• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Blogerský koutek

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Thasoss

Grepolis tým
Nevyplácí, proto málokdo, když je staré koště (půl roku +), mete stále stejně. Kolikrát už nemete vůbec. Člověk si v té práci musí najít jiný, vyšší, smysl než zlatky. :)
 

Thasoss

Grepolis tým
Kdy bude článek o dění během nejdůležitější fáze hry, která určí směr na tomto světě? :rolleyes:
 

DeletedUser1324

Guest
Dnes jsem se dostal na čtvrté místo v populačních bodech. To samozřejmě určilo směr, kterým se celý server bude ubírat. Pokud jsem už i já na těhlech vyšších místech, tak to je něco špatně :)))))
 

DeletedUser7082

Guest
Jak bude trochu času, tak bude .. :)
smiley_emoticons_idea2.gif
 

Thasoss

Grepolis tým
Je to o prioritách, no. Nedovedu si představit, že na blbosti by nebyl čas nikdy. :D Tak snad co nejdřív, dokud je aktuální kupříkladu takové vyhodnocení prvních střetů aliancí a z toho vyplývajících dalších odhadů na další průběh světa. Nic není zajímavější, jak spekulace o tom, co by kdyby. :D
 

DeletedUser7082

Guest
Zdravím po delší době,

došel jsem znova, tak abych naštval dosti hráčů a aliancí. Jste na to připraveni ?

Nebudeme si s nikým brát servítky ..

Už dnes večer na Nově v 18:00
smiley_emoticons_winken4.gif
 

Thasoss

Grepolis tým
A taky nezapomenout na to, že naštvávat lidi není moc dobrý, no. Nespojí si to s tebou jako s bloggerem, ale jako členem týmu, tzn. s týmem samotným. Pokud o tobě lidi vědí, kdo jsi, musíš sakra mírnit slovník. Žádné narážky, žádné urážky, téměř žádná ironie... jinak na tebe ještě nakonec budou chodit stížnosti jako na mě. :D
 

DeletedUser7082

Guest
Blog vždy pobouřil lidi, které jsem v něm nevychvaloval ... Vždy bude někdo naštvaný a někdo spokojený..
smiley_emoticons_flucht2.gif
Ono vždy jsou dvě strany no ..
smiley_emoticons_kaffee2.gif
 

DeletedUser1324

Guest
Takže se tu vlastně píšou věci vysoké kvality, jen je společnost bere jako kontroverzní? A ono je to prostě úplně jednoduchý. Když se napíše taková zpráva o dění na serveru, která je čistě subjektivní, tak se dá počítat taky s tím, že ve stejný moment naštve hodně lidí, protože zřejmě nebude moc pravdivá nebo ideálně podaná.
 

DeletedUser7082

Guest
Moc pravdivá ? :) Vždy čerpám z informací, které jsou pravdivé, ale otázka, jestli si tohle jedinci nebo skupiny dokážou připustit. Blog slouží pro pobavení, pro některé pro zasmání. Prakticky zde svěřuji své myšlenky, o kterých se poté debatuje. Nikomu své názory nevnucuji a jak jsem řekl, část semnou bude souhlasit a část zase ne. Je to jednoduché, tak to funguje u všeho ..
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser7082

Guest
12 dní od posledního rozhovoru a 15 dní od posledního blogu. Docela dlouhá doba co ?

Bylo spoust dotazů "Kdy bude blog ?" "Zase na to prdí ?" Tak jsem tady zas a doufám, že jste připraveni, že si nebudu s nikým brát servítky. Tak už to u našich blogů funguje, kritizujeme a kritizujeme a sem tam někomu dáme bonbón za snahu. Bude to tak i dnes. "Vyčkejte, zapnu pípák, po dočtení tohohle blogu se na mě sletí aliance a hráči. Něco ve stylu, jako slečny po poslední kabelce v akci od Michael Kors."

