• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Blogový Sklep

  • Zakladatel vlákna DeletedUser7082
  • Vytvořeno

DeletedUser7082

Guest
Ano, postnul jsem zde výpis ze zpráv. Ono sám jsem si ho nevycucal, zaslal mi ho hráč. Pokud vím, tak zpráva se tě netýká a pokud ano a jsi právě ten, který se takto projevil, tak ti přeji hodně štěstí v životě ... A ano, chci upoutat pozornost co nejvíce lidí. Kdybych psal o nudných statistikách . Petr dnes dal 5000 bodů a Franta zabral další město, tak to nikdo číst nebude. Možná že zrovna další blog bude o tobě. Sám jsi napsal, že takové věci píšu, abych upoutal pozornost ostatních a že nemáš tohle rád. Ale přečetl jsi si to a dokonce jsi zanechal komentář, takže to svůj úkol splnilo. Ono jak se říká, i špatná reklama je reklama.. :)
 
třeba by mohl napsat, proč dostal pár dní od začátku světa ban bez ochrany... to by určitě zajímalo taky spoustu ldí:)
 

DeletedUser8979

Guest
Huh,tady se člověk nemůže ani vyjádřit aniž by po něm hned nešli ,ale na tom co jsi napsal Poho něco bude . Já už mizím
smiley_emoticons_hexefliegend.gif
 

DeletedUser8979

Guest
Jo hele ještě jsem dostal menší nápad,chceš přitáhnout lidi ? Tak to udělej společně semnou rozhovor a uvidíš,kolik budeš mít zhlédnutí
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser8979

Guest
Ty to nevíš?Z tvého předposledního verdiktu jsem myslel že ano,no jsem starej veterán Grepolisu...uhm....ne začal jsem špatně :) Začneme tou stránku která bude všechny zajímat,no řekněme že mne nemá ve hře hodně lidí rádo a mohl bych si založit vlastní fan klub s vlastní výrobou triček s potiskem přeškrtnutý Piwus,taktéž hrnečky a spousty dalšího výběru sortimentu a tak dál a tak dál....
smiley_emoticons_sadnew.gif


Hold jsem miláček a veliký oblíbenec lidí
cnfy7elqh8dotnsdp.gif
 

DeletedUser7082

Guest
Je mi jedno kdo co říká, musím si o tom člověku udělat sám názor .. :)
 

DeletedUser8979

Guest
No tak dobrá
smiley_emoticons_smilenew.gif
Kdyby jsi někdy chtěl něco sesmolit či se zeptat,tak neváhej se ozvat
smiley_emoticons_nicken.gif
 

DeletedUser7082

Guest
Dobrý večer nebo dobré ráno všem,

dnes bych sepsal pár věcí a to hlavně o alianci "Mamlasové" ... Abych pravdu řekl, tak sice jsem zakladatelem téhle aliance a tak trochu by to mohlo vypadat, že bych mohl své alianci nadržovat nebo něco v tomhle smyslu, ale to né. Jen bych se chtěl zaměřit na náš a ostatních aliancí vývoj. Pár dní dozadu jsme jako aliance měli pár členu, cca 20, což bylo proti ostatním kolem 1/2.. Bohužel jsme se i v takovém počtu dokázali probojovat na 1. místo v celkovém žebříčku a s velkým náskokem na průměr bodů na členy jsme začali vévodit žebříčku stavebních bodů. Bohužel to nebyla jediná kategorie, vyšplhali jsme se na 1. příčku v útocích, obraně... Říkal jsem si, že jsme fakt najetí. Bohužel dnes jsme dobrali dost členů a s konečným počtem 34 členů vedeme v celkovém žebříčku takřka o 100k bodů, což je na začátek hry obrovský rozdíl. Díky tomu také máme o 3k bodů více na průměr člena oproti 2. alianci Strážci Scrin. Bohužel většina aliancí má průměr kolem 3-4k bodů Takže zde vidíme rozdíl v průměru 6k bodů. Obrovský rozdíl. Jinak je docela pro mě zklamání, že aliance, které mají spousty akademií a jsou v přesile nechávají města zadarmo a pomalu se z toho stává zajetá kolej.

Abych pravdu řekl, tak jsem zatím trochu zklamaný ze světa, je pravda, že u nás je spousta velice šikovných a starých veteránu z grepu, ale takový rozdíl jsem tu nečekal. Je to sice můj osobní názor, ale dle mého pokud se nic nezačne dít, tak je pomalu tenhle svět rozhodlý. Rád bych viděl vyrovnané boje na všech frontách až do konce hry, bohužel už tak na začátku to trochu ztrácí pobavení.
Ale jak se říká, grep se může změnit ze dne na den. Třeba tu zítra už nebudeme ..

