• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Diskuze světa Pandosia

Dnes v noci jsme tady například měli událost kdy hráč s 2000 městem dá v 01:58:01 restart, město se promění v město duchů a ve 02:15:14 už je hráčem město obsazené. Jelikož v tenhle čas není úplně normální ''spolupracovat'', možná se podívejte i na:

§7)
Užití proxy a jiných způsobů zatajení připojení mezi hráčem a serverem je zakázáno, ve výjimečných případech může hráč požádat o výjimku.
tak vpn se dnes pouziva tak bezne pro ochranu soukromi na internetu, ze to prakticky neni aplikovatelne... to by museli byt vpnky zakazany uplne coz je podle me v dnesni dobe ne priliz realne, spis by to nadelalo jeste vetsi problemy nez ted toto.
stale plati ze je to zpusob strategie ktery je dovoleny, navic jedno mesto nerozhoduje o nicem, dulezite jsou dlouhodobe ukazovatele ne to zda nekdo ziskal mesto tam nebo tam.
 
Naposledy upraveno:
Dobrý den, mohl bych se zeptat na základě čeho tohle tvrdíte? Prostudoval jsem si víckrát celé pravidla hry a nikde jsem žádný limit jedné fyzické osoby na účet nenašel. Právě naopak, z mých zkušeností s hrami InnoGames jako jsou Divoké kmeny je tzv. dualování plně v souladě s pravidly. Prosím opravte mě pokud se pletu, ale §2 ani §3 tohle vysloveně nezakazujou a podle zásady in dubio pro libertate by tohle nemělo být trestáno. Prosím teda dokladovat, na základě čeho by měla platit tahle podmínka jedné fyzické osoby na účet.
seale, ono spis ani nejde o to co je zakazane a co je dovolene jako spis to, jak to chces dotycnym dokazat?
tady nemas zadny limit na pocet zarizeni ani ip adres takze jak chces dokazat ze 2 nebo vic fyzickych osob hraje na jednom ucte?
ne ze bych chtel ted lidi k tomu navadet, ale tyhle pravidla jsou jen takove bububu aby se to nedelalo, ale realne nemaji jak to overit
 
seale, ono spis ani nejde o to co je zakazane a co je dovolene jako spis to, jak to chces dotycnym dokazat?
tady nemas zadny limit na pocet zarizeni ani ip adres takze jak chces dokazat ze 2 nebo vic fyzickych osob hraje na jednom ucte?
ne ze bych chtel ted lidi k tomu navadet, ale tyhle pravidla jsou jen takove bububu aby se to nedelalo, ale realne nemaji jak to overit

No to je jasný a zrovna já jako student co pendluje každý týden přes půl republiky bych celkem doplatil na IP kontroly a pod. Ale o to nejde, i čistě v duchu fair-play, pravidla se mají dodržovat. Jenže tohle pravidlem není, tak se ptám odkud vůbec s touto podmínkou přišli.
 

Thasoss

Grepolis tým
Dobrý den, mohl bych se zeptat na základě čeho tohle tvrdíte? Prostudoval jsem si víckrát celé pravidla hry a nikde jsem žádný limit jedné fyzické osoby na účet nenašel. Právě naopak, z mých zkušeností s hrami InnoGames jako jsou Divoké kmeny je tzv. dualování plně v souladě s pravidly. Prosím opravte mě pokud se pletu, ale §2 ani §3 tohle vysloveně nezakazujou a podle zásady in dubio pro libertate by tohle nemělo být trestáno. Prosím teda dokladovat, na základě čeho by měla platit tahle podmínka jedné fyzické osoby na účet.
Registrací uzavíráš se společností InnoGames smlouvu, v rámci které získáváš nepřenosné právo k užívání účtu, který sis vytvořil. Víc se k tomu dočteš ve Všeobecných obchodních podmínkách. Sdílení přihlašovacích údajů stejně jako hra za jiného hráče jsou ve hře Grepolis zakázané. My samozřejmě nevidíme nikomu domů, ale jsou situace, kdy se tak dlouho chodí se džbánem pro vodu... až jednou hráč tu chybu udělá. Podivné chování v datech můžeme u jednoho hráče sledovat i dlouhodobě.
Hele, "konfrontovat" zni

