• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Všeobecná diskuze o Orákulu

Jaký název čaopisu byste chtěli mít?


  • Celkový počet hlasujících
    66

DeletedUser

Guest
jásemtoříkal!!!
Jenže holt jak redakce rozhodla tak rozhodla:( můžeme třeba vyhlásit stávku, nebo odboj nebo tak nějak:)
 

DeletedUser

Guest
jjindra, budu stebou trochu polemizovat, jelikoz casopis bude opisovat prubeh hry daneho mesice a kdyz vyjde uz spousta veci nebude 100% aktualnich, jelikoz svety se mneni kazdy den a svet CZ Beta je toho pravym dukazem.

Nazev mnel bejt vystizny a hlavne zapamatovatelny, Orakulum byl zvolen anketou a vystihuje svet antiky a urcite si nikdo nebude myslet ze informace vnem budou smyslene nebo neco podobneho. Vetsina ctenaru bude cekat souhrn informaci z danych svetu a jejich vyvoje.

To mas to same na DK, jejich casopis se jmenuje Paladin, kdo to vlastne je? cituji: "V moderní literatuře a počítačových hrách je postava paladina představována jako bojovník ve službách Boha/boha/bohů či jen nedefinovaného světla, vycházející z představ a ideálů křižáckých rytířů, především duchovních rytířských řádů (templáři, johanité, němečtí rytíři aj.). Paladin je zobrazován jako bojovník bojující s nečistými silami zla. Narozdíl od běžného válečníka se paladin vyznačuje silným odhodláním, hrdinstvím, zbožností a lstí, mnohem spíše než velkou sílou či hbitostí. Často je obdařen zvláštními schopnostmi (např. léčením dotykem) které se velice podobají zázrakům křesťanských světců."
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
, Orakulum byl zvolen anketou [/I]
rofl:) nechtěj mě rozesmát:) Anketa byla jen vodítko:) rozhodně nebyla závazná:) Ale to je fuk, myslím že je plné právo tvůrců pojmenovat časopis jak chtějí, a je fajn že se nechali inspirovat i hlasem lidu.
Ovšem souhlasím s Jjindrou:) taky se mi to nelíbí:) ale jiný název by se nelíbil někomu dalšímu..
 

DeletedUser40

Guest
Protože oraculum-věštírna-věštkyně má jeden závažnej nedostatek, neviděl jsem to zatím v příspěvcích, tak to zkusím připomenout.
Zpravodaj/noviny/časopis potřebujou důvěryhodnost a spolehlivost. Oraculum napovídá pravý opak, sugeruje čtenářům že rozhovory mohou být vymyšlené, statistiky zfalšované, zprávy (věštby) nespolehlivé.

Nomen Omen, když jsme u těch starých citátů. Oraculum je nešťastné jméno pro časopis, podobně jako třeba Zapřuvšechno Filuta pro daňového poradce.

Nápad s časopisem se mi líbí, chci jen trošičku přispět do diskuse o jménu.
Na tvoji připomínku musím reagovat, protože myslím, že je dosti podstatná a měla by se všem vysvětlit.

Ano, máš pravdu, ale jak já rád říkám, na danou věc může být několik pohledů a v tomto případě stačí dva. Ten první, to jest je tvůj náhled na věc: slovo Orákulum znamená věštírna a s věštírnou jsou spojovány věštby, tzn. nepodložené předvídání budoucnosti, což je možná i nevýhoda.

Pohled druhý. Když jsme přemýšleli s kolegou Sokratem jaký název vybereme, padlo velké množství návrhů, počínaje názvy jednotek ve hře až názvy antických bohů. Všechny ty návrhy měli něco společného: byla tu spojitost s hrou, ale nazvat časopis třeba Hoplita, Athena nebo například Achilles, nám nepřišlo moc rozumné. Proto jsme přišli zde na fóru s anketou, kde jste si mohli vybrat. Náš návrh zněl: ''Orákulum'' a ten nakonec vyhrál. Počítali jsme s tím, že ne všichni budou spokojeni, ale s tím holt nic nenaděláme. Ankety se zúčastnilo přes padesát lidí, takže přímo určující hodnota pro všechny hráče Grepolisu to není, ale dá se z toho lecos vyvozovat.

