• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Top 12 aliancí - Sink or Swim

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11704
  • Vytvořeno

DeletedUser9723

Guest
Ano, je to předčasné, všechno se ještě několikrát změní, ale během nudného drancování pro historii napíšu i svůj názor či tip na jednotlivé aliance, nebo co si myslím, že je by se teď mělo zaznamenat. Škarohlídům rovnou říkám: "Berte to trochu s rezervou, vždyť je to jen hra."

1. Chaloupka 2152 - Start a nábor se jim určitě povedl. Mimochodem 5 jejich hráčů je v první patnáctce.
2. Lama Team 1921 - Nic k nim říci nedokážu, pro mě jsou zatím úplně nečitelní.
3. EBOLA 1886 - Mají i akademii co je v současné době 30. v pořadí. O nich mám pozitivnější názor než xAlpha Male. Ale možná jsem ovlivněn tím, že jsou na "mém" území a budu se k nim chtít pravděpodobně přidat. Pak by to přeci měla být super aliance, ne? :)
4. -ELITA- 1620 - Mají i akademii co je v současné době 25. v pořadí
5. Afterlife 2311 - Nejvyšší bodový průměr, na mapě jsou pěkně pospolu, neberou každého. Již se posunuly ze 7. na 5. místo a tipuji, že půjdou ještě nahoru.
6. M.A.T.R.I.X 1691 - Mají i akademii co je v současné době 15. v pořadí
7. Róninové 1558 - Je to nová aliance, takže nejen bodový průměr, ale i statistiky hovoří proti nim. Tedy to, že většina nových aliancí se v čase prostě propadne, spojí, rozpojí, nebo jinak zanikne v propadlišti dějin. A již se také posunuly z 5. na 7. místo.
8. Leonidas 1696 - Jako u většiny zde uvedených aliancí jejich základ přišel z jiného světa, na mapě jsou pěkně pospolu, za mě jsou v TOP desítce určitě v pořádku. Takže i co se týče této aliance mám jiný názor než xAlpha Male.
9. ALIBABA 1908 - Jsou druzí co se týče počtu bojových bodů + mají i akademii co je v současné době 11. v pořadí. Takže musel-li bych někoho tipovat na vítěze, pak tyto. A to i přes to, že právě teď někdy spadli z 8. na 9. místo. Takže zde mám dost jiný názor než xAlpha Male.
10. Kamelot 1651 - Z jiných světů si je nijak nevybavuji. Poradí někdo, nebo to je nová aliance a pak pro ně platí totéž co pro Róninové?
12. ODPADLÍCI 2004 - Ano, vypadají dobře. Vysoký bodový průměr, na mapě pěkně u sebe, tipuji že půjdou nahoru.
16. Bratrstvo neohrožených 1824 - V čele se známým * Firstazazelem *, který mi mimochodem již několikrát velice správně a rychle na fóru odpověděl a poradil. Díky. Je vždy zajímavé je sledovat, jsou na mapě nejkoncentrovaněji u sebe. Ovšem vyhráli v poslední době něco? Našel jsem je pouze na Omikronu na 5. místě. Jako kdyby cesta menšího počtu kvalitních hráčů co si důvěřují už nebyla tak jednoznačně správná. Viz aliance co mají i akademie a hrají systémem v množství je síla. Zvlášť zde při vzpouře a je-li kololoď na cestě k Vám, se pak asi vždy někdo najde kdo má zrovna Birky v přístavu a potřebuje bojové body. Navíc z větší množiny hráčů jich zůstane i více aktivních (to je statistika) a zároveň je rychlejší přístup k mrtvolám. A to nemluvím o tom, že mnoho hráčů při skončení svá města či dokonce účty asi předají dosavadním spoluhráčům.
 

