• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Support na pranýři :)

DeletedUser

Guest
A??? Pokud vam to sdelil tak to vite, tak proc sem pisete?
A jen tak mimochodem, vite, lepe receno on, ze zverejnouvani komunikace se supportem je take proti pravidlum? Nebo vas to take netrapi?
 

DeletedUser

Guest
A vy jste nekde zverejnovala komunikaci se supportem???
A dale, psal jsem ze to je proti pravidlum, takze v toto muzem tresat, ale bezne to opravdu nedelame, nemame moc ani duvod, pokud to neni nejaky zavazny prohresek.
Me fakt vubec nedochazi o co vam tu jde, napada me jen ze me tu chcete zdrzovat aby ta vasi ali, nebo jak jste to tu psala nebostala dalsi bany. Nebo jak to mam chapat?
 
my hrajeme poctivě, z toho strach nemám... já jenom skutečně nechápu tenhleten důvod.... je naprosto směšný...
 

DeletedUser

Guest
A mohla by jste mi tedy prozradit o koho se presne jako ma jednat? A co podle vas mel konkretne udelat?
 
to je takovej problém si vyhledat, kdo v naší ali na rho má ban??? když jsme zjištovali co se stalo, tak nám hráč pověděl, že to má za multiučet..., přitom sám hráč mi píše, že od založení nového nicku na starém nebyl...
takže o koho se přesně jedná, to víte... a co měl konkrétně udělat... to by mě taky moc zajímalo...jediné co mě napadá, že nás nenapadlo, že když začne hrát na novém nicku, že musí ten starý restartovat...aby to nemoho být bráno jako záminku k BANu... protože přiznejme si to upřímně, žádný skutečný důvod k BANu nebyl, skutečně to byla jenom záminka... a nechci spekulovat co za ní stálo...
 

DeletedUser5002

Guest
Takze, ted momentalne vubec netusim na co narazite, mohla by jste psat i pro lidi jenz netusi o cem je rec a nejen pro zasvecene?
Ale k tomu co pisete, pokud je ucet dan ke smazani tak NIKDY se za nej nedava ban za multi, proste lidsky receno, bere se jako by nebyl.
tady nesouhlasím.
Dostal jsem jednou ban. Byl jsem osvobozen, ale až po té, co jsem reagoval a vše sám od sebe vysvětlil.
Pokud jsou založeny dva účty z jednoho připojení na jednom světě bez sdílení i v časové posloupnosti a jeden je smazán dříve, než se založí druhý, je to stejně prakticky okamžitý ban za multiúčet a zakládání více účtu z jednoho připojení.
Záleží jak moc důkladný je supportér a reaguje hráč.
 

DeletedUser

Guest
Takze, mila Ritaben, nasel jsem si to, pomohlo mi to co jste psala v kavarne. Netusim co vam ten hrac rekl, ale na svou cest vam mohu prisahat ze za zadny ucet Otakar II nebo jakkoliv podobne to neni!!

Dovolim si nesouhlasit Firstazazeli, pokud je ucet dan ke smazani tak se bere jako bu nebyl od okamziku dani ke smazani, to co bylo predtim se muze trestat pokud to ma smysl, napriklad ze si nekdo druhym uctem vystavi mesto, to prvnim prebere a nasledne da ucet smazat.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dobré ráno,
dovolím si otázku:
Kde se píše o tom, že komunikace se supportem se nesmí zvěřejňovat ? Vždy jsem četla jen o tom, že support nesmí zveřejnit jiné osobě důvod banu, než které se ban týká, popřípadě nesmí sdělovat někomu cizímu co s hříšníkem řešil. O zveřejnění komunikace od samotného hráče, který si sám dopisoval se supportem jsem se v pravidlech nedočetla, v katalogu trestů také ne.
Když jsem se před lety ptala supportu na důvod banů hráčů své aliance, které jsem byla zakladatel. Vždy mi bylo odpovězeno, že se musím zeptat hráčů, kteří ten ban dostali.

Když tedy dostane hráč ban (třeba i s tím, že se vrátí později do hry), tak nesmí napsat nikomu jinému, co se supportem řešil a proč vůbec ten ban měl? Protože mě vždy v ticketu odkázali právě na to, že se mám zeptat samotných hráčů, co se supportem vyřešili.

