• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Diskuze světa Lato

Thasoss

Grepolis tým
@sealedfate Pokud nějaký hráč porušuje pravidla hry opakovaně stejným způsobem, samozřejmě je opakovaně také trestán. Na tom není nic pozoruhodného si myslím.

Normálního hráče výše sazeb nemají důvod zajímat, protože: nikomu nehlídá účet, nepoužívá nepovolené modifikace ani nikoho neprovokuje přes osobní zprávy, profil či názvy měst. Jinými slovy: dokud sám nechce, nepřijde s námi do styku. Dále těch banů je udělováno reálně tak málo, že každý trest, vč. odvolávacího ticketu, prochází minimálně dvěma páry očí. Sazby jsme měli veřejné mnoho let a po zhodnocení jsme nenašli žádný pozitivní účinek: jen toho hráči zneužívali, aby se dopídili, jak dlouho bude hráč mimo, a ideálně mu zlikvidovali účet. To už nyní naštěstí nepozorujeme. Citelně těchto účelových hlášení ubylo.

Co se týče oznámení do hry: jasně, ale svět se pustil relativně před chvílí. Není užitečné ho rozesílat na jiné světy, když Lato ještě neběžel, stejně tak není užitečné jej rozesílat nyní, kdy hráči na svět teprve naskakují. Pokud někdo toto výjimečné pravidlo bude porušovat, dáme mu o tom cíleně vědět, jak bylo řečeno.

V případě dalších dotazů neváhej napsat do PM. Děkuji.
 
Situaci ohledně Herakla už nějakou dobu sleduji. Ještě v říjnu loňského roku byl považován tento hrdina za zbytečný, protože se mělo za to, že se musí poslat z útokem a doufat, že u toho nějaké bb kápnou a za malé ztráty (víceméně toto bude asi jen můj pohled na věc). Nyní však někdo zjistil že ten zisk přízně lze získat i z obraných bb z města, kde je hrdina přiřazen, a tak toho začal využívat ke svému prospěchu (tomu kdo toto začal využívat tleskám).
Díky za potlesk, sorry že jsme vám s @Cháron82 pokazili zábavu, trvalo 2,5 roku než se to začalo řešit :)
 

Přílohy

  • 1690286795473.png
    1690286795473.png
    263,2 KB · Zobrazení: 46
hele ja o tom ze se to da ziskat i skrz obranu vedel uz dost dlouho... ale to mas jako bodovani mezi spoluhraci... taky to neni neco uzasne sofistikovaneho na co by nemohl prijit uplne kazdej... ale taky se to driv proste nedelalo... a to same je s heraklem... tady je potreba si uvedomit, ze ty potrebujes zaprve mit zaplou prozirku, protoze jinak je uz ta hodnota dosti znacna kdyz potrebujes skutecne 50 bb na jeden utok misto 25 kdyz mas prozirku, za druhe potrebujes dobrou koordinaci s tim kdo te boduje a taky potrebujes nacasovat surky abys mel za co ty letky delat (kdyz chces delat letky... ja osobne jsem za to nikdy nekouzlil, jen letkoval) takze ve finale ono to heraklovani neni zadarmo, ale dnes kdy mate z kazdeho eventu kikilion prozirek, mate spartsky trenink a treba hrdinu na zlevneni pozemky tak tohle vsechno u me zavazilo abych to zacal praktikovat... jak uz jsem rekl, ja nevim kdo s tim prisel jako prvni ale ja to s @Isildur zacal delat jako jeden z prvnich ale to neznamena ze bych na to "zazracne" prisel v tu dobu... jen uz se to zrazu vyplatilo a mel jsem nekoho s kym jsem to vedel vyborne sesynchronizovat

ADD: na Sinopu prisla hrdinka Anysia, to byl myslim ten posledni kousek do te skladacky diky kteremu jsme to zacali delat... vtipne je ze od te doby je zamknuta (zas spatne nastaveny hrdina... jako kazdy druhy update ktery prijde :D)
Co vím tak se Herakles aktivně používá od 2021 takže cca 2,5 roku, ale řeší se to až teď.

V tu dobu se to používalo na ty samý věci (nereidky, zemětřesení, bouře a hněvy), letky se s tím moc nedělaly. Mám tu ještě schované screeny, kde hráč hodil 40x diův hněv během 10 minut.
 
Naposledy upraveno:
Tu sa aj tak dávajú tresty od brucha a za vymyslené veci, pretože:
1. nie je verejný zoznam trestov
2. nie je žiaden spôsob preskúmania ani odvolania sa voči udeleniu trestu (nikde to nefunguje tak že trest posudzuje ten istý človek čo ho pridelil)
3. nefunguje u vás zásada ne bis in idem - za ten istý prehrešok sa tu trestá viacnásobne, pokojne hneď po sebe, čiže aj samotná dĺžka trestov je reálne na úvahe Drachmy, človeka u ktorého izbová teplota násobne prevyšuje inteligenčný kvocient.