DeletedUser9723

Guest
Takže za uplynulé 3 dny jsem zaznamenal zejména tyto události:

-Aliance Leonidas skončila a jejich aktivní členové přešli k M.A.T.R.I.X, popř. k M.A.T.R.I.X II. Vedení leonidasu to označuje jako sloučení. Z jejich pohledu to tak možná i je, ale z mého pohledu je prostě M.A.T.R.I.X diplomatickou mírovou cestou převzal. Neboli se vedení leonidasu nechtělo otravovat s nějakým řízením, dohadováním se s dětmi, s nováčky apod., a rádi pod M.A.T.R.I.X přešli. Kdo někdy alianci vedl tak ví, jaké je to vedení někdy opruz a jaká je to pak úleva když alianci předáte. Každopádně ohledně Leonidasu o mnoho lépe tipoval, usuzoval či věděl xAlpha Male. A já jim tak věřil.

-Aliance Ebola i -Elita- zrušili své akademie přesto, že byly celkem vysoko. Zejména u Eboli je mi trochu líto, stále uvažuji, že bych k nim vstoupil. Věřím, že existuje systém, který dokáže využít pomoci i od menších a méně častěji hrajících hráčů (možná se pletu a využitelní nejsou).

Konkrétní pořadí prvních 12 aliancí:

Pořadí Počet členů Průměr
Chaloupka 1 80 2701 Nábor již uzavřen a nemají akademii. Nevíte někdo jakým způsobem fungovali na jiných světech? Třeba, že jsou napojeni na aliancí xyz, nebo že za skončivší hráče vždy vezmou někoho nadprůměrně velkého apod? Mají jednoznačně nejvyšší počet bojových bodů, tedy možnost získávat další města.
Lama Team 2 80 2346
EBOLA 3 79 2142 Už rezignovali na hromadný nábor neaktivních hráčů, propustili je a dokonce zrušili akademii. To je mi trochu líto, stále uvažuji že bych k nim vstoupil. Věřím že musí existovat systém který dokáže využít pomoc i menších hráčů
-ELITA- 4 79 1918 Také už rezignovali na hromadný nábor neaktivních hráčů a dokonce zrušili akademii.
M.A.T.R.I.X 5 77 1958 V průběhu týdne k nim přešlo vedení i mnozí hráči z aliance Leonidas, tudíž skok na 4. místo.
Afterlife 6 52 2885 Drží si nejvyšší průměr na hráče. A mají nejvtipnější profil, což chválím, je to jen hra a tak ať je zároveň i sranda.
Róninové 7 77 1800
M.A.T.R.I.X. II 8 76 1708
ODPADLÍCI 9 48 2357
ALIBABA 10 55 1952 Jejich akademie se trochu propadla, na 21. místo.
Bohemia 11 55 1909 Toto je první nováček v TOP 12. Mnozí z nich spolu už hráli na Tau. Tam jsou 7., takže uvidíme jak se jim bude dařit zde.
Kamelot 12 54 1871
Bratrstvo 19 39 2171
neohrožených
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11704

Guest
http://www.nahraj-obrazek.cz/?di=614226414600

Chaloupky number one - Respektuji jejich top 5, hrát umí možná víc ale nevidim je nejak se projevovat. Zbytek podle me nic moc.. obyčejná ali plná randomú, žádnej epickej premade jakej sem čekal..

Afterlife #3 byt na tomto míste s jen 50 členy co dodat, prumer kolem 3700 (o 300 víc než kdokoliv jinej), máme své mouchy v podobe slabších hráčú, ale to se od dalšího týdne zmení a slibuju Vám, že u nás už nikoho slabého nenajdete. Je tu parta supr aktivních lidí..

EBOLA 5. - Za posledních 24 hodin stratili 3 města témeř bez odporu anebo když byl odpor, tak zas bylo 2000 jednotek v wallu 2 = BP fest.. Nevím kdo tam smýšlí, ale posílat do takéhoto wallu podporu nemúže být dobrý krok..

(J)ELITA 6. Zmíňím jen to, že jejich leader pan Mystoo mi psal či nechceme přejít pod ně jelikož sme slabá aliance a spolu by sme byli na prvním míste, GG kámo..

