• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Stalo se na fi

DeletedUser9242

Guest
Tentokrát mám proti zveřejnění útoku na nás, vůči tobě, irisko, výhrady, okradla jsi nás o vzrušení z 50 nebo 100 nebo dokonce 200? pípáků, které by se zítra rozezněly na našich mobilech. :))))
 

DeletedUser11746

Guest
2 WalkingDeadCZ
Souhlasím s tebou kritizovat opravdu umí každý.
Proto není o kritiky nouze. Ale já jsem za tvoji snadnou vznětlivost a následnou kritiku ráda .
Většinou stačí naznačit a někdo z vás "chytrých" velkých hráčů se chytne.

Jste roztomile předvídatelní

Já vznětlivý? Kdepák. Jen jsem alergickej na lidi, kteří kecaj do věcí, do kterejch jim nic není.
Co takhle ještě změnit téma? Jako je tvým zvykem? Co tvůj přítel (zda ještě neutek) má s tebou asi kříž co? Nějak se mu nedivím ;) Taky mu shrnuješ jeho den? Co skvělého udělal a co naopak udělal špatně? Ono totiž každý dává do hry (Ať už klikačky nebo nějaké časově náročnější) kus sebe. A kolikrát je vidět charakter hráče.
Je mě jasné, že teď to otočíš proti mě ... stejná otázka a odkaz na to, jak se momentálně vyadřuji já. Ovšem já se připojil až pozdějc a hovoří ze mě emoce. Ty se chováš stále stejně ... a klidně.
Dovolím se opakovat. Když si takhle vyskakuješ, odhalíš svůj herní nick? Nebo zůstaneš v utajení jak nějaký ****? Myslím, že když jsem ti tak blízký, tak by jsi mě mohla svůj nick sdělit. Biť i třeba do PM. Všichni se tu bavíme otevřeně, tak proč tajnosti?
 

DeletedUser

Guest
Můj herní a i osobní nick je IriskaIriska.
Původní Iriska byla problém na serverech, kde vyžadují alespoň 6+ znaků

Nehraji na grepu od Ioty takže opravdu nejsem aktivní hráčka.
Aktivní hraní zabíralo příliš mnoho času.
Odhalit nějakou lumpárnu, nebo shrnout co se stalo za den mě zabere pár minut.
Zvlášť po tom, co jsem prošla Travianem a Grepolisem software zůstal a narozdíl od aktivních hráčů
mohu používat i ten neoficiální a neschválený.
Líbí se mi tady na fórku, už jen pro to si přečíst, jak někteří mají ještě pořád pocit,
že vymysleli Ameriku, když trochu umí hrát Grepolis. Ta hra je ve své hlubší podstatě
jen o množství času, který tomu je člověk ochotný věnovat.
Takže vy všichni "velcí" hráči berte to jako hru od 10 let nejsou to šachy, kde se dá už hovořit o tom, že něco umíte.

K osobním dotazům:
Můj přítel je už drahnou řádku let i manželem. Emoce se mnou necloumají a tlak nepřeleze 130/70.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11713

Guest
Rekl bych, ze temer kazda hra je o tom, kolik casu tomu venujes. Nejen Grepolis.

Jinak uprimne jsem si myslel, ze hrani na ceskym svete bude nuda. Nicmene jsem mile prekvapen, tohle forum tomu dava dalsi rozmer.
 

DeletedUser11746

Guest
Souhlasím, grepolis je velice časově náročná hra. Kolikrát pár hodinová neaktivita může znamenat osudovou chybu. Ovšem strategie a Spolupráce je klíčem k vítězstvý. Samotná aktivita nestačí. Šachy nejsou týmová hra, takže s tím se grepo moc srovnávat nedá.
Kdyby tady nebyly premiové funkce, tak potom by to bylo o tom "Něco umět". Premiaky dávají nechutnou výhodu. Ale i Aktivní nezlatkář má šanci se efektivně bránit proti Zlatkaři který na tom není s aktivitou tak růžově.

K osobním dotazům:
Můj přítel je už drahnou řádku let i manželem. Emoce se mnou necloumají a tlak nepřeleze 130/70.

