• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Posezení u Jonika

DeletedUser

Guest
Ještě je tu pořád mizivá šance, že přiletí nějací ufóni a něčím nás popráškují a změní to lidský genetický kód. Pak by to bylo rychleji. Ale to by museli být hodní ufóni. Více pravděpodobné je, že nás popráškují něčím po čem rychle zgebnem aby měli zase kde bydlet :D Smysl a podstata života je konstanta platná pro celý nám platný vesmír. Přežít a to za každou cenu.

Jdu spát. Těšilo mě :) Snad zas někdy...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5002

Guest
A teď si vemte, že mám takovou myšlenku o tom, že vesmír je ve zkutečnosti jen nebezpečný vir, který ničí a pohlcuje vše co mu stojí v cestě a v neustálém rozpínání pohlcuje třeba fantazy svět, kde žijí draci, víli, bohové ..... a po tom, co je vesmír pohltí, zbyde jen prázdnota, hromady šutrů, pár plynných obrů a hromady nashromážděného helia ( Zbyde toho trochu více, ale my víme prd :) A na jednom šutru se náhodou zrodil v tomto období život, který si stvořil jednoho boha, který stvořil vše a díky tomu se povýšily nad vše ostatní, protože se považují za výjmečné .....

Myslím si, že za hodně může víra. Církev zabila více lidí než Války a víra v něco, co nemá racionální základ v podstatě lidstva, ale bylo to tvořené jen k udržení moci. Jedna víra, většinou haní druhou, války jsou kvůli vyznání. Je až kupodivu, kolik lidí dokážou zabít ve jménu boha a jak daleko můžou někteří zajít. Nyní je trochu jiná doba, ale problémy kvůli vyznání jsou stále a možná nyní nebezpečnější, než kdy dříve. Akorát se neupaluje na veřejnosti, ale odpalujou se bomby.

Dříve byli šamani, věřily na nadpřirozeno, možná i na bohy, ale až chytrý člověk udělal z víry nástroj moci.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser75

Guest
Neřekl bych církev, řekl bych nánoženství. Vezmi si jenom islám, který je cele založený na výbojích, vezmi si svaté křížové výpravy, vezmi si aztécké výpravy za srdci lidí, atd.
 

DeletedUser5002

Guest
jj, náboženství ... to lze použít, ale já to vše nesváděl jen na církev :) Spíše na víru. Někoho o něčem přesvědčíš, že je to pravda a konec, člověk nekouká nalevo napravo a někdy dělá i hrozné věci.
Jako já nemám proti Islámu nic víc, než co mám proti jakémukoliv náboženství, ale když pak kvůli víře v Jehovy nedostanou transfůzy a umřou, protože si myslí, že jinak se nedostanou do nebe .....

Mě už bohužel umřelo pár blízkých i z rodiny, stalo se tak i v době, co hraju grepolis a asi jako každý, mám někdy problém se s tím vyrovnat.
Věřím tomu, že je něco více, snad se každý po smrti osvobodí od svého těla a změní se třeba na energii a budeme plout vesmírem, ale nevykládejte mi, že pokud se nebudu poctivě modlit za svého boha a pravidelně ho uctívat a zásobovat jeho mluvčí dolarama, tak že se nedostanu do nebe. Pokud tohle obnáší nebe, chovat se povrchně, nebezpečně pro své okolí, ignorantě vůči lidem okolo mě, co nevyznávají stejnou víru jako já, tak to jdu radši do pekla, kde jsem doma :)
Ale jestli někdo ve jménu víry ublíží mým blízkým ... počitejte s tím, že si na sebe vezmu bombu a půjdu si pro Vás!!! Na to víru nepotřebuji, to jen zneužívají zoufalích lidí.
 

