• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Diskuze světa Helike

trochu to shrnu byla tu dnes debata o tom jak se vede na tomhle světě a já jsem ali pand napadl v šikanování aby přestali naši hráči od draků nebo bandy hrát kvůli šikaně na tomhle světě a s tím přišlo osočování mé osoby jak to všem všude kazím, když jsem tu reagoval na ostatní reagovat určitě jsem uklouzl a omlouvám se vám někteří kde jsem uklouzl, ale tím se nic nemění jak se někdo brání a vrací stejným údorem tak je špatný jak tu už pár lidí psalo od pand a při tom se jen bráním.
Odkazují na jiné světy a o těch nic nevím už, ale určitě se vám podaří zešikanovat kohokoli jste prostě aktivnější to vám neberu, ale ukazovat na koho chcete že někde někdo něco udělal není správné.
Tady jsem se bránil jen proti šikaně o spoustě fejků aby lidi přestali hrát to už je dokázáno že to uděláte mi celkem aktivní hráči u nepřítele vám vadíme a nejspíš jsme schopni to ukončit, kvůli té šikaně útočků tím myslím hodně a ne jen u někoho kdo nereaguje
 
twl co to tu meleš o šikaně?

Že jste se na***** pres neaktivce na naše ostrovy a pak jsme je zaraz ty mesta brali?

Jeste chvili tady mel o šikaně a nastehuju se k tobe a dostaneš ji. A pak můžeš o šikaně napsat knížku.

ŠIKANA ŠIKANA...
To že aliance funguje a že jsme schopni se domluvit kdy, kam, co a jak,to je šikana?...

Za chvíli dopadneme tak,že vyjedou dva utoky od dvou ruznych hráčů a bude se psát, že je to šikana.
 
Proč zrovna kovi mluví o spamu? :D víš jak se říká tomu co jsi napsal? sra*ní si do huby :D

Já se s tebou nebudu normálně bavit po tom co jsem už asi po 100té zjistil jak hraješ.

Spamuješ na každém světe každého koho na mape potkás..mimochodem,ja ti nevím,ale nesla ti dnes do mesta kolka?..třeba to byly fejky?..


mimochodem,neni to tak dlouho co si mi jel na více mest z jednoho spam,hmmm...

To mám dohledat konverty jak spamujes naše?
To to mám hodit sem?


A nejvíc se mi íbí jak to @tomx1 lajkl... :-DDDDD
:D lajk byl kvuli tehle casti textu.. "asi chcete jen aby všichni přestali hrát mimo vás to chápu aby jste všechny světy vyhrávali bez soupeřů." To se tyka par nejmenovanych pokrytcu (ty ne :)) kteri jsou na oko radi za konkurenci, ale realne by to nejradsi meli jako singleplayer aby se mohli kochat na sve stats a vynalozeni co nejmensiho usili ve hre.
Zbytek se me netyka, protoze na Helike nehraju. Kazdopadne zastavam nazor ze jakykoliv spam s cilem neceho dosahnout je znakem lamství a neschopnosti hrace dosahnout to normalnim zpusobem. Jina vec je kdyz nekdo prokazatelne jen oplaci.
 
twl co to tu meleš o šikaně?

Že jste se na***** pres neaktivce na naše ostrovy a pak jsme je zaraz ty mesta brali?

Jeste chvili tady mel o šikaně a nastehuju se k tobe a dostaneš ji. A pak můžeš o šikaně napsat knížku.

ŠIKANA ŠIKANA...
To že aliance funguje a že jsme schopni se domluvit kdy, kam, co a jak,to je šikana?...