Co si o téhle situaci myslíte vy ?
 

DeletedUser

Guest
Nemohlo to jinak dopadnout. Když je start novýho světa v eventu a nebo krátce před ním, je následně okamžitý velký nepoměr velikosti a síly mezi hráči co event využívají ve větší míře než ostatní. A je jasný, že taková hra většinu hráčů nemůže bavit a prostě ji opustí. Hrál bys člověče nezlob proti soupeřům za situace kdy ty bys házel jen jednou, ale oni pokaždý 20 krát a mohli si vybrat který číslo použijou a nebo by mohli použít čísel dokonce víc. A aby toho nebylo málo tak bys každý pátý kolo měl kostku bez šestky.

Jako první přestane bavit hra ty kteří poznají, že nemají šanci dosáhnout úspěchu. Pak se ovšem dostaví to samý i u těch co hned na začátku věděli, že budou vítězit.
 

DeletedUser351

Guest
Nemohlo to jinak dopadnout. Když je start novýho světa v eventu a nebo krátce před ním, je následně okamžitý velký nepoměr velikosti a síly mezi hráči co event využívají ve větší míře než ostatní. A je jasný, že taková hra většinu hráčů nemůže bavit a prostě ji opustí. Hrál bys člověče nezlob proti soupeřům za situace kdy ty bys házel jen jednou, ale oni pokaždý 20 krát a mohli si vybrat který číslo použijou a nebo by mohli použít čísel dokonce víc. A aby toho nebylo málo tak bys každý pátý kolo měl kostku bez šestky.

Jako první přestane bavit hra ty kteří poznají, že nemají šanci dosáhnout úspěchu. Pak se ovšem dostaví to samý i u těch co hned na začátku věděli, že budou vítězit.

Ano s tím nemůžu jináč, než souhlasit.
 

DeletedUser7082

Guest
To máš pravdu. Také s tebou souhlasím, ale zároveň mě to vadí. Sice sám jsem nezlatil event a držím se v top 25, ale je to šíleně nevyrovnané. Jak jsem řekl, přijde mi, že Athény jsou z části rozhodlé. Myslím si, že by se tímhle mělo zajímat už i vedení a podat nějaký rozumný návrh, protože hráčů razantně ubývá. Na server se celkem připojilo 2500 hráčů a z toho sotva 1/3 hraje. To je šíleně málo. S tím, že s takovou není kde brát nové talenty a je to stále dokola stejná písnička ..
 

DeletedUser

Guest
Jsem tady už ráno, protože mě vzbudil jeden "charakterní" dědeček.
Grepo je krásná hra, ale na každý hře je nejzábavnější právě to soupeření a nejistota z toho jak dopadne. 1/3 je hodně optimistickej odhad.
Zkus si zahrát to člověče nezlob se kde je hráč, že když chce má kostku kde padají jen šestky. A je předem jasný, že on bude mít všechny čtyři figurky v domečku a ty ještě ani nenasadíš první. Budeš takovou hru hrát? A jen ten kdo není normální bude hrát i kdyby byl na místě toho kdo předem vyhraje, ale vlastně bez hraní. Takovou hru hrají rodiče se svejma dětma, ale ne pro hru, ale pro radost dětí a ve většině do jejich předškolního věku.
Hodně lidí hraje s oblibou karty. Třeba prší, když dostaneš na ruku čtyři esa budeš mít radost, bude tě to, ale bavit když je dostaneš úplně při každým rozdání .....

Mimochodem jsem ti to psal už před tím než svět začal....eventy, soutěže jsou určitě přínosem hry a dělají jí zábavnější a pestřejší. Nemůžou však být nastavený tak aby ten kdo je nemá šanci tak využít neměl možnost alespoň zdánlivé šance na hraní bez debaklu. Jistě se najde několik těch tvých šikovných veteránů kteří dokážou díky časování, lsti atd. "přežít" i násobný znevýhodnění. Ale kolik jich je. Určitě ne 1/3, ale spíš 1/50.

