• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Ze světa Golgi

Ahoj,

chtěl bych poděkovat především spoluhráčům za zajimavý svět a příkladnou disciplínu při vytváření nudle, která se táhla po moři jako sealova mamka (nudle je lepší jak kruh!) Protihráčům za to, že se nevzdali a někteří chtěli dohrát svět se ctí. Svět to byl po delší době aktivní a zajímavý, nutili jste nás nad hrou opravdu přemýšlet a rozhodnutí často nebývala lehká.

Opravdu jsme se zapotili především u sypání posledních dvou lvl 10, kde jsme hráli o korunku a museli jsme změnit plán díky Matlákům, kteří měli náskok 14-16 h. Vyměnili jsme tedy sypání chrámu za maják, kde jsme doufali, že z vesniček dokážeme přesypat Watahu. Trošku fantasy, ale díky naší aktivitě se to opravdu podařilo

Dále bych chtěl primárně poděkovat kalkulačce (5776) za to, že měli skvělu přípravu na divy a nad vším do detailu přemýšleli. Plán byl zajímavý a opravdu nás překvapil, myslím, že i její spoluhráče překvapil vzhledem k té odezvě co jsme měli. Rozdělit jednu poloaktivní alianci na dvě neaktivní aliance, která se pak ve výsledku spojí v jednu, když všichni ví, že sypat se může za 72h chtělo nutnou dávku šílenství. A nesmím zapomenout na matláky, kteří nás v noci pípali a díky tomu jsme efektivněji urychlovali, díky.

Ještě jednou všem díky za hru. Kdo by se chtěl přidat do hejna, přijímáme Vaše životopisy.

Pár poznatků z tohohle světa.
- Herakles chce nutně předělat, protože hra s ním je nehratelná, obránce má strašnou výhodu a útočník do města dojede s pár praky. ( stačilo by aby herakles musel být v každém útoku či třeba podražit ohledně vyslaných jednotek v podobě bb).

- Alianční bodování by chtělo taky předělat. ( hra začíná být pouze o tom, že hráči staví pouze brka či olky, které následně rozbíjejí či si nechávají rozbíjet o hráče co vyskočí z aliance. někteří soupeři se nestydí ani napsat, že by si mohli vyměnit olky (tímhle zdravím Romanabobčika.)
 
Naposledy upraveno:
Řeč k závěru je pěkná, ikdyž psaná z klávesnice jednoho z lidí co celý čas nepřítelem pohrdali, takže k uvěření.
K vasím dohadem a nesmyslem jsem se tady už značnou část trvání světa nevyjadřoval, ale něco sem napíšu. Strategie a co se dělo u Pacientů ( v období kolem divů, a taky váš neustále omýlaný domnělý zpusob hry Hany a Romana.. ) zdaleka nemělo tak zásadní dopad na výsledek světa, jak je to tu prezentováno, narozdíl od jiných faktorů a událostí keré se uděli v průběhu trvání světa Golgi..
 
Naposledy upraveno:
Řeč k závěru je pěkná, ikdyž psaná z klávesnice jednoho z lidí co celý čas nepřítelem pohrdali, takže k uvěření.
K vasím dohadem a nesmyslem jsem se tady už značnou část trvání světa nevyjadřoval, ale něco sem napíšu. Strategie a co se dělo u Pacientů zdaleka nemělo tak zásadní dopad na výsledek světa, jak je to tu prezentováno, narozdíl od jiných faktorů a událostí keré se uděli v průběhu trvání světa Golgi..

Přesně tak, pacienti si ten svět prohráli už 1-2 měsíce po začátku svým přístupem.
 
Řeč k závěru je pěkná, ikdyž psaná z klávesnice jednoho z lidí co celý čas nepřítelem pohrdali, takže k uvěření.
K vasím dohadem a nesmyslem jsem se tady už značnou část trvání světa nevyjadřoval, ale něco sem napíšu. Strategie a co se dělo u Pacientů ( v období kolem divů, a taky váš neustále omýlaný domnělý zpusob hry Hany a Romana.. ) zdaleka nemělo tak zásadní dopad na výsledek světa, jak je to tu prezentováno, narozdíl od jiných faktorů a událostí keré se uděli v průběhu trvání světa Golgi..
Nemělo,dopadlo by to stejně,ale dobrovolně snížit šance třeba ze 70% na 30%?. .-)
 