Za chvíli dopadneme tak,že vyjedou dva utoky od dvou ruznych hráčů a bude se psát, že je to šikana.
když se normálně útočilo tak jsem neřekl slovo a že omopy se jako vždy jen uklikl se 100 útoky a více je jasně šikana klidně si poslužte budu to řešit jak jsem psal se supportem děláte to furt a sám jsi odpověděl aby jste byly jediní hráči na grepu uvidíme co na to INNO jestli jim vyhovuje jediná ali co šikanuje ostatní aby tu zůstali jen oni(tím myslím vy) a nikdo jiný
 
když se normálně útočilo tak jsem neřekl slovo a že omopy se jako vždy jen uklikl se 100 útoky a více je jasně šikana klidně si poslužte budu to řešit jak jsem psal se supportem děláte to furt a sám jsi odpověděl aby jste byly jediní hráči na grepu uvidíme co na to INNO jestli jim vyhovuje jediná ali co šikanuje ostatní aby tu zůstali jen oni(tím myslím vy) a nikdo jiný

to byla pouze reakce na tvojí akci předchozí den, takže nemá význam psát ani supportu :cool:
 
Nedá mi to nevyjadriť sa aj mne...
Tá nová partička čo sa tu rozšírila za ten rok čo som nehral je docela fascinujúca... Nič toxickejšie som asi za tú dobu co túto hru hrám nevidel...
Začnem od začiatku... Začal svet a hráči z oného spojka si začali hned praskať ochrany aby sa mohli bodovať medzi sebou a mať v dobe ochrany 5-6 miest a obrovský náskok, úprimne by som povedal že to nekončilo po dobe ochrany kedže stále bol niekto od nich mimo spojenectva alebo v inom spojenectve ktoré nemalo nič spoločné s tým ich. Heraklovanie letiek bude taktiež samozrejmosť pretože pred rokom kedy to nebolo až tak populárne neexistuje aby niekto letel na každé SOS ktoré sa vyskytne... Záchrany olkami by som dokázal napočítat na prstoch jednej ruky aj keby som prišiel o polku prstov. A tu to začína... Robia to oni? v pohode, mechanika hry... robíme to my? Fuha, hned mi prídu 3 velmi nahnevané správy ako zabíjame Grepolis a že možno keby sme sa nebodovali navzájom tak by sme to SOS aj sundali...
Zakladatela nepriatelskej aliancie som si musel zablokovat po prvom mesiaci hry, to pokrytectvo sa nedalo ani čítať...

Tento svet bol náhodne vyskládaná aliancia VS All stars, preto sme mali aj vela interných sporov a nezrovnalostí ktoré nás topili prvé 2 mesiace, ked sme sa ich zbavili a z toho obrovského poškodenia dostali späť na nohy a dostali sa do ich zadných línii tak Pandy zbystrili. Pretože väčšina ich ludí sa budú musiet svetu venovať nie 2 minúty denne ale až 10 minút kvôli uhýbaniu útokov, a tak prišla dalšia fáza z ich nabitého verím že každosvetového programu... Zničit top 1 hráča od nepriatelského spojenectva... Dostali sme najväčšiu ranu do jadra nášho spojenectva ked ste nám začali spamovať útokmi nášho top hráča, ano náš hráč padol velmi rýchlo a hodil sa hned na dovo, ale ani sa mu nedivím, prestal a napísal mi že po 5 rokoch aktívneho hrania CZ grepu sa asi už neprihlási a ja mu to za zlé nemám, išlo nanho od 100-500 útokov naraz v jeden čas až do doby kým mu dovolenka nezačla a oni si pomaly nevyberali další ciel... a čím si to zaslúžil? Pretože vraj točil nepriatelov vo dne aj v noci, tomuto výroku velmi neverím pretože hráča poznám, ak "točil v noci" tak to nebolo útok každých 10 minút, skôr iba otukávačka miest a kdo zapol domku bol ok a kdo nezapol tak sa skúšalo dalej či hraje/spí... hráč vždy šiel 1vs1 čo sa týkalo útokov a nie rómske potyčky typu 50 na jedného... Neverím že niekomu bránil v spánku/hre/reálnom živote alebo niečo podobné...

