• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Diskuze ke světu Sinop

Rok člověk nehraje a vy ten grepolis úplně [vulgarismus]. Tenhle trend ukončíme a sbavíme vás zlatkářu, aby hra byla v normě a hratelná i pro slabší hráče /aliance, když tu už více méně nikdo ani pořádně nehraje a na serverech je stále méně a méně lidí.

Pokuď se někdo chcete přidat napište mi SZ a domluvíme se dále.

Trošku tím budeme i apelovat na innogames /český support, aby se začalo řešit nastavení světu a hra byla hratelná pro široké spektrum hráčů a ne jen pro ty co si budou zlatit aby si mohli honit ego na slabších hráčích... Tohle mě vadí už extrémně dlouho a teď po roční pauze ,kdy se vracím do hry je to nejhorší zážitek z grepolis jaký si pamatuji, banda slovenských zlatiču, skupujicí surky z tržišť aby měli návrh, proti slabé alianci více méně hráčů co hrají for fun a věřím že tahle skupinka už odradila od hraní xxxx hráčů ...
Takže buď innogames začne spoustět servery s nějakým rozumným nastavením, které bude dáno dopředu , například určené pro zlatiče a nezlatiče a nebo ať vymyslí něco jiného aby si běžný a průměrný hráč mohl jít rozumně zahrát , do té doby budeme chodit na servery, ničit vaše zlátkaře a uděláme jim ze hry noční můru , normální hráč se obávat nemusí

Opakuji můžete se k nám přidat budeme fungovat na více serverech, především těch budoucích, čím větší základnu uděláme tím větší bude mít tato akce potenciál.. Nevyžaduje to aktivní hraní, přidat se můžete i vy co aktuálně nehrajete, nebo vy kterým byla hra znechucená atd...Uvítám lidi ze starších světu, pojďte na to, já třeba tady udělat pořádek, sdílejte mě a pošlete to dal...


Tato akce začíná na světě Sinop!

Andílek zdraví

Hrej vzpoury. Tam se obecně zlatí méně. Já zatím absolutně minimálně a stejně hraji už 12 let poměrně v pořádku
 
Takto to už ide roky a nevidím dôvod niečo meniť tak ako ty and2el môžeš dať dotoho vlstné peniaze tak aj ostatný a kvázi ti to môže byť s prepáčením u prdele že si niekto dá do hry vlastné zarobené peniaze aby si ju ulahčil alebo spríjemnil. Nikto tebe ani druhým čo nezlatia nezakazuje dať dotoho uspori nejaké. To je ako keby ja prídem na ďalší svet a poviem ostatným hráčom že nezlatte tento svet lebo ani ja nebudem. Už tú hru hráš niekolko rokov a myslil som so že ty by si to mal chápať a nientu vyplakávať že niekto tu zlatí a niekto nie a jento nefér.voči tým čo nezlatia.

A stále máš možnosť si zarobiť zlatky predávaním surovín na začiatku sveta.. vobecnto neni ťažké. Spravíš to tak 4-5 svetov a máš tolko zlatiek že sa z toho môžeš aj pototo. Len to by bolo treba aj niečo robiť a nie vyplakávať
 
Moc jsem to tu nepročítal, protože tu jen spamujete blbosti povětšinou a personální útoky.

Ať je cokoliv jakkoliv, tak to, že Grepo umírá (minimálně na českých serverech, ale bude to nejspíš obecně) je fakt. A mělo by se s tím něco dělat.

Jak tu Thassos psal, zkusme spíš jako komunita něco vymyslet rozumného společně, dát to třeba do těch návrhů a pak to zkusit nějak přeposlat dál. Šance, že se něco změní je minimální, ale lepší než si stěžovat na fóru.
 
ja zas nechapu proc vzdy do teto debaty vstoupi nekdo tobe podobny a zacne moralizovat... nikdo se zde nehada jen se tady diskutuje (konecne) a zas s tim ma nekdo problem... a o cem se zde chces bavit vsak jsme souperi tak se podpichujeme


pardon, že odepisuji až ted. ano ozve se pokažde někdo jako já protože se k tomu pořád vracet je ubohe tohle se děje na grepu několik let, ale proč se k tomu pořád vrací ted? já vám to řeknu.. jelikož se tento podraz stal te vaší partě proto se to pořád řeší prostě to nedokážete přijmout a přenest se přes to. samozřejmě nikdo nechce aby jste na to zapoměli a s těmi hráči se nějak bavili, ale bylo by lepší se k tomu nevracet pořád a jít dál
 
