• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vaši zvědové spatřili hordy lodí, které se shromažďují na obzoru. Vaším úkolem je potápět lodě v mlžných mořích a bránit své vody! Taková akce samozřejmě potěší bohy a Áres vás odmění jedinečnými odměnami. Odpovíte na jeho volání?Více informací najdete na herním fóru

Všeobecná diskuze o Orákulu

Jaký název čaopisu byste chtěli mít?


  • Celkový počet hlasujících
    66

DeletedUser

Guest
Bude to podle autora - jak píše Sultán. Takže informace ze slovenských světů budou 100% slovensky. Pokud bude rozhovor se slovenským hráčem, tak se také překládat nebude a naopak ...
 

DeletedUser622

Guest
No to je samozřejmé, že si navzájem rozumíme měl jsem na mysli spíš obecné informace, oznámení apod.
Ještě dotaz, časopis či noviny?
Neměl by se jmenovat prostě, jednoduše a výstižně "GREPOLIS", název obsahuje vše kolem hry, stejně jako její název.Latinské názvy stejně nikdo nezná, pokud by to nebylo přeloženo rovnou u latinského názvu.
Např.takhle zjednodušeně:
noviny.png
 

DeletedUser

Guest
V tom má klokanhop pravdu, ty latinské názvy málo komu něco řeknou, mě osobně kdyby vyběhla reklama na nějaký nový časopis např. Pharus, tak bych se na to ani nepodíval, ale když by se to jmenovalo např. Grepo-listy, tak by mě napadlo že by to mohlo mít nějakou souvislost s Grepolisem.
 

DeletedUser

Guest
A když vám vyjede Paladin tak také nevíte že je to časpis k Divokým kmenům? Chtěli jsme se vyhnout názvům, kde by se vyskytoval časopis či noviny, ale vymyslet takový název, který by měl souvislost se hrou - ano, oruduji za Orákulum - což je budova ve hře - věštírna.

Věřím, že se název vryje do paměti. A upřímně, stejně ho nebude číst nikdo jiný než hráči. Navíc nazvat to Grepolis nemůžeme, protože se tak již jmenuje samotná hra.
 

DeletedUser622

Guest
No nechám název názvem, trochu jsem se nudil tak jsem si hrál.
titulstri.png
 

DeletedUser

Guest
no tak lidi, hlasování nám nějak ustrnulo, pojďte a vyjádřete se:) klokanhop stvořil hezké logi, ale určitě by zvládl název přemalovat:)
 

DeletedUser40

Guest
Práce na prvním čísle jsou už v plném proudu, tudíž se můžete těšit. Přesné datum prvního vydání není ještě známo, ale počítá se s tím, že byste měli první řádky tohoto časopisu ochutnat někdy v půlce října.

A teď mám pro Vás jednu malou nabídku. Pokud se chcete podílet na tomto časopisu, i když jen minimálně, tak neváhejte a čtěte dál. Jednalo by se především o konzultaci ohledně časopisu, abychom věděli jaký názor na tento časopis hráčská komunita má. Taktéž se ještě zmíním o odpovídání do jednoduchých anket (které najdete například v Paladinovi) Samozřejmě, že Vaše jméno bude zmíněno, takže se nemusíte bát, že to bude práce jen tak. Tato práce je nezávazná, tudíž ji můžete kdykoliv odřeknout.

Máte zájem? Přidejte si mne na Skypu. Jak? Předpokládám, že jste na to dost zruční, takže můj nick na Skypu najdete po kliknutí na ikonku Skypu, která se nachází pod mým profilem nebo napsáním jednoduché SZ.

Děkuji.
 

DeletedUser622

Guest
Máš na mysli "přemalovat"?
-vyhodit (zvýraznit) Věštírnu
-změnit podklad (barvu)
-změnit styl či barvy písma
-jiné :)

Když už latina tak "ORACULUM" ne?


Co by časopis mohl obsahovat?
-aliance měsíce
-hráč měsíce
-smolař měsíce
-nejlepší logo (erb) aliance... + samozřejmě rozhovory
Zajímavé statistiky:
-kolik hráčů (aliancí) hraje celkem (kolik na každém světě), vím že si to většina najde ale...
-kolik hráčů si koupilo PÚ (něco o jejich výhodách) trocha reklamy neuškodí
-do statistik se dá šoupnout cokoliv, a pokud je to psáno někde v jednom článku vypadá mnohem zajímavěji

-soutěžní koutek (soutěže, ceny, výherci, třeba i křížovka apod.)

-úsměvné historky ze hry (hlášky apod.)

-černá listina (zakázaní hráči, prostě ti co zlobí...) a cokoliv prohnilého ve hře, na co a koho si dát bacha

-novinky ze hry, updaty, co chystá Inno, atd.

-co doporučuje profík (finty, tipy, taktika, atd.) mohl by to být třeba hráč měsíce

-samozřejmě seznam redaktorů, přispivatelů+celý Grepolis Team, jejich funkce a zásluhy, hierarchie atd.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser40

Guest
Děkuji ti klokanhope za přípomínky. Některé nápady (aliance měsíce, hráče měsíce) se mi opravdu líbí, dneska to večer se Sokratesem probereme a uvidíme. Každopádně děkuji!

Pokud někdo má taky nápad, nechť se o něj podělí, my ho rádi vyslechneme.
 

DeletedUser

Guest
V anketě je orakulum tak jsem to napsal tak jak to tam je
Co se ti nelíbí na písmu?
Jaké pozadí by jsi dal?
 

DeletedUser622

Guest
Prosím Tě s tebou to nemá nic společného je to pouze můj dotaz na reakci Sultana:
"no tak lidi, hlasování nám nějak ustrnulo, pojďte a vyjádřete se klokanhop stvořil hezké logi, ale určitě by zvládl název přemalovat:)"
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser622

Guest
Jde o to že jsem to vytvořil jen tak, není to součástí žádné soutěže ani to nikdo po mě nechtěl, je to spíš pro inspiraci.
Můj výtvor má představovat návrh na titulní stránku časopisu, ten tvůj je dobrý ale hodí se spíš jako logo, zkus se podívat na nějaký časák doma :))
 

DeletedUser

Guest
Co takhle toto forum ozivit o citaty z antiky? ( zalozit na to nove vlakno ) nektere zajimave by se pak mohli pouzit i v Orakule
 

DeletedUser942

Guest
Ahojte,

vypadá to že Oraculum nebo jiná podoba toho názvu je už vybraná.

je to opravdu tak?

Protože oraculum-věštírna-věštkyně má jeden závažnej nedostatek, neviděl jsem to zatím v příspěvcích, tak to zkusím připomenout.
Zpravodaj/noviny/časopis potřebujou důvěryhodnost a spolehlivost. Oraculum napovídá pravý opak, sugeruje čtenářům že rozhovory mohou být vymyšlené, statistiky zfalšované, zprávy (věštby) nespolehlivé.

Nomen Omen, když jsme u těch starých citátů. Oraculum je nešťastné jméno pro časopis, podobně jako třeba Zapřuvšechno Filuta pro daňového poradce.

Nápad s časopisem se mi líbí, chci jen trošičku přispět do diskuse o jménu.
 
Nahoru