DeletedUser5002

Guest
Tak fotbal dopadl ...ale pokud někdo viděl pěknej fotbal z naší strany, asi koukal na jinej program :) Rosický hrál, což určitě bylo znát a byla klika, že se objevil nováček Vydra, co si dal pár gólů.
Já jediné vítěství vidím konec Bílka a jediné za co bych poděkoval je, že konečně skončil.
Nyní můžeme doufat v zázrak, to nám Čechům jde :)

PS:Můžu říci, že budu věřit pořád, že uspějeme, ale prostě poslední 4 roky mi to pije krev :/
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Aby som zareagoval k tej viere a náboženstvám:

Každý potrebuje v niečo veriť a každý verí v niečo iné...Je to hlavne o samotných ľuďoch ako si vyložia jednotlivé náboženstvá.Videl som raz v telke, ako jeden moslim oslavoval Vianoce...Jihad, Krížové výpravy, inkvizícia atď. bol len nástroj k odstránení "nepohodlných" a k obohatení či už po duchovnej alebo hmotnej stránke...(ako tu už písali).....Ja som kresťan(katolík), chodím každú nedeľu do kostola a verím v Ježiša.Nedávam žiadne velké dary ani majetky cirkvi.A nie je to len zvyk, že som sa narodil v kresťanskej rodine tak budem kresťanom...Kľudne by som mohol veriť v Islam alebo Judaizmus, ale ja verím v Ježiša lebo som si to vybral a tak by to malo byť o tolerancii a možnosti výberu.
 

DeletedUser5002

Guest
Můžu říci, že ti to přeji. Je rozdíl mezi tím věřit a věřit. Pokud je tvá víra taková jaká říkáš, není na tom nic špatného, bohužel ale jsou zlý lidé, kteří zneužívají dobrých věcí a takto to pak dopadá, kazí to pohled na dobrou věc. Já jsem Ateista a četl jsem jeden článek který mě asi vystihuje nejlépe......

Cituji:
Opravdový ateista se totiž nechová vůči víře svých spoluobčanů ani pohrdavě a ani posměšně. Ateista totiž věří v neexistenci Boží. Tato jeho víra vychází z jeho osobní a vlastní zkušenosti. Sám se musel odpovědně a často namáhavě dopracovat k svému postoji vůči otázce Boha. Ví tedy, že se jedná o složitou cestu a váží si jí i u těch, kteří odpovědně zastávají přesvědčení opačné. Skutečný ateista není anti-teista, skutečný ateista ví, že je zbytečné se hádat o Bohu. Skutečný ateista věří v to, že Bůh není, a k těm co věří, že Bůh je, má paradoxně velice blízko.

Toto píše kněz.
Rozhodně mám blíže k věřícím lidem(Jedno čemu věří), protože jich znám dost a jsou to skvělí lidé a většinou i velmi chytří a rozumní, jak se říká, žádný blbci :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
JJ pekná citácia a myslím, že aj výstižná( pre toho, koho sa toho týka)...Aj ja poznám ľudí ateistov a sú to skvelí ľudia....
 

DeletedUser75

Guest
Konec Bílka v České reprezentaci není úplně jistý, Firste. Vrba jednak to už dříve odmítal, a včera to odmítla i Plzeň, Vrbu do repre nepustí. Pak ten další kandidát Zeman je pro mě osoba sice trenersky zdatná, ale dost neznámá. A Jarolím? To už tam může zůstat Bílek.
 

DeletedUser5002

Guest
Bílek je hrozně pasivní trenér, to je nejhorší možná volba.
Provařím, že jsem Slávista :) (Ale to už je generační po otci a jeho otci ..., já fandím dobrému fotbalu a doteď si pamatuju, když hrál Bílí balet na Spartě a fandil jsem Spartě do poslední minuty, aby urvala plichtu :)

Takže Jarolíma bych asi skousnul. O Vrbovi vím, je jasné, že se ho vzdát chtít nebudou a ani já bych ho nepustil :)
Já si prostě myslím, že trenér musí hráče trochu dupat a oni se musí cítit velký respekt i pokoru a Bílek je prostě diplomat co to dělá pro prachy. Nároďák nemůže vést člověk bez srdce. To nám vyhrává turnaje, né to že jsme nejlepší.

Jarolím srdce má, ať je jakej chce. Zeman taky věřím, že není jen úplatnej. Tohle vyčítám Bílkovi, né jen to že dělá špatnou práci, ale že pro něj je to pořád jen práce. Já kdybych trénoval nároďák, tak bych to tedy jen jako práci nebral. Byl by drill, snaha a věřím, že i výsledky a pokud se to nějakému hráči nelíbí, ať si jde sednou na lavičku ke svému týmu, protože tam ho bez píle taky chtít nebudou, ale momentálně se do nároďáku obsazují stejně jen hráči, co se mají dobře prodat. Je to jak když staré rozbité auto čerstvě nalakujete a pak se divíte, že skoro nejede. Prostě jen iluze nám všem před očima.