Copak Andilku, došel jsi na svět o týden později a Divis se že Topka je dávno v čudu?
kdy se vracím do hry je to nejhorší zážitek z grepolis jaký si pamatuji, banda slovenských zlatiču
Hele víš co vůbec píšeš? Banda slováku POKUD SIS NEVŠIML tohle vlákno se jmenuje Diskuze ke světu Sinop a divíš se že ti odepíše slovák z toho světa? a napíšeš
Jejda potrefená husa se ozvala
Kdybys tohle nemířil na určité hráče tak si snad založíš nove vlákno ne?
Zajímavé že sem ani nebyl konkrétní, ale vy hned víte na koho to má být směřováno
Nečekaně dovolím si tvrdit že máme v ali nejvetší bandu slováků :D
jediné co děláš je že brečíš asi abys byl zas na grepu relevantní a honil si ego jak píšeš o ostatních.
Jestli chceš brečet dál protože najednou si proti zlacení tak si můžeš založit vlákno co se nejmenuje Diskuze ke světu Sinop
Děkuji
A pokud nechceš jen brečet na forku a i hrát tak zavři klapačku a začni makat, jestli na to máš tak to ukaž ve hře a ne tady na forku
 
Andelicek moj straznicek, neviem ci si ma pamatas z Gythium ale ja si teba ako sa prezentujes tu vobec nepamatam :D

Co nemas peniaze na zlatky tak mas komplex ze niekto hej? pride mi to take typicke ludske ze nieco mas dlho vyuzivas to a ked zrazu nemas tak kazdy kto to ma je zly..

Neviem o nikom z nas tucniakov kto by do toho vyslovene pchal vyplatu.. podla mna este aj drviva vacsina z tucniakov zlatky spravi namiesto kupovania..

A ako prepac, ale aj ten chat s kovenantom co sa tu ukazal, tak myslim si ze od neho sa mas este co ucit a nie nim opovrhovat a komentovat jeho hranie. Lebo podla mojho nazoru zlati len tolko co kazdy a urcite nie ako seal a arci..

DALSIA VEC. AJ KEBY ZLATI, tak co teba do toho? on tiez neriesi kolko krat jes, kolkokrat tankujes, jaky mas pausal a aku zeleninu kupujes.. kazdy ma svoj zivot, svoju penazenku, svoj rozum a svoje preferencie..

teraz prisiel rok 2022, tak v CSGO vymazu zbrane lebo treba mier ?

v lolku vymazu skiny, lebo niekto moze vyzerat krajsie ?

sa prestahuj do kldr a budete si rovní, nie len v grepe

aj ja zlatim.. mam kupene premko.. :D

hold tvoje stare zlate casy skoncili.. musis to prijat a hrat najlepsie ako vies (teda ak mas zaujem)
 
Úplně nejsem 100% proti zlacení, pokuď zlatí poláci tak je logické že budete zlatit proti nim a nebo na opak to je i celkem vyrovnané nejspíš podle hráčů , ale co sleduji hru, tak více zlatíte proti slaboučkým hráčům a pak ještě machrujete a píšete a smějete se . To je hodně ujeté...proto se musí stát něco horšího a smích musí přijít i na druhou stranu :D
visla já už před světem psal že hrát nepůjdu, víš máš jaro, léto a nechci u toho trávit nějak extra času a proti zlátkařum, jaké máte v alianci, bych musel tryhard, což se mi fakt začátkem léta nechce, to mě doufám chápeš ale v listopadu když ještě grepolis bude fungovat, se nejspíš dostavím ale to už čtu zase řešíme hlavně mě což vůbec néni potřeba, hlavní téma je úplně jiné, no budete to ještě sranda, divákům doporučuji sledovat vývoj světa, možná dojde i na nějaké zhroucení, bude to trošku reality show, klasicky budou nějaké sázky atp...:D:D:D..
Jinak já už to nai nečtu co tu píšete ale hádám že většina bude směřovat k mé osobě, což mě těší :D.. Tak ať se daří a brzo na na hře borci..
 