Děkuji za ujasnění. Možná tě to nezajímá, ale jde jen o opětovanou otevřenost. Nejsem puberťák a ani stařešina, momentálně sám (Ať už svou chybou nebo protože chci - sám nevím). Jen tak mě někdo tlak nezvedne, pokud to není dlouhodobé. Grepolis hraji již už od Gamy. Ovšem po dlouhé pauze se mě nepodařilo účet obnovit
 

DeletedUser

Guest
Systém hry je takový jaký je.
Je třeba se s ním naučit žít, případně pokud chce člověk uspět najít jeho slabiny a umět je využít.
To je vcelku stejné jako v každém jiném odvětví života i herního.
Jen jsem chtěla poukázat na to, že znalosti potřebné ke strategickému rozhodování na grepolisu
jsou zvládnutelné zhruba po ukončení základní školy (včetně uzrání na člověka, který se nedá snadno vytočit)
Takže to zase taková hitparáda není. Šachy sice nejsou teamová hra, ale možnosti strategického rozhodování
a kvalitativní výpočet ve smyslu materiál, nebo pozice daleko přesahuje potenciál 70ti procent hráčů na serveru.
Opravdových hráčů šachu je jak šafránu a zdaleka nestačí tomu věnovat dostatek času.
 

DeletedUser

Guest
Každý svět oživí, pokud se někdo aktivně zde na foru věnuje jeho glosování. Za to má iriska plus. Zvlášť pokud zde nehraje a nikoho tu nezná a nikomu nenadržuje. To je přímo poklad.
Škoda, že v podstatě každým svým příspěvkem sama sebe usvědčuje ze lži. A pro Chaloupku odvádí do budoucna medvědí službu.
Pokud tedy nepracuje ještě pro někoho jiného.......
 
tady byl asi problém z začátku, kdy si nesedli s lyvem a ted mi přijde, že už to jede stylem páté kolony.... do té doby bylo zpravodjství docela vyvážené, ale pak se to začalo sypat...
 

DeletedUser

Guest
Tak podle ohlasů ze serveru už se vyjasňuje situace

Bratrstvo neohrožených posílá první útoky směrem k alianci Chaloupka.
Otázkou zůstává, jestli jeli první jako nedočkavci, nebo pro čest a slávu, nebo jestli byli zmanipulováni
a pojedou první aby se vyzkoušelo jak na tom je Chaloupka s obranou a někoho dalšího to nestálo jednotky.
Je také ve hře varianta, že jedou jen jako klamné cíle a zítra bude všechno jinak.

Každopádně server se začíná polarizovat což bude určitě ku prospěchu věci.

Škodolibě musím konstatovat, že Chaloupka přišla o první město. Sice to odnesl hráč(ka) z Chaluopky,
ale jak jsem byla ujištěna není to akademie budou to dvě stejněhodnotné ali.
Gratuluji mnou již jednou chválenému (vámi podceňovanému) hráči Charlenar

Ale na druhou stranu jak jsem psala včera, že Chaloupka územně plánuje ve velkém dnes opět nezakládali někde jen chaloupku, ale rovnou sídliště. 5 měst téměř v jeden čas a na jednom ostrově hezká práce.

Grepostat:
Chaloupka +6 měst
Afterlife nic zřejmě usilovně zbrojí
Lama Team +3 města
***ODPADLÍCI*** +4 města
-ELITA- +2 města / -4 města
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nádherné!!!!!
Ale prosím o doplnění podrobností o Chaloupce. Je tam toho o ní tak málo
 

DeletedUser9242

Guest
Nádherné!!!!!
Ale prosím o doplnění podrobností o Chaloupce. Je tam toho o ní tak málo

Já ti to doplním: Jsme naprosto normální lidi, tak jako jsi ty nebo ostatní. Grep hrajeme pro zábavu a kdybychom nebyli v žebříčcích na prvních místech, tak o nás nikdo ani neví. Proč tedy pořádat hon na čarodějnice ( i když je fakt, že holek je u nás také hodně, oproti jiným aliancím)?
 

DeletedUser

Guest
Zkusím to naformulovat tak, aby se Chaloupka objevila co nejméně, ale jak píše Ariana
jde to ztuha, když i ostatní aliance uzavírají pakty, aby jí pozlobily.

Dnešní ráno bylo ve znamení velkého očekávání.
Vyjedou hráči Bratrstva neohrožených vedených stratégem Firstazazelem?
Nakonec nenašli odvahu, nebo dostatek armády (i když ještě mají čas).
Ve hře ještě pořád zůstává varianta rozkolu mezi dvěmi osobnostmi vůdčích sil tohoto tažení.

