• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vaši zvědové spatřili hordy lodí, které se shromažďují na obzoru. Vaším úkolem je potápět lodě v mlžných mořích a bránit své vody! Taková akce samozřejmě potěší bohy a Áres vás odmění jedinečnými odměnami. Odpovíte na jeho volání?Více informací najdete na herním fóru

Stalo se na fi

zajímalo by mě, proč má lyve ban? to se tu skutečně nemůže normálně diskutovat? měl pravdu v tom, že navážet se do ostatních můžou jenom protěžovaní přispěvovatelé (přispěvovatelky) a ti ostatní musí kušovat? Parafrázovala bych heslo jednoho zdejšího moderátora, které zřejmě upadlo do zapomnění - nemusím s ním souhlasit, ale nebudu mu bránit v projevování jeho názoru....

tohle se tu evidentně nedodržuje, viz třeba smazání mého naprosto nevinného příspěvku, kde jsem poukázala na porušování pravidel právě protěžovaným přispěvovatelem....
 

Thasoss

Grepolis tým
No, on je rozdíl někoho tlouknout tvrzeními ze hry nebo ho rovnou slovně napadat. :) Tvůj příspěvek byl smazán, jelikož se jednalo o reakci na post od irisky porušující pravidla. Šlo o spam naprosto nesouvisející s tímto tématem + sám o sobě byl v rozporu s bodem v §2 - je zakázáno kárat ostatní uživatele za jejich pravopis, právě na což si i sama upozornila a což jsem i pořešil adekvátním trestem. Pokud bych něco já nebo kolega přehlídl, není problém mi to nahlásit buď přes PM s odkazy na dané pasáže, či přes trojúhelník s ! pod daným příspěvkem.

Nikdo nechce, aby ostatní "kušovali", bez protinázorů to není žádná diskuse, ale pokud to není vedeno ve slušné formě, tak bohužel. Toliko k tomu.
 

DeletedUser

Guest
Parafrázovala bych heslo jednoho zdejšího moderátora, které zřejmě upadlo do zapomnění - nemusím s ním souhlasit, ale nebudu mu bránit v projevování jeho názoru....

tohle se tu evidentně nedodržuje, viz třeba smazání mého naprosto nevinného příspěvku, kde jsem poukázala na porušování pravidel právě protěžovaným přispěvovatelem....
a) nejsem moderátor
b) není to moje heslo ale upravený Voltairův citát
c) tento citát dává najevo, že podpoříme vyjádření názoru i když s ním nesouhlasíme, nikoliv to že budeme tolerovat buranskou formu jeho vyjádření.. lidé nejsou trestáni za to co říkají, ale jak to říkají..
a pokud nejsou schopni vyjadřovat se v souladu s pravidlyy fóra, která nejsou nic víc než pravidla slušného chování, tak nevidím důvod proč to tolerovat..

a ano může se tu normálně diskutovat, to by tady ovšem někteří museli normálně diskutovat...
jenže místo normálí reakce na jakoukoliv zprávu ze světa, zde čteme obyčejné osočování, mnohdy vulgární...
a to není normální diskuze..
 

DeletedUser

Guest
Koukám, že u pana Thasosse nejlepšího z nejlepších se nic nemění. A pan nemoderátor Sultan má pravdu. Může se tu normálně diskutovat. Třeba tou o Popelce

Karty jsou rozdány. Esa na správných místech. Lidi na správných místech. Některé věci se nemění.
Ale proč jen na to forum chodí tak málo hráčů?
 

DeletedUser

Guest
Ano karty už jsou rozdané,
ale nikdy nevíš co má soupeř
z čím na stůl vyjede
ve chvíli kdy jsi myslel že je jeho konec, tomu věř.

Co se týče chození na forkum,
divíš se že tu moc lidí nění
pro ně není tato hra životem
je to od reality odpočinutí.

Mají ali
s ní ochranu
a to jim stačí
pro odpočinek a zábavu :)
 

DeletedUser

Guest
Koukám, že u pana Thasosse nejlepšího z nejlepších se nic nemění. A pan nemoderátor Sultan má pravdu. Může se tu normálně diskutovat. Třeba tou o Popelce

Karty jsou rozdány. Esa na správných místech. Lidi na správných místech. Některé věci se nemění.
Ale proč jen na to forum chodí tak málo hráčů?