Naposledy upraveno:
Řeč k závěru je pěkná, ikdyž psaná z klávesnice jednoho z lidí co celý čas nepřítelem pohrdali, takže k uvěření.
K vasím dohadem a nesmyslem jsem se tady už značnou část trvání světa nevyjadřoval, ale něco sem napíšu. Strategie a co se dělo u Pacientů ( v období kolem divů, a taky váš neustále omýlaný domnělý zpusob hry Hany a Romana.. ) zdaleka nemělo tak zásadní dopad na výsledek světa, jak je to tu prezentováno, narozdíl od jiných faktorů a událostí keré se uděli v průběhu trvání světa Golgi..
Na tohle tvoje "upraveno" si dovolím znovu zareagovat. Tohle jejich chování a způsob hry mělo dopad i na další hráče, kteří se rozhodli skončit. Celkově přístup "založíme aliance, kterou nikdo nepovede", udělat si akademku, kterou "vede" klaun rabov, který měl být během prvních dvou týdnu hry rozebrán jako "potrava". To je fakt úžasný plán, jak hrát proti kvalitní partě hráčů :D :D


By mě zajímalo, který faktor byl teda důležitý a rozdílový. Protože jsem s vámi "hrál" nějakou chvíli a stačilo mi to.
 
Na tohle tvoje "upraveno" si dovolím znovu zareagovat. Tohle jejich chování a způsob hry mělo dopad i na další hráče, kteří se rozhodli skončit. Celkově přístup "založíme aliance, kterou nikdo nepovede", udělat si akademku, kterou "vede" klaun rabov, který měl být během prvních dvou týdnu hry rozebrán jako "potrava". To je fakt úžasný plán, jak hrát proti kvalitní partě hráčů :D :D


By mě zajímalo, který faktor byl teda důležitý a rozdílový. Protože jsem s vámi "hrál" nějakou chvíli a stačilo mi to.
At si hraje kdo chce jak chce. Kdyby kazdy mel rozum a hral jen proto aby dosahl s tou svou alianci vyhru, tak vi co ma delat a vedeni nemusi moc zasahovat do deni. Myslim ze strategie postavit divy Pacienti+Black Sheeps byla pripravena dobre, a nebylo k tomu co vic delat.. Ano vedeni dost absentovalo, ale i tak to slo, kdyby kazdy delal co ma delat a hral a nedelal pi--viny. Sice jsem nebyl ve vedeni, tak jsem to sledoval ne uplne zvnitra, ale k divum bylo od vedeni jasne sdeleno, myslim ze ani priliz vcas ani priliz pozde, ze zamodrujeme, zakladame na uzemi, ktere bylo urceno a pripavujeme mesta na divy, coz bylo i tak kazdemu snad jasne..
Ty jsi byl ale presne jeden faktor. I kdyz jsem vedel co jsi zac, ze zacatku jsem veril ze chces hrat a pomoct. Pak jsi se ale ukazal a zacal jsi rozestavavat lidi, a prave taky to melo vyznamny dopad na dalsi hrace, kteri se rozhodli skoncit. A ano i ty jsi prispel k tomu, ze nakonec z puvodni strategie stavet divy, nic nebylo. Plus to ze jsi celý čas hral bez pipaku na dobyvku a kazde rano chrapal a nechaval si projizdet a sedat do mest (jako u me na ostrove s darkrevenem) a my jsme s tim nemohli nic delat to me s-alo hodne ale stale jsem trochu doufal ze to nejak prejde a proto jsem to tady ani nikde nekomentoval protoze by to k nicemu nevedlo.. Ty jsi mel ale mesta na mnozstvi ostrovu v nasem vnitrozemi se zemedelkami.. kdyby jsi dal aspon reset, tak by to nebyla takova skoda jak kdyz jsi jakoze "hral" a skodil nam..

Bog Rabov byl obstojny vudce "akademky", a fungovalo to tam. Zatim vse co jsi na nej nakydal bylo bez argumentu a bez podstaty a hlavne proto ze se snazil o to aby tvoje mesta na nasich ostrovech nepadli nepriteli.