ty si tak zaškatulkovana osoba jak clovek co tahal informacie o covide z facebooku. Meles si len svoje, stale ides o tom istom. Nikoho to nezaujima nevidis to? nikto s tebou nema problem len sa ta snazi naviest na to, ze nic tym nevyriesis, pohnevas ludi a pokazis hru, o ktorej sam tvrdis ze je uz skazena :D

nemas rad zlatakov, potom ich chapes, nevadia ti zlatkari ale pokazis im hru :DDDD tak co teda

vyvetraj sa, presne ako hovoris ide jaro leto.. nesed pri forku kde places a vsetko co sa deje je zle

a my sa komu smejeme prosim ta? 90% tucniakov su mili ludia, pozname sa, hrame spolu, nie sme intriganti a vies co? je to aj lichotive ako povies ze sme zlatkari, lebo ja viem ze to tak neni a vlastne je to aj necielena pochvala :p

Nie sme najlepsi, nie sme dokonali, nie kazdy vie od nas casovat, farmit a rozmyslat na 100% a co? hrame jeden pre druheho, pipnes, clovek sa ukaze.. prve dobyvka sa daju dohodnut, nikto nehra sam na seba, rada u nas neexistuje kazdy si povie co chce komu chce a kedy chce.

doprial by som vam zazit aspon jeden svet v takom kolektive, ale chapem preco nas nemate radi, lebo sme dobri a zavidite ze vy kazdy svet musite riesit resety rozoberacky a konflikty.

Nenavidite endrewka robite si z neho srandu ? co vam urobil? hovorte si co chcete ale ak budem hrat niekedy este grepolis, v inej ally nez Tucniaci, alebo tucniaci len pod inym menom nebudem.

pisete nezmysly, urazky .. ale vsetko je to len o hladani chyb na inych a komentovanie problemov co aj tak nikto nechce riesit :D
 
Jako nový hráč (hraju to cca 3 měsíce) můžu myslím vypovědět daleko víc než vy, kteří už jste tím zkažený.
Ano, je to free to play hra a jako každá má micro transactions, ano, je to v pořádku a bez toho to nejde provozovat.
Není ale v pořádku, že hra nabízí tak přehnané odměny za zlatky.
Jasně, můžu do toho dávat 1% výplaty a brát to jako investici do volného času, jako netflix/spotify, ok, ale proč bych to dělal? Abych mohl být kompetetivní? Innogames komplet přestřelilo odměny pro platící hráče, kdyby to bylo jen urychlení staveb, nebo nějaké sůrky, tak je to v pořádku, protože pořád ten člověk musí alespoň něco udělat. Když je odměna např. full letka (když se trefí hrdina), tak se na mě nikdo nezlobte, ale to je prostě bullshit. Když k tomu člověk přidá prožírku, která daleko víc rozšiřuje nůžky mezi hráči, tak pak nemá tahle hra pro casual hráče smysl. Že je to jedno? Je a není, je to jedno, jestli to chcete hrát v omezeném počtu furt těch stejných lidí, protože je to jediná hra, která je baví a investují do toho čas i peníze. Není to jedno, pokud chcete, aby byly světy zajímavější a aby lidi nedělaly zrady čistě z důvodu, že se nudí, že neexistuje kompetetivní prostředí. (jako např. teď kdy se domluví 40+ lidí, že jdou pro výhru a udělají pro to maximum, včetně zlatek)

Pár let zpět jsem hrál Travian a musím říct, že když ty dvě hry porovnám, tak Travian oproti tomu byl daleko příjemnější. Grep je skvělá hra, která má spoustu zajímavých konceptů, ale [vulgarismus] (pardon) to tím, že budeme za odměnu dávat výhodu již zvýhodněným hráčům? To nevede k ničemu jinému než ke smrti.

Chlapci a děvčata z podpory, je smutné, že místo toho, abyste dělali svoji práci - tj. sbírali náměty z fóra se tu veřejně přiznáte k tomu, že to je vlastně iniciativa hráčů. Netuším jak fungují pracovní poměry u innogames, zda to máte jako brigádu nebo hpp, ale takhle na to kašlat a ještě se plácat do zad, to jsem ještě neviděl.