Nedá sa mi podotknúť že ciel spamu som bol na menšiu chvilku aj ja a bolo vtipné pozorovať ako hráč na mojom ostrove čo sa celý svet na mna dal 200 útokov tak 195 bolo práve v dobe spamu (asi 3 hodinové okno), iný čo so mnou na ostrove neboli tak samozrejme neútočili nikdy predtým, iba na čas spamu,

Taktiež sa mi nepozdáva aké nenávistné komunity sa tu skládajú kvôli tomu čo sa stalo "tam a hentam" viz bleskovanie každého mesta hráča kvôli niečomu čo sa stalo na inom svete, jednoducho znemožniť hráčovi rekrutáciu a znechutit hru pretože každý den môže stavať tie isté budovy znovu a znovu.
Vela hráčov s ktorými som hrával volakedysi a tahali sme za jedno lano sa otáčajú dnes proti mne a tvária sa ako keby sme spolu nikdy nehrali, v správach iba toxicita, urážky, žiadna normálna civilizovaná ludská debata, to isté vidím aj ako niekto nakladá na zakladatela aliancie pod ktorou hral X svetov po sebe a nevadilo mu že vyhrával tie svety, našiel ale iného koňa a hned sa štartujú ohnivé debaty o bývalých vodcoch ali :)

Prikladám jeden obrázok ktorý je výsmech celého českého Grepolisu a aj supportu že na niečo také odpovedali vôbec, o ohnutie pravidla, o prejdenie presne na hrane danej hranice aby ste mohli pokračovat v tej nechutnej hre a nedokázali byť potrestaný

To bude jeden z dôvodov prečo na CZ Grepolis pravdepodobne už nevlezem, a dopadne takto vela ludí čo proti vám bude hrať, ako písal už niekto na diskuzii na iný svet hráte tu frontu jak hovada tak nemožete byť prekvapený až zostanete hrať grepo singleplayer

Na záver chcem poďakovať
Gaius Iulius za čistú hru, rešpekt, vážim si že si sa nezapájal do spamov ani neobtažoval osobné životy hráčov každé 2 minuty
SmartCzLp - taktiež hral frontu s rešpektom, občas nočný útok ale to k tomu patrí
 

Přílohy

  • obrázok_2023-06-23_215709176.png
    obrázok_2023-06-23_215709176.png
    284,6 KB · Zobrazení: 54
Necejtíme potřebu se nějak obhajovat.

Ti co na tom světe jsou ví jak vypadají fajty a kvalita aliancí.

Autor toho románu ví polovinu věcí co jak je.

A napsat to tak abych druhou stranu poškodil a pomluvil co nejvíce,tak to umím taky, ale dělat to nemám za potřebí.

No nic,jdeme rozebrat pár draků,hoja.
to určitě nemáš zapotřebí však jsi psal co si myslíš já taky
 

Thasoss

Grepolis tým
Tohle je klasické "hoď kamenem, kdo jsi bez viny". Aktuálně probíhá několikadenní manažerský mítink, takže nemáme kapacitu některé věci rozhodovat v reálném čase. Nicméně události posledních dní vedou pochopitelně k myšlenkám, zda nakonec nebude nejlepší nechat vás hrát přesně tak, jak uznáte za vhodné, bez zbytečných zásahů z naší strany.

Následující slova jsou mým čistě osobním postojem a vnímáním, neodráží nutně názor ostatních členů týmu či společnosti. Není to konzultované stanovisko.
Dříve byly hromadné alianční akce běžná věc. Nikdo kvůli tomu na support nepsal. Pro obsazení města je v late game často prakticky nezbytné podrobit protivníka celodennímu tlaku, točit útoky a průběžně likvidovat nesynchronizované podpory. Dneska se hráč odváží na někoho poslat 30 (mnohdy normálních) útoků a už z toho máme na supportu výhrůžnou zprávu, že jestli toho člověka nesestřelíme, tak teda bude dělat to samé: akorát to bude provádět všem členům té aliance. Ti o počínání svého spoluhráče mnohdy ani nevědí a pak se z toho strhne pípací mela, kdy původní viník ani nemá koule se svým spoluhráčům přiznat, že to rozpoutal. Svede to na protivníka nebo na support. Hráči svým spoluhráčům čím dál častěji lžou (lež o množství údajných fejk útoků od nepřítele je jedna z těch drobnějších) a když je někdo lepší, tak se za to musí co nejvíc potrestat. Jenže nikdy netrestáte hráče, trestáte celou hru, včetně sebe samých.

Každý z vás máte právo volby, jestli chcete být součástí problému, nebo řešení. Místo toho tady čtu neustálé vymlouvání se na ostatní: "Já nemůžu hrát normálně, protože..."
 
Muj nazor je, a to uz jsem nekde spominal neco podobneho, ze by jste nemeli vubec resit malé prestupky typu vulgarita ve zprave.. Davat za to bany je uplne zbytecny a nepotrebny zasah do chodu hry, vzdy staci max. upozorneni, nebo to nereste vubec. Jina vec je pokud se jedna jiz o sikanu, diskriminaci nebo podobne, to se samozrejme resit ma. Naopak nechapu, ze omezovani hry spamovanim pohybu a hlaseni udelujete jen "upozorneni".
Pro obsazení města je v late game často prakticky nezbytné podrobit protivníka celodennímu tlaku, točit útoky a průběžně likvidovat nesynchronizované podpory.
Tady to rozvinu - je tady rozdil.. kdyz dela souper regulerni akci na obsazeni mesta, (samozrejme s prevazne ostrymi utoky a podporami, a ne s cilem zasekat hraci mobil, prohlizec..) - tam by jste zasahovat nemeli.. A je rozdil kdyz skupina hracu spamuje hrace den/noc s cilem znemoznit mu jakoukoliv hru a resetnout ho, tam by jste zasahovat meli.
 
Dříve byly hromadné alianční akce běžná věc. Nikdo kvůli tomu na support nepsal. Pro obsazení města je v late game často prakticky nezbytné podrobit protivníka celodennímu tlaku, točit útoky a průběžně likvidovat nesynchronizované podpory. Dneska se hráč odváží na někoho poslat 30 (mnohdy normálních) útoků a už z toho máme na supportu výhrůžnou zprávu, že jestli toho člověka nesestřelíme, tak teda bude dělat to samé: akorát to bude provádět všem členům té aliance. Ti o počínání svého spoluhráče mnohdy ani nevědí a pak se z toho strhne pípací mela, kdy původní viník ani nemá koule se svým spoluhráčům přiznat, že to rozpoutal. Svede to na protivníka nebo na support. Hráči svým spoluhráčům čím dál častěji lžou (lež o množství údajných fejk útoků od nepřítele je jedna z těch drobnějších) a když je někdo lepší, tak se za to musí co nejvíc potrestat. Jenže nikdy netrestáte hráče, trestáte celou hru, včetně sebe samých.

Každý z vás máte právo volby, jestli chcete být součástí problému, nebo řešení. Místo toho tady čtu neustálé vymlouvání se na ostatní: "Já nemůžu hrát normálně, protože..."

Hrozně chci vidět jak se ti proti těmhle aliancnim akcím bude hrát. Jestli se ti po par dnech v kuse tento osobní názor bude stejný ;)


A btw. Souhlasím s coreyem. Trojka je jediná správná volba
 

Thasoss

Grepolis tým
by jste nemeli vubec resit malé prestupky typu vulgarita ve zprave.. Davat za to bany je uplne zbytecny a nepotrebny zasah do chodu hry, vzdy staci max. upozorneni, nebo to nereste vubec.
Tak to ale je celou dobu. Za červen za vulgarity ve zprávách nebyl zablokován nikdo, za květen 2 hráči na 24 hodin, za duben a další měsíce zhruba stejně. Většinu hlášení nebodujeme, protože dané zprávy obsahují 1× slovo typu debil nebo prdel. Když hráč taková slova používá v jedné konverzaci soustavně a ještě je k tomu zjevně myslí jako slovní výpad na protistranu, dostane už varování o 6 bodech (blokace je od 24 nasbíraných bodů). Toto nejnižší varování dostane také, pokud užije tvrdší vulgaritu. Pokud používá v rámci konverzace tvrdé vulgarity běžně a/nebo k útokům, zpravidla dostává dvojnásobný počet varovných bodů. Stále ale ne ban.