ODPADLÍCI 8. - Jedou dobře, ale podle mě zbytečne moc členú kteří zato nestojí. Podle mě by klidně stačilo 15 lidí na točení si tohoto světa.. Takhle Vám to jen ubírá hodnocení..


Toď odemně vše, kamenujte..
 

DeletedUser

Guest
Líbí se mi dělení medvěda, když ještě nemáte pořízenou past.

Tahle hra jak si mnozí neumí představit je běh na dlouhou trať.
Jako nezaujatá pozorovatelka musím říct, že proklamací na začátku serveru je vždy mnoho.
I aliance ALIBABA šla na tento server jako "známá" aliance. Inu není server jako server.
Tady jsou jiní lidé, jiní soupeři ... ale neodepisujme ji po několika zabraných městech.
Možná i se 40 loupežníky najde jeskyni s pokladem na jiném moři ... prostě je na soudy ještě brzo.
Tolik úvodem.

Spíš mě zaráží neotřesitelná jistota sršící z hráče xAlpha Male, že jeho aliance je výborná,
a jeho snaha každým příspěvkem naznačit, že by si zasloužil pochvalu.
Znovu říkám možná ano, možná ne to ukáže čas.

Ale abych nebyla off topic napíšu něco o alincích (taky hezká vlastnost chrlit neustále nějaké germanismy, amerikanismy, anglosasismy ...)
Čeština je jeden z nejbohatších jazyků tak zřejmě kdo si to chce zjednodušit jasná volba.

Chaloupka - body nejsou v téhle hře vůbec žádný ukazatel, ale ...
zaujalo mě spíš hodnocení a převaha v BB. Mít v téhle fázy hry dvojnásobné útočné body než druhý v žebříčku už o něčem svědčí.
Navíc někdo tu psal, že nábor a rozjezd se jim povedl ...
takhle to určitě není - tahle ali už spolu hrála a hodně jich vstoupilo na tenhle svět spolu a s jedním záměrem.
Navíc koncentrace korunek v profilech hráčů svědčí o tom, že spolu nejen hráli, ale zřejmě i vyhráli.
Kolonizace zatím probíhá strašidelně. Téměř žádné přebírání nehrajících, ale urputná snaha vytvořit si vlastní
území bez nepřáte. Nemilosrdné a plánovité.

Takže pro mě pokud bych měla dávat sázkové kurzy tak tady bych byla hodně opatrná a kurz by byl velmi nízký
Pro mě zatím favorit.

Lama Team - Naprosto netuším, jména až na vyjímky pro mě neznámá
Jsou trochu mimo hlavní bojovou zónu, což může být v této fázi hry drobná výhoda.
Podle kolonizací přebírali ne příliš aktivní, nebo neaktivní hráče.
Ale podle útočných bodů si dokázali ve svém okolí zjednat respekt a zřejmě i nabrat hráče.

Nemám vůbec žádnou představu co s touhle partou udělá střet s někým z prozatimní TOPky.

Afterlife - Výborné promo na můj vkus trochu okázalé, ale reklama asi musí být vlezlá tak proč ne.
Grepostat: kolonizace z 16ti měst 3 vzali alianci EBOLA a 2 akademii ALIBABY ostatní neaktivní nebo málo aktivní hráči.
I útočné body za celou alianci jsou někde mezi EBOLOU a ALIBABOU a to neodpovídá podsouvanému mudelu
malého množství kvalitních hráčů. Je tu diametrální rozdíl mezi hrající první 5kou a zbytkem ali.
Podle minimálního množství obraných bodů se zřejmě také ještě nedostali do vážnějšího konfliktu.
Nevěřím, že s jednou hranicí s Chaloupkou jim tyhle statistiky vydrží.

Tady bych si dovolila dát i dost slušný kurz - jinými slovy nevěřím, že až se střetne Chaloupka s Afterlive
bude tato aliance dál na těchto místech tabulky i když pouze bodové.