Další věc, nedávno jsme v alianci diskutovali jednu takovou pitomost ohledně prodlevy mezi odesláním útoku a jeho zobrazení napadanému (když hráč má jen hru otevřenou a nikam do ní nekliká). Celkem dost hráčů to zkoušelo a celkem nás zajímalo, jak to s tou prodlevou vlastně je. Přiznám se, že jsem kvůli tomuto psala ticket. Za odpověď toto cestou děkuji Celleste.
Odpověď supportu na ticket jsem zveřejnila hráčům, kteří to se mnou zkoušeli na našem aliančním fóru. Pokud dobře chápu, jen za zveřejnění odpovědi od supportu bych měla mít ban, ač si nemyslím, že na tom bylo něco špatného. Zkrátka nás něco zajímalo a nevidím důvod si syslit správnou odpověď pro sebe, když nás zajímala všechny. Tohle je tedy také trestné?

Další ale už jen poznámka, k tomu co jsem tu četla.
Já kdysi na Lambdě měla hráče s asi 300 bodovým městem, který se rozhodl mě na světě jen pozdravit. Pod tímto nickem měl na Lambdě 300 bodové město, na jiném světě měl měst několik desítek
Slovo dalo slovo a dohodli jsme se na tom, že by mohl převzít účet po hráči, který z rodinných důvodů nestíhal a který hledal někoho, kdo by si jeho pracně vybudovaná města takto převzal..
Přes support se řešilo, zdali lze tento účet mého známého (město s 300 body) na Lambdě zrušit. Hrát jen jeden svět (Iotu), pod původním nickem a na Lambdě převzít účet po někom jiném (samozřejmě, že se předání prostřednictvím supportu). Tzn. hrát dva účty, na dvou světech.
Hráč podle pokynů supportu nastavil na svém 300 bodovém účtu zrušení účtu. Už nikdy se na tom světě nepřihlásil. Následně došlo k předání účtu mezi mým známým a mezi členem mé aliance (všechno samozřejmě s plným vědomím a souhlasem supportu).
Za pár dní následoval ovšem ban za multiúčet, bez ochrany (přestože oba klučinové udělali přesně to, co jim na supportu bylo řečeno)
Se supportem se to samozřejmě dořešovalo. Musím říct, že mě mrzelo, že to řešení tenkrát tak dlouho trvalo. Protože po pár dnech skutečně nebylo co moc zachraňovat, protože ten větší účet samozřejmě stihli víceméně celý rozebrat nepřátelé.

Jinak po téměř celém rozebrání našeho hráče s mnoha městy, jsme se dozvěděli, že ban za multiúčet byl dán našemu hráči proto, protože ač na svém 300 bodovém účtu nastavil jeho zrušení (a na svět Lambdy pod tímto účtem se už nikdy nepřihlásil), tak na stejném účtu na Iotě následně pár dní poté nastavil dovolenou. Nastavením dovolené došlo k deaktivaci končícího procesu na Lambdě a tím vlastně vznikl "důvod" dát našemu hráči ban za multiúčet. Vzhledem k tomu, že jsme nikdo nepředpokládal, že dovolená má dopad i na světy, kde se účet maže, tak nás to tenkrát hodně zarazilo všechny. Předpokládali jsme, že mazání účtu má vyšší prioritu. Hráč po několika dnech byl skutečně odblokován. Ale musím říct, že už nebylo oč stát, moc měst mu nezbylo a chuť do hry už vůbec ne.

Bylo v této situaci dát ban na pět dní bez ochrany přiměřeným trestem? Čekala jsem, že hráč dostane maximálně za tento "prohřešek" a nevědomost maximálně ban s ochranou. Obzvlášť, když se jednalo o účet podstatně vyšší, nežli byl ten účet druhý s 300 body a bylo poznat, že hráč skutečně na světě dva účty zároveň nehraje.

Přiznám se, že mě osobně by taky nenapadlo, že nastavení dovolené zruší rušící proces účtu. Ačkoliv vím, že dovolenou nastavuji na všechny světy zároveň. Zkrátka jsem považovala (stejně jako jiní), že pokud probíhá rušení účtu na jednom světě, tak má vyšší prioritu, než nastavení dovolené na světě jiném.
 