Jednim ze zasadnich faktoru byli zbytecne hadky kvuli egum nekterych hracu a pak to ze hraci nehrali, koncili, a nekteri jako ty nebo gaius, jeste k tomu delali nadpraci pro nepritele.
____________________________
A k tvemu prispevku Synci, nema smysl tu pocitat procenta. Ano jakym zpusobem se to rozdelilo, to nebylo idealni, ale hrace a pocet mest jsme meli, ten cil nebyl uplne nerealny. Jen vetsina hracu nemela motivaci po tom vsem hrat aspon do nejake miry a teda sypat a urychlovat atd.. nekteri se na to vyslovene vys--ali.. kdyby kazdy nasypal aspon pul mega na mesto a hral aktivne, tak to vypada trosku jinak.
 
vedení aliance dělá 90% úspěchu aliance. když je špatné vedení, je špatný chod aliance. vedení by mělo určit priority, určit co stojí za podporávní/shazování letkama/ollkama.. naše vedení, které se skládalo z Rabíka, stargazera, Th0rsta (ta nula je tam důležitá) a Isildura naprosto vědělo, co je priorita a co ne. byli nuceni provést dost razantních kroků, jako rozebrat hráče Em0py1987 (číslice na konci nicku zobrazuje rok narození hráče a 0 v nicku vypovídá své stejně jako u hráče Th0rst). jmenovaný hráč byl zamilován do hráčky Koala, kterou mu přebral hráč lordmorgen, který sympatizoval s nepřátelskou aliancí a nějak jsme vytušili, že by jmenovaný mohl být špeh ( to je každopádně příběh světa Abdéra). dále vedení muselo klidnit vnitřní rozepře po vyvedeném grepo srazu u Synce na zahradě, při kterém bylo rozbito spousta věcí v osobním vlastnictví hostitele..

tímto bych asi toto téma uzavřel a použil citaci od amerického spisovatele - Orison Swett Mardena
"Odvaha je vítězství, bázlivost je porážka"
 

Thasoss

Grepolis tým
Kdyby kazdy mel rozum a hral jen proto aby dosahl s tou svou alianci vyhru, tak vi co ma delat a vedeni nemusi moc zasahovat do deni.
Když to převedu na agilní projektové řízení ve větší firmě: trvá klidně 2 roky, než se (jinak schopní a kvalifikovaní) zaměstnanci začnou chovat samoorganizovaně & začnou vytvářet samoorganizované týmy a přijímat svou část zodpovědnosti a podílu na výsledku. Trvá to, je zapotřebí je aktivně koučovat... Co tím chci říct: Ve hře, hlavně v alianci, kde to většina hráčů nebere moc vážně, je utopie očekávat totéž chování, ne bez aktivního koučinku ze strany vedení. Hrál jsem v aliancích se samořízenými hráči a samořízenými týmy (podle části fronty) a narazit na takovou je zázrak, příp. vychovat takovou bandu chce dlouhodobé úsilí, know-how a promyšlený přístup. Nelze to očekávat jako standard, že všichni ví, co mají dělat, jak to mají dělat... a že to doopravdy budou dělat sami.
 
Ono nebylo ani co sledovat, když se nic nedělo. Do té doby než jsem se k vám přidal, tak ta aliance neměla žádný směr, příprava na divy? To není věc, kterou uděláš během měsíce, na to se připravuješ celý svět. To je jeden z faktorů, který taky rozhodl.
Místo pobrání měst totálně neschopným hráčům, zrušení akademky, která byla absolutně zbytečná, jelikož hlavní aliance byla složena z hráčů podobného typu, tak se tam prostě a jednoduše nic nedělo.
Takže tě opravím, ale vedení aliance je opravdu dost důležité, protože to pak jinak vypadá jak hra pacientů.

Vážně tady připisuješ plusko za "snažení aby města od Ztýna nedostal nepřítel" když jsem vám na foru dával výměnu měst? :D :D :D
Kterou jste nerespektovali a jezdili jste si kam jste chtěli? Teda až po 3 týdenním ignorování toho příspěvku a věřím že i hromadky? :D :D
To nemyslíš snad vážně xD
Abych ukončil debatu o tom klaunovi - sorry ale za 5 měsíců světa této rychlosti mít ani ne 40 měst na divy je fakt žalostně málo, vzhledem k tomu, když Tučňáci měli téměř dvojnásobný průměr :D :D Tak mi tu nemluv že tu píšu bez argumentu, když vidím, že je někdo prostě jak semafor v GTA.