tak vpn se dnes pouziva tak bezne pro ochranu soukromi na internetu, ze to prakticky neni aplikovatelne... to by museli byt vpnky zakazany uplne coz je podle me v dnesni dobe ne priliz realne, spis by to nadelalo jeste vetsi problemy nez ted toto.
stale plati ze je to zpusob strategie ktery je dovoleny, navic jedno mesto nerozhoduje o nicem, dulezite jsou dlouhodobe ukazovatele ne to zda nekdo ziskal mesto tam nebo tam.
Jakmile užiješ jakýkoliv způsob, jak zakrýt své původní identifikační údaje, porušuješ pravidla. Samozřejmě, některý je snazší na identifikaci, jiný méně. Nicméně detekovat užívání VPN není po technické stránce problém (jsou weby, které ti zablokují s aktivní VPN přístup). Potíž nastává až při bližší identifikaci přímo uživatele (jaké jsou jeho originální identifikátory), to ano.

Je to jako se zákony. Něco existuje a vymáhá se to, něco existuje z čistého principu, ale vymáhání pokulhává, a něco existuje, ale řešíme to například domluvou. Co do jaké kategorie spadá, nebudeme pochopitelně sdělovat.
 
Jakmile užiješ jakýkoliv způsob, jak zakrýt své původní identifikační údaje, porušuješ pravidla. Samozřejmě, některý je snazší na identifikaci, jiný méně. Nicméně detekovat užívání VPN není po technické stránce problém (jsou weby, které ti zablokují s aktivní VPN přístup). Potíž nastává až při bližší identifikaci přímo uživatele (jaké jsou jeho originální identifikátory), to ano.

Je to jako se zákony. Něco existuje a vymáhá se to, něco existuje z čistého principu, ale vymáhání pokulhává, a něco existuje, ale řešíme to například domluvou. Co do jaké kategorie spadá, nebudeme pochopitelně sdělovat.

Ano, ale ty to berou na základě polohy uživatele, to znamená jednotlivých států .. takže pokud budu užívat VPN "místní" v rámci ČR, tak nepoznáte absolutně nic, maximálně dle registru IP adres, které daná VPN užívá (ale to nejsou většinou veřejné údaje) ..
Tzn. aktuálně mohu v rámci ČR mít klidně dva účty, přičemž na jednom funguji normálně a na druhém si budu jen hlídat VPN připojení a tím to hasne.
Z vašeho pohledu jsou to dva různí lidé, ale ve finále to je jedna fyzická osoba (která s vámi zametla koberec) .. poté už jen ošetřit případné platby, aby nebyli ze stejné karty .. jednoduché jako facka

PS: nějaké rozumné VPN připojení co jsem se aktuálně letmo díval stojí 5€/měsíc, takže to není problém pro většinu herního osazenstva, vzhledem k tomu, že u některých zlaťáky tečou proudem ..
 
Jo, neco podobneho jsem mel na mysli. Kazdopadne tyhle problemy tu vzdy budou ale oni se tak nejak resi samy. Totizto podle me dlouhodobe pouzivat dva ucty misto jednoho je spis kontraproduktivni a 2x tak casove narocne prirozene :) coz podle me tak nejak samo od sebe lidi od toho odrazuje. Nema podle me smysl hrat dva ucty a kazdy na pul plynu, do toho si davat pozor aby se na to neprislo... to podle me bezny clovek nema za potrebi.
 

Thasoss

Grepolis tým
Identifikátorů je hned několik. IP adresa je pouze jedním z nich. Dál uživatel VPN se vždy vystavuje riziku, že vystupuje pod adresou, kterou před chvílí měl někdo jiný. Osobně jsem rozdal určitě vyšší počet stovek banů jen za multiúčty a těch vtipných situací a překvapení tam byla spousta. Nelze popřít, že anonymizace práci supportu ztěžuje, to je každému se základním přehledem v technologiích jasné, a je to jeden z důvodů, proč takové pravidlo později přišlo, ale nejsme 100% bezbranní. Naštěstí.

Je to na svědomí každého. Nikdy nedopadneme 100 % podvodníků, obzvlášť ne hned. Naším cílem je zajistit pokud možno co nejférovější prostředí, ale neriskovat, že někomu zablokujeme účet neprávem. Pokud někdo porušuje pravidla, tak si nemůže nikdy být jist, že něco alespoň netušíme a prozatím to nesledujeme. Je to hraní s rizikem, že kdykoliv může dotyčný přijít o vynaložené úsilí a finance. Už z principu nikdo nečeká, že bude chycen (a také pro to dělá maximum), a vždy je to pro něj pak nemilé. Zejména několikadenní blokace účtu bez ochrany před útoky je pro hráče prakticky likvidační.