DeletedUser9008

Guest
Me fakt vubec nedochazi o co vam tu jde, napada me jen ze me tu chcete zdrzovat aby ta vasi ali, nebo jak jste to tu psala nebostala dalsi bany. Nebo jak to mam chapat?

Rád bych reagoval. Osobně jsem se vždy supportu zastával a rozhodně mu nezávidím jeho náročnou práci. Nicméně mě nedá, abych tady nereagoval. Mám pocit , že ten konec v tom odstavci byl napsán v nějakém rozčilení či už unavení z dohadování se zde s lidmi. Nerad bych nabyl dojmu, že support zde se snaží ukázat - "já vám ukážu jakou já mám moc, když se budete moc ptát"
Proto pojdmě zůstat v klidu, supportu děkuji za odvedenou práci a ostatní hráči doufám se budou věnovat hře než podvádění.
Děkuji
 

DeletedUser

Guest
To Ritaben - treba proto ze ten hrac neodpovidal na tickety a potom , no omlouvam se, ale sel jsem spat.

To charlenar - Ano mate pravdu, byl jsem uz trochu vytocen, ale pokud si prectete tu konverzaci tak je to myslim pochopitelne.

To ceraso - Je to napsano v VOP. A jde o to ze se nesmi zverejnovat presna komunikace, ne o to ze hrac nesmi rict co se delo.
--
Dale co se prodlevy tyka tak to zalezi na vice vecech,, treba i prohlizeci, vykonu PC atd viz odpoved. A ano pravidla jste timto porusila, ale jak uz jsem vyse psal, trestame toto pouze ve vyjimecnych pripadech kdy je to poruseni zasadni, zpravidla v to vinik pokracuje i po upozorneni.
No co se tyka te lambdy tak to mi prijde hodne divne, nebot tento svet jsem spravoval v druhe pulce ja a na zadny takovyto pripad si nevzpominam. Asi to uz nema smysl dohledavat a logovani z te doby uz stejne neni. Je mozne ze se to stalo. Obecne bych rad aspon v rychlosti napsal jak to funguje.
Cheathunter proveruje svet, jak ktery ma cas, a kontroluje ucty. Pri tomto nevidi zadnou komunikaci, tickety, ty jsou v jine sekci toolu. Takze je to tak ze proverujem, banujem, jeden pripad za druhym podle toho co vidime. To ze nekde nekdo neco psal na support v tu chvili nevime. Takze je mozne ze dame i ban ktery je milny, jsme jen lide.
Takze, obecne, a uz to take pisi po nekolikate, kdyz nekdo dostane ban, at hned pise na support, slusne, napise PRAVDU jak to je, pamatujte na to ze support vidi vase logovani a vetsinou vi co se delo. Takze lhat neni nejlepsi napad.
Jinak, moc se to zrejme nevi, ale odhadem mozna az 20% udelenych banu je prehodnoceno a pripadne zruseno, nebo zkraceno.

Co se delky a tvrdosti trestu tyka tak se vzdy ridi nejvetsim uctem a jeho historii trestu. A dale se udeluji dle katalogu trestu. Takze ve vasem pripade ten vetsi ucet jiz nekdy byl v minulosti trestan a proto dostal druhy trest.

Ale myslim si ze hlavni problem v tomto pripade byl v komunikace, proste to vyrizeni trvalo dlouho. Z jakeho duvodu, to nedokazu rici.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser10358

Guest
Ale myslim si ze hlavni problem v tomto pripade byl v komunikace, proste to vyrizeni trvalo dlouho. Z jakeho duvodu, to nedokazu rici.

Naposledy upraveno Thasoss; Včera v 11:20. Důvod: překlep

Zdar,tak si nalácáte asi mezi sebou (tak možná marmeládu na chleba) a jede se dál co?:)))Nás jsou mraky,my to přece přežijem,ale elita nemůže trpět,že?.-))
 

DeletedUser

Guest
Je mi lito, ale opracdu vas prispevek nechapu a vasi narazku uz vubec ne.
 