Očekávala bych, že když se podařilo několik vzpour vyvolat,
dnes zaútočí spojené síly mocných Afterlife spolu s Bratrstvem.
Výsledek: zero, nothing, niente, gar nichts, hakuna kitu.

Grepostats:
Podle útočných bodů ve statistikách bych zřejmě ani nezjistila,
že se včera nějaká ofenziva Bratrstva neohrožených konala.
Podle obraných bodů u Chaloupky bych označila dva hráče u kterých se trochu bojovalo.
Jinak nic nevybočuje ze statistického průměru.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser10685

Guest
Stejně už ti nikdo, iriskoirisko, nevěří, že vše co píšeš máš pouze ze statistik... to bys musela mít ještě křišťálovou kouli...
Jinak věřím, že i jiné aliance mají bohatý a pestrý život, plný bojů, zrad a spojenectví. Snad se ti podaří napsat i o těch níže položených na žebříčku.
 

DeletedUser

Guest
Stejně už ti nikdo, iriskoirisko, nevěří, že vše co píšeš máš pouze ze statistik... to bys musela mít ještě křišťálovou kouli...
Jinak věřím, že i jiné aliance mají bohatý a pestrý život, plný bojů, zrad a spojenectví. Snad se ti podaří napsat i o těch níže položených na žebříčku.

Strašně ráda bych, konec konců info o Bratrstvu neohrožených je sonda až na 7mé místo v žebříčku aliancí.
Bohužel info z aliancí se získává nesnadno. Ale pracuje se na tom.
 

DeletedUser

Guest
Původně jsem nechtěl ale napíšu to_O to město jsme především přišli proto,že hráč k nám už se vzpourou přišel.Bylo to v hodně pozdních hodinách a většina lidí to zjistila až ráno a na adekvátní reakci bylo prostě pozdě.Nicméně hráče nevyhodíme.Prostě začal znova a třeba jednou bude velkou oporou :)
 

DeletedUser11713

Guest
Zkusím to naformulovat tak, aby se Chaloupka objevila co nejméně, ale jak píše Ariana
jde to ztuha, když i ostatní aliance uzavírají pakty, aby jí pozlobily..

To si děláš legraci? A co, že se chaloupky paktují třeba s odpadlíkama a bůhví s kým ještě? O tom nenapíšeš viď?

Tohle je fakt ubohé :)
 

DeletedUser11271

Guest
"To máš z toho s kým se taháš. S nějakým rudým, anarchistyckým, bolševickým nokem."... :)
Hele Live iriska psala že hání info... tak jestli víš něco co zde nezaznělo a máš chuť a žaludek na to to tu ventilovat tak to zde klidně napiš... Iriska bude určitě moc ráda za každý drb navíc... :-(
 

DeletedUser

Guest
Tak jsem zatím rozpačitá. Informace docházejí takové kusé a neúplné.
Každopádně aliance Afterlife také zaútočila.
Pečlivě sleduji, jestli se někde konečně objeví nějaké obsazené město, ale zatím nic.
Takže asi obránci zatím lépe organizovaní.

Útoky Bratrstva neohrožených definitivně byly pouze návnada. Druhý den se pokusila zaútočit aliance Afterlife,
ale zřejmě při pokusech o vzpoury narazili na nečekaný odpor a nezbylo jim nic na útok před kolonky.
Třeba ještě někde mají nějakou tajnou armádu, ale zatím kam jeli tam umírali.
Zajímavé bude sledovat jak zareaguje vedení Bratrstva neohrožených.
Nevěřím, že se Firstazazel smíří s pozicí návnady, která bude posílat armády na smrt.

Výsledek bych nechtěla předjímat, ale vypadá to, že útoky zatím pomáhají alianci Chaloupka,
která se dostala už i na první místo v hodnocení obránců. Z toho plynou krásné kulturní body a místo
pro nová města.

Další zajímavou informací je hromadný odchod hráčů Lama Teamu a založení nového seskupení Provizorní
Zatím se nepodařilo sehnat vyjádření ani z jednoho tábora, takže na doplňující zprávy musíme vyčkat.

Vaše Iriska
 

DeletedUser

Guest
Hráč xAlpha Male z aliance Afterlife dobyl město hráče Vševěd z aliance Chaloupka dnes v 13:48 hod.
 

DeletedUser11706

Guest
a apfasamec ,to bude brat jako velke víteztví ,dejte mu metal :) :-/
 
Nahoru