím, že tě bude každý otravovat s rozhovorem je pochopitelné, když jsi 1 na Alfě(Nemýlím-li se)... Jsi prostě něco jako celebrita a ty se taky musejí ohánět po Paparazzi (Nevím, jak se to píše :p)
 

DeletedUser

Guest
Teprve po zprávě ve hře jsem zjistil,že se něco takového chystá a podle mě je to dobrý nápad :eek:).Jen mě mrzí,že se o místo informátora nemohu ucházet,protože můj styl hry není u ostatních hráčů moc oblíbený a nikdo by mi asi nic neřekl :eek:).
Přeji vám hodně štěstí...
 

DeletedUser

Guest
Tak informátor nemusí mít mermomocí hodně kamarádů:) důležité je mít čas na sledování dění na světě a informování o něm:)
 

DeletedUser

Guest
Neustále musím myslet na nějaký jiný název... Třeba Časopis Paladin nebo i ty DK Noviny přeci jen mají v názvu něco přímo ze hry... Ale tohle je sice hezké, ale bude to pro spoustu uživatelů ...nezapamatovatelné...
Nevidím v tom přímou souvislost z hrou.
 

DeletedUser40

Guest
Před chvíli jsem přidal do tohoto tématu anketu ohledně názvu časopisu. Návrhů jste poslali poměrně dost, takže jsem vybral 10 těch nejpovedenějších a vytvořil jsem anketu. V ní můžete rozhodnout o budoucím názvu, proto prosím vybírejte pečlivě, jelikož časopis jen tak název v budoucnu měnit nebude. Je to jen na Vás.:)

Pro doplnění, některé názvy jsou latinské, proto v závorce uvádím jejich český význam.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser622

Guest
Jsem přesvědčen že název by měl být čistě český("grepolis.cz"!), jsme snad Češi a máme být na to hrdi, nevím proč tolik lidí neustále inklinuje k angličtině či jinému jazyku, když máme tak krásný jazyk svůj!
Silně pochybuji že by v Německu nebo v jiné zemi pojmenovali svůj časopis "Grepo-listy".
Někteří z Čechů se zřejmě mylně domnívají že jsme o něco méně než některé západní národy(myslím že historie mluví jasně), tudíž se to musí vykompenzovat napodobováním jejich kultur, svátků či jazykem jen proto abychom byli "IN"?
Nemluvě o tom že ***-listy jsou obecně považovány za noviny, nikoliv časopis, proto by ani v možnostech o názvu časopisu neměli být.Nechci slovíčkařit ale...........!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tož, hra má Řecké pozadá, proto jsou některé názvy inspirovány latinou, nic víc v tom není:) je fakt že cz časopisu sluší cz název, ale někdy se hotl cizímu názvu nemusíme vyhýbat .. když jsme tématicky zaměřeni na něco zahraničního:)
 

DeletedUser

Guest
KLOKANHOPE - časopis bude vycházet i pro slovenský Grepolis a těm by se název nemusel líbit. Buďmě hrdí na český národ, fajn, ale tohle je časopis o hře z antického řecka ...
 

DeletedUser622

Guest
A bude se jim líbit že vychází v češtině, nebo bude vycházet i ve slovenštině?
 

DeletedUser

Guest
Záleží jak se sejde redakce. V jakém jazyce autor napíše v takovém to bude, je zbytečné cokoliv překládat, myslím že si naše národy celkem dobře porozumí.
 
Nahoru