Tím jsem myslím vyčerpal vše, co k tomuto tématu mohlo z naší strany ještě padnout. Budeme rádi, když se debata vrátí zpět ke světu Pandosie, aby to nebylo de facto o razení, jak co nejefektivněji podvádět. Díky za vstřícné reakce a pochopení!
 
Někteří by si tady měli zajít k doktorovi, jak jsou paranoidní :D
Paranoidní :D
paranoia.PNG
Kolonizační loď ti jela 4 hodiny, město si získal v 02:15:14. Ani sis tam neobtěžoval vyvolat vzpouru :) (kterou jsme tam mimochodem měli vyvolanou v alianci)

Očividně jste dobří hráči, jen nevím, proč někteří z Vás tohle mají za potřebí. Tohle je jen jedno z mnoha.. Chápu to tak, že ve Vašich očích jen přibližujete nevyhnutelné :p
 
No nebudu lhát, tohle už je hodně sus. Nechci vyvozovat závěry jelikož tam už nejsem ale jen bych chtěl říct že za tím co jsem řekl včera si stojím. Tohle není taktika podporována vedením ani taktika prezentována na fóru. Pokud tohle dělají jednotlivci tak bohužel. Může se to dít v jakékoliv alianci.
Každopádne je to legální taktika jak už tu bylo zmíněno pokud se dodrží jistá pravidla není to proti pravidlům. O tom zda to je fair play...to je složitá debata. Stejně jako debata o tom zda je fér pipat v noci, dělat si 2 záložní aliance atd.
Závěr ponechán na čtenáři.
 
Tu melete něco o fairplay ale přitom vůbec nevíte co to znamená že někdo od nás má prostě kamarády co to nebaví a dají jím ty města je jedna věc ale to co děláte vy je mnohem horší ale to už nevidíte sice to nejsou zakázané věci nic z toho ale furt hrajeme víc férově než vy.
 
Tu melete něco o fairplay ale přitom vůbec nevíte co to znamená že někdo od nás má prostě kamarády co to nebaví a dají jím ty města je jedna věc ale to co děláte vy je mnohem horší ale to už nevidíte sice to nejsou zakázané věci nic z toho ale furt hrajeme víc férově než vy.
Ty si taky mimo úplně :-D
 
Tu melete něco o fairplay ale přitom vůbec nevíte co to znamená že někdo od nás má prostě kamarády co to nebaví a dají jím ty města je jedna věc ale to co děláte vy je mnohem horší ale to už nevidíte sice to nejsou zakázané věci nic z toho ale furt hrajeme víc férově než vy.

My jsme tady vytáhli naše postřehy. Můžeš říct co se ti nezdá na nás.
 
Nevidím jedinou nefér věc, to že známy jde na zlatky a pak se rozhodně předat mi města není naše vina.
Dále kotvy v noci má možnost chytat každý.
A co se týče mulťáku to nedokážu posoudit já jsem nikdy nic takového nepodporoval a co vím jsou za to bany.
 
Paranoidní :D
Zobrazit přílohu uživatele 2558
Kolonizační loď ti jela 4 hodiny, město si získal v 02:15:14. Ani sis tam neobtěžoval vyvolat vzpouru :) (kterou jsme tam mimochodem měli vyvolanou v alianci)

Očividně jste dobří hráči, jen nevím, proč někteří z Vás tohle mají za potřebí. Tohle je jen jedno z mnoha.. Chápu to tak, že ve Vašich očích jen přibližujete nevyhnutelné :p

Co je na tom zvláštního? Prostě si tam kámoš přišel zahrát a jak jste mu vyvolali, tak mi řekl jestli to město nechci, že resetne před KL. Deffovat to nemělo cenu, nechtěl být na tom ostrově.
 
Máte na serveru ještě nějaké kamarády? Nevím jestli má cenu se snažit něco zabrat :D

Takže to máme 50 hráčů v alianci
30 lidí si šlo pro zlatky/ z toho bylo 20 lidí kteří si přišli pro zlatky s novým účtem, na kterém nikdy už hrát nebudou
15 hráčů svět nezaujal takže vám dalo města a zkusí jinej svět
15 hráčů z vikingů kteří se přidali a předali města

Je tady ještě nejaké sekta o které by jsme se mohli dozvědět? Nechme trumfy na konec serveru.
 
Myslím, že nemá cenu to tu řešit, to že se připojí na svět xy nových účtů tu bylo vždy.
Dřív se díky tomu tvořily kotvy častěji, jelikož těch nových účtů bylo na každej svět o dost víc než teď.
Až budeš mít něco podložený, že si tady někdo vytváří účty jen proto, aby s nimi resetoval a dobyl si je tak sem začni psát. ;)
 
Hele jeden prsten vládne všem,takže všechny ali ovládáme :p ...

Unseen to jsou vlastne moji přisluhovači --jako dukaz maš svet bylis a gonnos at máš padne argumenty,že je to pravda a nic než pravda :D koudet mi to tam domlouvá vše ...vystavění mest a předání .... jeste před tím nas nabodují :eek:

ve fenixu mám na to vladíka maliku ... ten chlap to osefí a další body pro nás -ty hráče taky poberem ... snad jeste nabere 100 hraču at jich je víc a nemame jen 4 alio_O

ta vaše ali ...hele nevíš o tom,ale pracujete tajne taky pro mne ... :cool:

kovík ... ten resetne,až řeknu !;)

vedatoři mi resetli na katane a tady čekam,až vystaví mesta a taky předají jsme na tom domluveni už od počátku světa :p

lemříci ... no mají na to malo času dle názvu ,,tak ty vezmem jako první v další vlně ... jsou číslo 1. na seznamu čekatelu na předaní mest :)

jo a zbytek to jsou nastrčene učty,ktere financujem přes danove ráje,ale daníme to doma ,takže je vše čisté ...


snad tam najdeš svou pravdu ...všechno to jsou bludy,ale zjevně máš moc času a málo práce,když stále vymyslíš ptakoviny misto toho,aby si zbrojil a domlouval akce... ja jsem ti obetoval par minut ... ted si dej par hodin,aby sis oveřil jak moc pravdy v tom je ... a dneska snad máš co na praci a večer budeš usínat s klidnym srdíčkem,že si vykonal neco zaslužného .... planeta ti poděkuje !

zasad blud -vyroste myslenka
 

Thasoss

Grepolis tým
Grepolis je strategická hra a ve strategických hrách se úspěchu dosahuje využitím maxima možností. To někdy samozřejmě zahrnuje i netradiční využití herních mechanik. Na rozdíl od např. fps žánru totiž není rozhodující rychlost reflexů, nýbrž umění vidět příležitosti a řešení. Dokud jsou dodržována pravidla hry a nezneužívá se nějaká díra, těžko to lze označit jako neférové. Hráči za dobu existence hry objevili spoustu strategií a taktik, z toho s některými game design dopředu počítal... a s některými ne. Přesto ani ty nutně nemusí něčemu škodit. Až hráči přijdou se strategií, která hernímu balancu ubližuje, naši vývojáři na to zareagují a omezí to na úrovni hry.

Byla by škoda kazit si hru hledáním temnoty a leváren někde, kde velmi pravděpodobně není.
 
Využít maxima možností, takže .. dle §3) Sdílení způsobů připojení, je zakázáno interagovat jakkoli, ale co když třeba "sourozenec" (bude shodou okolností na stejném ostrově), hodí reset a já si vezmu město po něm .. ? V té době to bylo město duchů, takže jsem s ním neměl jakoukoli interakci a tudíž je vše dle pravidel .. naneštěstí se třeba v některých rodinách rozmohl nešvar a těch sourozenců má třeba 10 xD
Takže ani vpn není třeba, prostě si jen nahlásí sdílené připojení a vesele předají "bez interakce mezi nimi" účet jednomu z nich .. easy
 
@Thasoss to vystihl úplně přesně, to je přesně to co mě na grepu baví - vymyslet nové strategie které jsou vramci pravidel ale přináší výhodu kterou mnozí boji využít
Avšak narozdíl od pípání v noci jsou tyto strategie sice na hraně ale přímo neomezují životy ostatních hráčů
To zda je něco fair play nebo ne je diskutabilní
Prostě pokud nechtěli aby se tohle dělalo, měli to udělat líp.
 
Nahoru