DeletedUser

Guest
To Albinus:
Co se té lambdy a toho banu týče, pamatovat si na to bohužel nemůžete, v té době jste svět Lambdy nespravoval. Je to skutečně dávno. Hráč sice po několika zprávách (jak původního majitele účtu, tak jeho, tak i mých jakožto zakladatele aliance) odbanován byl a trest mu byl zkrácen, ale až po 4 dnech, což s městy na hranici je zkrátka likvidační.
Co se mé otázky ohledně té prodlevy týče, vyčerpávající odpověď jsem dostala už v ticketu od Celleste, takže už víme, jak to s tou prodlevou je.

K tomu zveřejňování přesné komunikace se supportem, ze strany hráče.. jsem bohužel ve VOPu nic takového nenašla, ačkoliv jsem to četla několikrát. Buď koukám špatně, nebo špatně čtu a je to tam nějak zakomponováno a nedala jsem si to do souvislosti. Nicméně své spoluhráče na to tedy též upozorním. Ačkoliv nevím, na kterou část VOPu je s tím mám odkázat.

Každopádně děkuji za reakci
Přeji pěkný den
C.
 

DeletedUser

Guest

§ 9 Support - herní podpora
• Je zakázáno na fóru zveřejňovat komunikaci se supportem - herní podporou.


na fóru nemůžeme rozebírat konkrétní tikety herní podpory, jde se jen bavit na obecní rovině. To jsme si nevymysleli, je to v pravidlech fóra zde.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
salupos:
Děkuji, ale mě zajímalo, jestli jsem se provinila, když jsem odpověď supportu zkopírovala na fórum své aliance ve hře (Ne na grepolis fórum).
Na fórum aliance se snad nevztahují místní Pravidla grepolis fóra.
Albinus napsal, že zákaz přesného zveřejňování komunikace je ošetřen ve VOPu. Zveřejněním komunikace se supportem na svém aliančním fóru jsem se měla provinit proti VOP (jak psal Albinus). Ale ve VOP jsem zkrátka tu část, kde by toto bylo ošetřeno nenašla.
 

DeletedUser

Guest
salupos:
Děkuji, ale mě zajímalo, jestli jsem se provinila, když jsem odpověď supportu zkopírovala na fórum své aliance ve hře (Ne na grepolis fórum).
Na fórum aliance se snad nevztahují místní Pravidla grepolis fóra.
Albinus napsal, že zákaz přesného zveřejňování komunikace je ošetřen ve VOPu. Zveřejněním komunikace se supportem na svém aliančním fóru jsem se měla provinit proti VOP (jak psal Albinus). Ale ve VOP jsem zkrátka tu část, kde by toto bylo ošetřeno nenašla.

Ok, verejne tu priznavam ze jsem se mylil.) Jsem jen clovek. Ve VOP je to napsano velmi vagne a obecne, kdyz by jsme chteli tak tam je pasaz jenz na tento pripad muzeme pouzit. Ale nedelame to, pokud neni zavazny duvod.
Takze, je to zakazano zverejnovat zde na foru.
A pro informaci, interni fora nijak neresime, ty si resi pouze vedeni aliance.
A do sz nemuzeme, pouze pokud nam ji hrac nahlasi.
 

DeletedUser9724

Guest
Ted tak trochu tapu o cem mluvite, ale jestli o svem banu za vasi prezdivku tak to uz jsem odpovidal mockrat. Ale klidne znovu. Ja mam dle pravidel pravo rozhodnout co je a co neni vhodne a to jsem udelal. Za to jak vyjste reagoval opravdu nemohu.
No vážně by mi stačilo namísto několika nekonkrétních odpovědí jedna jediná, která vaše rozhodnutí vysvětlí... Zkrátka se ptám, který konkrétní bod pravidel navrhovaný nick "Vyléčená inkontinence" porušuje a jak... Opravdu při sebevětší vůli po poznání nejsem schopen určit, kde ke kolizi s pravidly došlo... Zatím mi z toho vychází vámi poslední zmiňované a to je jen a pouze vlastní zvůle admina... Což ovšem v pravidlech není, že admin si může kdykoli a jakkoli pravidla ohnout...
 
Nahoru