Neviděl si do "rady" ve které to byl ve většině času monolog, kde jsem si sám odpovídal na příspěvky, protože kalkulačka,stejk,rabov nebyli schopní ani odepsat.
To že padla možnost stavění divu s black sheeps, se není čemu divit, když dost hráčů od blacksheeps vás chtělo spíše rozebrat za ten váš neustálý přístup a neustálého sedání do měst bez infa.
 
Ok. Nespominej nejakou vymenu, kdyz jsi se neplanoval zapojovat do divu, na co jsi chtel menit mesta ? a menit jsi chtel jen nektere mesta pokud si dobre pamatuju.. zbytek - vsechno na nasich ostrovech - jsi mel v planu blokovat nebo nechat napospas tucnakum ? jinak si tvuj pristup vysvetlit neumim..
dále vedení muselo klidnit vnitřní rozepře po vyvedeném grepo srazu u Synce na zahradě, při kterém bylo rozbito spousta věcí v osobním vlastnictví hostitele..
to je mi líto :( na takovém srazu s galaxym... by se tohle nestalo :( není nad sluníčko a pohodu :D
max (ano verim tomu) by došlo k rozbíjení jen vlastnictví nehmotného :)
 
Ok. Nespominej nejakou vymenu, kdyz jsi se neplanoval zapojovat do divu, na co jsi chtel menit mesta ? a menit jsi chtel jen nektere mesta pokud si dobre pamatuju.. zbytek - vsechno na nasich ostrovech - jsi mel v planu blokovat nebo nechat napospas tucnakum ? jinak si tvuj pristup vysvetlit neumim..

to je mi líto :( na takovém srazu s galaxym... by se tohle nestalo :( není nad sluníčko a pohodu :D
max (ano verim tomu) by došlo k rozbíjení jen vlastnictví nehmotného :)

Nemůžeš vědět, co jsem s vámi plánoval, každopádně po tom vašem přístupu "kašleme na výměnu, pojedeme si kde chceme a ani se nezeptáme, jestli budeš pokračovat", fakt nečekej, že vám pomohu sypat divy.
Hlavně když si rozdělíte neaktivní alianci na dvě neaktivní xD Nevím kdo tu strategii vymýšlel, ale ten matroš který u toho byl použit si určitě nabídnu na chill večer :D

A jenom abych ti to ještě ujasnil, na většině ostrovech jsem měl města daleko před vámi, tak mi to nepiš něco o vašich ostrovech, kde byli hráči s 15 městy za xx měsíců :D

Tučňákům jsem předal města až nějakou dobu po tom, co jste si pro ně jezdili jak do samoobsluhy a už jsem s vámi neměl nic společného, takže za mě kdo dřív přijde.
Hlavně nehodlám hrotit města, když už jsem v té době klikal jiný svět, kde to mělo už před spuštěním větší smysl, než to doklikat s vámi.
 
Abych tady jenom nehejtil pacienty.

Tak bych rád pogratuloval Tučňákům za jejich výkon po dobu celého světa.

Rovněž bych ocenil i přístup a snahu Poláků a Matláků, kteří si myslím že předvedli daleko více, než se od nich očekávalo, konkrétně u divů.
 
Díky všem za svět, myslím že tohle byla krásná tečka na závěr mého Grepo příběhu, bohužel se @Drachma rozhodl být *vulgarita* i nadále, takže se s vámi loučím :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Přehled výstavby divů světa je nyní kompletní! Podívali jste se? Udělali byste jiná rozhodnutí? A co vás překvapilo?
zvládl jsi to naprosto skvěle! Máš to přehledné a skvělé :) jen u Majáku chybí záhlaví tabulky (aliance), ale to je detail.

Chtěl bych také poděkovat celé naší alianci, ve které jsem hrál. Díky společnému úsilí, spolupráci a správným rozhodnutím vedení (co zrychlovat, sypat a nebo dobývat), jsme dokázali postavit všechny Divy. Bylo to občas náročné a vyžadovalo to hodně času, ale s vámi to byla zábava.

Ještě jednou díky všem! Jsem pyšný, že mohu být součástí tak skvělého týmu.
 
Nahoru