Vím, že se mě nikdo na názor neptal a nebrečím, takže kýblík si schovejte, jen si myslím, že jako nový hráč mám k tomu víc, co dodat než veteráni.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Je určitě důležité tu slyšet i postřehy nových hráčů, kterých tu na Grepu moc už není.

Pojďme ale tuto "debatu" raději převést do obecné roviny problémů s Grepolisem než nadávkám na určitou skupinu lidí.
 
Pardon ještě doplnění, pokud by můj příspěvek vyzněl jakkoliv jako útok na zlatící hráče, tak nikoliv. Respektuju, že někdo má chuť vyhodit peníze z okna, aby měl vyšší číslo u svého profilu (vyšší čti top příčky). Nemůže za to, že aby takových příček docílil musí. Za to může hra a měl jsem za to, že support by měl, v zájmu zachování svého měsíčního příjmu a bonusů, přicházet s nápady jak hru zlepšit. Když už teda po mě Innogames má chtít námět na zlepšení, tak ať nám za to zaplatí. :)
 
Měl by ses nad sebou trošku zamyslet froste :D... Kamaráde jedna věc je ta, že už sem vše podstatné napsal asi 3x k tomu, druhá věc je ta, že už k tomu nemám co jiného dodat ....
A poslední věc že vy mi fakt nějak nevadíte a endrowko? Na toho si vzpomenu, jenom když ho vidím na fóru blejt nějaké hov....což je tu běžné...
Jinak typka fakt neřeším, tak jako nikoho tady.. A to nemá bejt nějaká urážka, jenom říkám že vás opravdu nějak neřeším a nemám zájem na tom něco měnit. ..
A grepolis sem si užil dost a už dávno mi nemá co nabídnout, je to jenom hra ve které vy ste chyceni a kde kdo si s vámi můžete pohrát , normální člověk by tohle ani neřešil co sem napsal, endrowko hned vyboouchl po pár minutách, tak očividně do toho dal dost peněz, pak další a další co tu píšete, se tu téměř hroutíte, to jsou fakta že vám to prostě vadí že by vám někdo mohl kazit hru ve které máte nemalé peníze, upřímně sem trošku hajzl, ale jenom trošku, jinak sem sympaťák od pohledu :D..
Ale pojďme někdo další někdo nový :D
 
podotykam, zas komentujete problem ktory nikto z nas nevyriesi.. neplanuje sa riesit a nebude vyrieseny :D
(PROBLEM O ZLATE) - pre menej chápavých.

zlatit sa zlatilo, zlati a aj bude. bodka. justlammer ma pravdu ze tie eventy su masakre lebo si pamatam ze minuly rok som za 80€z velkonocneho eventu vystaval 11 full letiek a odlozil do inventu 4 zlate a 16 letiek :D takze ano je to strasne, teraz sa smejem ale viem ake to je ked niekto nechce dat peniaze do hry a vidi jak niekto ta vdaka penazenke rozbije... ale co uz, je to tak aj v realnom svete tak sa netvarte prekvapene a ak ste prekvapeni tak si to uvedomte cim skor lebo to tak naozaj je :D

tema zlatky eventy a pod sa urcite nevyriesi na ČESKOM FÓRE CZ GREPOLISU V ODDELI POKEC O SVETE SINOP :D
 
podotykam, zas komentujete problem ktory nikto z nas nevyriesi.. neplanuje sa riesit a nebude vyrieseny :D
(PROBLEM O ZLATE) - pre menej chápavých.

zlatit sa zlatilo, zlati a aj bude. bodka. justlammer ma pravdu ze tie eventy su masakre lebo si pamatam ze minuly rok som za 80€z velkonocneho eventu vystaval 11 full letiek a odlozil do inventu 4 zlate a 16 letiek :D takze ano je to strasne, teraz sa smejem ale viem ake to je ked niekto nechce dat peniaze do hry a vidi jak niekto ta vdaka penazenke rozbije... ale co uz, je to tak aj v realnom svete tak sa netvarte prekvapene a ak ste prekvapeni tak si to uvedomte cim skor lebo to tak naozaj je :D

tema zlatky eventy a pod sa urcite nevyriesi na ČESKOM FÓRE CZ GREPOLISU V ODDELI POKEC O SVETE SINOP :D
Ano, od toho je tu support, aby to, co tu řešíme vzal a na nějakém Standupu předal na vyšší místa... omlouvám se, pokud to děláte jako volnočasovou aktivitu, protože pak asi nemáte motivaci, aby se hra jakkoliv měnila, ale pokud to máte jako regulérní práci, tak bych se styděl.