Ale je pekné vidieť že tento trend umelých pravidiel, s ktorými sa komunita nemá možnosť vopred oboznámiť (vzhľadom na vágnosť písania obhajovaná "individualitou každého prípadu", wau), tu pokračuje a dokonca sa rozširuje aj na kompletne povolené herné činnosti. V kombinácii s geniálnym nápadom to dať iba na fórum a nezakomponovať to do hry /ani len oznámenie v hre s linkom na fórum nie je poslané, hlavne že blbé súťaže o 1000 zlatiek na FB sa pushujú každú chvíľu/ prajem veľmi veľa šťastia s vymáhaním týchto pravidiel. To ako je v support tíme ochota a obetavosť niektorých ľudí vykompenzovaná absolútnym diletanstvom, zneužívaním právomocí a nepochopením práce s komunitou u iných, je veľmi smutné.

#feedback

/odstraněny vulgarity. T.
Drachma co od tohoto individua čekáš :D řesit s touto osobou nějaký problém je nadlidský úkol jelikož tato osoba mi přijde že jedná na základě toho jak se vyspí, jaký je zrovna venku počasí, roční doba,konstalace hvězd,teplota vzduchu a hádám že těch aspektů rozhodování tohoto jedince bude daleko víc, každopádně čekat že něco vyřeší je jako čekat na to až ti v červenci napadne sníh :D
 
Co vím tak se Herakles aktivně používá od 2021 takže cca 2,5 roku, ale řeší se to až teď.

V tu dobu se to používalo na ty samý věci (nereidky, zemětřesení, bouře a hněvy), letky se s tím moc nedělaly. Mám tu ještě schované screeny, kde se hráč hodil 40x diův hněv během 10 minut.
ja se osobne s nicim takovym v te dobe nesetkal ale ok, dle screenu to tak skutecne vypada, kazdopadne ja nejsem moc velky kouzelnik :) ale jsem velky letkar :D myslim dokonce ze jsem herakla nikdy na kouzleni ani nepouzil, prijde mi to zbytecne mrhani
 
Ono když to využívají jen dva mezi sebou, tak to nikdo moc neuvidí, ale když to využívá více hráčů, tak už je to znát a ti, kterým se to nelíbí, tak se spíše ozvou, protože proti tomu nebaví hrát.
 
tvl pšonci dolezli
karte2_rot.gif
 

Thasoss

Grepolis tým
Pokud na to budou extrémně dobré ohlasy & nepřijde do té doby jiné řešení na straně vývoje hry, bude udržení tohoto pravidla i na budoucích světech samozřejmě zváženo. Momentálně tím ale sledujeme především získání zpětné vazby na tuto problematiku. Situaci jsme diskutovali i se zahraničními kolegy a s tímto problémem se v tak velké míře nesetkávají. Tím pádem situace globálně nevypadá tak palčivě.
 
@Thasoss možná se tady ztratila odpověď na mou otázku ale, budete tohle nejak proaktívne kontrolovat nebo budete prověřovat jen na základě toho že někdo někoho reportne?
 
Dlouho se tu nic neřeklo i když co asi říkat v ochraně :)
Ale z toho co tu zatím vidím to bude mrtvý svět, když nejaktivnější a největší zlatníci v jedné ali(to vám nevyčítám jen konstatuji) i když se to asi ještě může trochu změnit po ochraně, ale pochybuji že se to změní nějak výrazně takže se testování herakla dít nebude škoda :(
Já můžu jen doufat v ulovení nějakého zlata a počkat na jiný svět i když zlata asi taky moc neulovím :D
Jediná naděje aby svět žil je že se pandy nějak hodně rozhádají :)
 
Dlouho se tu nic neřeklo i když co asi říkat v ochraně :)
Ale z toho co tu zatím vidím to bude mrtvý svět, když nejaktivnější a největší zlatníci v jedné ali(to vám nevyčítám jen konstatuji) i když se to asi ještě může trochu změnit po ochraně, ale pochybuji že se to změní nějak výrazně takže se testování herakla dít nebude škoda :(
Já můžu jen doufat v ulovení nějakého zlata a počkat na jiný svět i když zlata asi taky moc neulovím :D
Jediná naděje aby svět žil je že se pandy nějak hodně rozhádají :)
Povedz tridsať
 
dovolím se tady k tomu taky vyjádřit, vím že můj názor nejspíš nebude nikoho zajímat ale jako držitel největšího letectva na CZ serverech na to mám myslím plné právo... osobně bych herakla úplně zrušil a pojem jako heraklování by vůbec neměl existovat... chceš letky, tak si je naklikej tečka...
 
Nahoru