Tím bych to ukončila možná zase příště už bude tabulka jiná a dostaneme se k hodnocení
nějakých konkrétních informací a jiných aliancí.

Věřím, že se spoustou z vás se tady ještě za měsíc, dva, tři ... mnoho, uvidíme
A třeba to i přehodnotíme a budeme se dohadovat já ti to tenkrát říkal(a)
a kdyby tenkrát bylo ... tak by nebylo ...

Dobrou noc přeji Vaše Iriska
 

DeletedUser11704

Guest
Ja jen posuzuji podle toho co vidim, nas vidim nejvic a kidat nebudu :-D dik za nazor, rozdil mezi nasi top 5 a zbytkem ali je kvuli tomu, ze mi tu jsme cely den a zbytek ne. Stret s chaloupkou bude asi drsny, ale nemyslim si ze do nas zatim pudou v open war.., rad se nato podivam, kdyz to vemes jako individua, tak smr na, mozna nad jejich urovni, jak v ranku stavitelskem, tak v ranku offky a celkovych bb. Proc mame min bb jako ali? nuz proto, ze nas je od zacatku 25-35 az ted sme dobrali lidi do 50 tudiz sme i poskocili v rebricku. A to se blbe srovnava s ali ktera ma od druheho dne 80 clenu :) v jednotlivcech sme furt tam kde oni :)
 

DeletedUser11706

Guest
TEAM GREPOLIS ,tam uz POCHVALTE toho sebevedomeho ,XALPA MALE :)
 
co mám zkušenost, tak povětšinou ali, která se hodně rychle rozjede a její hráči drtí vše okolo, tak pak může ztratit dech, když pár tahounům dojde elán... pak to jde povětšinou do kytek... a jak bylo psáno výše, každý svět je jiný a kdo na jiném světě byl hvězda, tak tady mu může dojít chut do hry anebo ho můžou potkat problémy v reálu... svět je prostě příliš mladý na nějaké předčasné závěry, ale bude zajímavé si za pár týdnů přečíst tyto příspěvky a porovnat je s realitou...
 

DeletedUser

Guest
Od minulého hodnocení "politické" situace na serveru Fi se toho zase tak moc převratného nestalo.
Nastoupený kurz Chaloupky naše satelitní síť potvrzuje a tato agresivní a rozpínavá aliance
(to není invektiva spíš pochvala) pokračuje v důsledném čištění ostrovů ve svém okolí.

Aliance Lama Team přibrala pár hráčů z ohrožených oblastí a předvedla, že může být platnou
aliancí v obraně. Gratulujeme k některým dílčím úspěchům. Neusněte na vavřínech.

Náš oblíbený velitel aliance Afterlive dnes neměl svůj den.
Na vlastní kůži zjistil, že nejen prvních 5 lidí z Chaloupky se nějak projevuje
a utopil svůj útok z hlavního města. Takže zůstává u přebírání neaktivních.

Zajímavá aliance může podle mě ještě vzniknout z aliance Bratrstvo neohrožených
složená ze sice ne příliš úspěšných, ale o to více aktivních hráčů viděných naposledy na serveru Tau.
Jen je otázkou, jestli hraní na několika světech zvládnou a jestli po nějaké době zase nepůjdou o server dál.
Ale každopádně je to oživení vod na Fi.

Překvapením, je pro mě ústup ze slávy aliance Alibaba zřejmě frontmen Láďa má hodně práce se svými
126 městy na serveru Tau a tenhle svět zatím není jeho prioritou. Každopádně budu dále sledovat.

Zajímavé statistiky:
v útočnících je mezi první desítkou 5 lidí z Chaloupky

Děkuji za projevenou podporu a klidně posílejte víc informací nestihnu sama prošmejdit všechno.
Za zaslané reporty a příběhy děkuji.