Představa, že bude firma zlepšovat svoje produkty jen na základě AKTIVNÍCH (naprosto rozepsaný koncept) námětů hráčů, kteří musí sepisovat, jak co řešit, to je naprostá utopie. Takže banka, u které si lidi stěžují, že mají pomalé bankovnictví (např.) má chtít od klientů kompletní architekturu nového systému, ideálně i nakódování, otestování a nasazení? Buďte té lásky a zamyslete se spíš nad tímhle.

Když bych měl být konkrétnější na herní prostředí, myslíte, že Blizzard (dnes Microsoft) čeká na to, až přijde hráč a vymyslí jim koncept, jak to dělat líp? Že všechno, co se řeší na fóru je jen pro okrasu?
 
Měl by ses nad sebou trošku zamyslet froste :D... Kamaráde jedna věc je ta, že už sem vše podstatné napsal asi 3x k tomu, druhá věc je ta, že už k tomu nemám co jiného dodat ....
A poslední věc že vy mi fakt nějak nevadíte a endrowko? Na toho si vzpomenu, jenom když ho vidím na fóru blejt nějaké hov....což je tu běžné...
Jinak typka fakt neřeším, tak jako nikoho tady.. A to nemá bejt nějaká urážka, jenom říkám že vás opravdu nějak neřeším a nemám zájem na tom něco měnit. ..
A grepolis sem si užil dost a už dávno mi nemá co nabídnout, je to jenom hra ve které vy ste chyceni a kde kdo si s vámi můžete pohrát , normální člověk by tohle ani neřešil co sem napsal, endrowko hned vyboouchl po pár minutách, tak očividně do toho dal dost peněz, pak další a další co tu píšete, se tu téměř hroutíte, to jsou fakta že vám to prostě vadí že by vám někdo mohl kazit hru ve které máte nemalé peníze, upřímně sem trošku hajzl, ale jenom trošku, jinak sem sympaťák od pohledu :D..
Ale pojďme někdo další někdo nový :D


ok s tebou to nema vyznam dalej nieco riesit alebo komunikovat.. ty si podla mna majitel innogames a riaditel grepolisu.. nezabudni este 4x napisat ze grepolis je skazeny a potom preklikni okno a chod pipat ludi co su proste lepsi :D len tebe to neda a kazdeho oznacujes za zlatkarov.. najhorsie je ze viem ze nemas 15 rokov a to viac ma to mrzi ti tu nieco pisat.. tragedia

kamarade uvedomujes si co pises o hracovi z grepolisu? neboji sa nikto ze nam niekto prekazi plany, sme taki isti a vobec neriesime, plus keby velmi chcem tak najdem screeny o tom ako sme sa bavili prvy den ze dufame ze pridu poliaci nech je sranda.. uz neprekrucajte prosim
 
Pro mě je nemístné že by nám mohl kazit někdo hru kterou se bavíme...
Já bych vám fakt přál jeden svět s tučňákmi a by jste pochopili proč vyhráváme ne kvůli zlatu.. vytvořili jsme partu která se tou hrou baví... A to že zde píšu? Proč ne fórum je na to a já umím číst mezi řádky a přesně vím kdy se někdo naváží do mojí party.
 