Hrál sem třeba už na Alfě. 90% hráčů tam útočilo obranejma jednotkama, časovalo jich možná 50 na celým světě. Ale i přesto měla hra přitažlivost nejisté váhy úspěchu. A našel tam uplatnění i ten kdo nic neuměl pokud se snažil spolupracovat. Dnes ještě svět nezačne a všichni víme kdo bude nejvíc zlatit, všichni víme kdo neposílá podpory, všichni víme kdo je alianci vlastně k ničemu, protože nehraje, ale jen zlatí olympiády atd. Je to škoda, protože přišli další a další hráči, hodně jich získalo nějaké zkušenosti a něco okoukalo. Hra by měla být mnohem napínavější a akčnější než na starých světech, ale někdy není. Za něco může určitě třeba ne právě ideálně načasovanej začátek vzhledem k eventu. Za něco si, ale můžeme my hráči sami. Proč někdo vezme do aliance hráče kterej bude mít sice zcela jistě hodně stavebních bodů, ale tím to končí, protože jinak nehraje, neposílá podpory atd. Proč začínající nikdo ze zkušených v alianci nechce a raději je rozebere než aby je to naučil. Proč se na oko všichni radujeme když je v nastavení co nejmenší počet lidí v alianci když se pak stejně aliance dočasně pospojují jen aby byly v nějakým žebříčku o řádek výš. Na hře není zabavný mít víc nějakejch bodů a je jedno jakých. Na hře je zábavný když se ti povede vzít město silnějšímu soupeři, zabrat město v oblasti relativně neprůchozí. Když protihráče převezeš nějakou mazanou fintou, dobrým nápadem. Ale zábavnost končí v situaci kdy taková možnost reálně není.
 

DeletedUser

Guest
To co tu pisete je pravda, nicmene, problem je slozitejsi.

Prvni zlom nastal kdyz byla spustena mobilni aplikace, na cechy moc brzy, a vznikl prvni dost zasadni rozdil mezi temi kdo ji meli a zbytkem. Postupem casu, jak se rozsirovalo pouzivani mobilnich data chytrych telefonu, se situace uklidnovala, lepe receno, nepomer se snizoval.

Pote se zavedly eventy a v nich silna kouzla a ritualy... a situace se dal koplikovala, rozdil mezi temi kdo si muzou dovolit (a chteji) do hry davat tisice mesicne a zbytkem se opet prohloubil. A nasledna zmena urychlovani byla opet ne uplne stastna.

Nicmene, zkusme se na to podivat i z jine stranky. Inno Games, jakozto majitel, se snazi o maximalni zisky a jelikoz je tech kdo do hry chteji davat penize hodne, i kdyz vetsina to neprizna, tak se ji tento vyvoj vyplati. Zda to je kratkorake ci nikoliv si soudit netroufam.

My, jakozto support, vidime situaci i v zakulisi, a tak vime ze zlaceni neni uplne samospasitelne, pokud k tomu neni dobra sehrana parta tak zlatkari vetsinou konci v propadlisti dejin. Grepolis neni sprint kde zalezi na startu, ale spise maraton, zalezi spise na vytrvalosti.

Cimz se dostavame k dalsi veci. Kdyz jsme pred casem zjistovali jake nastaveni sveta by lide chteli, pomale svety (kde zlaceni neni tolik rozhodujici) nechtel skoro nikdo, naopak, vetsina chtela rychle svety s co nejvice bojovym nastavenim.

Tento svet, abych nebyl uplne jen obecny, celkem sleduji, zajimalo me jak to bude na rychlem svete, zacatek kdyz jsem videl ze pritahlo nastaveni "spostu" veteranu a kvalitnich hracu, navic ze se celkem i rozdelili do alianci, slibovalo to slusnou rezbu. Osobne si myslim ze tyden, dva po eventu se situace uklidni a projevi se zkusenost. Je otazka kolik hracu do te doby prezije.

Zaverem, myslim si ze aliance kde je dobra parta a lide hraji pro tym toto obdobi preckaji, nebot jsou vnitrne silni. Aliance ktere jsou slepenec individualistu skonci spatne. Ale to je obecny rys nejen her, ale i zivota.

P.S. uceni novacku, na toto upozornujeme uz opravdu dlouho, ze by se mel udelat nejaky system mentoringu, treba i za odmenu. Ale.. zatim nas nemci nevyslyseli. I kdyz, jako ve hre se vsim, ono by to stejne bylo spise zneuzivano podvodniky, jak 200 za pozvani noveho hrace, vice jak 50% je za multiucty. Coz je dalsi vec ve hre, jakozto hraci by mi tedy mnohem vice nez zlatkar co toci eventy vadil multak, ci dnes tak rozsireny jev zneuzivaneho SIP.
 
Nahoru