Protože je málo Irisek, které se nenechají odradit pár vyhvězdičkovanými odpověďmi.
Tohle téma je tu týden a podívejte se na sledovanost témat na světě fí.
Ten kdo tu neustále hlásá, že moje názory nikoho nezajímají mě zřejmě osočí, že nějakým komplotem
nejspíše se supportem a moderátory si tam ty počty shlédnutí falšuji, ale co, hlavně že je o čem psát.

Statistiky budou až zítra - čekám na grepostat, protože jsem zvědavá jak se bude Lyvemu líbit statistika útočných bodů za dnešek.
Chtela bych to dát do kontextu s tím, že jak tu někdo tvrdil, se v Chaloupce dnes, konkrétně u hráče last11, "zabírali mrtvoli". :-D

Podotýkám, že to není nic proti něčímu pravopisu, neb já se poučila, ale jen citace.
Pokud by snad citace byla vyhodnocena jako oprava něčího pravopisu,
hájila bych se §2 Pravidel fóra odrážka 1
• Komunikovat je povoleno pouze v češtině a slovenštině, případně pro menší skupiny jiných národností také v angličtině. Ostatní jazyky nejsou tolerovány.

slovo mrtvoli skutečně ve slovníku jazyka českého, slovenského ani anglického nenajdete
google překladač odhaduje bosenčtinu, ale překlad stejně nemá :-(

to bylo samozřejmě jen pro odlehčení

Vaše Iriska
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Koukám, že u pana Thasosse nejlepšího z nejlepších se nic nemění. A pan nemoderátor Sultan má pravdu. Může se tu normálně diskutovat. Třeba tou o Popelce

Karty jsou rozdány. Esa na správných místech. Lidi na správných místech. Některé věci se nemění.
Ale proč jen na to forum chodí tak málo hráčů?

Protože když sem někdo přijde něco napsat tak se od něj jiní navážejí, sami ovšem nic nevyplodí...
a ne to není sarkazmus, to je přímá a pravdivá odpověď na Tvůj dotaz..

já pořád čekám kdy nám sem něco zajímavého o Fí napíšou lidé, kterým se zdá že se zde nedá nic napsat, přitom se o nic rozumného ani nepokusili
 
ano, skutečně elegantní odpálkování.... žasnu nad inteligencí přispěvovatele....chytat se neustále jedné chyby a tím zesměšnovat svého oponenta...

pro moderátory - jenom cituji z vedlejšího tématu...

dodala bych ještě jednu věc, dlouhodobí hráči ví, zvlášt u vzpoury, že se nedá moc porovnávat počet utočných bodů u rozdílně velkých aliancí. protože pokud jede malá aliance proti betonu, tak první utoky logicky dostanou minimum utočných bodů a mají max ztráty. a stejně tak obrana menší ali v městě, kde má vzpouru je menší a tím pádem utočící strana má nižší ztráty a větší bodový zisk...

tady je to spíš už o chytrosti a zkušenosti menší ali, než o masivnosti prováděných akci... takže se tu trochu srovnávají jablka s hruškami
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Guest
Začnu tím, že se rozdávají medajle za útočníka a obránce dne.
Bohužel jsem odkázána na statistiky z Grepostatu takže výsledky vidím až druhý den a špatně se to hledá.

12.2. - útočník dne xAlpha male - 1306 bb
13.2. - útočník dne Lyve - 1654 bb
14.2. - útočník dne Mourek - 2441 bb

když se vrátím ke včerejšímu tématu tak při zabírání "hráču z MRA aliancí"
jak tu psal Lyve získalo:

prvních 15 hráčů z Chaloupky 7321 útočných bodů
prvních 15 hráčů z Afterlife 4267 útočných bodů

Chaloupka 11 měst s celkovým počtem 34772 bodů (průměr na 1 město 3161 b)
Afterlife 10 měst s celkovým počtem 28980 bodů (průměr na jedno město 2898 b)

obrázek o tom, jestli měl Lyve pravdu si každý udělejte sám.
Jen pro srovnání pro ty, kteří nesledují statistiky denně a nemají takovou představu co ta čísla znamenají.
8.000 útočných bodů je např. pro alianci Bratrstvo neohrožených, součet všech útočných bodů celé aliance za poslední 4 dny.