Thasoss

Grepolis tým
@justlamer Vývojáři neustále sledují data a zpětnou vazbu a zjišťují, co je zapotřebí změnit a jakým způsobem to provést. Skutečně nečekáme pouze na nápady zpracované od hráčů. Přesto je dobré, pokud se do procesu vývoje hry zapojí i hráči. Mohou přinést myšlenku, kterou se vývojářům následně podaří rozvinout. Základ Greposkóre přišel dokonce od českého hráče. V minulých měsících také došlo k úpravě boha Aréa, z velké části se udělaly změny, o které si hráči přímo řekli. Jako další příklad lze uvést předělávky zakončení světů, kde se opět do velké míry zapojily připomínky hráčů. Takže není to tak, že by se hráči neposlouchali nebo že by to na nich viselo. InnoGames je v tomto standardní herní společnost - necháváme hráče se ke hře vyjadřovat, sbíráme zpětnou vazbu a zapojujeme je do vývoje - ať už sdílením novinek z raných fází vývoje nebo provozováním testovacího serveru.

Na pravidelné bázi shromažďujeme vše, co hráči zmiňují. Stejně tomu je nyní. Přestože je Velikonoční pondělí, tak už ve 13.28 jsme udělali soupis, že tady taková debata probíhá, co se v ní řeší a co by si hráči přáli. A v 15.41 k tomu přibylo další, konkrétně zmínka, že by bylo lepší, aby se příkazy nemohly dokončit okamžitě, ale místo toho se zkracovaly vždy o polovinu. Takže prosím neříkej, že jsme nečinní. Je ale zapotřebí brát zřetel na to, že větší změny trvají dlouho a že se musí hledat kompromis mezi zájmy hráčů a společnosti.
 
  • Do sekce Návrhů nám kdykoliv můžete přednést své konkrétní nápady, co a jak se má změnit. Rádi je vývojářům přeložíme, protože jestli je možnost udělat hru lepší, chceme ji samozřejmě lepší udělat. Je to v zájmu všech.
Tady máš výňatek toho, na co reaguju. To, co píšeš, je to, co bych čekal jako první reakci na zpětnou vazbu klientů (hráčů), nikoliv jako reakci na výčitku, že někdo nechce aktivně dělat vaši práci.
Myslím, že hlavní myšlenku jsem předal. Děkuji, že předáváte náměty hráčů, i když to prezentujete dost schizofrenně. Lehce pochybuju, že data o hráčích sledují vývojáři, to budou spíš analytici, ale budiž, to už je názvosloví. Nečekám, že mávnutím kouzelného proutku se vše zlepší. Aby se neřeklo, že nepřinesu nic konkrétního, když sis dal takovou práci s hledáním konkrétních časů. Co takhle formou oznámení udělat anketu a zeptat se přímo hráčů? Např.: Vyhovuje vám nastavení odměn za zlatky? Ano/Ne a pokud vám vyjde majoritně ne, tak je asi čas se nad tím zamyslet :).
 
Jo a ještě proč se zde furt vyjadruju ke všemu. No protože zaprvé, rád diskutuju, za druhé rád říkám co si myslím a čtu názory ostatních, za třetí nemám rád když se někdo naváží do lidí které mám rád a zastanu se jich.
Nemám problém si uznat chybu pokud si ji v debatě uvědomím. Proto zde diskutuju.
A poslední věc, chtěl jsem oživit fórum z dlouhodobého hlediska a to se zdá se daří. To že se zde řeší nepříjemné věci k tomu patrí, nic jiného jsem nečekal.
 
ok s tebou to nema vyznam dalej nieco riesit alebo komunikovat.. ty si podla mna majitel innogames a riaditel grepolisu.. nezabudni este 4x napisat ze grepolis je skazeny a potom preklikni okno a chod pipat ludi co su proste lepsi :D len tebe to neda a kazdeho oznacujes za zlatkarov.. najhorsie je ze viem ze nemas 15 rokov a to viac ma to mrzi ti tu nieco pisat.. tragedia

kamarade uvedomujes si co pises o hracovi z grepolisu? neboji sa nikto ze nam niekto prekazi plany, sme taki isti a vobec neriesime, plus keby velmi chcem tak najdem screeny o tom ako sme sa bavili prvy den ze dufame ze pridu poliaci nech je sranda.. uz neprekrucajte prosim
Ty pořád něco meleš páté přes deváté, to si normálně takhle ukecanej , nebo jenom takhle píšeš ? :D...
Já vím že když ti na něco zase budu reagovat přijde další sloh, takový začarovaný kruh s tebou :)
Nejsi ty náhodou děvče? :D
 
Nahoru