Pamatujete si .. Ehm .. Jak že se to jmenovali ?
smiley_emoticons_confusednew.gif
Jooo ! Devátá Legie ..
V prvním blogu jsem je komentoval:
Devétá Legie
  • Mm.. 75 členů, zde se nám proti strážcům snižuje šance na nabrání dobrého hráče. Někteří ostřílení zde jsou. Ale znova zde máme nespočet sólo hráčů, kteří byli pozvání přes automatickou pozvánku bez možnosti napsat “Ahoj, já jsem Franta a je mi 23 let a rád hraji grep od světa Beta, rád bych se stal členem vaší aliance” .. Zřejmě vedoucím náboru stačilo “pozveš mě ?
Jak tak koukám, tak už nejsou a došlo na má slova, už nám prdí v hlíně. Místo těch 150 lidí vznikl nějaký odboj, který se nazývá Archa a má tady být prý ta elita. Popravdě 65 členů není žádná sláva, stále je to dosti. Když se na to podíváme statisticky, tak 80% hráčů se poveze a zbude zde 20%, utáhne to ta hrstka ? Je zde natolik ostřílená elita, která má pevné nervy a potáhne tohle velké % lidí ? Jestli budu psát blogy s takovým intervalem 15 dní jak teď, tak v příští blogu bude Archa pouhé jméno v tom předchozím. Možná překvapí, ale za mě se to rozpadne jak domeček z karet.

Mile mě překvapili:

  • Strážci X
  • Strážci Xx
Ačkoliv ztrácí města dosti rychlým způsobem a přeberou jen ti nejlepší z aliance. Tak jsem rád, že se snaží držet, spousta odpadu odpadlo a ze dvou aliancí může být jedna neúplná. Ale to se dalo čekat, držím palce. Každá aliance, co je zde navíc, tak je + v konkurenci pro ostatní. Ale když vezmeme v potaz, že je více než půlka fuč, tak jestli to tak bude pokračovat, tak bychom měli připravovat další náhrobní kámen.


Pár přátel -
smiley_emoticons_lol.gif
Kam jste utekli ? Asi šli na pivko a zapomněli se... Po nějakých přátelích bychom ve hře už nenašli ani zmínku. Uchovejme si je aspoň tedy v paměti.

Exekuce -
Poukážu na tenhle článek. (v tomhle článku se jde dočíst, že šéfka exekutorů není spokojená s nynějším platem) To mělo asi za následek, že se nemohla nadále věnovat Grepu. Byl zde finanční problém a neměla na zlacení svého města a eventu nebo zapomněla na svá města v zápalů protestů a slz pro zvýšení již zmíněného platu ?

R.I.P (Na pár minut v našich srdcích ! ) Na dalším světě při blogu a stejné chybě si na vás vzpomeneme .. :)
  • Devátá Legie
  • Pár přátel
  • Exekuce
latest


Na začátku byly mé tipy 75% úspěšné .
Jak lehce je tahle hra předvídatelná co ? Až mě z toho mrazí. Zkusíme další tip ? Můj tip a vsázím na to 6 svých kosmetických prostředků na hlavu od past po gely, že se nám v brzké době rozpadne aliance T A R T A R O S.
smiley_emoticons_lol.gif


Ale pojďme zpět k Tatarkám. "Hele šampóne, proč si myslíš, že to budou právě Tatarky ?"

No je to jednoduché, stačí se podívat na historii obsazených měst. Aliance dosti ztrácí města, to by tak nebyl problém, ale dochází ke mně od lidí zprávy, jak pár horkých hlav zde předvádí slušné scény. Co jsem tak pochopil, tak pokud sednete alianci do města, tak jediné, co vás čeká, tak je KICK z aliance, aby nikde nebylo zaznamenáno, že aliance někdy přišla o město.

screen-shot-2014-09-16-at-12-53-11-pm.png


Kdo opraví defekt a bude dovezen pod hlínu mezi prvními ? S Kým se budeme loučit ? Strážci ? T A R T A R O S ? Archa? Bude to snad někdo jiný ?

Když se podíváme na TOP 15 hráčů, tak musíme říci, že jsou zde 2 typy lidí.

Použil bych pro tohle své pojmenování.

1.) Bojovník , je to hráč, který si města dobude od nepřítele a posílí tak svou alianci.
2.) Parazit, je to hráč, který přebírá až moc velké množství měst po mrtvých hráčích své aliance. Tihle hráči jsou pro mě zbyteční a spíše parazitující svou alianci. Jsou to sóloví hráči. Možná jim křivdím. Ale myslím si, že každý bojovník chce dosáhnout TOP příček. Ale ruku na srdce. Chtěli by jste se tam dostat přes nepřítele nebo přes svou alianci a své spoluhráče ?