dodala bych ještě jednu věc, dlouhodobí hráči ví, zvlášt u vzpoury, že se nedá moc porovnávat počet utočných bodů u rozdílně velkých aliancí. protože pokud jede malá aliance proti betonu, tak první utoky logicky dostanou minimum utočných bodů a mají max ztráty. a stejně tak obrana menší ali v městě, kde má vzpouru je menší a tím pádem utočící strana má nižší ztráty a větší bodový zisk...

tady je to spíš už o chytrosti a zkušenosti menší ali, než o masivnosti prováděných akci... takže se tu trochu srovnávají jablka s hruškami

Nesouhlasím statistika je jako ostatní matematické disciplíny přesná a neumožňuje příliš nejednoznačných výkladů.
Takže jablka z hruštičkami uřčitě ne. Malé aliance určitě nikam neůtočí (alespoň ne masivně),
takže se spíš bavíme o alianci s menším počtem hráčů.
Útočné a obrané body nevyjadřují sílu útoku, ale aktivitu hráčů.
Pokud měl včera Mourek 2441 útočných bodů tak to není jen o tom, že měl velkou armádu,
ale i o tom, že protivník slušně bránil (hráč kosmos 1604 obraných bodů),
ale bohužel mu nepomohla aliance.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser10685

Guest
Dovolte mi technickou poznámku:

Statistika je pouze tak přesná, jak přesná jsou data, ze kterých vycházíš. Umožňuje mnoho různých výkladů, nikoli jen jeden. Statistika je oblíbenou zbraní populistů, demagogů i fanatiků právě proto, že lze snadno zamlžit, zamlčet vhodné či nevhodné, atd... Čísla sama o sobě jsou přesná a průměr několika hodnot nelze nijak obejít nebo změnit. Ale výklad výsledků či způsob jejich podání měnit lze.
 

DeletedUser

Guest
Dovolte mi technickou poznámku:

Statistika je pouze tak přesná, jak přesná jsou data, ze kterých vycházíš. Umožňuje mnoho různých výkladů, nikoli jen jeden. Statistika je oblíbenou zbraní populistů, demagogů i fanatiků právě proto, že lze snadno zamlžit, zamlčet vhodné či nevhodné, atd... Čísla sama o sobě jsou přesná a průměr několika hodnot nelze nijak obejít nebo změnit. Ale výklad výsledků či způsob jejich podání měnit lze.

Pokud zde máme uzavřený a systémem generovaný soubor dat, bez zásahu vnějšího světa,
odpadá poznámka o sběru a přesnosti vstupních údajů.
Takže statistika jako matematický nástroj žádný dvojí výklad neumožňuje.
Mnoho různých výkladů umožňuje pouze převod do "hovorového" jazyka.
Vždy se najde někdo, kdo bude tvrdit, že sklenice je poloprázdná, jiný jí vidí napůl plnou.
A jak se na fakultě často říkalo, poloviny jsou vždy stejné, jenže větší polovina z vás nedává pozor ...

Čísla nelžou jen lidé, kteří je prezentují :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak co je tu nového ?

Trochu jsem se porozhlédla a musím zmínit přestupy hráčů už asi definitivně končící aliance -ELITA- do aliance Afterlife.
Doufejme, že je nepostihne podobný osud jako přestupující z Lama Teamu (viz hráč Genaro)

K posilování pozic (já bych to opět nazvala požíráním nehrajících) se uchýlilo v této době vícero aliancí.
Zřejmě větším hráčům chybí morálka a KB na další města a malí hráči ještě nic solidního nezaberou.

Uvidíme kdy se zase strhne nějaká zajímavá akce. Jen bych ještě zmínila optimisticky naladěného hráče Ondron1, který sice v minulém pokusu neudržel zabrané město na území nepřítele,
ale v žádném případě ho to neodradilo. Další město Mezi vlky ve verzi 2.0 je na světě.
Držíme palce.

Zajímavě tichou strategii volí aliance Róninové, ale zatím se jeví jako pracovití.

Jestli to do nějakého zásadnějšího střetu bude takhle neakční,
pojďte tu trochu podebatovat o nějakém jiném tématu.
Co třeba vaše zkušenosti s novým nastavením jednotek, nové výzkumy, věčně diskutované téma Trirémy ano/ne ...
 