Vaše Iriska
 

DeletedUser11704

Guest
Jen pro zajimavost vazne si myslis ze sem utocil realne se 100 off? ze bych chtel tech 17 clunu (na 100 off trochu moc) jen utopit a vymenit za fast transportky? zeby 10 lidi z chaloupky prislo o offku a mourek utopil asi 1000 bb? gg nuly az si vyberete realnej target a ne 2.6k mesto na ktere utocite v 10 a FAIL tak reknete
 

DeletedUser

Guest
Jen pro zajimavost vazne si myslis ze sem utocil realne se 100 off? ze bych chtel tech 17 clunu (na 100 off trochu moc) jen utopit a vymenit za fast transportky? zeby 10 lidi z chaloupky prislo o offku a mourek utopil asi 1000 bb? gg nuly az si vyberete realnej target a ne 2.6k mesto na ktere utocite v 10 a FAIL tak reknete

No myslela jsem si, že potrefená husa si neodpustí kejhnout
Ano občas se stane, že někdo něco utopí, ale výmluva, že jsem to poslal na smrt schválně je ta nejhloupější.
Utopit pomalé čluny jde i o kolegu z aliance, který z toho má alespoň body a jde to poslat s jedním vojáčkem.
Posílat to z offkou a OL je prostě jen špatný útok. A žádná rádoby odborná anglická hatmatilka tomu nepomůže.

Mourkovo celé útoky jsem bohužel neviděla, jen mám hlášenu utopenou koldu.
To se taky občas stává, ale nevím nevím jestli tvá informace o obrovských ztrátách vychází z reálu,
nebo je to jen zbožné přání. Mourek má za včera skoro 1200 bb v útoku+ takže zadarmo ty body určitě nedal.
Grepostat dále říká, že max zisk obraných bodů v Lama teamu byl pouze v jednom případě 400 bodů
ostatní se pohybují okolo 100 bodů což je hranice plnění misí.
S vaší podporou alianci Lama Team to asi nebude také nijak horké.
Pouze jeden hráč má za včerejšek překročenou hranici 200 obraných bodů.

Taktika "glasnosti" je v tomto případě asi kontraproduktivní, ale kolegové z Lama Teamu
to jistě ocení, že jsi se nechal vyprovokovat a prozradil spolupráci. Je jednodužší si to napsat do profilu.
Věta spojenectví nechceme je potom dost zavádějící. A spojencům, kteří spojenectví nezveřejňují
bych vzkázala "to nevadí on to někdo zvládne za Vás"

To že Chalupníci útočí v 10ti lidech na město je pro mě klad. Ono je totiž normální,
že město brání taky minimálně 10 lidí ve fungujících aliancích i daleko více.

Tolik odpovědi na vzdechy hráčů.

Teď rubrika zajímavostí:

Oceňuji veřejně tvrdohlavý charakter hráče charlenar.
Teprve teď jsem si všimla, že přesto, že byl první, který přišel o město (a v té době byl v TOP žebříčku)
začal poctivě od 0 a šplhá se opět na výsluní.
Bravo. Na rozdíl od většiny, která po prvních ztrátách resetuje tohle je přístup hodný bojovníka.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11706

Guest
hrac CHARLENAR ...SI NAPRAVUJE REPUTACI ,UTRATOU CELE VYPLATY ,TO JE CELE ..JE to ....,jako xapla mole :).
 

DeletedUser

Guest
hrac CHARLENAR ...SI NAPRAVUJE REPUTACI ,UTRATOU CELE VYPLATY ,TO JE CELE ..JE to ....,jako xapla mole :).

Věčná debata :-D
Můj názor je takový, že když někdo zlatí neznamená to nutně, že je špatný hráč.
Naopak si myslím, že častou výmluvou těch slabších hráčů je, že nezlatí a kdyby nezaltili všichni ...
Největší deviza téhle hry je ochota strávit tady nekonečně mnoho času. A podle přísloví čas jsou peníze
do toho všichni cpeme nehorázně mnoho peněz. Tak jestli někdo utratí o pár stovek víc za hotové je vlastně jedno.
 