(Než se zde ozvou hráči, že je potřeba brát města i po své alianci, tak ano. Ale v téhle fázi hry není nutné brát naprosto každé 1 +- tam bych nic nehledal, ale vzít větší počet už je
Parazitismus)

top_15.png


1. Bojovníci
  • Dariios
  • s.suler
  • SirrMix
  • jahu
  • kovi1976
  • Pivkules
  • Claudius.Buh
  • istyCZ
  • Morituris
  • Typhoid
  • Poho203
  • valinecek
  • FreakingFenix
2. Paraziti
  • Eldorass - 3 přebraná města od aliance
  • Hyperión - 4 smslnutá města své aliance, vždy se jednalo o velký kousek
Dnešní den jsme našli jen 2 parazity v TOP 15.

a141c39233_97340767_o2.jpg



Jak jsem dříve psal, můj blog je vždy pouze můj názor. Každý může mít jiný, já používám statistiky a zkušenosti. Díky tomu jsem mohl i odhadnout aliance z úvodu, viz. nahoře.

Přeji hezký den,
Poho203/Overak

a zase někdy ?
 

Thasoss

Grepolis tým
No, když hráč skončí, je přeci lepší, když jeho město převezme někdo, u koho se očekává, že je fakt naplno využije... tudíž z toho budou nepřímo těžit i ostatní. Někdo by mohl oponovat, že taková města patří do rukou hráčům, kteří mají pomalejší rozvoj. Ne, je to blbost, na kterou plno aliancí dojelo, protože z těch měst pak ani po dlouhé době žádnou kloudnou armu nikdo neviděl. ;)
 

DeletedUser7082

Guest
@Thasoss Souhlasím, napsal jsem tam, že by hráč měl poté pomáhat získat město ostatním. Ale sám vím, že jsme např. my seděli u nich ve městě a místo toho, aby použil zápalky, které by sestřelily kolku, tak je použil na projížďku jiného hráče, jen aby to provětral, ten mu samozřejmě uhnul. To pak není týmový hráč .. :)

@lukyn 98 Nic jsem si pro sebe neupravil. :)
 

DeletedUser1324

Guest
Jenom se pokusím doplnit a rovnou se vlastně i zeptat. Devátá legie by stále měla fungovat: 13 Devátá legie z Athén 134781 22 6126 Nabrali hodně hráčů, použili hodně jemné síto a vytřídili plebs. I tak se to dělá. Aliance stále funguje.

Pár přátel, kde jsem byl samozřejmě členem, se rozdělilo mezi Immortals a Viking warriors.

Parazitismus mi nějak nevadí ale nechápu, podle čeho se teda přesně řídí. Pokud jsem parazit, tak je to proto, protože zabírám končící členy vlastní aliance? Má je dostat radši nepřítel? Mám si radši zabírat podstatně slabší města a neaktivní hráče ve svém okolí a ztrácet tím drahocenný čas dostavbou jejich měst? 18k bitevních bodů jsem přeci nenasbíral na vlastních hráčích ne? Samozřejmě, že nepatřím mezi takové výborné bojovníky jako Dariios, Sirmix, bezhlavyjezdec a další... Ale na druhou stranu já nejsem v úplném centru dění a silnější hráči se nenacházejí pár minut cesty ode mne. Co se bitevních bodů týče, tak je to bezesporu fakt, že jsem v podstatně horší pozici než hráči, kteří začali hrát v den, kdy server začal (já jsem tu možnost bohužel neměl).
A to tu samozřejmě mluvím jen o sobě. Takový Hyperión, to je úplně jiná liga. Je to výborný hráč a taky se to tak projevuje. Je v topce největších bojovníků i přesto, že zabírá města svých vlastních hráčů! V globálu to vlastně znamená to, že zvyšuje šanci na převzetí města nepřítele pro svou alianci, zatím co on si bere snadné cíle a využívá jejich potenciál naplno. O Hyperiónovi bych si nikdy nedovolil říct, že je to parazit naopak!

A teď se dostávám k samotnému parazitovi, jak ho vidíš ty. Musím se sám sebe ptát, jakou to má vlastně VYPOVÍDAJÍCÍ hodnotu. Hráč může přebírat města svých spojenců a zároveň jim pomáhá bránit / dobývat, města nepřátel. Pochopil bych, kdyby se člověk prostě podíval do tabulky a tam si přečetl číslo, kolik má bitevních bodů. To je (téměř!) jasná informace o tom, jak je platný pro alianci. Má hodně útočných bodů? Zabil hodně jednotek, tím zpomalil a celkově oslabil nepřítele, který je podstatně zranitelnější vůči útokům ostatních. Má hodně obraných bodů? Zabil hodně nepřátel, zpomalil a oslabil nepřítele a znovu tím dopomohl k jejich větší zranitelnosti.
Tím netvrdím, že je to špatně. Jen tvoje idea je špatná.

Jinak posílám imaginárního zlatého bludišťáka. Tohle oproti ostatním "blogům" nebylo vůbec špatný!

Jo a ještě si dovolím trošku rýpnout :)))
"Na začátku byly mé tipy 75% úspěšné . Jak lehce je tahle hra předvídatelná co ? Až mě z toho mrazí" mě mrazí z toho, že pravda je vlastně taková, že nakonec jsi odtipoval jen dvě aliance, z čehož jedna byla naprosto evidentní; "přidat se může kdokoliv". Takže vskutku, tahle hra je lehce předvídatelná ale né pro každého :)))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9683

Guest
Děkuju za hezké označení parazita. :) Ano, sebral jsem města od lidí z ali, protože je dokážu naplno využít k utočení, nebo bránění, ať už při pomoci spoluhráčům v off, či deff záležitostech. :)
Taky jsem jeden z mála lidí, který se nebojí sednout dutým hlavám do města, nebo na ně utočit.
Zapomněl jsi opomenout, že duté hlavy měli v Tartarosu špeha, o kterém veděla celá rada Dutých včetně tebe.

Vyrazil jsem s kolonkou na město, kde jste seděli, od špeha jste se dozvěděli, že pojedu, takže jste kolonku stáhli a za můj dopad na vteřinu posadily olky. :)
A ty jsi se v oz dušoval, jak o tom nic nevíš, přitom sám hráč, rethon dosvědčil, že jsi o tom věděl ty, a nejen ty.

Dále jsi nahlásil našeho hráče Vincka, aby jsi mu mohl sednout do města( dostal ban 24 hodin). Zřejmě jsi dost určitý v pomlouvání jmen, ale sám nejsi férový člověk.
Já se s nálepkou parazita smířím, ale ty jsi lhář a podvodník, a ještě ke všemu udáváš protihráče na support, aby jsi mu mohl s kolegou adrenalinem mohl sednout do města. :) Je mi tě líto.

A když jsem na tebe poprvé vyrazil v noci, tak jsi mi napsal, a hned jsi začal vyhrožovat jak na mě budeš jezdit :) Ano jezdíš, ale ti vojáčci které posíláš po jednom do mých měst, no jestli nic lepšího neumíš, tak to mám docela pohodu. Nemám rád vaší alianci, obecně, ale jen díky Tobě, protože na ní těmihle nemístnými řečmi vrháš špatné světlo. A piš si, že na tohle dojedeš jak ve hře, tak v reálném životě, protože ve hře lhář, v životě lhář. :)

Díky za zábavné čtení, přeju ti pěkný den.

Hyperion.

Jenom se pokusím doplnit a rovnou se vlastně i zeptat. Devátá legie by stále měla fungovat: 13 Devátá legie z Athén 134781 22 6126 Nabrali hodně hráčů, použili hodně jemné síto a vytřídili plebs. I tak se to dělá. Aliance stále funguje.

Pár přátel, kde jsem byl samozřejmě členem, se rozdělilo mezi Immortals a Viking warriors.