DeletedUser11704

Guest
Uz si nam pomalu zacinala chybet, ono zacnu tim ze medaile za utocnika/obrance moc s obdrzenymi BB nesouvysi, takze neni az tak podstatne kdo mel kolik BB v ten den pokud ji ziskal, co se tyka trirem - ne, zbytecna jednotka. Mozno ve svete bez vzpouriale tu rozhodne ne. Ono ja byt lidma v top 10tak slapnu na pedal protoze hranice 50 000 bodu je dost podstatna hlavne co se tyce odmen :) takze za par dnu tu rozhodne neco vypukne, typuju rushovani hektora a kulturni urovne a pak farmeni harpii (ktere se pod 50k moc farmit nevyplatej) a dvojitych bb (dbp). a mesta na ostrovech souperu, hm, uprimne si nemyslim ze tento server je kvalitove tak vysoko ze by to zatim necemu vadilo.
 

DeletedUser

Guest
Moc jsem nepochopila myšlenku, že bb (útočné/obrané) nesouvisí s oceněním útočník/obránce dne.

Navíc jsem útočné body uváděla proto, že jsem to dávala do kontextu s příspěvkem Lyveho o zabírání hráčů z neaktivních aliancí.
Do srozumitelného jazyka přeloženo chtěla jsem ukázat, že hráči z aliance -ELITA- v té době ještě kladli vcelku tuhý odpor.

K těm nově přenastaveným jednotkám. Já osobně bych Trirému úplně nezatracovala.
Myslím, že v několika útočných městech (ve kterých stejně musí být nějaká loď jako doprovod k transportům)
by se mohly trirémy stát vhodnou náhradou dosavadních Ohnivek. Svoji úlohu jako doprovodná útočná loď splní lépe než Ohnivka
(rychlost). Trochu větší náklady na pořízení většinou hráči řeší jen v začátcích hry, kdy je surovin nedostatek.

Zároveň aktivnímu hráči umožňují rychle a efektivně bránit stačí si s pár "útočných měst" poslat doprovodné lodě a je na světě i velmi slušná obrana.
Ano klasika s jasně diferencovaným charakterem měst na birková, ohnivková, ... má svoje výhody,
ale myslím, že po rebalancu jednotek, by se mohla trimka stát plnohodnotnou zbraní.
 

DeletedUser11704

Guest
Nema to co delat s bb protoze nejde oto kolik bb udelas ale jak i u oceneni - zabil si 25000 jednotek, jde prave o pocet zabitych jednotek za den a ne kolik z toho ma clovek bb, vsimni si kterej kolvek den, vzdy mel nekdo vic bb nez ten co dostal medaili, asi nahoda, ale jasne to naznacuje ze na bb to nezalezi.

A k tem trimeram, 363 ls je proste 363 ls a nic je nenahradi :)
 

DeletedUser

Guest
Ověřím tuhle teorii z výpočtu přímo ve hře, ale myslím, že se počítají skutečná místa ve statku tedy bb.
Já sama jsem vás, kteří dostali medajli hledala tak, že jsem našla toho, kdo měl nejvíc bb a pak jsem koukala na profil, jestli tam máte viditelné ocenění.
Jediná vyjímka pokud vím, kdy se nepočítají jako jednotky místa ve statku, je při rozdělování
bodů při obraně více hráči, takže ti co brání pěchotou dostanou víc bb než ti co tam mají birky.
Jinak myslím, že se vždy používají pro výpočet místa ve statku, ale ještě to ověřím.

Jasně, že full město Olek je do útoku síla, ale musíš k němu ještě mít další město birek.
Když se to sečte dohromady tak už to taková sláva není.
Dvě města trimek by asi nadělala větší paseku a navíc by se ještě uměla bránit.
Ale říkám je to námět k vyzkoušení.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11452

Guest
Podle mě se to ocenění opravdu získává za počet jednotek a ne za bb, protože jeden den jsem měl o 200bb více než Lyve, bohužel to ocenění získal on. Soudím podle toho že jsem měl bitevní body za dvě sestřelené osidlovačky.. Jinak na starý dobývací systém se trirémy opravdu hodí ke kolonizačce, aby ti jí nesestřelili hnedle po dosedu, můj názor...
 

DeletedUser10685

Guest
Ohledně trimek, na to bude asi spousta názorů, to by asi chtělo samostatný vlákno...
Nesrovnalost v rozdílu mezi cenou dne a bb je podle mne způsobená tím, že se obě věci počítají v různých časech.
 

DeletedUser11704

Guest
To bude asi ono, dnes to bude asi tesne :) takovej game changer :-D
 
Nahoru