• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Poslední seveřan http://www.posledniseveran.4fan.cz/index.php

DeletedUser

Guest
Taky jsem ti věnoval 14 dnů o chlebu a vodě :)

PS: Jinak kapitolka hezká, trošku sexistický začátek, ale jinak celkem dobré, ale musel jsem ti dát 4, protože na ty 4 měsíce, co jsi mě a spoustu dalších nechal čekat je to až příliš krátké :(
 

DeletedUser

Guest
Jen do mě, si to zasloužím :D Já měl půlku kapitoly napsáno asi dvě měsíce, ale nekonec sem to celý smazal a rozhodl se to udělat tak, jak vidíš. :)
Btw já si sám sobě nadělil Twilight, bo mi to přišlo jako nejkrutější :D
 

DeletedUser

Guest
Já měl k soutěži o nejlepší historii asi 5000 znaků, ale pak mi to přišlo blbé tak moc to rozepisovat tak ted' nemám nic a slíbil jsem, že to zítra nahodím :D
 

DeletedUser

Guest
Já si myslím, že pro účely zdejší soutěže je asi lepší kratší, ale propracovanější dílo, než sáhodlouhý sloh. Pak totiž hrozí, že si to lidi kvůli délce prostě odmítnout přečíst. :D Takoví to jsou neřádi
 

DeletedUser

Guest
Však taky sem umístím kratší verzi a "extented edition" možná hodím na Písmák :)
 

DeletedUser

Guest
Pokud to tedy vůbec napíšu, protože jsem se pustil do něčeho velkého, opravdu velkého, jelikož podle učitelky jsem nejnadějnější spisovatel, co se týče naší třídy :)

PS: Jestli chceš tak můžeme pokecat třeba na ICQ nebo SZ, nechci další karty za spam :D
 

DeletedUser

Guest
Tak to spíš SZ :) ICQ neholduju jelikož se mi nechce věčně dávat rusákům ignore :D
Jinak pokud to máš jako jsme to měli my, tak by to nemělo být těžké. :D 90% mé bývalé třídy neumělo ve svých 17-19letech pořádně číst, natož použít tvůrčí myšlení :) Snad to ale jinde nebude tak děsivé :)
 

DeletedUser

Guest
Hm, za dnešek jsem jako spammery ohlásil 31 uživatelů :)

PS: Co třeba MySpace? :D
 

DeletedUser

Guest
zatim jsem přečetl jen jednu kapitolu ale je to dobrý.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nevím v jaké souvislosti to tam bylo použito, poslední kapitolu jsem ještě nečel. Nicméně název Jarl je všeobecný a rozhodně nepochází z mysli Paoliniho:
jarlové:Titul, jenž byl příznačný pro člověka, který měl pozici náčelníka. Vlastnili několik hektarů půdy, měli svou družinu například válečníků atp, mohli vlastnit lodě a využívali svůj vliv na určité území. Takže by se to dalo přirovnat v několika ohledech na šlechtu.
 

DeletedUser

Guest
Ale fuj! Já ti dám z Eragona.
Jarl je výraz pro náčelníka vesnice/osady, který se používal v severských zemích. (Dánsko, Švédsko, Norsko, Finsko a asi i jiné) Tenhle výraz najdeš ve více knihách, kde figurují severské národy. Namátkou serie Warhammer (Ale ne Warhammer 40k), nebo Sága prokletých.
Takže je to jako říkat Paolinimu zloděj, protože draci jsou původem japonští. :)

Jinak tam určitě nějaké "vypůjčené" výrazy najdeš. Jde především o jména postav a názvy lokací. Ale to je zcela záměrné a myšleno jako pocta mým oblíbeným autorům. :)

Rizael: Mám pocit, že četl druhou kapitolu, nebo pátou. Jarla zmiňuji pouze v kapitolách, kde se odvíjí Rodelmova minulost.
 

DeletedUser

Guest
jak jsi přišel na jmeno Durnheim???
tohle jméno já totiž z ná z jedné pc hry :D
 

DeletedUser

Guest
Především je to Dürnheim [Dyrnhajm]. To jsem si vymslel sám. :) Chtěl jsem -heim, aby to ladilo s Vönheimem a zkoušel jsem skládat různá písmena, než vznikne něco, na čem si člověk nezláme jazyk. :D
Jinak pokud není jméno jako odkaz na nějakou knihu, tak pochází z generatoru. Přiznám se, na jména jsem výsostně levej. :)
 

DeletedUser

Guest
Tož další kapitolu jsem sice slíbil o víkendu, ale už jsem neřekl o kterém :D
Ok..dělám si srandu. :) 10. Kapitola nahozena na web :)
 

DeletedUser

Guest
Vůbec netuším. Vim jak to skončí, ale co bude mezitím..kdo ví :) Určitě jich bude víc jak 20, přeci je píšu krátké, aby to lidi bavilo číst na PC :)
 
Nahoru