Dostat se v rámci jednoho hlášení rovnou na 24hodinový ban vyžaduje opravdu um. V případě trvalého banu za obsah soukromé zprávy už musí jít o něco, co přinejmenším hraničí se zákonem nebo ho vyloženě překračuje, příp. se jedná o malý účet rozesílající pouze podvodné odkazy.

U zpráv hlášených na aliančním/spojeneckém fóru jsme ještě mírnější. Tam od uvedení této funkce nedostal ban snad ještě nikdo. Překvapivě často dostáváme hlášení, kdy hráč nahlašuje svého spoluhráče (asi aby stvrdil své vítězství v "diskuzi" s ním) a v odůvodnění se dožaduje trestu... i když osobně nerozumím tomu, jak by zásah z naší strany řešil doutnající interní problém v alianci. Nedávno jsme řešili několik takových hlášení, kdy hráč nahlašoval i svého spojence. Opravdu složitě se vysvětluje, proč za slova jako „idiot“, „lopata“ nebo „opice“ vyřčená na spojeneckém fóru nám fakt nedává smysl toho hráče vyřadit ze hry, ač se toho jeho spojenec intenzivně domáhá. Ke každé hře patří emoce, tomu naprosto rozumíme. Proto jak v soukromých, tak aliančních zprávách nemáme v úmyslu za to někoho cíleně vyřadit ze hry. Pouze balancujeme, aby se z obratů jako „běž do p***“ nestal standard.
 

Thasoss

Grepolis tým
Hrozně chci vidět jak se ti proti těmhle aliancnim akcím bude hrát. Jestli se ti po par dnech v kuse tento osobní názor bude stejný ;)
Byl jsem ten typ hráče, který preferoval mít celý ostrov pro sebe a hrál především vzpouru. Pokud na ostrov chtěl nepřítel vniknout, samozřejmě na mě udělal hromadnou akci a celý den jsem byl pod náporem masy útoků, která od rána do večera nešla pod číslo 100-150, a útoky po desítkách probíhaly i další 3 dny. Přitom nebylo postižených jen několik měst na tom ostrově, ale celý účet. Nahodilé fake útoky na města v týlu, abych neměl žádný prostor, kam bezpečně manévrovat s útočnou armádou & ji měl pod dohledem. Jeskyně na celém účtu vyluxované do poslední tisícovky. Útoky, které se točily do zblbnutí, aby mi nepřítel průběžně udržoval hradby na 0 a ničil drobky pozemních i námořních podpor. Bylo zapotřebí zkoordinovat několik lidí, aby vojsko poslali na jeden čas. Zároveň se u toho vedly desítky fake útoků na ostatní spoluhráče, aby se báli mi něco poslat a drželi vojsko doma. A to za týden po dozbrojení znova. Takto se běžně hrálo, můj zážitek není výjimečný. Žádné alianční akce, rovnou kobercové nálety, beton se vybíjel pouze při obsazování posledních měst na jinak modrém ostrově. Totéž dělala i moje aliance.

Pochop, že aby jeden hráč něco získal, musí další něco ztratit. Každý chce své město udržet, ale i učinění rozhodnutí, zda má smysl ho držet, patří do strategie. Hra benefituje obránce, takže často můžeš dosáhnout územního zisku jedině tak, že protivníka přiměješ právě k tomu rozhodnutí, že držet tu pozici je moc drahé, a odevzdá ti ji, aniž by musel na betonu zahučet útok celé aliance.
 
Nahoru