Náš návrh dostal osmnáct hlasů, přičemž pokud chce někdo reagovat tím, že pro tento návrh hlasovali všichni členové Grepo Teamu, vyjma Sultána, který hlasoval pro svůj návrh, tak rád odvětím, že v Redakci Orákula jsem z Grepo Teamu jen já a Sokrates , tak i zbývajících 16 hlasů, to jest skoro třetina, už o něčem svědčí.
:)
 

DeletedUser

Guest
nezávislá volební komise si všimla zvýšené mediální podpory jednoho návrhu:p holt kampaň je kampaň, najatí voliči jsou najatí voliči:p :D
 

DeletedUser

Guest
Myslím, že tu je spoustu dobrých návrhů a vybrat jen jeden je prostě nelehký úkol. Každý má svého favorita, ale název může být jen jeden. Redakce zvolila "Orákulum" - tak uvidíme, jak se nám tento název vryje pod kůži a třeba i těm, kterým se název nelíbil, se časem začne líbit.

Navíc si myslím, že je dosti podstatné, jak celé číslo bude vypadat, pokud číslo bude amatérské a nebude mít žádnou úroveň, tak si myslím, že je jedno, že to bude Orákulum, Athena či Hoplita :D

PS: Já samozřejmě věřím, že číslo bude plně profesionální a že se proto máme na co těšit ;)
 

DeletedUser4587

Guest
Orakulum

Ahoj, muzu se zeptat jestli to Orakulm dneska vyjde?:grepolis
 

DeletedUser40

Guest
Ahoj, zeptat se samozřejmě můžeš. Vydání prvního čísla je plánováno okolo dvacáté hodiny. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser40

Guest
Omlouváme se, vyskytlo se tu pár chyb, které se snažíme co nejrychleji vyřešit. Pracujeme na tom už několik hodin, bohužel do plánované osmé hodiny jsme se nevešli. Proto jsme čas vydání posunuli přesně na 22.00 hodin.
 

DeletedUser4783

Guest
Já bych dal třeba Referentibus-Zprávy lidem a nebo News Graecorum-Zprávy Řekům a nebo Pantheon
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser40

Guest
Děkujeme za názvy, bohužel Tě asi zklamu, měnit název časopisu nehodláme, protože by to časopisu nepřineslo nic dobrého.
 

DeletedUser4783

Guest
Jo, já s tím problém nemám. Mě se Orákulum líbí! Ale myslím že je to spíš o obsahu než o názvu! ORÁKULUM IS GREAT!!!
 

DeletedUser4068

Guest
Tak kde to vázne? Ze by první číslo bylo i poslední? Snad ne??!
 

DeletedUser40

Guest
Nastaly tu menší technické problémy, ale doufáme, že Vám Orákulum dokážeme dodat ve slíbeném datumu. :)
 

DeletedUser

Guest
Asi to tak moc nevypadá, už celý den čekám a usínám nudou :-/
Ale stále pevně doufám, že se to tam objeví, jinak věřím, že má support apod. dost práce s updaty hry, takže to je plně omlouvá :grr
Ale už bych to fakt uvítal, jsem zvědav co bude jako další soutěž a jen taková poptávka, kdy se dozvím jestli jsem v té soutěži v minulém číste vyhrál nebo ne a jak :?
To by bylo ohledně mého trápení u Orákulumu vše, pěkný den :D
 

DeletedUser40

Guest
Nemusíte se bát, své sliby plníme, takže druhé vydání uvidíte ještě tento den. A vypadá to, že zachováme tradici, tj. vydání ve 22:00. Takže se za případně vzniklé problémy omlouváme. Jinak ještě to není definitivní, tudíž možná uvidíte druhé číslo i dříve.
 

DeletedUser

Guest
Áááá :-!:-!:-!
To je vždycky tak pozdě ?! :grr:-!
Ach jo, no tak to uvidím až zítra :(
Nebudu moci spát :grr
 
Nahoru