DeletedUser11704

Guest
Pokud chudak charlenar nevydelava 30-50e mesicne, tak dotoho urcite vyplatu necpe xD toto neni US ze dotoho prvni davaji 500 mesicne.. tu tech 30-40 v pohode staci, ja uz treba tyden vubec nezlatim
 

DeletedUser10685

Guest
Nevím, proč by si měl charlenar napravovat reputaci...on ji snad měl nějak poškozenou? Po restartu se mu nevyhnutelně musí dařit ještě lépe než na začátku, protože dostává ještě bonus 40% na surky a na zkrácení výstavby (jako každý kdo to nezabalí a je donucen začínat na kraji). Navíc první den se začíná ve středu mapy a bývá tam i vyšší hustota silnějších hráčů, zatímco později bývá na kraji více snažší kořisti.

Nevím, co je to furt za módu kritizovat zlatkaře, že utrácí peníze. Což snad zlatkaři urážejí nezlatící hráče tím, že by je označovali za socky? Za příživníky, co chtějí zadarmo hrát a ještě si stěžovat, že nemají všechno echt? Všeho s mírou, přátelé. To, že někdo hraje zadarmo ještě neznamená, že to někdo jiný nemusel zaplatit.
 

DeletedUser

Guest
Tak dnešek zatím moc zajímavostí nepřinesl. Nebo jsem se o nich nedozvěděla.
Celý den se nesl ve znamení doplňování padlých vojáků a zbrojení na další akce.

Chaloupka - zabrala 3 města
Lama Team - dnes vyšel na prázdno, ale do půlnoci je ještě času dost
Afterlive - zabrala dva smazané hráče
-Elita- - přebírala pouze svého nehrajícího
M.A.T.R.I.X - dnes nic a spíše dále ztrácí půdu pod nohama
očekávám, že na tato místa v žebříčku aliancí brzy zaútočí někdo z trojice
Róninové, ***Odpadlíci***, Bratrstvo neohrožených

Zajímavé je také, že na alianci Chaloupka začíná být vidět diferenciace hráčů.
Zatímco u ostatních ali top hráči, kteří mají útočné body mají i obrané
u Chaloupky se selektují ofenzivní hráči podpoření defenzivním zázemím.

Ale na nějaké závěry je ještě brzo.
Takže zítra snad s něčím akčnějším. Napište mi, posílejte reporty, ráda to tu rozmáznu.

Vaše Iriska
 

DeletedUser11713

Guest
Přečti si ještě jednou první příspěvek v tomhle tématu. Tyhle žvásty si piš někam jinam, kde to někoho možná bude zajímat.

btw. už několikrát si napsal/a název naší aliance špatně. Radši nás už nikde nezmiňuj.
 
mluv za sebe... já si to počtu docela ráda:) píše zajímavě a je to přehledné i pro hráče co na tom světě nejsou. a pokud o vaší ali napsala nepravdu, tak to rozporuj, pokud je to pravda... hmm tak popřemýšlej, proč tě to naštvalo... a zkuš to změnit...
 

DeletedUser11452

Guest
Přečti si ještě jednou první příspěvek v tomhle tématu. Tyhle žvásty si piš někam jinam, kde to někoho možná bude zajímat.

btw. už několikrát si napsal/a název naší aliance špatně. Radši nás už nikde nezmiňuj.

Mě se to docela líbí :) za tenhle názor mě doufám nevyhodíš z aliance...
 

DeletedUser11713

Guest
mluv za sebe... já si to počtu docela ráda:) píše zajímavě a je to přehledné i pro hráče co na tom světě nejsou. a pokud o vaší ali napsala nepravdu, tak to rozporuj, pokud je to pravda... hmm tak popřemýšlej, proč tě to naštvalo... a zkuš to změnit...

Přečti si ještě jednou co jsem napsal prosím.

Pokud to pořád nechápeš, tak moje pointa byla, aby si udělal/a svoje téma a psal/a si to tam a ne sem, tohle téma je uplně o nečem jiným.
 
Nahoru