Kdyby se vybírali opravdu nejlepší hráči do nároďáku a né jen ty, co se potřebují dobře prodat, taky by to bylo něco jiného .... viz nováček Vydra, který svou průbojností a dravostí nám to takhle vyhrál. Jeho góly byli, protože do toho šel naplno, nečekal až mu vše spadne do klína. Tohle už dlouho ... (Od dob Kollera bych řekl) nikdo nedělal. Vydru nevzaly, aby se dobře prodal, ten už si udělal dobré jméno v Anglii nyní, toho vzaly, aby je zachránil a dal ty góly co dal :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser75

Guest
Jsem Plzeňák, kluci z Viktorky chodí občas do stejné restauračky na jídlo, atd, takže si myslím že o tom vím docela dost. Vrba nepůjde do repre, jednak má smlouvu s Plzní do 2015, jednak sám nechce, protože Bílkovo poskládaný team ze superhvězd není dle jeho gusta, a jednak do rozjeté hry repre by v téhle chvíly vstoupil akorát sebevrah. Kdyby měl dobré jméno, a repre to zkazila, tak ho lidi i media rozcupou na malé kousíčky. Vrbovi je dobře v Plzni, a doufám že si u nás smlouvu ještě prodlouží. :)
 

DeletedUser5002

Guest
A tím souhlasím. Já být na místě Vrby, nevyměním rozjetý tým a ligu mistrů za repre, co je na tom dost špatně. Jinak mi to nevadí, stejně zvišuje krédo našeho fotbalu i koeficient :) Díky Plzni stoupáme v žebříčku fifa a díky repre klesáme :) Bílek musí ven, pak rok dřiny a za rok to snad bude oka, teď dotáhnout tu kvalifikaci, ale příjde mi to skoro jak utopie po té prohře s Dánskem ....
 

DeletedUser75

Guest
Nechci nějak zakřiknout Ligu Mistrů, ani Evropský pohár, doufám že se oba teamy, které na to podle mě mají (Viktorka a Sparta) do nich dostanou, a ten 3 ať už to bude kdokoliv v nich taky nějakým způsobem zazáří. :)
Bílek ven, vyházet manšaft, postavit ho na nových základech, s novými hráči, i když ty výsledky nebudou dobré, tak v případě dobrého složení i trenéra se na to bude moci dát koukat. :)
 

DeletedUser1820

Guest
Zdarec lidi :)
Připadá vám, že mají být vůbec Velikonoce? Kdybychom neměli ve škole ty prázdniny, tak ani nevím, že mají nějaké ty Velikonoce být :D
A ještě k tomu ten bílý hnus, co leží na zemi... Už aby slezl a bylo přes 20 stupňů :)
 

DeletedUser5002

Guest
No já včera tuším mluvil s někym v nějaké firmě a domlouvám si schůzku na příští týden na pondělí a borec, ale pane, to je pomláska :D
Hrozné, ta práce nás zničí. Ale už se připravuju :) Jen by to chtělo, aby bylo od pátku hezky ....

PS: hehe :) teď jsem slyšel, že žena má po sexu o 30% větší úder pěstí :) No to jsou mi věci :) Takže pánové, v neděli nic nebude, jinak nás v pondělí převálcujou :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser231

Guest
Ták, Velikonoce se blíží... Jediný den v roce kdy je "týrání" žen povoleno :D

Budete obcházet? Jenom známé nebo celou ves jako já :p
 

DeletedUser1820

Guest
Tak já budu spíše ze zdvořilosti obcházet jen ty známe. Jinak mi Velikonoce nic neříkají. Kromě toho, že nám jednoho roku na Velikonoce ukradli auto :D
 

Thasoss

Grepolis tým
Já už také nějak Velikonoce neřeším a nejsem sám :) Ženský stejně vypadají pořád dobře nebo pořád blbě jak s pomlázkou, tak i bez :D
 
Nahoru