Parazitismus mi nějak nevadí ale nechápu, podle čeho se teda přesně řídí. Pokud jsem parazit, tak je to proto, protože zabírám končící členy vlastní aliance? Má je dostat radši nepřítel? Mám si radši zabírat podstatně slabší města a neaktivní hráče ve svém okolí a ztrácet tím drahocenný čas dostavbou jejich měst? 18k bitevních bodů jsem přeci nenasbíral na vlastních hráčích ne? Samozřejmě, že nepatřím mezi takové výborné bojovníky jako Dariios, Sirmix, bezhlavyjezdec a další... Ale na druhou stranu já nejsem v úplném centru dění a silnější hráči se nenacházejí pár minut cesty ode mne. Co se bitevních bodů týče, tak je to bezesporu fakt, že jsem v podstatně horší pozici než hráči, kteří začali hrát v den, kdy server začal (já jsem tu možnost bohužel neměl).
A to tu samozřejmě mluvím jen o sobě. Takový Hyperión, to je úplně jiná liga. Je to výborný hráč a taky se to tak projevuje. Je v topce největších bojovníků i přesto, že zabírá města svých vlastních hráčů! V globálu to vlastně znamená to, že zvyšuje šanci na převzetí města nepřítele pro svou alianci, zatím co on si bere snadné cíle a využívá jejich potenciál naplno. O Hyperiónovi bych si nikdy nedovolil říct, že je to parazit naopak!

A teď se dostávám k samotnému parazitovi, jak ho vidíš ty. Musím se sám sebe ptát, jakou to má vlastně VYPOVÍDAJÍCÍ hodnotu. Hráč může přebírat města svých spojenců a zároveň jim pomáhá bránit / dobývat, města nepřátel. Pochopil bych, kdyby se člověk prostě podíval do tabulky a tam si přečetl číslo, kolik má bitevních bodů. To je (téměř!) jasná informace o tom, jak je platný pro alianci. Má hodně útočných bodů? Zabil hodně jednotek, tím zpomalil a celkově oslabil nepřítele, který je podstatně zranitelnější vůči útokům ostatních. Má hodně obraných bodů? Zabil hodně nepřátel, zpomalil a oslabil nepřítele a znovu tím dopomohl k jejich větší zranitelnosti.
Tím netvrdím, že je to špatně. Jen tvoje idea je špatná.

Jinak posílám imaginárního zlatého bludišťáka. Tohle oproti ostatním "blogům" nebylo vůbec špatný!

Jo a ještě si dovolím trošku rýpnout :)))
"Na začátku byly mé tipy 75% úspěšné . Jak lehce je tahle hra předvídatelná co ? Až mě z toho mrazí" mě mrazí z toho, že pravda je vlastně taková, že nakonec jsi odtipoval jen dvě aliance, z čehož jedna byla naprosto evidentní; "přidat se může kdokoliv". Takže vskutku, tahle hra je lehce předvídatelná ale né pro každého :)))

Díky :rolleyes: To co jsi napsal, mě potěšilo a pobavilo. Dariios je skvělý bojovník, stejně jako Simrix. :) Dokázal mně sebrat město i přesto, že nám jeli 2 vratky jedna vteřinu po kolce a druhá ta moje 2 vteřiny po kolce a přesto to udrželi, podpory 4 co vteřina za kolo. :) Skvělá spolupráce. Takže bacha na ně, umí to skvěle a vědí co dělají. Však jsou tam další skvělí bojovníci...Kovi a další. Já i Dariios jsme žáci Juráška, který jak všichni víte a určitě znáte hrál na Mý, pak Sigma. Byli to dobré bitvy. Nemyslím si, že máme horší hráče, jen jsme moc neustáli nápor Dutých hlav, a hlavně nám zabrali spoustu nekativních(kdo není aktivní po celý den na pípaku, je u mě neaktivní) a tak jsme propadli. Ale teď se držíme, zuby nechty ale držíme.Nejsou jediná aliance, se kterou válčíme. Musím říct, že takové fofry s přesunem podpor a utoků jsem tedy ještě nezažil :D
Eldorassi : Myslím si, že jsi velice dobrý hráč, kdyby jsi nebyl, nejsi v top 10 :)
Děkuju za tvé příspěvky, jsou velice trefné, přeji hodně úspěchů jak v reálu, tak i hře. :) Snad se potkáme na bojišti, i když teď radši ne, máme toho už takhle dost :D

Sloučeno by// Poho203
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru