• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vaši zvědové spatřili hordy lodí, které se shromažďují na obzoru. Vaším úkolem je potápět lodě v mlžných mořích a bránit své vody! Taková akce samozřejmě potěší bohy a Áres vás odmění jedinečnými odměnami. Odpovíte na jeho volání?Více informací najdete na herním fóru

Posezení u Jonika

DeletedUser

Guest
@Poho: Ano, když je nouze, i tu Javu vytahám za uši, ale spíše preferuji webové technologie.
 

DeletedUser

Guest
theron si mě měl zažít na grepo skype, můj popis live instalace antiviru,každé procento hlášeno a vždy vyděšená, nesnáším IT :)
pamatuji,jak thass prohlásil, že jedno procento jsem nehlásila
 

DeletedUser

Guest
Něco se mi o tom doneslo. Už jste se zároveň i poučila, proč není vhodné mít dva antivirové programy naráz?
 

DeletedUser7082

Guest
To já jedu bez antiviráku .. Sem tam projedu proti Mlawerům, ale nějak jsem se od toho odprostil .. Ono nelozím na žédné čínské po.r.no stránky a chodím jen na ty stejné, co mám ověřené a stahuju z placené stránky, kterou určitě znáš cz.. ale nebudu uvádět celou ..
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser

Guest
klidně tykej, můžu-li tykat taky :)
no pořád nevím proč, jen nový antivirus, starý řádně odinstaluji,jen antiviry si instaluji pod programy asi někde něco zůstalo a nešel nainstalovat,nakonec sám odinstaloval co mu vadilo a restartoval se.
jo slyšela jsem o případu,kdy antivir sám sebe označí za vir :)
už jsem měla vir v pc pomohl online test na viry a léčba od esetu
 

DeletedUser

Guest
To já jedu bez antiviráku .. Sem tam projedu proti Mlawerům, ale nějak jsem se od toho odprostil .. Ono nelozím na žédné čínské po.r.no stránky a chodím jen na ty stejné, co mám ověřené a stahuju z placené stránky, kterou určitě znáš cz.. ale nebudu uvádět celou ..
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif

je zakázáno tečkovat slova :)
si pamatuji :) to lezeš na české péčka stránky tam viry nejsou tedy pc viry ?
 

DeletedUser

Guest
@Poho:To jsme na tom podobně. Já střídám dokola do 10 webových stránek, všechny jsou ověřené a víc mi není zapotřebí. Pokud se potřebuji poradit se „strejdou Googlem“ ohledně něčeho v syntaxi, abych mohl zdárně splnit, co se po mně chce, tak na to mi vždy stačily rady ze stackoverflow, jinak je moje historie prohlížení celkem nudná. Že bych něco stahoval, to se také říci nedá.

@salupos: Budete se divit, ale Vámi zmiňované stránky a obecně stránky s tímto druhem obsahu, jsou velmi často bezpečnější než leckteré jiné.

Osobně když už něco „chytím“, na jedno použití instaluji KasperSky. Ale pššt.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7082

Guest
*Theron Ono, když už je fakt nouze, tak se prostě lehce reinstaluje windows a je to .. :) Je to jak úklid před Vánocema .. :) Ale třeba mojému malému bratrovi nebo máti bych nedal nic, protože oni by zavirovali i pevnou linku a to si srandu nedělám .. :D
smiley_emoticons_daumendreh2.gif
 

DeletedUser

Guest
Ve Vašem případě možná ano, ale věřte, že byste nechtěl všechna ta vývojářská prostředí znovu instalovat a znovu do nich nahrávat to množství projektů.
 

DeletedUser7082

Guest
To chápu, ale tak to je pak lepší mít pracovní laptop a pak normální PC na ostatní věci ne ? :)
smiley_emoticons_motz.gif
 

DeletedUser

Guest
Stolní PC nevlastním vůbec, mám pouze notebooky. Také by se mi nevyplatilo příliš to separovat na normální a pracovní, neboť jedu někdy oba režimy naráz. Jsou chvíle, kdy mám stavy, že 5 minut pracuji a dalších 60 z toho odpočívám.
 

DeletedUser7082

Guest
Třeba jako teď tady ?
smiley_emoticons_lol.gif
a webové stránky děláš na sebe nebo pod někým ? A taková otázka, jedeš si aj sám grafiku na tyhle webovky ?
 

DeletedUser

Guest
S grafikou jako takovou nejsme moc velcí přátelé, nicméně dost toho zvládne nyní CSS a ikonky atp. zvládám. Co se Grepo týká, tak se slovenským kolegou jsme např. dělali toto. Drobná, jednoduchá práce a z hecu. Design jsme měli předpřipravený z tooltipů, obrázky jim ale daly zabrat! Aby uživatel nemusel načítat 40, resp. 80 souborů, ale pouze jeden, tak se to muselo vhodně seřadit a pak skriptem kouskovat při načtení stránky. Můj díl byl pak právě ten skript.

[SPOIL]
Kód:
$( function() {            //pxcoordinations
            var positionCount=0;
            //counter for RP
            var researchPoints=0;
            //index of research in its table - from left to right
            var indexOfResearch;
            //temporary variable for saving coods of part of bckg
            var tmp;
            for(i=0;i<=40;i++){
                $('.researches:eq('+i+' )').css({background: "url('https://wiki.sk.grepolis.com/images/a/a4/Researches_50x50_.png') -"+positionCount+"px -"+positionCount+"px"});
                positionCount+=100;
            }
            $('.researches').click(function(){
                                    if ($(this).attr("data-state")=="disabled"){
                                        index=$(".researches").index(this);
                                        tmp=50+index*100;
                                        $(this).css({background: "url('https://wiki.sk.grepolis.com/images/a/a4/Researches_50x50_.png') -"+tmp+"px -"+tmp+"px"});
                                        $(this).attr("data-state","enabled");
                                        researchPoints=researchPoints+parseInt(($(this).attr("data-value")));
                                        $('#count').html(researchPoints);
                                    }else{
                                        index=$(".researches").index(this);
                                        tmp=index*100;
                                        $(this).css({background: "url('https://wiki.sk.grepolis.com/images/a/a4/Researches_50x50_.png') -"+tmp+"px -"+tmp+"px"});
                                        $(this).attr("data-state","disabled");
                                        researchPoints=researchPoints-parseInt(($(this).attr("data-value")));
                                        $('#count').html(researchPoints);
                                    }
                                    if(researchPoints>156){
                                            $('#count').css({'color':'red', 'font-weight':'bold'});
                                    }else{
                                            $('#count').css({color:'#fc6', 'font-weight':'normal'});
                                    }
           });
           $('#btn-restart').click(function(){
                for(i=0;i<=40;i++){
                     if($('.researches:eq('+i+' )').attr("data-state")=="enabled"){
                                        tmp=i*100;
                                        $('.researches:eq('+i+' )').css({background: "url('https://wiki.sk.grepolis.com/images/a/a4/Researches_50x50_.png') -"+tmp+"px -"+tmp+"px"});
                                        $('.researches:eq('+i+' )').attr("data-state","disabled");
                                        researchPoints=0;
$('#count').css({color:'#fc6', 'font-weight':'normal'});
                                        $('#count').html(researchPoints);
            }
            }
            });
});
[/SPOIL]
 

DeletedUser7082

Guest
Slušná práce .. :) No co já jsem se setkal takto tak lehce s grafikou na web. stránky dělanou ve photoshopu ... A to máš IT školu nebo jsi si hrál ve volném čase, protože vím, že tohle se dá nastudovat i sám takto, pokud je člověk trochu blázen do toho. Co já jsem zkoušel tak bylo tuším max html v kostce .. A to když jsem si zkoušel dělat ještě tak 8 let dozadu web. stránku jakoby rozcestník na všechno možné, no chtěl jsem udělat díru do světa .. :D A vlastně ještě (snad to není reklama) na ikariamu, když jsem hrál taky tak 8 let dozadu, tak jsem tam musel dělat alianční popis v html
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser

Guest
zmiňování jiné online hry by tu asi nemělo být,ale nevstupuji, jsem jen človíček uživatelský a četla jsem závorku :)
 

DeletedUser

Guest
Ty certifikáty, co mám v oblasti sítí a HW, mají hodnotu hezkých pár desítek tisíc, resp. dané kurzy... takže nebýt IT školy, těžko bych na ně dosáhl.

@salupos:Zakázáno by mělo být pouze její vyzdvihování, nikoli pouhé zmínění.
 

DeletedUser

Guest
i zmínění je dle mě reklama, když ve filmu se objeví u hlavní postavy coca - cola často je to reklama od coca-coly a dívák po shlédnutí jde a nápoj koupí, firma má větší obrat byť ji postava nechválila jen se napila
můj pohled skromný
 

DeletedUser7082

Guest
Jestli to tak je, tak prosím o opravu, chtěl jsem jen narazit na to, že tam potřebuješ k popisu aliance (představení) umět pracovat v HTML, což co si budeme povídat, ne každý to zvládne a ví vůbec, co to je :)
 

DeletedUser

Guest
Předevčírem a včera proběhl jeden turnaj v jiné hře kde hrajeme a poprvé bylo streamováno finále (včera). Pokud chcete a nebude to vadit adminům, může sem vložit to video, které je nyní na youtube. Dle mého je tam názorná ukázka jak se to má dělat (jeden z nich zní jako komentátor velmi slibně) a mnoho ukázek jak se to dělat nemá a souvisí to s tím jak jsem psal, že poprvé to většinou jen navnadí, nebo zklame a ukáže pouze to, jak se to dělat má a nemá.

Nemusím určitě říkat kdo ho vyhrál :D To je snad jasné ;)

Cílem není vás lákat do té hry, naopak nikomu bych tu hru nedoporučil. Je to tam horší jak zde :)

Jsem přesvědčen o tom, že to všechny inspiruje k tomu, jak moc se dá s videm a hrou dělat, jak udělat to co zamýšlíte zkusit a jak velký to může být přínos pro hráče, natož zabudovat promítání třeba přímo do hry (To je pro Němce někdy...) kdy jen kliknete na ikonku, otevře se okno a tam běží stream a na něm aktuality třeba z celé hry. Někdo to musí dělat, to ano, ale i kdyby se tomu pár hráčů věnovalo na daný čas, či by se to nahrávalo a opakovalo, tak to je stále velmi dobré.

Představte si, že proběhne na nějakém světě zde nějaká bitva, či probíhá útok v živém přenosu s komentátorem, který si může pozvat i hráče. Též je v tom velký potenciál.

Nebudu ho dávat pouze adminům na náhled :) Všichni a nebo nikdo a posílat to zprávami je tragedie pro mě ... :) To udělám max pro přátele.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru